Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie o to mi chodziło.. co prawda jednym Mesiem jeździłem 2,5 roku i nic się nie popsuło (nawet jednej najmniejszej anomalii nie było) drugim jeżdżę prawie rok i również na razie nic.. , ale wracając do tamtej myśli chodzi mi o to że jak się zacznie psuć Mercedes czy BMW itp. to wpada się w poważne koszty.. więc najlepiej jest jeździć tyle żeby jeszcze wszystko ok było z autem i żeby było stać człowieka znowu na kolejny nowy samochód .. ale rożnie w życiu bywa.. Przy dzisiejszej technice jak i elektronice ciężko jest żeby auto jeździło bez awarii powiedzmy 5-6 lat.. ale 2-3 lata udaje się...

Lolo każdy kupuje co mu pasuje dla mnie takie auta jak KIA czy "Hiundaj" nawet jakby 10 lat dawali gwarancji to ja wolę kupić z dwuletnią gwarancją np. Forda, Toyotę, Mazdę itp..

Niedawno podawałem przykład kumpla jeździł do tej pory "sportidźem" - 4 lata .. w serwisie był nie licząc przeglądów 4-5 razy .. teraz ma mazdę CX5 i to co pisałem po kilku dniach jazdy sypnęły mu się biegi ale co mówi ?? ".. że i tak woli tą Mazdę, bo różnica w wykonaniu, w komforcie, w jeździe autem, kulturą pracy silnika - Mazda mu dużo bardziej odpowiada.." Co nie zmienia faktu że reperacja 1,5 tygodnia tej amonali dla Mazdy to wstyd. Ale pamiętam kiedyś w serwisie jakimś usłyszałem tekst pracownika serwisu, że pewnych marek w automacie się nie kupuje.. i może coś w tym jest bo akurat o automatach w Mazdzie średnio piszą ludzie..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko wiesz jak jest różnica w Fordzie? (przynajmniej mi się to zdarzyło) gość oficjalnie powiedział mi że on nie pchałby się w automat w Fordzie - pracownik salonu nadmieniam, a w maździe niedawno moja żona kupowała i tam na zadane pytanie jak się mają automaty powiedział .. że to nie jest automat pokroju tych automatów z marek Premium ale daje sobie radę :- ) tylko w sieci troszkę co innego można wyczytać.
 

bokciu

Banned
A cóż miał powiedzieć pracownik Mazdy... że są kiepskie? :)
I tak duży plus dla niego, za porównanie do marek premium...Po prostu był dyplomatyczny :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo każdy kupuje co mu pasuje dla mnie takie auta jak KIA czy "Hiundaj" nawet jakby 10 lat dawali gwarancji to ja wolę kupić z dwuletnią gwarancją np. Forda, Toyotę, Mazdę itp..
..

Nie chodzilo mi o to ze kia czy inne lepsze od drugiego tylko o poszanowanie klienta.

Mercedes BMW uchodza lub chca byc traktowane jako auta premium. Ma przyjsc koles w garniaku z kieszeniami wypchanymi kasa ktory placi wiecej i wymaga wiecej. Ktos kto kupuje te auta chce byc traktowany lepiej, chce czuc sie lepiej. Nie wazne ze to kosztuje wiecej,

Jak czlowiek ma sie czuc lepiej w mercedesie, ktory dawal bodajze 2 lata gwarancji na lakier a po 4 zaczal rdzewiec? Klient patrzy na reklame a tam sie reklamuje KIA z 7 letnia gwarancja na lakier... to przeciez kpina Jak ten klient ma sie czuc?. Jezeli kia daje trylion warstw lakieru i wytrzymuje 3 razy wiecej niz u merasia i przy tym kosztuje mniej to oznacza ze meras nie traktowal swoich klientow powaznie lub byl zacofany w rozwoju.

