Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

werf

Active member
Bez reklam
Ma to jedną zaletę przynajmniej V8 można w miejscu gumę palić aż do sznurków, natomiast szybka jazda tym nawet po prostym jest wręcz niemożliwa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No przy 160km/h juz nie czulem zaufania do auta i wydawalo sie szybko.
Ale w sumie to nie krazownik szos do robienia tysiecy km. Tylko auto dla Fun-u - do tego jest swietne.
 

JanVid

New member
mam zamiar kupic opony wielosezonowe, ktoś ma poleci?

Cytując klasyka można stwierdzić, że "... coś do wszystkiego jest jednocześnie do niczego ..." :) ... też tak miałem lecz skończyło się tylko na zamiarze i .... pozostaniu tradycjonalistą:) ... a tobie proponuję przemyśleć dokładnie sprawę czy jazda na oponach zimowych (zwanych PR-owo wielosezonowymi) w lecie jest komfortowa oraz to czy one aby mają pełne cechy opon zimowych i czy zimą są w pełni bezpieczne :)
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
"... coś do wszystkiego jest do niczego ..." :)
Tak kiedyś wypowiadali się PR-owcy wszystkich większych firm oponiarskich. O ile pamiętam, to Continental zarzekał się, że nigdy opony całorocznej nie stworzy - teraz robi jedne z lepszych.

Co jest lepsze - najtańsze sezonówki, czy obecne markowe całoroczne? Argumenty wskazane - śmiech! Akurat większość dobrych całorocznych zimą jest lepsza, od budżetowych zimówek. Problemem opon całorocznych jest przede wszystkim mokra nawierzchnia, ale i na to np. Michelin znalazł sposób. Dalej - co to za zimy mamy teraz? Dla osób jeżdżących wokół komina niezbyt mocnymi samochodami, to bardzo dobre rozwiązanie. Piszę z doświadczenia.

A w sumie co do niezbyt mocnych. Właśnie Vredestein wypuścił oponę całoroczną produkowaną w rozmiarach od 17 do 21(!) cali (żadne autka miejskie) z indeksem prędkości do 300 km/h! Debile są w tej firmie, idioci? Nie sądzę...
 
M

mdsfan

Guest
Dyskusja, to jeszcze się nie zaczęła. Drętwa? Do kogo to odnosisz??? Jakim samochodem jeździłeś ten rok, jakiej marki opony? Ważna jest merytoryka, a nie Twoja drętwota! :hihi:

Jeżdżę na całorocznych od ośmiu lat, dwie marki w rozmiarze 205/55R16, to mogę coś napisać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No przy 160km/h juz nie czulem zaufania do auta i wydawalo sie szybko.
Ale w sumie to nie krazownik szos do robienia tysiecy km. Tylko auto dla Fun-u - do tego jest swietne.

Jak się lata A8 i porównuje do Mustanga, to nie dziwne. Tu przy 160km/h dopiero się rozkręca.
Co jest często mylące dla kogoś kto pierwszy raz wsiada do "krążownika" pokroju A8/S/7, zasnąć można.
Mustang to fun, brzmienie, wiadomo o co chodzi. Szkoda, że nie jechałeś 5L.
Oznaczenie nie bez przyczyny, rzekłbym, że powinien nosić oznaczenie "Wild Mustang", to nie jest grzeczne autko.
Tyle, że mi już średnio podobają się te strzelające "popcorny" na mieście. Wysyp tych M3/AMG i już człowiek nie zwraca nawet uwagi, ale mruczącego Mustanga wyczuje z daleka ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mercedes w Budzie astona :)
Zewnatrz wyglada zacnie mosci panie.

W srodku, tak jak prowadzacy mowi. cala masa niedorobionych rzeczy. Slabiutko jak na ta klase auta. Wnetrze, Aston moglby dostac wypiekow na policzkach gdyby przyrownal go do toyoty ravki xD

Tylko wiesz jak to jest w ocenach np aut jak mówią o niedoróbkach.. lekko mówiąc czasem różnie.. ja tam bym go przytulił, ale pomarzyć można.. Zresztą podobnie jest przy drogich kolumnach, elektronice itp.. zawsze znajdą się tacy co będą tak, a nie inaczej mówić, pisać o danej rzeczy.. Trzeba poczekać na inne testy i wtedy wyciągnąć średnią. Troszkę od jaguara ściągnęli, ale mi się autko podoba.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Małą obcierkę mi wypominasz? Lepiej sobie przypomnij coś odstawił na ostatniej wizycie w stacji diagnostycznej ; )

[youtube]HM988-CCv6M[/youtube]
 

werf

Active member
Bez reklam
Uuuu Armani spory progres zrobiłeś fordzikiem ,a pamiętasz swoje początki ?

[youtube]Jqt_G6_B5bI[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie podrzucaj takich rzeczy, bo się gotuje.
Widziałem już to, pomyśl, że statystycznie z takimi ćwokami przychodzi czasami się szarpać na forum. No i kop się z takim, jak tu trzeba z bańki i dopiero się nauczy.

Dobra, wróćmy do rzeczywistości:

[youtube]JHHuy2Z8FAs[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie podrzucaj takich rzeczy, bo się gotuje.
Widziałem już to, pomyśl, że statystycznie z takimi ćwokami przychodzi czasami się szarpać na forum. No i kop się z takim, jak tu trzeba z bańki i dopiero się nauczy.

Dobra, wróćmy do rzeczywistości:

Pod moj dom tym autem by nie podjechal.

Zreszta i tak polowa by odpadla na pierwszym progu zwalniajacym :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jazda na suwak i korytarz życia obowiązkowe od 6 grudnia. Jutro droga do pracy teoretycznie będzie zupełnie inna

"Jazda na suwak i korytarz życia obowiązkowe od 6 grudnia. Droga do pracy teoretycznie będzie wyglądać zupełnie inaczej"

"Jazda na suwak od 6 grudnia będzie obowiązkowa dla wszystkich"


No to zobaczymy, bo jak życie pokazuje, teoria swoje, a praktyka swoje.
Uczciwie muszę dodać, że już od jakiegoś czasu, spotykam się czasami wręcz z wzorowym zachowaniem w mieście i jazda na suwak przebiega wręcz książkowo.
Nie wszędzie, nie zawsze, ale kilka razy... aż miło.

Dawajcie po 6 grudnia znać jak to wygląda w różnych miejscach w Polsce.
Teraz kamera w aucie, wręcz obowiązkowa. Coś czuję, że będzie ciekawie.

z25481381IH,Policja--W-Mikolajki--6-grudnia--wchodza-w-zycie-p.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry