Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

BIGPUN

New member
kiki napisał:
BIGPUN - ale jaki sygnał , z czego jest słaby ? Przy jakich warunkach domowych? I co Ci nie pasuje w obrazie ?

czesc, no tak zle sprecyzowalem pytanie. jestem swierzy na forum, wyrobie sie :)

ozywam normalnego sygnalu aster. obraz na plazmie jest soczysty ciezki. natomiast na lcd ciagle za niebieski i jasny.

po podlaczeniu ps3 jest o wiele lepiej. wiadomo gry nie sa ak wymagajace jak tv. natomiast po wlaczeniu dvd.mialem dylemat i wkoncu znowu wrocilem do plazmy. ps3 upscale'uje oibraz do 1080p a mimo to obraz na plazmie byl przyjemniejszy. prawdopodobnie to moje subiektywne odczucia wynikajace z 2letniego przyzwyczajenia :(
 

hombre

New member
Witam Wszystkich !

Czytam forum od pewnego czasu i postanowilem dolaczyc i popytac troche :)
Zamierzam zakupic LCD do salonu ok 26m2, odloglosc od TV nie jest istotna dla mnie. Chce siedziec w odleglosci 2 - 3.5 metra od LCD.
Chce uzywac nowy LCD do Sky HD, HD filmow, PS3.
Czyli nowy LCD musi byc dobry pod HD i konsole PS3 i nie miec problemow z PC.

Zastanawiam sie nad 32 calami lub 42. Roznica troche jest ale zaczalem myslec o 32 bo spodobaly mi sie nowe modele TX32LXD70, KDL32D3000.
Panasonic TX32LXD70, cena ok. £720, ogladalem jego kilka razy w salonie Panasonica gdy lecial Sky Sport HD. Obraz podobal mi sie, kolory odpowiednie, nie widzialem smuzenia, nic nie zacinalo, katy ok, obok byly starsze Panasonici i bylo widac roznice.
Po chwili poszedlem do Salonu Sony i tam ogladalem KDL32D3000, cena ok £1000. Lecial ten sam kanal Sky Sport HD. Obraz tez mi sie podobal, brak smuzenia, zero przerw, no ale nie widzialem zadnej roznicy na plus.
Nawet Panasonic na chwile obecna wydawaje sie mi jakos lepszy i tanszy jest.
Jest jeszcze Samsung LE32M87 i RD2 Sharpa 100Hz ale nie mam mozliwosci zobaczenia jak chodza.
Czyli na chwile obecna z 32cali widzialem jedynie TX32LXD70, KDL32D3000.

Ale jednoczenie mysle o wiekszym 40/42, zastanawiam sie nad Sharp LC42XD1EA i LE40M86BD.
Moze ktos powie co mysli, jakie uwagi ma odnosnie tych modeli.
W sklepie ogladalem nowsza wersje LC42XD1EA -> http://www.sharp.co.uk/invt/lc42xd1ea .
Widac, ze chyba juz nie robia albo w UK nie sprzedaja bez A.
Widzialem w 2 salonach LC42XD1EA. Lecial HD film a na drugim Sky Sport HD.
Obraz dobry ale jakis taki spokojny delikatny, detale ok. Ale wydaje mi sie, ze jakos jasno swieci, nie wiem czemu. Obraz na nim wygladal okay ale nie widzialem mocnego czarnego moze to zludzenie.
Pytalem o buczenie ale gosciu mowil, ze nic nie wie.
Slyszalem o buzzingu, bangingu i jakims problemie z czerwonym.
Jak to sprawdzic ? Jak wyglada to obecnie z tym nowym modelem ?
Nie wiem gdzie sa one robione, moze te modele LC42XD1EA sa z Japoni ?
Samsunga 40M87 nie mialem okazji zobaczyc, bo nikt go nie mial na sklepie.

Co mozecie doradzic ? Jakies uwagi, informacje ?
Czy z LC42XD1EA wszystko w porzadku przy podlaczeniu do PC, konsoli PS3, nie ma problemow z wyswietlaniem Full HD ?
Jakis jeszcze inny model 40/42 polecacie ?