No ale to bylo kiedys...
Dzisiaj meras lub nowa bmw 5 to mistrzostwo. Widac ze nowa linie i klientow traktuja zupelnie inaczej niz kiedys. Widac ktos madrzejszy chyba tam przejal paleczke.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz może są i Ci sami ale Oni jak i wszyscy muszą uczyć się na błędach skoro chcą za swoje zabawki więcej.. Ja nie bronię nikogo dla mnie samochód ma działać najlepiej jak jest to możliwe, a jak się zepsuje mam mieć taką opiekę żebym czuł za co wydałem pieniądze.. i tyle.. bo popsuć ma się prawo ale mam być szanowany przez tę firmę.. bo wydało się konkretne pieniądze.. na razie nie ma powodów do narzekania, a co pokaże przyszłość to się okaże..
Najgłupsze w myśleniu jest to że jeśli ktoś kupuje np auto za 200-500 tys to uważa że coś takiego nie ma prawa się popsuć.. a psuje się wszystko bez względu na cenę tylko jedne mniej, a drugie częściej.. ale ważne jest to jak jest taka sprawa załatwiona..

Prosty przykład jak Prezesowi 7 BMW pierwszy raz nawaliła na gwarancji niby bzdura ale nie mógł się wyłączyć alarm i wył cały czas to kiedy zapytałem się czy jest zły ? Odpowiedział ze jest zły ale nie na to że coś się elektronice pokręciło tylko że przeszkadza w pracy ludziom bo samochód stał od dziedzińca i słychać było nieźle.. ale to jest odpowiedź człowieka którego stać było kupić takie auto w 100% znaczeniu tego słowa.. Psuje się wszystko a jak ma się pecha to i za 1-2 mln samochód może być kilka razy w serwisie na gwarancji.. :- ) czasem ten konkretny egz jest taki a nie inny .. bywa..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
BMW od jakiegoś czasu tyłek w suvach miał tego typu.. zresztą w tej chwili to ciężko stwierdzić kto od kogo ściąga :- ).choć ja tam i tak wolałbym BMW :- ) X3 jeździłem w sumie było ok choć mi lepiej mercedesem się jeździ..ale BMW bym nie pogardził.. i automat mają fajny.. Osobiście mi te nerki w BMW się podobają.. przód w BMW jest ok..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież ja żartuje, pewnie, że Skoda rznie od BMW.
Parę tygodni temu pisałem, że widziałem tego Kodiaq'a i z daleka myślałem, że stoi X5. Perfidna kopia i tyle, nie ma co owijać w bawełnę.
Nic nowego na rynku motoryzacyjnym.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To dlatego napisałem że to ciężko stwierdzić :) kto od kogo, choć w tym wypadku wszystko jest jasne W chwili obecnej samochody są bardzo podobne do siebie i momentami ciężko z daleka zobaczyć co jedzie .. Mondeo już nie raz mnie zwiodło myśląc ze jedzie za mną AM :- ) i zawsze zjeżdżam :- ) A Skoda łapie od innych chcąc być bardziej podobna do innych marek z wyższej półki.. Choć KIA czy "Hiundai" robią to samo.. A każdy ma swój gust i swoje marki i kupi to co mu najbardziej odpowiada..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobry przykład.. :) to co się dzieje w tej w chwili jeśli chodzi o wygląd aut to masakra.. jedni od drugich tną na maksa..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
To fakt, u nas w firmie ma pewna mama czwórki dzieci, jest bardzo zadowolona ;-)
Nie chciałbym myć okien [emoji3]

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Rodzice znajomego mają i chwalą:D jtd nakręcone już prawie pół miliona, ale na wycieczki dobre bo jak sam zauważyłeś duże okna:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To mi tak samo się "podoba" jak ten Fiat - Ford KA.. :- )

Pakolo już kiedyś miałem napisać bo nie pamiętam czy Ty chorujesz na Venery? Czy z kimś mi się pomyliło? Bo jak w avatarze masz B&W (znaczy się lubisz je) to takie kolumny powinieneś sobie zakupić :- ) a nie Venery- chyba że z kimś innym pomyliłem..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
No to ja choruje, ale mam milion pomysłów, które później odsłuch zweryfikuje. Na wiosnę w 2018 roku ruszam z budową domu, zrezygnowałem z salki kinowej bo mam luźną kobietę i pozwoli mi zagracić salon, a przy okazji kosztów mniej. Odezwę się do Ciebie na priv później bo nie będziemy tutaj śmiecić:D
 
Do góry