sklep nando.pl?

knot

New member
Jest ktoś chętny żeby tam jechać ? poniedziałek - wtorek, jakbysmy pojechali w jakiejś grupie to może coś zdziałamy ,jestem z trojmiasta

moj nr gg:6863499 lub e-mail slipkorn51@gmail.com
 
Ostatnia edycja:

krystianen

New member
panterml napisał:
2 godziny czekania, pisania protokolow itp.. mowili ze poblokowali konta, wiec jest szansa na odzyskanie hajsu, podobno mozna cos dzialac na wlasną reke wedlug przepisow prawa, tak mi na komendzie powiedzial koles.. ciekawa opcja.
heh



co masz na mysli na własna reke??? w sensie pojechac tam i odebrac co swoje kase badz TV???

Wrazie czego ja moge jechac w poniedzialek. Mozemy sie dogadac. Tylko jesli informacja o zajeciu wszytskiego przez prokurature jest rzeczywista to nie wiem czy mamy poco tam jechac i tak nic nie zalatwimy.
ale wrazie czego moge jechac. gg: 425400 lub krystianen@gmail.com

Jestem z Poznania
 

panterml

New member
koles z komendy byl az zanadto normalny ze tak to okresle, nie unosil sie tylko normalnie sie dalo z nim gadac, nawet specjalnie do nich zadzownil zeby sie cos dowiedziec, i mowil ze jak kurator sie tym zajal to nawet nie ma sensu tam jechac, tylko czekac na jego decyzje, zostaly zatrzymane TRZY osoby, bez powiadomienia bez nakazu i bez zarzutow..i podano do wiadomossci publicznej przez tv czy tam radio ze takowe zajscie mialo, wiec nie wiem co sie bedzie dzialo, ja np jak wyslalem ich hajs 28... i zaksiegowali go 1/2 grudnia to watpie zeby hajs byl na zablokowanym przez psy koncie, tylko pewnie przelal kase na jakies swoje konta czy cos.. chuj wie, watpie ze odzyskam ten hajs.

a jechac tam to totalny BEZSENS bo nie ma gdzie i po co.. pare dni jeszcze tak ale nie dzisiaj.

troche za późno..
 

reset1

New member
Witam
Jestem kolejną naiwna osobą, która dała się nabrać dla tych oszustów.
zamówienie 2049 - 4400 zł w plecy
Złożyłem już doniesienie o wyłudzeniu
Mam nadzieje ze odzyskam kase
 

12wojt

New member
NANDO wielka ściema

Jestem kolejnym frajerem.

Zamówienie 2344 2800PLN zamówiłem TV i jeszcze wczoraj miałem e-mail że realizują zamówienia, a dzisiaj już głuchy telefon.
Myśle, że ceneo.pl też powinno odpowiedzieć za to całe zamieszanie. Oni potrafili w ciągu jednej godziny wyemitować dwie negatywne oceny a po odpowiedzi ze strony sklepu skasować. Rozmawiałem z ich konsultantem i tłumaczą się tym, że zerwali z tym sklepem umowę, a na pytanie dlaczego tak nakręcali na tych oszustów nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

Wojtek z Torunia
 

lex.us

New member
NANDO i OSKARMEDIA - CI SAMI OSZUŚCI

Witam!
Pozytywne opinie sklepu nando mnie zmyliły. Dopiero wczoraj dowiedziałem się, że firma oskarmedia należy do tej samej spółki.
Zakupu dokonałem 09.10.2008r. na kwotę prawie 4000zł - zamówienie 2604.
Pieniądze przelałem od razu. Do dzisiaj nie mam potwierdzenia, że pieniądze są zaksiegowane. Wciaż tłumaczą się awarią systemu.
Nr konta Oskarmedia i Nando jest taki sami i co dziwne faktura też jest wystawiana na adres główny spółki, tak jak to robił Oskarmedia.
NIe mogę uzyskać od nich żadnej informacji jak mam się skontaktować z działem finansowym. Sami też nie chcą mówić jak oni się kontaktują z tym działem. Bronią się tylko tym, ze Oskarmedia to zupełnie co innego mimo że obie firmy prowadzi jedna spółka. Nie chcą też powiedzieć, gdzie znajduje się siedziba główna firmy, przecież po KRS w necie można sprawdzić, że to ul. Poznańska 57 - to samo co na fakturze. Wzieli mój nr telefonu i jak do tej pory cisza. Jestem z Bełchatowa - nr tel 500-036-988.

DZIWI MNIE, DLACZEGO PORTAL CENEO NIE UMIESZCZAŁ NEGATYWNYCH OPINII O TYM SKLEPIE!!!!!!!!!!!!

