Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Rabit
Najgorzej jak Ci tirem wyskoczy gdy ciśniesz 170+. Zdarzyło mi się kilka razy hamować na ostro i zbliżyć się na cm do naczepy... ale fakt faktem, że na a4 powinny być 3 pasy bo nie brakuje Januszów podróżników (80km/h).

Lolek 20 lat to nie dziecko:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo ja mam 43 :- ) to ja chyba bym z nią o fejsie , instagramie itp mógł porozmawiać, a nawet i to nie bo nie bardzo w tym oblatany jestem..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dość już o tych korkach.

Wątek ma ponad 180 tysięcy odwiedzin, jest prawdopodobieństwo, że dotrą do kogoś podstawy zachowania na drodze.
To są już zapomniane filmy, warto odświeżać imbecylom to czego ich na kursie PJ nikt nie nauczył.

Rabit
Najgorzej jak Ci tirem wyskoczy gdy ciśniesz 170+. Zdarzyło mi się kilka razy hamować na ostro i zbliżyć się na cm do naczepy... ale fakt faktem, że na a4 powinny być 3 pasy bo nie brakuje Januszów podróżników (80km/h).

To już osobny temat. Statystycznie kierowcy tirów to ćwierć mózgi.
To o czym piszesz to standard. Szkoda na nich czasu.
Są oczywiście wyjątki, ale, ale...

Tymczasem odpalamy skuter :D

[youtube]3ckUPkm1g3I[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może coś w końcu się zmieni. W zeszłym roku łódzka policja rozpoczęła nagradzanie tirówców za blokowanie. Może...
Problem jest taki, że tego powinni uczyć na kursach prawa jazdy. Ręka w górę komu o tym wspomniano na kursie x lat temu...?


Rozbawił mnie ten ostatni filmik. Pierwsza to blond, ale druga farbowana, czyli sztuczna inteligencja :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój instruktor kazał mi się wozić po kochankach, autentycznie.
Więcej się nasłuchałem historii, tudzież tego co nas otacza ; ) jak cokolwiek na temat przepisów czy samej jazdy. Zresztą nie zależało mi na tym, bo od 14-15 roku już jeździłem tu i tam, a zdanie egzaminu było formalnością.
Typowy podrywacz i erotoman. Bardzo fajny gość, ale jego kursantkom współczuje :D
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Nie jestem zawalidrogą i lubię śmigać ile fabryka dała osobówką po polskich drogach, ale nie mam pretensji że ktoś jedzie "tylko" 140 bo tyle można. A nie daj Bóg 90 Tirem. Też nie jeden raz się denerwowałem na kierujących ciężarówką, ale kiedy podejdziemy do sprawy z drugiej strony, to wierz mi, że nie chciałbyś się zamienić. Zobacz na jedną z części Top Gear, kiedy chłopaki jeździły "tirami". Wydawać by się mogło że to miód, malina. A tu ciężko się gdzieś zmieścić, a to jakiś debil przyśpiesz w trakcie wyprzedzania. Fajnie się pisze, kiedy na budziku 250. Ale gdy max 90, to już inna śpiewka. Spróbuj kiedyś jechać z taka prędkością. Nie chcę się wymądrzać, ale nie chciałbyś robić tego co ja. Oczywiście, nie jeden powie, że sam sobie wybrałem taki zawód, ale niestety ktoś musi to robić. Są lepsi i gorsi, ale tak samo jest wśród kierujących osobówkami.

Nie wiedziałem że masz kursantów Armanig. :p A to że o koledze z forum piszesz "ćwierć mózg", to przemilczę. Wiem że słowo "większość" cię usprawiedliwia, ale sorry. Odebrałem to personalnie.

Myślałem że złagodzę wątek przez fajną RS6, ale niestety nie udało się. Dlatego życzę dobrej nocy i wielu bezproblemowych kilometrów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie piszę o Tobie, a generalizuje na podstawie doświadczeń.
Przykro mi, że Twoi "koledzy" z branży zaburzają ten obraz, a Ty stajesz się tego ofiarą, ale sam wiesz jak jest.
W mojej branży jest podobnie i nie dramatyzuje. Każdy z nas dostaje rykoszetem. Życie.

Skoro jeździsz, to nie jedno widziałeś i doskonale rozumiesz problem.
Nie ja pisałem o 170+, a Pakolo, ale daleko nie trzeba szukać powołując się na (legalny) przykład 130km/h i tira który wyjeżdża Ci na autostradzie prosto pod koła i to zupełnie bez powodu. Brak górki i przesłanek.
Ot, on ciągnie 90km/h, a jego kolega 85km/h. Nie poczeka, tylko ryje się centralnie pod koła na lewy pas. Po prostu.
W myśl zasady - bo co się stanie jak osobówka przyhamuje i momentalnie się rozpędzi.
Do mnie ta "logika" nie przemawia z kilku powodów.

Raz, że jestem zmuszany do nagłego hamowania na drodze szybkiego ruchu i jest to niezgodne z przepisami, dwa - drugi idiota który jedzie za mną osobówką nie zdąży kiedyś przyhamować i o tragedie nie trudno przy takiej prędkości.

Natomiast wiedz, że jak widzę za sobą Tira w lusterku gdzieś na krętej drodze to zawsze mu ułatwiam płynność jazdy mając pełną świadomość jego sytuacji - czyli przyspieszam tam gdzie mogę, tak aby go nie zatrzymać
(skoro sam nie potrafi utrzymać odpowiedniej odległości czyt. płynności).
Wiesz zapewne też, że niektórzy "tirowcy" pięknie potrafią zjechać na pobocze (o ile mają możliwość), mrugną kierunkiem wskazując wolne miejsce do wyprzedzania (kwestia zaufania, ale fajna sprawa), a już po podziękowaniu awaryjnymi mrugną światłami "po koleżeńsku" i jest szybko, miło i sympatycznie. Tyle, że te wyjątki przesłania cała masa imbecyli.

Natomiast nie toleruje tych którzy siedzą na tyłku 2m za moim samochodem.

Tak trudno sobie wyobrazić co się stanie jak przyjdzie mi nagle przyhamować?
Nie ma fizycznej opcji, żeby taka lora za mną wyhamowała. Dociśnie do drugiego tira i zrobi naleśnik z nadzieniem z całej rodziny na pokładzie. Równie dobrze mógłby trzymać nóż pod gardłem.
Takie zachowanie na drodze niczym się nie różni.
Dziękuje za uwagę, a pisać o tym zawsze warto. Czy się komuś podoba czy nie.
Może któryś się obudzi i zastanowi, a w konsekwencji będziemy mieli o kilka worków mniej na drodze.

Ps. Nie kursant naturalnie, a instruktor. Już poprawiłem ; )
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Co tu dużo pisać. W tym tygodniu Słowak nie wyhamował i zabił się na moim koledze. Zero śladów hamowania. Pewnie się zagapił? Nienawidzę, tak jak Ty, jak ktoś siedzi mi na du... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że niekiedy to my musimy myśleć za innych, żeby bezpiecznie dojechać do domu. I wierz mi że nie będzie lepiej. Gadżetów niestety jest coraz więcej w samochodach i zamiast realnie patrzyć na drogę, bardzo dużo ludzi bawi się np. komórkami (nie piszę o dzwonieniu).
Ale temat który założyłeś, jest o luźnych rozmowach, więc zakończmy już te smuty i zacznijmy jakieś w stylu blondynki. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nic dodać nic ująć chłopaki. Każdy kto jeździ się z tym spotyka. Są ludzie i ludziska, nawet wśród tirowców zdarzają się normalni kierowcy, ale baranów nie brakuje. Najgorszym wydaje się być fakt, że jeśli taki imbecyl spowoduje wypadek, to zazwyczaj ma całą nieznaną mu rodzinę na sumieniu, podczas gdy on sam wychodzi często może z zadrapaną ręką...
Niestety mimo tulu wypadków, mimo tylu akcji zawsze, każdego dnia giną przez takich ludzie...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
0b4eef2f380a88d90fe7f9c8aa9dc835.jpg
 

rabit

Active member
Bez reklam
Laska jeździ jak latawiec. Gdzie jej jeszcze nie było? :) Ale to nie praca dla kobiety. I nie chodzi o to, że sobie nie poradzi za kierownicą, bo jak widać śmiga zawodowo, ale wystarczy głupia toaleta, nie wspominając o sprawach kobiecych i na dodatek mnóstwo podrywających kolegów na parkingu. :) Bo kto nie zagadnie ładnej dziewczyny? Ale chyba wie co robi, bo jak widać, radzi sobie dziewczyna.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe, czy też korzysta z usług tirówek :D
W sumie, jak ją nazwać? Też tirówka :D (żart oczywiście)
Na CB rzadko, ale jednak słychać kobiety, a jeszcze rzadziej - kierowniczki tirów.
Zdarza się i zawsze wtedy jakoś miło się robi w eterze ;)
Nieraz widziałem dziewczyny za kierownicą tirów i to całkiem młode.
Mam wrażenie, że jeśli dziewczyna siedzi za kierownicą takiej maszyny to robi to z pasji, niekoniecznie z potrzeby. Jeśli jest to "zwykły" Pan Józek to ma w nosie przepisy i cała droga jego.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe, czy też korzysta z usług tirówek :D
W sumie, jak ją nazwać? Też tirówka :D

Zlituj się :D

Nieraz widziałem dziewczyny za kierownicą tirów i to całkiem młode.
Mam wrażenie, że jeśli dziewczyna siedzi za kierownicą takiej maszyny to robi to z pasji

Owszem, w przypadku tych dziewczyn w grę wchodzi tylko i wyłącznie pasja.
To może warto jeszcze dodać, że Iwona Blecharczyk to była Miss.
Bardzo ładna i sympatyczna dziewczyna i mam wrażenie, że nigdy w swojej karierze nie szeryfowała blokując lewy pas. Za dobrze jej z oczu patrzy ; )

Ale to nie praca dla kobiety. [...] i na dodatek mnóstwo podrywających kolegów na parkingu. :) Bo kto nie zagadnie ładnej dziewczyny? Ale chyba wie co robi, bo jak widać, radzi sobie dziewczyna.

Owszem radzi sobie, ale nie wyobrażam sobie jej na kursie Calais z wygłodniałymi "emigrantami" w tle.
To byłby hardcore dla takich kobiet, Rocco vel "rzeżnik" mógłby się tutaj zawstydzić i nie ma się z czego śmiać. To dramat co się tam wyprawia, no, ale to już temat na osobną dyskusję.

[youtube]fPVgZGFC4Po[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
W Calais to są piękne cyrki. Tam trzeba zapakować porządną grupę drecholi ze sprzętem na naczepę i jak dzicz zatrzyma tira będą mieć niespodziankę.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Piszesz Rocco zawstydzić? Ha, ha. Dobre. Z jego instrumentem i kreatywnością, chyba mu to nie grozi. :)
Co do Calais, to naprawdę strach się bać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przecież prawdę mówi. Zastanawia mnie, dlaczego ten Węgier hamuje? Gnoje bez papierów, niezarejestrowani, na drodze szybkiego ruchu. Nie jego wina. Dać po gazie i włączyć wycieraczki. W tym, przypadku kocham tirówców! Nie mogę oglądać takich filmików, bo szybko mi gul skacze...
 
Do góry