Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
lolek
Jest samochód, którego żadna firma nie skopiuje:D




Jak to nie :D


comment_z1NiOxlkecSfg2wUxPyIBrtpAaruTo85.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj do firmy przyjechał Klient tym "kadżakiem" i powiem że na żywo gorzej wygląda jak w necie.. ale podobny jest jak diabli do BMki - choć mówię dla mnie BMW jest ładniejsze.. ale na ile mogli to na tyle skopiowali..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będzie się śmiał, jak mu prądu zabraknie.
Każdy dalsza podróż to planowanie i stracony czas na ładowanie, a u nas to już w ogóle dramat z punktami.
Fajne te Tesle są, ultra szybkie i generalnie kawał bryki.
Widzę często na mieście, ale auto które nie mruczy? Nie, nie.
Może w czasach gdzie zasięgi będą rzędu 1000-2000km z ładowaniem 5min. to zyskają na popularności i coś się zacznie zmieniać, ale raczej nie dożyjemy tych czasów, a tymczasem mafie paliwowe trzymają łapę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiekszaosc ludzi dziennie nie jedzi po kilka set km wiec dla nich autko moze sie sprawdzic. Tesla glosila ze chca zrobic auto dla niskiej klasy za 40 000zl ale cos cicho.

U mnie szef napala sie na tesle zamiast lexa ls600hl. Ale chyba kupi Legxa ls500hl jak wejdzie w tym roku o. przedazy. Cisza tez jest fajna, podjerzdzasz pod sklep pod dupe pieszych oni sie odwracaja i przerazrbie w oczach bo auto tak blisko :) Lubie te miny przechodniow.
 

werf

Active member
Bez reklam
Teslą nie jeździłem I8 miałem kilka razy okazje gdzieś nawet wrzucałem filmik jak przyśpiesza ta trzycylindrówka : ) Akustyka zewnętrzna i wewnętrzna fajna sprawa jak emituje eksplozje w głośnikach przy dohamowaniu. Fenomenalnie się prowadzi w szybkich zakrętach dzięki elektrykom na przedniej osi,małe straty i zaje.. kontrola.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W glosnikach dzwiek silnika odtwarza ta i8?

Bo lexus w nowych autach tez to wprowadzil i to jest takie wielkie G. ze szkoda gadac. Szef to wlaczyl przez przypadek a nikt nie umie wylaczyc. Najgorsze ze dzwiek z glosnikow nie wspolgra z dzwiekiem rzeczywistym.
 

werf

Active member
Bez reklam
A no w głośnikach słabo by było jakby prawie super car mruczał jak Polo 1,2 : ) można też bezszelestnie ale tylko 14 km w porywach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tia, jeszcze trochę i będą dyfuzory zapachowe montować z zapachem spalin.
Auto ma mruczeć, owszem, cisza piękna sprawa jak lecisz 200km i nic nie słychać - S-klasa/7 itp. ,ale jak deptasz to ma być słychać.
Już nie koniecznie ryczeć, bo nie piszemy tu o jakiś 20 letnich Golfach z tłumikiem od Kazia z garażu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja dzisiaj dalem do mechanika moja skarbonke, moze ozywie ja po 2 - 3 latach garazowania.
E38 4,4l v8. Ciekawe ile zawolaja za remont.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeden taki jeżdzi E32, czyli poprzednikiem E38 z 5l V12, nie wiem co on tam grzebał przy wydechu, ale za każdy razem jak słyszę, to lecę posłuchać z myślą, że podjechało coś za grubą bańkę.
Mimo swoich lat, mruczy przepięknie, jak rasowa sucz ; )
 

fred23

Member
Jeden taki jeżdzi E32, czyli poprzednikiem E38 z 5l V12, nie wiem co on tam grzebał przy wydechu, ale za każdy razem jak słyszę, to lecę posłuchać z myślą, że podjechało coś za grubą bańkę.
Mimo swoich lat, mruczy przepięknie, jak rasowa sucz ; )
bo takich aut już nie robią , po 2000 r auta produkują księgowi a nie pasjonaci ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj jechałem do Mamy i pomyślałem sobie że spróbuję pobić rekord spalania i udało się na odl. 130 km spaliła mi 2 litrówka bezyniak 6,5 l... i trasa była deko gorsza od tej jak sprawdzałem kiedy auto było nowe (a ta sama trasa - wtedy było około 7,4 albo 7,2) więc widać że jak już silnik jest troszkę przejechał to mniej spala// Tak sobie myślę że na trasie 300 km może by spadło do 6.1- 6.2 ale to chyba już by było koniec możliwości jeśli chodzi o najmniejsze spalanie.. ale i tyle to uważam że jak na suva 4x4 (cały czas ma włączony napęd) to dobry wynik - nawet biorąc pod uwagę że to była jazda do 100-110 km/h - średnio coś około 80-90 KM/h.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy oglądacie, ale od jakiegoś czasu live MEGA impreza Goodwood Festival of Speed
Coś wspaniałego

[youtube]NEhEbPoDtHo[/youtube]
 
Do góry