Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

pepka

Member
Bez reklam
Jeżdże Volvo od jakichś 13 lat. 2x V70, xc70, s60, xc60. Rodzinny, bezpieczny, całkiem wygodny (xc60 najmniej) i do tej pory mało awaryjny. Czy premium, chyba tak, choć dopiero teraz można powkładaćndo niego cuda jak u konkurencji. Szkoda, że zaczęli z silnikami kombinować...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na mnie nigdy Volvo nie robiło wrażenia, co nie znaczy, że coś do nich mam, ale gdybym miał wybierać, to atakowałbym BMW, Merc, Audi, tudzież Lexusa - ten ostatnio ma świetny dizajn i jak dla mnie świetna alternatywa dla świętej trójcy (Bmw,Merc,Audi).
 

pepka

Member
Bez reklam
Są gusta i guściki [emoji6]Do mnie Lexus (z wyglądu), przemawia zdecydowanie najmniej. Technicznie i technologicznie, zdecydowany top producentów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatni RX - Suv jest ładny, LC też oryginalnie.
Nie są w kręgu moich zainteresowań, ale nie pogardziłbym, zresztą takim Volvo też nie, ale przy wolnych środkach atakowałbym Mesia GLS, albo GLE ;)
Bmw X6 już nie, bo skaszanili ładną poprzednią X6.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Zgodzę się X6 to tylko E71 polift, co innego nowe X5 jest śliczna. Mperformance na full i bajka :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry - Kolego nie będę polemizował bo dla mnie to tak jak ja bym porównał Mercedesa -BMW do Astona Martina.. ( a na pewno są tacy co te marki porównują do AM) Ktoś kiedyś mi powiedział że jakby ta Kia była taka super to i w Europie zach. by jeździły jako samochody policyjne bo po co przepłacać..skoro różnice na jednym aucie można by było przeznaczyć na inne cele w Policji, a jak masz znajomych Policjantów, którzy jeżdżą tymi samochodami to popytaj się jakie to są super auta i jak mało awaryjne, a większość z tych aut jeździ normalnie tak jak byś miał takie auto prywatnie.. jak rozmawiam ze znajomymi Policjantami to dbają o te samochody.. to jest ich narzędzie pracy..
A kilka dni temu miałem okazje suvem się przejechać od Leksusa świetnie wyposażony i jak dla mnie jest i to duża różnica pomiędzy Leksusem a Kia.. i tu nazwa nie ma wpływu.. oczywiście to moje zdanie.. Podobnie mało awaryjne "Hiundaje" kilku mam znajomych co ma te auta - pierwszy i ostatni raz kupili.. ale każdy robi po swojemu..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bo na zachodzie maja olej w glowie i kazde panstwo wspiera prodkty ze swojego kraju. Nikt tam nie wpada na pomysl aby kupowac auta azjatyckie czy amerykanskie.

A kilka dni temu miałem okazje suvem się przejechać od Leksusa świetnie wyposażony i jak dla mnie jest i to duża różnica pomiędzy Leksusem a Kia.. i tu nazwa nie ma wpływu.. oczywiście to moje zdanie.. Podobnie mało awaryjne "Hiundaje" kilku mam znajomych co ma te auta - pierwszy i ostatni raz kupili.. ale każdy robi po swojemu..

Jakbys porownal auta tego samego segmentu i roku np Lexus NX vs nowa Kia Sportage to tych roznic bys az tak nie zauwazyl. Jezeli chodzi o elektronike to chyba juz wogole.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam porównanie do obu tych modeli.. Bo "Kije" ma mój znajomy z poprzedniej firmy, a leksusem był Gość z którym byłem na spotkaniu roboczym właśnie NX i dla mnie NX jest fajniejszy.. zarówno w środku jak i materiały użyte..kultura pracy silnika - zapewne jest to kwestia danego wyposażenia.. ale tak czy siak wolałbym to auto..

