Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Komedia, co prawda po angielsku, ale jak ktoś kuma to trudno nie przyznać racji.
W skrócie, zirytowany gość prezentuje jak idiotycznie zaprojektowana jest konsola w Hondzie ; )

[youtube]BhTS3-H8zGg[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo, że dzisiejsze auta napchane są elektroniką i przeróżnymi systemami "ułatwiającymi życie"
Małe porównanie Androida z IOSem ;)
Chyba pojadę zapalić świeczkę Jobsowi...
Widzę tu sporą analogię to dzisiejszego Sonus Fabera i Franco Serblina
Można sprawdzić ilość punktów karnych, właśnie sobie sprawdziłem.
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-...-karnych-za-mandaty#scenariusz-przez-internet

Autoryzacje, jak i samo info uzyskałem na stronie swojego banku, także przez niego utworzyłem "zaufany" profil.
Jak ktoś nie zna, to polecam. Działa. Widzę swoje grzeszki.
Też mnie to korci, ale utworzenie profilu skutecznie zniechęca.
Nie wiem jakie masz grzeszki, ale mnie interesuje taka sytuacja, że np. złapał mnie radar, ale nie dostałem jeszcze mandatu. Czy takie przewinienie jest już na swoim profilu czy pojawia się dopiero po oficjalnym zawiadomieniu? Innymi słowy, czy np. na drugi dzień po przewinieniu będzie to już odnotowane na moim koncie czy dopiero jak dojrzeje na biurkach?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci tak, ja mam z tego co widzę 12 pkt. + 1 pkt za parkowanie i jak pamiętam to jest za blokadę na koło, a wjeżdżałem zawsze centralnie w centrum, od lat będąc święcie przekonanym, że tam akurat mogę. Płaciłem opłatę parkingową, ale widocznie się myliłem. Moja wina, nie dyskutuje.
Te 12 pkt. są w zawieszeniu, bo jeszcze będzie sprawa w sądzie, ale co ciekawe to widać już. Interesująca sprawa. Jeszcze nie przyznali, a już widać ilę mogę dostać, także podobnie może być z innymi wykroczeniami i stosunkowo szybko. Ja to wczoraj znalazłem, także dla mnie to też nowość.
Muszę to jeszcze raz dokładnie przejrzeć.

Profil naturalnie stwórz, będę stałym widzem ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam - faktycznie 5 minut ;)
Odpowiadam na pytanie ; jest punkt, który mówi, że jeśli czegoś tam nie ma to mogło jeszcze nie zostać naliczone...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jeżeli odmawiasz przyjęcia mandatu, policjant sporządza karte prd5 a jakaś pani Krysia wprowadza do systemu i te pkt są zawieszone do czasu prawomocnego rostrzygnięcia przez sąd. Po prawomocnym przychodzi pismo i wtedy ta Krysia korekte.robi i pkt są przypisane. Jeśli przychodzi uniewinnienie pkt zawieszone są kasowane.

Krzysiek z radia, fotoradar sam ma zarejestrować ciebie w systemie?
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
ale nie wiem czy wiesz ale te kilka miesięcy temu nie było komu ich obsługiwać, teraz ma to ITD, więc jeśli ktoś te twoje zdjęcie obrobi, ustali czyje to auto i napisze kwit to minie sporo czasu tym bardziej że takich zdjęć są setki tysięcy a pół roku nie miał kto tego robić. Więc moim zdaniem ci sie fuksło.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niedawno do firmy przyszło zawiadomienie o mandacie sprzed 5 lat. Już nawet ów jegomość nie pracuje...
Koleżanka też dostała fotkę po 2.5 roku...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Niedawno do firmy przyszło zawiadomienie o mandacie sprzed 5 lat. Już nawet ów jegomość nie pracuje...
Koleżanka też dostała fotkę po 2.5 roku...

Z Policji czy Strazy Miejskiej? Po takim czasie to sprawe chyba olac mozna.