Zebrałem wszelkie potrzebne informacje i udałem się na Policję w celu złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa.
Zgłoszenie zostało przyjęte i przekazane do wydziału przestępstw gospodarczych.
Czekam na kontakt od prowadzącego śledztwo.
Zapewne papiery zostaną przekazane do Warszawy. Jestem załamany tą całą sytuacją. Tyle czasu pracowałem na ten sprzęt.

Poniżej macie moje zeznanie na Policji - radzę napisać sobie oświadczenie (napiszecie w nim wszystko i niczego nie zapomnicie dodać, Policja spisze sobie z niego informacje i załączy do akt).

W dniu 09.12.2008r. dokonałem zakupu sprzętu RTV w internetowym sklepie
NANDO zamówienie nr 2604 na kwotę 3946,00PLN:
- Telewizor LCD 37LG7000
- zestaw kina domowego LGHT903TA
Tego samego dnia otrzymałem fakturę wystawioną na spółkę Upward Financial
Communications i dokonałem przelewu na wspomniany w fakturze nr rachunku
bankowego 35 1090 1014 0000 0001 0992 9209.
Również w dniu 09.12.2008r. wysłałem pocztą elektroniczną potwierdzenie
dokonania zapłaty. Poprosiłem jednocześnie o szybką odpowiedź, jak tylko
środki dotrą na konto.
Informacji takiej nie dostałem przez kolejne 2 dani. Wciąż byłem
zapewniany, że wszystko jest w porządku i że sprawa zostanie przesłana do
działu finansowego.
W środę, 10.12.2008r. ok. godziny 17 strona internetowego sklepu NANDO
została zablokowana %u2013 pojawia się komunikat %u201ENieprawidłowy pliklicencji
Wielokrotnie kontaktowałem się z Biurem Obsługi Klienta nr tel.
022-34-99-200.
Próbowałem uzyskać nr telefonu do Działu Finansowego, ale mnie zbywano.
Twierdzono,
że to wina serwera i naprawa niedługo zostanie zakończona %u2013 każdego
kolejnego dnia słyszałem to samo. Kiedy zapytałem, czy w siedzibie firmy
spotkam kogoś,
kto da mi odpowiedź na stawiane przeze mnie pytania usłyszałem
jednoznacznie %u2013 NIE!!!
Najpierw pewna osoba potwierdza mi przez telefon, że to jest ich główna
siedziba firmy,
a później zaprzecza temu.
Zaniepokojony całą sytuacją postanowiłem poszukać pomocy na forach
internetowych, między innymi na HDTV.
Z uzyskanych tam informacji wynika, że spółka Upward Financial
Communications,
ul. Poznańska 57, Jawrzyce, 05-850 Ożarów Mazowiecki, prowadziła także
drugi sklep internetowy OSKARMEDIA. Oszukanych zostało naprawdę wiele osób.
Co dziwne nr konta bankowego sklepu NANDO (ul. Przypadkowa 19, Jawrzyce,
05-850 Ożarów Mazowiecki) jest taki sam jak nr konta sklepu OSKARMEDIA.
Wskazuje to zatem, że obie firmy należą
do tej samej spółki (w załączeniu potwierdzenie przez pracownika nando).
Spółka UFC dopuściła się oszustwa na wielką skalę.
W załączeniu przekazałem wszystkie materiały, które udało mi się zebrać.
 

12wojt

New member
Rozmawiałem z policjantem z komisariatu w Starych Babicach tel (22/604 32 26), który zajmuje się tą sprawą. Zamkneli już dzisiaj z rana tych oszustów. Teraz tylko należy zgłosić się na właściwy komisariat w waszym mieście i złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Nalezy podać że sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji dla powiatu Warszawskiego Zachodniego z/s w Starych Babicach.
Nie wiem tylko czy jestem w gronie kilku czy kilkudziesięciu tysięcy "szczęśliwców".

Wojtek z Torunia
 

ptychoo

New member
Zamówienie 1986

Też tak myślę. W wątku o Oskarze też forumowicze pisali o tym że admin strony skutecznie usuwał negatywne opinie o sklepie. Skąd możemy wiedzieć ile negatywnych opini było przed naszym zakupem??????
Gdyby była choć jedna lub dwie napewno zakupy bym zrobił gdzie indziej:twisted:
 

lex.us

New member
cd. NANDO i OSKARMEDIA - CI SAMI OSZUŚCI

Dzisiaj faktycznie nie da się tam dodzwonić, ciągle zajęte, nikt nie odbiera
i skrzynka telefoniczna także jest przepełniona.
Wczoraj podobno doszło do ważnej sytuacji.
Przesyłam Wam treść zawartą na innej stronie HDTV:

