Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie mam parcia na samochody. Jeżeli miałbym wywalić 150k to wybrałbym Audi A6 kombi albo jakiegoś CLA shooting brake.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja widziałem jakiś czas temu CLA w AMG i takie odpicowane autko że szok.. nie wiem ile gość wsadził w niego ale naprawdę czapki z głów - widać było ze to jego pasja.. bo autko normalnie na wymiar było szyte..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
CLA kombiak to chyba jedyny mercek, który mi się podoba, oczywiście bez urazy bo wiem, że jeździsz jakimś:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego przecież to kwestia gustu jakby każdy miał się obrażać na to co ma bo ktoś źle napisze to daj spokój///:) Cały czas pisze wszystkim wszem i wobec żeby mieli dystans do tego co się posiada bo świat się na tym nie kończy.. mi np kombiaki to ... nie będę pisał :) Podobnie nigdy bym audi nie kupił ... a każdy robi jak chce..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat Audi w kombi są fajne. Gdybym miał kupować Audi, to właśnie w kombi.
No i problem z transportem skrzynek nie ma ; )
No chyba, że mówimy o S8, bo to piękna bestia.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
armanig
Ostatnio gdzieś na youtube słyszałem, że komplet amortyzatorów z zestrojeniem/ustawieniem czy jak to się fachowo nazywa kosztuje do 80 tysi do S8:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Domyślam się ;)
Parę dni temu oglądałem zresztą coś w temacie Audi i wydatków, także w sam raz w temacie:

[youtube]sJOxEs1eNZI[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja dzisiaj zmieniam swoja Honde CRV na inny pojazd, bo juz mnie do grobu doprowadza ten samochod i ta pogoda. 2 razy sie dzisiaj zakopalem i musieli mnie wyciagac.

Teraz bede sie bujal 6.7 litrowym Dislem :) naped na 4 kola. Wszedzie wyjade

Kostenloses Bilderhosting



Uroki zycia na wsi - nieodsnierzone drogi :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Lolo, myślałem, że Lambo jakieś wrzucisz ;)
A jak tam Twoja fura? Znalazłeś już coś?
Auta wyprzedażowe się pomału kończą, ostatni dzwonek na łapanie okazji ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Listopad/grudzien praktycznie nie bylo mnie w PL same szkolenia. Jeszcze od przyszlego tygodnia do konca stycznia ostatnie szkolenia i odbiory. Zakoncze caly projekt i na spokojnie jade do salonu zamawiam.

Ostatecznie chyba bede bral, nie wiem ktory.
Meras e klase chyba kombi
Audi a6 kombi
Kia optima kombi gt lina
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy naprawdę przepraszam ale nie dam rady patrzeć obiektywnie na kombi - sorki :) a co do audi to nie jest kwestia czy ja bym przytulił czy też nie - mi np podobają się A5 - ale dla mnie po pierwsze są to za twarde samochody, po drugie dizelka bym nie kupił bo dla mnie chodzi jak traktor i nie potrafiłbym się do tego przyzwyczaić, a więc co mówię bo mój brat ma taki silniczek w pasaciku za bardzo ładne pieniądze kupił ( nie wspomnę o kłopotach jakie ma z tym silnikiem, ale to inna sprawa) i sam przyznał że jak kiedyś miałem citroena w HDI i to już potem kilku letniego to był cichszy niż jego po wyjechaniu z salonu .... a do silników benzynowych audi i spółki to już całkowicie nie mam zaufania patrząc na moich znajomych, którzy różne marki mają aut, a są w nich silniki FSI (chyba nie przekręciłem nazwy) ... także nie po drodze mi z Audi.. za to myślę tez kiedyś o BMW ale zobaczymy jak na razie gwiazdy które miałem spisują się bez zarzutu wiec nie mam zamiaru zmieniać na inne marki.. - oczywiście to są moje spostrzeżenia i nie mam zamiaru w tym temacie dyskutować - od razu mówię z góry ....:) bo nawzajem nie przekonamy się w tym temacie :)

Lolo zawsze pisałem że nie ma jak samochód 4x4 a z tym co wkleiłeś to chłopie po bandzie pojechałeś :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
.....nie dam rady patrzeć obiektywnie na kombi - sorki :), po drugie dizelka bym nie kupił bo dla mnie chodzi jak traktor i nie potrafiłbym się do tego przyzwyczaić, a .