U nas kierowca kiedys w niemczech fotek nalapal (kiedys nie przychodzily do pl) no i wyrywkowo na granicy go zatrzymali. Sprawdzili w systemie ze ma fotki i mial zaplacic, a ze tyle kasy przy sobie nie mial to przykuli go kajdankami do grzejnika i czekali az ktos kase przywiezie hehhe..

Fotek od tylu "podobno" tez przyjmowac nie trzeba, nie masz obowiazku wskazywanie osob z twojej najblizszej rodziny. Wiec nikogo nie wskazuje i nie przyjmujesz. Ojciec tak raz odmowil przyjecia strazy miejskiej wzywali na przesluchanie i na tym sie skonczylo.


A znowoz mam innych znajomych, dostal jeden mandat twarz bylo widac ale slabo, to wzial dwoch kumpli tez z wasem i wszyscy trzej poszli na posterunek sie przyznac ze to oni wtedy kierowali i wszyscy trzej przyznaj sie do winy, policja zglupiala i tez mandatu nie dala bo.winny mogl byc tylko jeden...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ludzie jaki mandat ulega przedawnieniu?! Mandat to forma kary z grzywną. Wykroczenie ulega przedawnieniu po roku. art. 45 § 1 kodeksu wykroczeń mówi jasno.

Następny, jak za mandat dostałeś wezwanie?? Odmówiłeś przyjęcia czy co ?

Lolo... Policja nie obsługuje fotoradarów. Jak ojciec nie wskazał kierującego to popełnił wykroczenie z art 96 § 3 kw i za to powinien dostać mandat jak nie przyjmie to do sądu. No ewentualnie dostał pouczenie.
Niewskazanie kogoś z rodziny.. Nie ma takiego przepisu w wykroczeniach, może odmówić wskazania najbliższej osoby jeśli groziło by jest postępowanie karbe lub skarbowe ale to inna półka.

Zakodujcie sobie, że mandat to przyznanie się do winy. A nie dostał mandat bo twarzy nie było widać... Masło maślane kompletbie bez sensu
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo... Policja nie obsługuje fotoradarów. Jak ojciec nie wskazał kierującego to popełnił wykroczenie z art 96 § 3 kw i za to powinien dostać mandat jak nie przyjmie to do sądu. No ewentualnie dostał pouczenie.
Niewskazanie kogoś z rodziny.. Nie ma takiego przepisu w wykroczeniach, może odmówić wskazania najbliższej osoby jeśli groziło by jest postępowanie karbe lub skarbowe ale to inna półka.

Zakodujcie sobie, że mandat to przyznanie się do winy. A nie dostał mandat bo twarzy nie było widać... Masło maślane kompletbie bez sensu

Policja czy ITD to prawie to samo, czepiasz sie slowek.

Jak "nie wiesz" kto jechal to nie musisz nikogo wskazywac, a mozesz nie wiedziec, mozesz zapomniec, mogles zapic gebe i dac kluczyki bratu, siostrze, kochance itp itd.

Nie masz obowiazku wskazywania.... chora plotka ktora ktos sobie wymyslil i wkolko powiela. Powiem lepiej nawet w sadzie mozesz klamac jak z nut w obronie dla swojej rodziny czy pracodawcy i ci tez jedno wielkie G. zrobia.
Wlasnie mam sprawe w ktorej udowadniam ze pracownicy firmy od sprezarek na K. technicy tej firmy klamia ze .... szkoda gadac... Teraz czekam na bieglego juz ponad rok czasu moze "prawda ujzy swiatlo dzienne"

Caparzo za duzo filmow o prawnikach ogladasz. Tak naprawde to nasze sady to jedne wielkie G... moze ziobro zrobi z tym jakis pozadek - bynajmniej rewolucja im dobrze zrobi.


Moj ojciec nie wskazal, zostal wezwany na komisariat (przesluchania dokonywala POLICJA na wniosek strazy miejskiej) na przesluchaniu panowie wysluchali jego wersji, skonczylo sie straszeniem sadami wyslalismy do strazy miejskiej Wyrok sadu z Koscierzyny - ze nie wolno karac ludzi na podstawie zdjecia z fotoradaru od tylu i koniec kropka.