"Byliśmy tam wczoraj (11.12.200 ok. 30 osób od 10tej do 20tej. Działo się sporo. Ale po kolei. Pierwsza wiadomość od pracowników: prezes przyjedzie za godzinę. 2-ga wiadomość po 11tej: prezes przyjedzie za godzinę. 3cia wiadomość: prezes przyjedzie o 16tej i wszystko wytłumaczy. Zarządaliśmy kontaktu z prezesem i udało się - lalunia połączyła się z nim i na głośnomówiacym usłyszeliśmy od prezesa Michała Banaśkiewicza, że:konto bankowe zablokowała mu prokuratura (z powodu doniesień pokrzywdzonych), nie ma dostępu do kasy, jest w prokuraturze,żeby wyjaśnić sprawę więc nie może do nas przyjechać, ale będzie o 16tej. Reszta jego wypowiedzi to było ble ble ble i "uwierzcie mi".Po jakimś czasie mimo oporu pracowników udało nam się rozgościć w głównym biurze (jest tylko jedno i nazywa się salą operacyjną). Wcześniej 20 osób gnieździło się w przedsionku(ok10m2)Dzwoniąc do Prokuratury w Pruszkowie dowiedzieliśmy się, że sprawę znają, ale jeszcze sie nią nie zajęli i, że na pewno nie przebywa u nich prezes Banaśkiewicz. Uznaliśmy w tym momencie, że zablokowania konta nie dokonał prokurator.A więc kto?. Chwilę potem powiadomiłem o sprawie TVN UWAGA ale nas "olali". Znają sprawę ale "Nie wejdą w to" - chyba za mało medialne, a może za mała skala na razie?- to moja ocena. Punktualnie o 16tej zjawił sie Banaśkiewicz. Młodzienic ten (w gimnazjum mógłby uchodzić za przerośnietego o 1 rok)poinformował nas, że konto ma zablokowane i w zwiazku z tym wypłata kasy w dniu dzisiejszym jest niemozliwa. ALE NA PEWNO dostaniemy zwrot w środę. Dlaczego w środę? Bo WLASCICIELKA (tzn p.Renata Krystyna Świderska)dokona podwyższenia kapitału firmy i będą pieniądze na zaspokojenie naszych roszczeń. Większość zebranych śmiała sie z tych (kolejnych) zapewnień, inni rzucali słowami,które ksiądz mógłby uznać za obelżywe, ale tak na prawdę było mimo wszystko spokojnie.Kiedy prezes uznał, że nie ma nam nic wiecej do powiedzenia i chciał nas opuścić, uznaliśmy,że jest to niegrzecznie z jego strony i nie daliśmy mu dotknąc klamki. Wtedy on zadzwonił po Policję (ta- długo nie przyjeżdżała, więc mieliśmy dużo czasu na pogawędkę z prezesem). A on kłamał, kłamał, kłamał i zapewniał, że nie kłamie. Wreszcie przyjechała policja na czele z z-cą komendanta. Tłumaczono nam zawiłości prawa, z czego wynikało, że mamy czekać nie widomo na co. W końcu komendant stwierdził, że prezes zostanie zatrzymany a biuro (tzn komputery i dokumenty) zostaną zabezpieczone. W tym momencie zostaliśmy wyproszeni, aby Policja mogła czynić swoją powinność. Jakoś w tym czasie napatoczył się kierowca Mercedesa C220 pana prezesa i próbował wynieść 2szt sprzętu DVD. Prawie mu się to udało, ale jeden z naszych kolegów zatarasował mu wyjazd swoim autem (i poszedł sikać albo coś zjeść -nie wiem)Suma sumarum kierowva nie mógł odjechać, a po jakimś czasie zainteresowała sie nim i Mercedesem Policja. Po przeszukaniu fury i biura znalaziono jakąś kasę (podobno nie małą, ale nie starczyłoby na nasze roszczenia). Skutkiem tego nałożono kajdanki p. prezesowi,kierowcy i pozostałemu pracownikowi. Po niedługim czasie wszyscy rozeszliśmy się. Niektórzy spotkali sie jeszcze w Komendzie Policji w Ożarowie, gdzie złożyli doniesienia o popełnieniu przestępstwa. WAŻNE JEST, ABY WSZYSCY POSZKODOWANI ZŁOZYLI TAKIE DONIESIENIA. Można to zrobić również w miejscu swojego zamieszkania. Na zwrot kasy chyba to nie pomoże, ale każde doniesienie to kilka dodatkowych dni lub tygodni pierdla dla tej szajki. Jeśli coś pominąłem, to dodajcie Ci, co razem ze mną byli świadkami tego spektaklu"
 

lex.us

New member
cd. NANDO i OSKARMEDIA - CI SAMI OSZUŚCI

Możliwość usuwania negatywnych opinii z porównywarek cen powinni mieć tylko administratorzy tych porównywarek. Wychodzi na to, że każdy może założyć sobie taki sklepi i zacząć oszukiwać tak jak to zrobiły cwaniaki z Oskarmedia i Nando. W chwili obecnej jest 4000 w plecy. Aż mnie ściska, jak tylko pomyślę o tym.
 

