Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, ja bym z tego wyszedł kontrolowanym driftem ; )

Swoją drogą, obserwuje kilkanaście ogłoszeń motoryzacyjnych (zresztą nie tylko) i już w kilku zauważyłem niezłe spadki cenowe.

Nie dziwie się, wielu przedsiębiorców już zaczyna kombinować jak utrzymać firmę, pracowników, lokale. Płynność daje już o sobie znać, chcąc nie chcąc będą wyprzedaże i dramaty.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teraz na topie są ogłoszenia o cesję leasingu. Na początku z odstępnym, potem już z symbolicznym albo bez ;)

Czyli za szybko zonie auto kupilem :( :( :(

No ale kto wiedzial.


Teraz trzeba wyczuc dobry moment jak ktos ma oszczednosci i pozbyc sie ich kupujac jakas dobra rzecz. Moze jamies mieszkanko by sie dostalo od komornika lub cos.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dobre mieszkanko od komornika ciężko kupić. Często są skażone dożywotnią nieodpłatną służebnośćią, tak aby były nieatrakcyjne dla licytujących. Darowałem sobie temat. Szkoda czasu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dobre mieszkanko od komornika ciężko kupić. Często są skażone dożywotnią nieodpłatną służebnośćią, tak aby były nieatrakcyjne dla licytujących. Darowałem sobie temat. Szkoda czasu.

To lipa.

Nad czyms trzeba pomyslec, bo chyba nie ma sensu w tym momencie trzymac kasy na koncie. Jak przez wirusa czasem inflacja walnie to bedzie placz i lament.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kroją się takie dramaty, że szkoda gadać.
Jak sytuacja przedsiębiorców przeciągnie się na następne 2 miesiące, to będziemy mieć prawdziwy wysyp "dóbr" wszelkiej maści, a dla niektórych zacznie się eldorado. Takie prawa rynku.
Może nie każdy to widzi, szczególnie ci, co są na etacie.
Tutaj najgorszy scenariusz, to brak wpływu i życie z oszczędności.
Dla przedsiębiorców, to koszty utrzymania, lokale/czynsze, pracownicy...i brak wpływu. Dramat.
Jak ktoś nie ma grubej kupki oszczędności, to płynie i oby przy okazji nie utopił się w długach nie do odrobienia, a scenariusz jak będzie nie jest nam znany. Nikt tu wróżką nie jest.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nieruchomości są na górce to też średnio.

Dokładnie tak jak piszesz i nie wiadomo co będzie z nieruchomościami po tym jak wirus odejdzie.. tak naprawdę to mało dzisiaj jest mądrych, którzy wiedzą co to będzie za np 2-3 miesiące. Niestety.. Ale jedno jest pewne to co wiele razy pisałem , że warto odkładać na takie czasy jak są teraz, a nie żyć na maksa i nie przejmować się co będzie, jeśli.. bo dzisiaj właśnie taki wirus pokazuje wszystkim co może być, jeśli takowych pieniędzy nie mamy na tego typu dni, tygodnie czy nawet miesiące, a żyć trzeba.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kroją się takie dramaty, że szkoda gadać.
Jak sytuacja przedsiębiorców przeciągnie się na następne 2 miesiące, to będziemy mieć prawdziwy wysyp "dóbr" wszelkiej maści, a dla niektórych zacznie się eldorado. Takie prawa rynku.
Może nie każdy to widzi, szczególnie ci, co są na etacie.
Tutaj najgorszy scenariusz, to brak wpływu i życie z oszczędności.
Dla przedsiębiorców, to koszty utrzymania, lokale/czynsze, pracownicy...i brak wpływu. Dramat.
Jak ktoś nie ma grubej kupki oszczędności, to płynie i oby przy okazji nie utopił się w długach nie do odrobienia, a scenariusz jak będzie nie jest nam znany. Nikt tu wróżką nie jest.

Ciekawe kiedy u nas wprowadza zakaz zwolnien:

https://www.google.com/amp/s/www.ga...zwolnienia-pracownikow-z-powodu-epidemii.html

Koszty utrzymania sa przeogromne. Ale nasz kochany rzad narazie nic nie robi :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak jak piszesz i nie wiadomo co będzie z nieruchomościami po tym jak wirus odejdzie.. tak naprawdę to mało dzisiaj jest mądrych, którzy wiedzą co to będzie za np 2-3 miesiące. Niestety.. Ale jedno jest pewne to co wiele razy pisałem , że warto odkładać na takie czasy jak są teraz, a nie żyć na maksa i nie przejmować się co będzie, jeśli.. bo dzisiaj właśnie taki wirus pokazuje wszystkim co może być, jeśli takowych pieniędzy nie mamy na tego typu dni, tygodnie czy nawet miesiące, a żyć trzeba.

Lolek co tak oszczędności wojna idzie Saraceni u bram europy.

Super. Pytanie kto będzie utrzymywał pracowników przez ten czas, rząd?

Będą żyli z tego co już ukradli.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Ktos, cos, orientuje sie na temat quadow?

quad do wszystkiego - - na pole, przez las i ulica aby szlo pojechac. Swirusem raczej nie jestem, bardziej spokojna jazda. Ktos ma jakies doswiadczenie w tym?
 

werf

Active member
Bez reklam
Szukaj czego u Can Am(mercedes wśród kładów)ewentualnie Yamaha Grizzly 450-570.
Jeśli chcesz dam ci namiar do mojego dobrego kolegi, który ma sporą wiedzę o temacie.
 
Do góry