Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Borixon

Active member
Bez reklam
1fd3434ca3b754b214c015b22e20769b.jpg
f54d32eb4adfd9454b9667a3a1502a0e.jpg


Gran Turisno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Taka tam Polska rzeczywistość. Listonosz przynajmniej odetchnie :D

Dostałeś mandat? Policjant odwiedzi cię w domu - Motoryzacja w INTERIA.PL

W sumie to morze dobry pomysl. Jak policjant przyjdzie i wreczy ci mandat to juz zapamietasz ze policjant u ciebie byl. A listy od listonosza raz dwa i zapomniand. Wydluzenie do 14 dni tez rozsadne :)

Poprzeczke kradzierzy podnosza do 400zl, z jednej strony szkoda ale z drugiej sady maja sie zajmowac pierdolami?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niech ściągają z konta, u mnie to normalne. Szczególnie za parkowanie, ostatnio coś dostałem, a nie przypominam sobie, żeby był mandat za wycieraczką.
Druga sprawa, jak sąsiedzi zobaczą, że co jakiś czas mundurowi przychodzą do domu, to też się zacznie gadanie ; )

Co do kradzieży, to już od złotówki powinni ucinać łapy.
Kradzież to kradzież.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie ktoś widział, ale nie mogę znaleźć;
w jakiś arabskich krajach powstał Motomat - kilkunasto-dziesięcio metrowy automat do wypożyczania samochodów premium z obrotową oszkloną windą. W ofercie było ok 20-30 autek przemieszczających się z góry na dół ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj bylem ogladac i sie karnac :)





Nawet ciekawie wyglada. Zarypali kawal porzadnego ekranu do nawigacji a nie male popierdolki.

Bardzo mi sie spodobal GLC coupe w tym kolorze ale nie stety, jestem ciut za duzy (wysoki 194 i waga tez swoja) na suvika tej klasy a GLE kawal bydle ale juz zly kolor (cena)....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gusta i guściki, dla mnie o niebo lepszy od poprzednika. Tam zupełnie się nie udał i bryła traci. Nie ma już tego pazura co Bmw.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie mój kolor, ale meś fajny. Mniejsza S klasa, a ta jest na wypasie.
Będziesz kupował?

Kolor nawet fajny, jakas odskocznia od czarnego :)

Przód ładny, tył okropny :D


Tez mi sie slabo widzi tyl - zbyt jajowaty. No ale cos za cos. Szczerze nie moge znalezc innego auta w tym budrzecie aby bardziej mi sie podobal.

BmW 5 nie moja liga, a nowa 5 jest sporo drozsza.
Audi a6 jest fajne ale wersja bardzo stara nic nie odswiezaja i jezdzi tego od cholery.
 

enocyl

Banned
Kolor nawet fajny, jakas odskocznia od czarnego :)




Tez mi sie slabo widzi tyl - zbyt jajowaty. No ale cos za cos. Szczerze nie moge znalezc innego auta w tym budrzecie aby bardziej mi sie podobal.

BmW 5 nie moja liga, a nowa 5 jest sporo drozsza.
Audi a6 jest fajne ale wersja bardzo stara nic nie odswiezaja i jezdzi tego od cholery.
Może Arteon? ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kupuj a zobaczysz ze będziesz Pan zadowolony :) ..może troszkę mocniejszy motor by Ci się przydał ale i tym będziesz miał radość.. wiem co mówię :)
Ps... a może Volvo nowe ? Czy nie bardzo ufasz tej firmie?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kupuj a zobaczysz ze będziesz Pan zadowolony :) ..może troszkę mocniejszy motor by Ci się przydał ale i tym będziesz miał radość.. wiem co mówię :)
Ps... a może Volvo nowe ? Czy nie bardzo ufasz tej firmie?

Volvo ogladalem, nic do niego nie mam, ale jakos tak.... nie przyciagnelo mojego zainteresowania. Juz bardziej szczesliwy bylem w passacie lub audi. Moze przez to ze nigdy nie jezdzilem volvo ani nie znam nikogo kto by takie posiadal :)


Co do motoru no niestety.... wszystko kosztuje. Ale porownywalem filmiki na youtube 220d do twojej 250 w benzynie to jednak roznicy nie ma. A mi akurat obojetne spalanie i czy dizel czy benzyna.

Ten na foto jest do wziecia od reki, amg zewnatrz i wewnatrz, audio ze sredniej polki, w miare wyposarzony. Tylko siedzenia skopane skora zewnatrz i alcantara w srodku i brak pamieci foteli, przod tyl przesowanie reczne a reszta elektryka (ale uboga), brak wentylacji.


