Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzymam kciuki i oby spokojnie, bez stresu, ale do końca życia, bez pomysłów na szybkie chapanie ; )

Na przejściu dla pieszych nie wolno jechac na rowerze - jesteś wtedy cyklistą
Trzeba prowadzić rower - jesteś wtedy pieszym. Przynajmniej wg naszych oznaczeń wygląda mi to bardziej na przejście dla pieszych, niż ścieżkę rowerową, ale...
[...]
EDIT:
Po przeanalizowaniu przypadku w sieci, okazało się, że było to droga dla rowerów(?), ale był znak stop, iwęc gość miał sie zatrzymać. Winny rowerzysta.

Cały ten przejazd, to jakaś abstrakcja. Jak takich nie znam, ale skoro jest STOP, to chyba jasna sprawa.
Ja w ogóle jestem przeciwnikiem ścieżek na jakimkolwiek przejściu.
Rodzi to całą mase stresujących sytuacji dla kierowcy auta, szczególnie jak Ci wpada rozpędzony rowerzysta. Owszem, ma zielone, ale co z tego, bo nawet jak stoisz i chcesz ruszyć, to i tak potrafi wyskoczyć rozpędzony nagle zza krzaka. Patowe sytuacje. A co do jeżdżenia po nie wyznaczonych dla rowerzystów przejściach, to czemu się dziwić, jak rodzice z dziećmi tak korzystają i uczą, to mamy, co mamy.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Trzymam kciuki i oby spokojnie, bez stresu, ale do końca życia, bez pomysłów na szybkie chapanie ; )
Dzięki, ojciec zawsze mawia "małą łyżką, a stale". Coś w tym jest ;)

Wracając do tematu moto to jutro wpada do mnie taki zestaw na przód :)

4bb73dc4f17b0248a04ace9158cd8cbb.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prezentacja Cybertrucka Elona Muska, szkoda, że nie wyszło mu z szybami.
Tyle właśnie warte są te prezentacje, podobnie jest z GorillaGlass, XXI wiek, a szkła jak się tłukły z byle powodu tak dalej się tłuką, ale oczywiście wyginają je i tłuką na targach za każdym razem, tu mamy dobry przykład marketingu i lania wody. Otoczka, kuleczki, drabinki, rurki i wszystko pięknie, do czasu jak gość nie rzucił w szybę ; )

[youtube]464puoD09dM[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wojna na baterie idzie ostra para:

Nikola Motor, firma znana dotychczas z zapowiadania ciągników siodłowych na ogniwa paliwowe (FCEV), zaskoczyła świat komunikatem dotyczącym ogniw wykonanych w nieokreślonej bliżej technologii. Mają one osiągać gęstość energii wynoszącą 0,5 kWh/kg, podczas gdy najlepsze stosowane obecnie ogniwa Li-ion są na poziomie 0,25-0,3 kWh/kg.


Ciekawe co to za baterie xD

Niby ekologiczne w porownaniu do Lite-On.

Jeszcze troche i bedziemy jak w tranformersach. Bedzie "iskra" o mega mocy, ktora napedzac bedzie cholera wie co xD
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tesla by wiedział co zrobić, ale go udupili.

Gdzie my żyjemy, disco polo chyba dobrze określa poziom tych rodzynków :D

[youtube]Y4GBAiQlChM[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tacy ludzie to maja nasrane w deklu. Innego wytlumaczenia nie mam.

Nie wiem co on chcial osiagnac.

Ja bym go jeszcze ciut podpuscil i wyslal nagranie do policji.
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
Problem w tym, że policjanci nie lubią takich zgłoszeń i w pierwszej kolejności czepiają się poszkodowanego w oparciu o jego nagranie, a później przechodzą do sedna sprawy. Kiedyś kumpel usłyszał "i po co pan z tym przychodzi, pana prędkość też można ustalić". Kumpel przeprosił, że zawraca głowę i stwierdził, że następnym razem wyśle zgłoszenie do ośrodka pomocy społecznej, skoro policja w tym kraju ma inne zadania. Skończyło się na "łaskawym" przyjęciu zgłoszenia.... ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak kolega poszedl do glupiego kraweznika co pracuje za kare to tak.

Masz specjalna grupe Speed, ktora zajmuje sie min. filmikami z youtube.
Stop agresji na drodze - Stop agresji drogowej - Ruch drogowy

Wysylasz filmik i podobno dzialaja.

A dla przypadkow stacjonarnych masz "Krajowa mape zagrozen bezpieczenstwa" Policja musi reagowac na to kto co tam zamiescil. Ostatnio uprzejmie donosze zaznaczyli na mapie na szwagra ze psa trzyma na smyczy. :) Szybko przyszli.

https://mapy.geoportal.gov.pl/IMAPLITE/KMZBPUBLIC.HTML
 
M

mdsfan

Guest
Wejdz w link to zobaczysz
Widziałem linki do komend wojewódzkich. Mam nadzieję, że na przesłuchania wzywają do miejscowej jednostki. :D Obym nie musiał z tego korzystać.

A co do erotomana z filmu. Policja - IMHO - najmniej mu dokuczy. Brakowało dwóch "karków" w samochodzie z wideorejestratorem - to byłoby sprawiedliwie. Jeden by cwaniaczka przytulił i grzecznie przeprowadził na pobocze (co by mu się krzywda nie stała), a drugi podjechał autem na stację paliw i dolał trochę wody do baku, co by Opel taki szybki nie był... ;)
 
M

mdsfan

Guest
Znaczy... całoroczne? Nie np. na 5 sezonów zimowych... ;)

Jakie auto, jaki rozmiar, jaki budżet. To istotne. Jeżdżę na drugim komplecie całorocznych (GoodYear i Hankook), to troszkę doświadczenia mam.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam


Wczoraj pojezdzilem sobie jednym z twoich ulubionych autek... Kurna siekiera ciete to auto.

Wnetrze ekranik mniejszy od mojego smartfona :)
Skrzynia troche przeciaga, nie jest to jakosc niemiecka.

Ale prezencje autko ma.
Kabrio, ale kompletnie nie czulem ze dach szmaciany, nawet mi sie spodobalo.

W sumie nawet nawet.

 
M

mdsfan

Guest
Jak to amerykaniec. Ma wyglądać, ma brzmieć, mają się za nim oglądać. A ci, co są oglądają, nie muszą wiedzieć, jak się tym jeździ. Ale to i tak inna, lepsza liga, niż to, co pokazywali Amerykanie jeszcze 10 - 15 lat temu.
 
Do góry