Dziekuje z gory.
 
xd1e46

zakupilem sharpa xd1e46 tv bedzie u mnie pewnie w przyszlym tygodniu ale mam kilka pytan:

1. ile wazy ten tv?
2. czy podlacze do tego stara cyfre, czy jest juz jakis dekoder cyfry ktore idzie po hdmi?
 

Jarekm51

New member
Witam wszystkich! Mam pytanie- zastanawiam się czy 46 xd1e nie bedzie za duży do oglądania z 4m cyfry HD- sport, film, NGHD, kablówki i dvd, czy lepiej zdecydowac się na 42xd1e.Pozdrawiam!
 

trops55

Member
Jarekm51 napisał:
Witam wszystkich! Mam pytanie- zastanawiam się czy 46 xd1e nie bedzie za duży do oglądania z 4m cyfry HD- sport, film, NGHD, kablówki i dvd, czy lepiej zdecydowac się na 42xd1e.Pozdrawiam!

Śmiało bierz 46 a nawet 52.

Ja miałem Sharpa 46xd1e , odległość 3,8 m kablówka UPC i "n". Po tygodniu okazł się za mały. Wymieniłem go 52'', teraz dopiero jest ok
 

loniu74

New member
Witam,
już od dłuższego czasu czytam forum i postanowiłem skorzystać z prezentacji Kikiego - poniedziałek. Będę porównywał LCD Sharp 52 xd1e, Plazma Pioneer 507XA, Hybryda JVC 56. Używam tv w normalny sposób trochę wiadomości, filmy, bajki dla dzieci itp. Pory oglądania różne , sygnał cyfra - zobaczymy...

Napisze wam o moich indywidualnych wrażeniach, może poradzicie na co zwrócić uwagę, co przetestować na prezentacji...
 

jtd

New member
Bez reklam
loniu74 napisał:
Witam,
już od dłuższego czasu czytam forum i postanowiłem skorzystać z prezentacji Kikiego - poniedziałek. Będę porównywał LCD Sharp 52 xd1e, Plazma Pioneer 507XA, Hybryda JVC 56. Używam tv w normalny sposób trochę wiadomości, filmy, bajki dla dzieci itp. Pory oglądania różne , sygnał cyfra - zobaczymy...

Napisze wam o moich indywidualnych wrażeniach, może poradzicie na co zwrócić uwagę, co przetestować na prezentacji...

Zwroc uwage przedewszystkim na plynnosc ruchu, czern i glebie obrazu. Sam wybieram miedzy tymi modelami i twoje porownanie z pewnoscia mi tez pomoze.
 

infi

New member
witam a czy waszym zdaniem majac ok 7500 na tv warto czekac na 42XL1 czy kupowac teraz 46xd1, sygnal to dvd ,ps2, ps3, i Nka, chodzi mi czy bedzie bardzo duza roznica w jakosci obrazu dla ktorego warto czekac az cena za 42xl1 bedzie w kolicy 7500 czy kupic teraz 46xd1e. bo od 2 tyg nie moge sie zdecydowac, czy moze poczekac jeszcze i moze 46xd1 jeszcze spadnie z ceny jesli tak to moze na podstawie waszej wiedzy zw z cenami i spadkami cen do ilu mozna sie jeszcze spodziewac ze spadnie cena 46xd1?
 

loniu74

New member
Infi - ja zauważyłem, że jest to pewnego rodzaju pętla bez końca. Musisz sobie zdawać sprawę, że każdorazowo, gdy dany model będzie miał już "rozsądną" cenę, to w odwecie będzie kolejny model o lepszych paramertach. Na twoim miejscu zrobiłbym test i jeżeli nie będzie rzeczy, które Tobie przeszkadzają w danym modelu to bierz i ciesz się doznaniami. Za 3 lata i tak będziesz pluł sobie w brodę że sprzęt jest warty 2500 a zapłaciełeś za niego 7500. Ja mam taki problem z CRT 32 cale, który kupiłem 2,5 roku temu a teraz nawet sprzedać się nie opłaca... :D
 

kohena

New member
jso napisał:
Kohena !
11 300 zł za LC-46Xd1E to chyba przesada, można kupić za ok. 9 000 zł

Pozdrawiam !

to zalezy kiedy, ale niestety nie w tym czasie kiedy ja kupowalam... najtaniej w warszawie to wlasnie tyle... a kupowalam na pocztku lutego br.
 

loniu74

New member
No to wybór dokonany, padło na Pioneer'a 507. Obraz z Cyfry i standardowego DVD bezkonkurencyjny. To były dla mnie na dzień dzisiejszy priorytety. Więcej napiszę jutoro.
 

loniu74

New member
No witam,



zgodnie z obietnicą krótki opis tego co zobaczyłem wczoraj wybierając telewizor. Wszystko to moje indywidualne wrażenia totalnego laika i amatora więc nie biorę za swoją wypowiedź odpowiedzialności - wybierajcie sami!
Przede wszystkim tak jak wspominałem porównanie obejmowało:
1. JVC Hybryda 56 cali
2. Sharp LCD 52 XD1E
3. Pioneer PDP 507XA
Porównanie obejmowało sygnał z Cyfra + oraz sygnał z DVD po zwykłym Euro złączu. Wychodzę z założenia, że tka zwane full HD to jeszcze stosunkowo daleka przyszłość zanim stanie się standardem (czytaj będzie bez liku płyt w normalnej cenie no i będą tanie odtwarzacze). Miałem oczywiście ochotę zobaczyć obraz w full HD ale tu Kiki dał trochę plamę bo nie przywieźli odtwarzacza.
Dla skrótów będę posługiwał się cyferkami zamiast nazwami sprzętu.
1- odpalona jako pierwsza, wielkie pudło z kawałem tyłu, generalnie jak dla mnie to kawał grata. Może stać jedynie na stoliku no i potrzeba sporo miejsca.
Zalety- Duży obraz 56 cali to przy moich 7 m wydaje się akurat, no i tu chyba o innych zaletach trudno mówić.
Wady: zajmuje dużo miejsca, obraz daje wrażenie braku płynności, nie mam ty na myśli smużenia, chodzi o brak płynności przy statycznych scenach. Cały czas coś się działo w tym obrazie jakieś zafalowania, nie wiem rozpraszało to moją uwagę.
Dalej nie testowałem poprosiłem o spakowanie :)
2 - Po rozpakowaniu oczom mym ukazał się bardzo sympatyczny telewizorek. Na pierwszy rzut oka były 2 rzeczy w designie, które mi się osobiście nie podobały: błyszcząca ramka w której wszystko się odbija no i chromowana "fala" u dołu maskująca głośnik - no ale to rzecz gustu więc się nie dyskutuje.
Obraz z cyfry - żyleta, obraz z DVD - żyleta, brak jakichkolwiek smużeń - testowaliśmy na sławnej scenie wyścigów ścigaczy z gwiezdnych wojen i meczach piłkarskich. Matryca generalnie dobrze odwzorowywała kolory, szczerze mówiąc nie było się, do czego przyczepić. Kwestia koloru czarnego i bieli wydawała mi się nie istnieć -czerń wydawała się czarna a biel biała. Świetne było również to, że nie odbijały się lampy czy światło z okien. Generalnie nie było się, do czego doczepić poza jednym badpikslem. Obraz pod większymi kątami oglądania oczywiście się pogarszał - tracił kontrast i rozjaśniał się, ale to normalne przy LCD. Jeżeli chodzi o nagłośnienie to przeciętne - nie powalało.
3 po włączeniu obok plazmy okazało się, że:
- czerń może być znacznie bardziej czarna a biel bardziej biała,
- obraz może mieć większą głębie i być znacznie przyjemniejszy dla oka,
Generalnie zarówno na sygnale z Cyfry jaki i na DVD powaliła mnie jakość. Trwało może z 10 minut podejmowanie decyzji i rozważanie za i przeciw. Wadą plazmy jest oczywiście to, że wszystko co świeci, to się w niej odbija i to jest denerwujące. W dzień nie jest jeszcze najgorzej, ale widok świecącego żyrandola trochę mnie przygnębiał - no to go wyłączyłem J.
Jeżeli chodzi o fonie – genialna – Pioneer nic dodać nic ująć to samo jeżeli chodzi o designe – Wife jest szczęśliwa
Generalnie plazma mnie zachwyciła i zdecydowałem się na Pionka szczególnie, że był 2500 tańszy.
 

Xardas

New member
dzieki za opis

do dvd , cyfry tez bym bral plazme - Pioneer to swietny sprzet

w moim przypadku gdzie bede podlanczal xbox360 i Pc to najodpowiedniejszym wydaje sie LCD , wlasciwie mialem kupowac 46 XD1E ale poczekam na nowa wersje XL1 - parametry prawie identyczne tylko xl ma juz 100Hz - tak sie zastanawiam czy cos mi to da po podlaczeniu PC/konsoli
 
Ostatnia edycja:

loniu74

New member
Co do konsoli to się nie wypowiem, ale porównywałem wczoraj LCD Sony 100 Hz z JVC ami zwykłymi i na sygnale z Cyfry nie widać różnic. Poza tym Sony ma strasznie kiepski kontrast nie wiem jak możan za to chcieć tyle kasy, JVC na matrycach Sharpowskich wypada o niebo lepiej.
 

kgorski

New member
Witam ...

Wczoraj zamowilem, dzisiaj juz mam ...
SHARP LC 52XD1E w specjalnej cenie od KIKI'ego.
Jeszcze raz dzieki.

Obecne zrodlo sygnalu: ASTERCITY z pakietem programow cyfrowych i kodowanych

Obraz SD: bardzo ladny, nie mam do czego sie doczepic. W szczegolnosci nowe reklamy, programy kodowane oraz rodzina TVN i Polsat. Pozostale w calkiem calkiem w zaleznosci od jakosci nagrania. Obejrzalem dzisiaj z synkiem film "Dzungla" - HBO2. Mialem wrazenie ze postacie animowane wypadna z telewizora. Jakosc jak dla mnie powalajaca, a co bedzie przy HD.

Dzwiek: jak dla mnie lepszy od posiadanego do tej pory 100 Hz philipsa analogowego z dzwiekiem przestrzennym z wyzszej polki (5 lat temu).

Jak narazie znalazlem jeden problem. Po podlaczeniu dekodera ASTER do EXT1, slysze tylko dzwiek - zero obrazu. Byc moze to kwestia konfiguracji dekodera.
Poloze dziecko spac i bede sprawdzal . Dluga noc przede mna :D

Dalsze wrazenia przy kolejnej wizycie.

Pozdrawiam
Krzychu

p.s. Sorki za brak polskich liter - brak czasu na dokonfigurowanie Linuksa.
 
Ja tez dzisiaj odebralem ale 46 xd1e powiem tak, nie wiem moze to wina tego ze przesiadlem sie z crt 100hz Philips 3*cali ale obraz w niektorych programach sd jest po prostu piekny w szegolnosci tych na hbo, canal+ itd. Tez wlasnie ogladalem dzungle i obraz byl niesamowity! Ogladalem nowego bonda na dvd na kablach euro i to samo piekny obraz, jestem ciekaw jak to pojdzie z dobrym dvd i hdmi. Jedynym mankamentem jest brak glebokiej czerni oraz moim zdanie bardzo slabe glosniki, przynajmniej gorsze niz mialem w philipsie :( Ale i to sie lada chwila zmieni :twisted: Narazie testuje sobie rozne ustawienia zobaczymy jak to bedzie dalej w przyszlym tygodniu odbieram cyfre hd to zobaczymy jak pojdzie canal plus film hd i national hd.
 

kgorski

New member
jackinthebox napisał:
... Jedynym mankamentem jest brak glebokiej czerni oraz moim zdanie bardzo slabe glosniki, przynajmniej gorsze niz mialem w philipsie :(
...

U mnie czerń jest głęboka. Może nie tak jak na plasmie Pioneera 8G, ale jest OK. Może to kwestia ustawień, jak dotąd nie ingerowałem w ustawienia fabryczne - brak czasu. Wszystko przede mną.
Jezeli chodzi o dźwięk, oczywiście wcześniej czy później skończy się na zakupie odpowiedniego nagłośnienia. Trzeba popracować nad WAF :)

Krzychu
 

jtd

New member
Bez reklam
loniu74 napisał:
No witam,



zgodnie z obietnicą krótki opis tego co zobaczyłem wczoraj wybierając telewizor. Wszystko to moje indywidualne wrażenia totalnego laika i amatora więc nie biorę za swoją wypowiedź odpowiedzialności - wybierajcie sami!
Przede wszystkim tak jak wspominałem porównanie obejmowało:
1. JVC Hybryda 56 cali
2. Sharp LCD 52 XD1E
3. Pioneer PDP 507XA
Porównanie obejmowało sygnał z Cyfra + oraz sygnał z DVD po zwykłym Euro złączu. Wychodzę z założenia, że tka zwane full HD to jeszcze stosunkowo daleka przyszłość zanim stanie się standardem (czytaj będzie bez liku płyt w normalnej cenie no i będą tanie odtwarzacze). Miałem oczywiście ochotę zobaczyć obraz w full HD ale tu Kiki dał trochę plamę bo nie przywieźli odtwarzacza.
Dla skrótów będę posługiwał się cyferkami zamiast nazwami sprzętu.
1- odpalona jako pierwsza, wielkie pudło z kawałem tyłu, generalnie jak dla mnie to kawał grata. Może stać jedynie na stoliku no i potrzeba sporo miejsca.
Zalety- Duży obraz 56 cali to przy moich 7 m wydaje się akurat, no i tu chyba o innych zaletach trudno mówić.
Wady: zajmuje dużo miejsca, obraz daje wrażenie braku płynności, nie mam ty na myśli smużenia, chodzi o brak płynności przy statycznych scenach. Cały czas coś się działo w tym obrazie jakieś zafalowania, nie wiem rozpraszało to moją uwagę.
Dalej nie testowałem poprosiłem o spakowanie :)
2 - Po rozpakowaniu oczom mym ukazał się bardzo sympatyczny telewizorek. Na pierwszy rzut oka były 2 rzeczy w designie, które mi się osobiście nie podobały: błyszcząca ramka w której wszystko się odbija no i chromowana "fala" u dołu maskująca głośnik - no ale to rzecz gustu więc się nie dyskutuje.
Obraz z cyfry - żyleta, obraz z DVD - żyleta, brak jakichkolwiek smużeń - testowaliśmy na sławnej scenie wyścigów ścigaczy z gwiezdnych wojen i meczach piłkarskich. Matryca generalnie dobrze odwzorowywała kolory, szczerze mówiąc nie było się, do czego przyczepić. Kwestia koloru czarnego i bieli wydawała mi się nie istnieć -czerń wydawała się czarna a biel biała. Świetne było również to, że nie odbijały się lampy czy światło z okien. Generalnie nie było się, do czego doczepić poza jednym badpikslem. Obraz pod większymi kątami oglądania oczywiście się pogarszał - tracił kontrast i rozjaśniał się, ale to normalne przy LCD. Jeżeli chodzi o nagłośnienie to przeciętne - nie powalało.
3 po włączeniu obok plazmy okazało się, że:
- czerń może być znacznie bardziej czarna a biel bardziej biała,
- obraz może mieć większą głębie i być znacznie przyjemniejszy dla oka,
Generalnie zarówno na sygnale z Cyfry jaki i na DVD powaliła mnie jakość. Trwało może z 10 minut podejmowanie decyzji i rozważanie za i przeciw. Wadą plazmy jest oczywiście to, że wszystko co świeci, to się w niej odbija i to jest denerwujące. W dzień nie jest jeszcze najgorzej, ale widok świecącego żyrandola trochę mnie przygnębiał - no to go wyłączyłem J.
Jeżeli chodzi o fonie – genialna – Pioneer nic dodać nic ująć to samo jeżeli chodzi o designe – Wife jest szczęśliwa
Generalnie plazma mnie zachwyciła i zdecydowałem się na Pionka szczególnie, że był 2500 tańszy.
Ale ten pioneer nie ma glosnikow, wiec jak oceniles ze dzwiek jest piekny, byc moze kupiles dodatkowo, nie wiem ?
 

loniu74

New member
JTD, kupiłem do niego głośniki dedykowane za 599 zł - "sklep objazdowy Kikiego" przywiózł zarówno głośniki jak i wieszak do montowania na scianie, co im się chwali bo jeszcze o 21:30 wierciłem dziury a o 22:30 plazma wisiała i grała...
 
Do góry