knot

New member
dokładnie gdyby ceneo nie usuwałoby negatywnych komentarzy nie było by sprawy , chociaż jeden negatywny komentarz to na pewno bym tam nie kupował , i nawet wiedzieli że nando.pl prowadzi ta sama szajka oszustow co oskarmedia !!!
 

koswojtek

New member
To ci sami oszuści co oskarmedia , nawet konto te same . Procedura ich informacji taka sama , nawet palanty nie potrafią dla ściemy zmienić tekstów do bajerowania kilentów. Jest nadzieja że na tym koncie jest trochę kasy na oddanie dla poszkodowanych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

panterml

New member
jak ktos posiada jakies dane tych zatrzymanych to ja poprosze.. a zwlaszcza tego pomyslodawcy tego zajscia, na pierdlu dla gosci sie nie skończy..
 

krystianen

New member
Witam

Właśnie wróciełem z Komendy Policji.
Bylem złożyc zawiadomie o oszustwie.

Dla wybierajacych sie na policje wezcie ze soba ten nr:

KP-PG-316/08

jest to nr ID sprawy prowadzonej przez KP Balice Warszawa Zachód.

Generalnie w dochodzeniówce maja urwanie głowy do dziś zgłościlo sie 2500 poszkodowanych.

Wiec gruba sprawa... poczekamy na rostrzygniecie troche czasu. Jesli ktos ma z komendy jakie info niech wrzuca.
 

pabloofm

New member
Zaj... Chwasta! Od Dzisiaj Zaczyna Się Polowanie Na Prezesika I Jego Pracowników. Nie Wyjdą Z Tego Cało!

Ktoś pytał o nazwiska:
jedna z konsultantek przedstawiła się jako: NATALIA PAWLAK
Jeśli ktoś z Was ją namierzy, dajcie znać. Też brała udział w oszustwie i powinna za to beknąć!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krystianen

New member
skoro byliscie w firmie to nie dalo sie zabrac tego co swoje?? czy oni maja otwarte w sobote zeby tam jechac???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

12wojt

New member
Nazwisko konsultantki

Witam

Witam ponownie.

Katarzyna Kamińska to kobieta o anielskim głosie i stosickim spokoju.
Tak mnie wczoraj zapewniała pani konsutantka, że dostanę TV, że co chwilę przez okno wieczorem zaglądałem. Nawet wieczorem 2 e-maile dostałem z potwierdzeniami wysyłek.

Wojtek z Torunia (naiwny)

Tak po prawdzie to gdybym przed wpłatą zobaczył jak ceneo kasuje negatywy to bym imprezował, a tak to nawet nie chce się pić, nie tyle z powodu straty ale głównie z powodu smutnej prawdy o ludzkiej naiwności.
 

radkow

New member
Wiecie, ja wczoraj przed 18-ta w nando dostalem swoj telewizor - odebralem go sobiscie, ale magazyn byl gdzie indziej. Przywiezli kilka sztuk telewizorow i DPD mialo je zabrac wieczorem, ale podejrzewam, ze skoro prokuratura miala zabezpieczyc oba sklepy do wyjasnienia, to dlatego nikt nic nie otrzymal, a na wlasne oczy widzialem listy przewozowe i naszykowane telewizory (3 czy 4 sztuki 42pv80, jakis samsung i philips).
 

coyot

New member
Radkow
może i były jakieś pojedyncze sztuki telewizorów. Ale poszkodowanych ludzi są setki, jeżeli nie tysiące.
Osoby które tam były też dostawały pieniądze.
Co do telefonów i zapewnień to ja bym nikomu nie wierzył. Wszystkich zapewniali, że wysłali tv, później że odesłali pieniądze jednak prawie nikt tego nie otrzymywał.

Z ceneo przestaje korzystać. Dla nich liczy się tylko kasa. Duże sklepy internetowe płacą im co miesiąc kilkanaście tysięcy za kliknięcia i przekierowania do ich sklepów.
Nie wspominając o systemie komentarzy, który jest beznadziejny.
 

Gogoj

New member
Z moich informacji konto bankowe w BZWBK nie jest niestety zablokowane... czyli pewnie prokurator nie będzie miał co tam zablokować jak w końcu tam się wybierze...

Cóż wszystkim naiwnym ( również mi) wesołych świąt a ceneo życzę by skończyło tam gdzie ich szemrane polecane przez nich sklepy...
 
Do góry