Bialy mesio i ambiente to mistrzostwo swiata:


Niestety ja potrzebuje czarny srodek.
 

enocyl

Banned
Białe wnętrze jest ładne tylko na zdjęciach i przez kilka dni po zakupie. Ci co twierdzą inaczej niech oddadzą swoje "czyste" fotele do czyszczenia i zobaczą jak bardo czyste były :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mój znajomy ma najnowszego suva 90 tke od Volvo - kawał bryki powiem Ci - prezentuje się naprawdę fajnie.. aczkolwiek jak to mój kumpel mówi to nie jest Mercedes.. :- )

Natomiast co do silników to mój dyrektor z poprzedniej pracy ma C klasę nową z tym silnikiem 220 i powiem Ci że jak miałem GLA z 250 to przyspieszenie było lepsze z 250 tką niż u mojego dyrektora w C klasie z 220 i w benzynie masz większy zakres tej największej mocy .. a to też dużo daje przy wyprzedzaniu ... kwestia kto co lubi.. ale jak nie zależy Ci na spalaniu to może warto poczekać na benzynę 250 tke :- ) chyba ze Cię nagli .. i przejedź się nowym Volvo - jak Ty lubisz sedany to nowa 80 tez prezentuje się fajowo.. i bryka większa niż E klasa - ale to jest Volvo i nie wiem ile ta 80 kosztuje - co kto lubi.. przejechać się można kupować nie trzeba :- )

Enocy ja tam mam na "biało" i już jest rok czasu i nie trzeba jej myć (skóry ani tapicerki) specjalistycznie że tak powiem, ba nawet nie myłem jej sam od nowości ale mam pracę biurową ... ale wygląda to świetnie... i jeżdżę nim każdego dnia..do i z pracy :- ) Jak się nie pracuje np. w kopalni itp.. to da radę utrzymać to na spokojnie..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo wg mnie to ambiente najlepiej się prezentuje wieczorem w kolorze żółtym(aczkolwiek to nie jest taki żółty świecący tylko bardziej matowy że tak powiem, niektórzy na to mówią bursztynowy) - jak dla mnie przy białej tapicerce i białej skórze obłędnie to wygląda.. choć czasem raz na jakiś czas zmieniam kolor... koszt tego bajera jak dobrze pamiętam to około 700-800 zł a radość duża :- ) bo to w całym aucie Ci się ten kolor podświetla zarówno z przodu jak i z tyłu.. na drzwiach, pod nogami, oprzyrządowanie w kabinie, a jak otworzysz drzwi to logo mercedesa się podświetla w tym kolorze na progach... :) warty bajer grzechu..

Ps. nie wiem jak jest w E klasie ale dla mnie na tym zdjęciu brakuje dywaników welurowych , więc tak naprawdę najbrudniejsze z tego wszystkiego są te dywaniki... ale przy normalnym użytkowaniu nie ma tragedii.. W GLA po dwóch latach prałem dywaniki i czyściłem siedzenia zwykłym preparatem, który używasz do skór jak masz wypoczynek skórzany..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ta foto wnetrza to z interneta....

Ten model co ja ogladalem jest czarny w srodku, zalaczylem swiatelka ale nawrt nie bylo ich widac. Az sie spytalrm czy wogole je wlaczylem :)


No ale niestety mam prace jak gornik, caly tydzien w jednych ciuchach roboczych, woze pracownikow i od czasu do czasu musze przewiezc cos w kufrze lub na siedzeniu - cos brudnego od smarow lub olei - zawiniete w szmaty ale roznie to bywa.

Zreszta dla mnie samochod to narzedzie pracy a nie "swiety obrazek" z ktorym raz na tydzien do kosciola.


Pomiary przyspieszen z autocentrum e klasa w213:
Silnik dizla 220d 194km
Przyspieszenie (od 0 do 100km/h) 7,3

NASZ POMIAR PRZYSPIESZENIA
Przyspieszenie (0 - 100 km/h)7,2

Silnik 250 benzyna 211km
Przyspieszenie (od 0 do 100km/h) 6,9 s

Duzysch rozbieznosci nie ma.


A i Lolek, nie wiem czy wiesz, ale nowy silnik 220d ma 194km a stare silniki mialy 170km

Ps2
A najciekawsze jest to ze czekalem pol roku az wyjdzie Kia optima w combi z silnikiem 245km. Tylko ten silnik ma gorsze przyspieszenie niz Meras w 9g w dizlu 194km. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry