sklep nando.pl?

lex.us

New member
nando srando

Nie róbmy sobie nadziei, że konta są zablokowane. Bądźmy raczej realistami i skupmy się na tym jak dziadów załatwić. Ja obiecuję, że stawię się na każde wezwanie sądu i nie daruję im. Wielu rzeczy odmówiłem sobie by zebrać kasę na ten sprzęt. Oszuści wygrali bitwę kłamstw, ale miejmy nadzieję że odniosą porażkę w wojnie sprawiedliwości.

Krzysztof K.
500-036-988
 

lex.us

New member
Wyjazd

Chyba jest sens pojechania tam. Nie wiem, czy odzyskamy kasę od razu, ale napewno właścicielka wezwie na miejsce Policję lub ochronę. Dobrze by było, gdyby zjawiła się tam też telewizja, która jak do tej pory ma nas... gdzieś!
Zbierzmy grupę ludzi i ustalmy szczegóły co do ewentualnego wyjazdu.
 

lex.us

New member
nando i ceneo

Sądzę, że powinno się wytoczyć proces także CENEO, które zezwalało na takie praktyki. Ogólnie to jestem ze złożeniem projektu ustawy o zaostrzeniu przepisów sprzedaży internetowej. Na to jednak potrzeba 100 000 chętnych.
Uważam, że po tych perypetiach nie będzie to trudne.
Ponadto wiele osób zostało oszukanych - zwłaszcza na allegro.
Z chęcią bym utworzył jednostkę policji w dziale PG, która zajmowała by się nadzorem i tropieniem takich oszustów już po kilku pierwszych sygnałach.
Jak widać trzeba wielu poszkodowanych, by ktokolwiek się zajął sprawą.
 

knot

New member
rzeczywiście jeśli ich konto nie jest zablokowane, to naprawdę musimy tam pojechać i cisnąć tych dziadów żeby kase odzyskać , ciekawe czy ten cały prezesik siedzi w pierdlu czy go już wypuścili
 

Foxxx24

New member
Ja co prawda nie miałem takiej przykrej sytuacji gdyż mam bardzo dobry sklep pod nosem i mogę odebrac osobiście sprzęt,ale gdybyście zakładali faktycznie jakąś ustawę czy petycje to chętnie się dołączę bo doskonale Was rozumiem!

Takim jak "pan prezes" nie można darowac bo potem tacy jak on będą się mnożyc jak grzyby po deszczu i wykorzystywac innych!!



Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim jak najszybszego odzyskania pięniędzy oraz nabycia wymarzonego sprzętu.
 

andzik76

New member
Ja też się pisze na wyjazd do nich w poniedziałek. Dajcie znać o której będziecie. Trzeba ich dosłownie zgnoić bo jak widać policja ma wszystko gdzieś. A takiemu karkowi co towarzyszy Panu prezesowi w kilka osób damy radę, jak zajdzie potrzeba. azak12@op.pl
 

panterml

New member
musze dorwac dane tych co nas wyrolowali, dokladne dane, bez sciemy i pomylek, tylko sprawdzone wiadomosci, i co sie z nimi dzieje, bo pierdolenie ze pojedziemy tam, i tak nic nie zmieni, jak przeczytacie ten temat jeszcze raz, to sie dowiecie ze juz byla tam paczka 30 osob i jedyne co zdazyli zrobic to zatrzymac luzi na czas kiedy psy mialy przyjechac.. i tyle, hajsu nie odzyskali, ja sie pogodzilem z tym gownem i tyle

pzdr. ; ]
 

Swirek

New member
Witam,

też dałem się wyrolować NANDO. Zamówienie 2382.

DO PABLOOFM: Jestem też ze Szczecina, planuję wyjazd tam w poniedziałek z samego rana. Proszę o kontakt:
primawera@interia.pl
604166055
albo
8205388

Musimy tam jechać i odebrać kasę.
 

tommygray

New member
nando=oskarmedia

Do poszkodowanych przez nando!!!

Na stronie www*oskarmedia*abc24*pl (gwiazdki zastąpić kropkami) jest link do dyskusji z poszkodowanymi przez e-sklep oskarmedia (ten sam właściciel). Mozna się dowiedzieć więcej na temat tego co działo się w jawczycach w ostatnich dniach i o konstruktywnych propozycjach na najbliższy czas.

Powodzenia w odzyskaniu pieniędzy,

pozdr
 
Ostatnia edycja:

kabuxxx

New member
jak dla mnie trzeba być ostatnim idiotą żeby kupić TV lub nawet jakiś nawet inny sprzęt w sklepie internetowym, zwłaszcza za taka cenę... dupy się nie chciało ruszyć do Saturna albo media żeby zakup był pewny to teraz macie wszyscy nauczkę...

pozdro 4 all
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

heh. idiota to chyba sam jestes, jesli przeplacasz ok 1 tys. zl za tv np. plazme panasonica 42PY85.
Ja tylko kupuje sprzet w sklepach internetowych i nigdy nie narzekalem, zawsze mam polska gwarancje. A Ty idz sobie do MM, gdyz sklep ten jest wlasnie dla idiotow!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ptychoo

New member
odp

Ty kabuxxx chyba jesteś nowy w społeczności tego forum albo jesteś z PISu.