Zreszta wpisz sobie w neta, ludzie nie wskazuja i wygrywaja sprawe.

Dostał zdjęcie z fotoradaru. Nie zapłacił mandatu, a potem wygrał sprawę w sądzie - gazetalubuska.pl


Zeby nalozyc mandat, kare trzeba miec winnego, niemozna skazac kogos na podstawie "domyslow". Chociaz z tym tez bym sie klocil znajac nasze sadownictwo.


A jak wiezysz ze trzeba wskazywac i lubisz placic za fotki od tylca to twoja sprawa.


Ps.
Spojrzalem do tego "twojego": art 96 § 3 kw

Przeczytaj na spokojnie ten paragraf, pisze jak byk.:
Jezeli pojazd byl uzyty wbrew jego woli i WIEDZY przez NIEZNANA OSOBE.

Jak nie wiem kto jechal, to moga mi posmyrac :)

A druga sprawa gdy ja kierowalem samochod tot tez NIE MAM OBOWIAZKU wskazywania siebien



No i wyroki potwierdzajace co napisalem:

Ponadto, przytoczyć warto ciekawy pogląd Sąd Najwyższy, stwierdzając, że: „Właściciel lub posiadacz pojazdu, wezwany przez uprawniony organ do wskazania – stosownie do wymogów art. 78 ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym – ale w sposób pozaprocesowy, osoby, której powierzył pojazd do kierowania lub używania, ma prawo odmówić udzielenia tej informacji, jeżeli w razie przesłuchiwania go jako świadka odnośnie do tej okoliczności miałby prawo uchylić się od odpowiedzi na pytanie dotyczące owej kwestii. W takim wypadku nie można odmawiającemu zarzucać popełnienia czynu zabronionego z art. 65 § 2 k.w., tzn. nieudzielania uprawnionemu organowi, wbrew obowiązkowi, określonej wiadomości” (uchwała SN z dnia 30 listopada 2004 r., I KZP 26/04, OSNKW 2004, nr 11-12, poz. 102; zob. także wyrok SN z dnia 25 maja 2010 r., III KK 116/10, LEX nr 583855). Oznacza to, że nie masz obowiązku obciążania osoby bliskiej.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie bądz śmieszny.

Ty jestes smieszny... za duzo filmow sie naogladales?.


Nawet nie wiesz jakie masz prawa jako obywatel.
Slyszales o Konstytucji? Slyszales o prawie do obrony? To wiedz ze masz prawo do trzymania geby w kubel i siebie nie musisz wskazywac.


Sadzisz ze napisalem glupote to udowodnij to, podaj wiarygodny przyklad. Ja ci podalem wiarygodne przyklady.

Masz tu napisane to samo:

http://prawonadrodze.org.pl/legalne...wskazanie-sprawcy-wykroczenia-art-95-§-3-k-w/
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Kolega ostatnio wstawił wykres z hamowni nowej Skody Superb. Samochód 5 tyś. przebiegu. Wystarczyło usunąć/wymienić środkowy tłumik i zrobić na nowo strojenie i pokazało 370KM. Ogromny potencjał ma te 2.0 TFSI.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na tvn turbo były testy topowych suvów od audi, volvo i leksusa.. ostatnie dwa w hybrydzie.. ze wszystkich testów najgorzej wypadło audi ale jako jedyne podjechało pod górę - więc goła moc silnika spalinowego i mniejsza waga + jedno z najlepiej dopracowanych napędów 4X4 jest górą w terenie przy tego typu próbach... bo już np pod względem komfortu dalej audi jest w tyle w stosunku do choćby tych dwóch marek.. pomimo mniejszych opon jakie miało Audi w tym teście.. Ja z tych trzech jednak Volvo bym wybrał :) najcięższe i najwięcej paliło ale najbardziej mi się podoba z zew jak i wew. .
 
Do góry