No patrz go niedosc ze na kombi zle "pisze" to jeszcze traktory mu sie nie podobaja. Grabisz. Od dzisiaj jak bede widzial na ulicy kaczkowata gwiazde to rozjade <zart>

Citroena c5 HDI mial ojciec swietny samochod, najlepsze na swiecie zawieszenie pneumatyczne. Az lezka w oku, sie krecila jak szedl na sell.

Nawet gdzies jest reportaz i nawet w top gear na tym napomkneli ze do nagrywania wyscigow konnych uzywano wlasnie citroenow ze wzglad na ich zawieszenie

A przedwczoraj tesciowka kupila citroena c5 za 3500zl (jeszcze go nie widzialem ale podobno jezdzi).


Lolek no niestety, nie kupilem zimowek, pogoda masakryczna i szczerze to nawet ciagnikiem ciezko jechac. Po oblodzonej ulicy na sporA gorke nie daje rady....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo ja dzisiaj miałem takich klientów przed sobą zahamowałem jakieś 2 metry przed tańczącymi z wilkami :) na śniegu bo też nie kupili opon na czas.. ale najlepsze było to że jeden z tych samochodów to naprawdę przyzwoite auto i nie potrafię zrozumieć typa do tego jeszcze cwaniak bo wyszedłem z auta i tam sobie pogadaliśmy.. :) i ie interesuje go że inni mogą mieć problemy ... choć zdaje sobie sprawę że niektórym tak wyszło, a nie robią tego ze skąpstwa ale tak czy siak efekt jest jeden na ulicy jak taka osoba wpadnie w poślizg.. przez to że ma letnie opony , a dzisiaj u mnie naprawdę było wesoło i kilka kilometrów od wawy mieszkam..ale z napędem 4x4 na takich ulicach i przy tych warunkach spoko.. ale u Ciebie byłoby fajnie :) pojeździć

Ps traktor fajniutki masz - lubię takie zabawki ...stary chłop a zachowuje się jak dzieciak - masakra :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No ja juz wczoraj podkulilem ogon i szybciutko zamowilem zimowki. Juz podobno na mnie czekaja, w sobote wymieniam.

Bylem swiecie przekonany ze Suv z napedem na 4 kola poradzi sobie z zima (ile tej zimy mamy). Wkoncu kilka tematow wczesniej sie ludziska chwalili ze polonezami jezdzili, tylnio napedowcow pelno jezdzie. Wiec JA NIE POJADE SUVEM???... no i nie pojechalem.... ciagnik byl potrzebny 2 razy....

A co do traktorka, no to moje drugie hobby (zabawa) . Mam troche hektarow i bawie sie w Real Farm Simurator. No i troche grosza zawsze wpadnie i stres mniejszy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno zima jest lepiej takim autem jeździć niż zwykłym ale tez to nie jest typowa terenówka :) trzeba o tym pamiętać, ale co by nie mówić trochę te samochody potrafią wystarczy na YT wejść i wpisać sobie pewne autka i normalny samochód tego nie zrobi.. Ja bardzo lubię suvy ale każdy coś lubi innego i tez nie oznacza ze nie przytuliłbym nowej E klasy w takim samym wyposażeniu jakie mam obecne :)

Pamiętam jak miałem kuge właśnie na śniegu porównywaliśmy ją do normalnego auta z napędem tylko na przód to bez dwóch zdań duzo duzo lepiej się jeździ z 4x4 (do tego trochę wyższym niż zwykła osobówka) a już ie wspomnę że po tej samej drodze jedziesz 20-30 km szybciej niż inni i to bez stresu..
 
Ostatnia edycja:
Do góry