Poczytaj inne wątki choćby na temat wspomianego przez Ciebie sklepu nie dla idiotów jakie praktyki stosuje. Polska to niestety dziwny kraj.
 

harnas-81

New member
:(Witam jestem kolejną poszkodowaną osobą która kupiła TV LCD LE37A551 dnia 08.12.08. w sklepie NANDO nr.zam.2453 jak sobie pomyśle ze przelałam tyle pieniędzy to mnie szlak trafia.Przelałam im na konto 2030zł jeszcze w dodatku były to pieniądze wyłożone na kupno tv dla innej osoby gdzie widocznie ta osoba pracowała na ten telewizor za darmo przez cały miesiąc.NIEZŁY PREZENT NA ŚWIĘTA!!!Jak oni mogą tak ludzi oszukiwac a Caneo musi ponieśc też konsekwencje jak oni mogą nas robic w jajo tak dobrą opinią o tym sklepie.Jeszcze dnia 10.12.08. otrzymałam od nich emaila że wpłynęły do nich pieniądze ale o wysyłce już było cicho.Potem już nie można było już nawet wejśc na iich strone a o telefonach już nie wspomne bo byłam któraś tam w kolejce no i sie nie dodzwoniłam.Jestem z województwa pomorskiego koło Chojnic żeby tam pojechac po zwrot kasy to mam spory kawałek drogi tym bardziej wątpie czy by to coś dało.Dzwoniłam także na komende do Ożarowa Mazowieckiego i się potwierdziło to że zamknięto sklep.Policja z Ożarowa kazała mi się zgłosic do najbliższej komendy w moim miescie i tak zrobiłam,spisali protokół i pewnie przeslą to do Ożarowa.Teraz trzeba jedynie poczekac na dalsze losy.Bede dzwoniła od przyszłego tgodnia jak tam sprawa stoi jeśli coś ktoś będzie wiedział więcej to napiszcie.Mam jeszcze nadzieję ze odzyskam kiedyś te pieniądze i życzę wam tego samego bo wyjazd tam pewnie by nic nie pomógł jeśli sklep cały w plombach a prezesik w kiciu .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Proszę nie używać słów typu idiota itp. Nie przesadzajmy. A już na pewno nie w stosunku do poszkodowanych. Działali w dobrej wierze i zgubiła ich co najwyżej naiwność i chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Wchodzenie i pastwienie się nad nimi nic nie da. Sami wiedzą, że to był poważny błąd.

ArtS :)
 

12wojt

New member
Naiwny

Panie moderatorze.

Co Pan pocznie z faktem, że sklep, który wczesniej funkcjonował kupiły kanalie, które miały tylko jeden cel. Tak może być z każdym sklepem, każdy można kupić. Dodatkow działo się to wszystko przy współudziale takiej spółki CENEO S.A. i według moich obserwacji oni też powinni stanąć przed sądem. Późno bo po zapłaceniu kasy ale widziałem jak dwa negatywy w ciągu godziny zniknęły.

Tak a'propos to jeżeli Toruń dzięki inicjatywie jego mieszkańców mógł budowę drugiego mostu przesunąć z listy rezerwowej na podstawową to może forumowicze wywalczą, że przy Wydziele Przestępczości Gospodarczej powstanie wydział, który będzie na bieżąco śledził negatywy i w prawnie dopuszczalny sposób monitował takie sklepiki.


Wojtek (naiwny) z Torunia

Ps. Pozdrowienia dla gościa, który kupuje tylko w MEDIA i SATURNIE. Przez wszystkie lata jak kupuję przez internet to i tak jestem do przodu nawet jak odejmę te 2800 PLN, które przelałem do nando.pl.
 

mpzeus

New member
Witam

Zakup w Nando 8.12 samsung 37A656
Przelew 2800zl - potwierdzenie ze wpłyneły pieniadze i lipa

Gdzie ja mialem oczy ze nie widzialem opini o sklepie na tym forum

Mieszkam w Koszalinie

Jesli ktos pojedzie w poniedzialek do siedziby sklepu, do prezesa, dowie sie czegos prosze o kontakt
 

tommygray

New member
info

Do mpzeus

Juz nie ma gdzie jechać, oskarmedia i nando poplombowane, prezes zwinięty. Zadaj sobie trud i poczytaj więcej informacji na tym forum.

Do 12wojt

Kolega od media i saturne chyba jest pracownikiem jednego z tych sklepów, wszak jeden właściciel - jak oskarmedia i nando:cool:
 

mpzeus

New member
Czytalem cale watek

Ludzie pisza ze sie wybieraja do siedziby dlatego prosze o kontakt jak sie czegos dowiedza

Dysponuje ktos z was wiedza jak odbywa sie cala procedura odzyskiwania pieniedzy, z tego co gdzies slyszalem, z zablokowanych pieniedzy w pierwszej kolejnosci splaca sie zobowiazania wobec ZUS i Urzedu Skarbowego, pozniej zobowiazania wobec hurtowni a klienci splacani sa na samym koncu

Mam nadzieje ze jest inaczej

Jesli ktos wie cos wiecej na ten temat prosze o informacje
 
Do góry