Natomiast co do Policji w Niemczech - zgadza się Kolego propagują swoje firmy i są z nich bardzo dumni.. ale jak troszkę pojeździsz sobie do tego kraju i porozmawiasz z ludźmi o rożnym statusie to będziesz wiedział jedno ... jeśli Niemiec jest w stanie zaoszczędzić na czymś, a to coś będzie sprawdzało się i nie będzie odbiegało jakością od czegoś droższego nawet z ich rynku to są w stanie w to zainwestować, a różnicę przeznaczyć na inne cele...

To jest naród gdzie ludzie potrafią 1 euro dwa razy obrócić zanim je wyda, a pomimo tego faktu Kolego, wychodzi Gość z samochodem marki X za 60-70 tys i mówi Ci w oczy, że to jest auto dla biednego Niemca i nie ma z tym żadnego problemu.. mówi to w taki sposób jakby mówił o wczorajszym obiedzie...Kolego znajdź mi w Polsce, że wychodzi Gość ze swoim samochodem i powie Ci w oczy, że auto które ma za powiedzmy 40 tys i mówi , że to jest samochód dla przeciętnego Polaka.. jego auto jest najlepsze..

Kolego ja już się przyzwyczaiłem, że w Polsce kolumny za 30 tys wzmak za 20 tys to nie gra i nie jest wart niczego ale wzmak za 4 tys i kolumny za 4 tys to ludzie 3 dni zbierają szczęki jak sobie posłuchają.. więc to taki klimat.. tylko niestety nie potrafią się przyznać że nie stać ich na ten wzmak i na takie kolumny wiec lepiej jest napisać wszystko na NIE... bo wtedy jest lepsze samopoczucie.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Loluś, porównanie Merca, BMW do Astona ma jeszcze jako taki sens, ale wrzucanie Leksusa jako auta premium..hmm.
To teraz przejedź się nową RAVką czy Avensis i na świeżo porównaj do Leksusa, którym jechałeś.
W RAVce też masz deskę w "skórze" i do tego masę komponentów, które są i w Leksusie.
Wiadomo z racji ceny Leksus wygląda nieco lepiej, ale już nie o niebo lepiej jak było to jeszcze kilka lat temu.
A co do Kia Lolo Ci odpowiedział, z modelu na model jest coraz lepiej ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie wrzucałem go do marki premium tylko tak jak tam napisałem zrobiłem to bo pewni ludzie tutaj tak uważali, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie.. ale tak jak napisałem tam tak i tu piszę, że ja mam swoje zdanie na ten temat.. ale to nie istotne..

A co do porównania samochodów to zobacz mój przykład - ja za diabła nie porównałbym Mercedesa do AM.. a jakbym miał się zachować jak taki rasowy Polak to oczywiście powinienem napisać, że oczywiście AM to jest to samo co Mercedes czy BMW tylko kwestia znaczka , prestiżu firmy, reklamy i lepszego samopoczucia.. Mercedes czy BMW pomimo że uwielbiam te firmy nie będą takimi firmami jak jest AM.. Ferrari, czy Lamorghini... to jest inny świat.. tak jak innym światem są BMW, Mercedes itp dla innych firm.. ale to moje zdanie..

Prosty przykład kupujesz Mercedesa czy BMW za 300 tys i masz powiedzmy 8 piep... kolorów, które wielu osobom nie podchodzą więc wybierają lepsze zło.. i przy okazji płacisz za to bodajże 3 tys ( bo ludzie lubią kolory metalizowane) a wydajesz np ponad 300 tys. ( niektórzy w mieszkaniach za tyle mieszkają, a inni nie dużo droższych ) i nie masz możliwości zamówienia koloru pomimo że i tak dla Ciebie składają w takiej wersji jak Ty chcesz z takimi dodatkami jakie sobie życzysz.. więc w czym problem skoro byliby ludzie, którzy za to by zapłacili.. ale nie nie... nie ma takiej opcji.. W AM przychodzisz z próbką lakieru od firmy xxx i Panowie Ci robią taki lakier jak sobie życzysz .. i takich przykładów jest masa jeśli chodzi o AM i podobne firmy.. dlatego dla mnie ta firma to kosmos.. bo są ludzie którzy mają pieniądze - ciężko na nie pracują i mają prawo mieć taki samochód jaki sobie wymarzą, a mają możliwość wyboru koloru w np 8 dostępnych.. jakie ma firma na dany model.. chore...
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co do lexa to nie zgodze sie ze nie jest premium. W 2008 roku szef kupowal Lexusa ls600hl porownanie go do merca s klassy nie mialo najmniejszego sensu. Mercedes przy nim to zabawka. Lexus juz wtedy pokazal jak sie robi prawdziwe skrzynie biegow. Dopiero dzisiejsze skrzynie 9stopniowe moga sie porownac jako tako do lexa z 2008roku. Ale to nic bo teraz lex wprowadza skrzynie 10 biegowe. Hybryda ? Chyba nie trzeba komentowac kto w tym jest najlepszy. Wyposarzenie w srodku - to kwestia gustu.

Kazdy kogo znam porownywal flagowca S klase do 600hl lexa (wypusty 2 generacje o tylu) wybieral lexa. (Dopiero ta generacja) trzeba przyznac mercedes wykonal mase duzej roboty i postawil poprzeczke bardzo wysoko, ale nic straconego bo za pol roku Lexus ma premiere Ls500 wiec podejzewam ze znowu odstawi merca w szczegolnosci pod wzgledem bezpieczenstawi elektroniki i napedu (skrzynie 10 stopniowe).

Gdzies kiedys bylo porownanie w polskim programie motoryzacyjnym S klassy, lexusa ls600 i chyba Porsche. Zaraz poszukam z ciekawosci.


Lolek, policja, banki i inne koncerny / samorzady na zachodzie sa tak nauczone ze kupuja krajowe. Zreszta panstwo niemieckie ma udzialy w VW Group czy Porsche Group (sami nie wiedza jak maja nazywac sie ta jedna firma pod dwiema nazwami :) )nie ma mozliwosci aby nie kupili auta sfojej firmy.

Co do zwyklych ludzi to sie nie wypowiadam, bo ile ludzi tyle opinii. Zreszta ich stac na noweg VW w Polsce niestety nie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego ja nie polemizuje czy dana marka jest premium czy też nie.. Wiem jedno ze ilość biegów w automacie nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem i niektóre firmy o tym się przekonały.. ja miałem 7 stopniową teraz mam 9 stopniową jest różnica ale dalej na spokojnie mógłbym jeździć 7 stopniową.. A mnie nie interesują auta pokroju S klasy bo mnie na nie stać.. wiec patrzę co mają dani Producenci w niższych klasach i te porównuje.. Na 100% GLC nie zamieniłbym na NX i mówię to 100% szczerze.. pomimo że też fajne autko..


A jak ktoś miałby chęć na takie autko to już jest pełna opieka :)

https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl...d=0ahUKEwixhYiaob_TAhVCQJoKHaNZCJAQoioIlgEwDw


Chociaż pewnie się i tacy znajdą co powiedzą ze to tylko znaczek i prestiż.. :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wiadomo, że dzisiejsze auta napchane są elektroniką i przeróżnymi systemami "ułatwiającymi życie"
Małe porównanie Androida z IOSem ;)
[youtube]jeESbGPl_Dw[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Autoryzacje, jak i samo info uzyskałem na stronie swojego banku, także przez niego utworzyłem "zaufany" profil.
Jak ktoś nie zna, to polecam. Działa. Widzę swoje grzeszki.

Kurna, akurat logowania przez moj bank nie ma PKO S.A.

Konto powinienem miec juz puste, za zeszly rok to jedynie punkty za zle parkowanie mogly mi zostac.

Powinni jeszcze dowod i prawo jazdy zrobic w telefonie.
 
Do góry