Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

ramadan

New member
42 Xd1e

W chwili obecnej do analogowej Cyfry+, PC i DVD (zamienię na takie z HDMI).
Pod koniec roku Cyfra ma wprowadzic dekoderry HD z dyskiem twardym, wtedy oczywiście zamienię.
Kiedy testowałem na tym model 37", to wszystko było bez zarzutu.
Czy równie dobrze bedzie na 42" czy mam się spodozewac jakiejś lipy ze strony tego modelu?

Aha, dodam, że nie jestem typem "videofila" ;) tzn. nie mam takiego wzroku jaki słuch mają audiofile (z całym szczunkiem dla nich oczywiście).
 

ramadan

New member
42 Xd1e A

...szukając cały czas informacji o tv, nad kupnem którego się zastanawiam, znalazłem informacje, że np. w UK są już dostępne modele 42XD1E A
Czy ktoś wie, co zostało w nich poprawione, czym się różnią od tego bez literki A?
Kiedy mogą wejść do Polski i czy w ogóle?
Czy warto odłożyć kupno 42XD1E żeby kupić "ulepszoną" wersję A?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takim sygnale i rozbudowie w kierunku Hd - bierz 42 XD1 - po pewnym czasie i tak dojdziesz do wniosku ,że za mały.
Nie wiem co znaczy A .
I o jakość 42 XD1 - możesz być spokojny.
pozdrawiam
 

ramadan

New member
42" Xd1e

Dzięki za odpowiedź.
Chciałbym jeszcze tylko dopytać:
1. czy skoro mówisz, żeby się nie martwić o jakość 42' to znaczy, że od czasu wadliwych pierwszych serii Sharp wprowadził jakieś ulepszenia eliminujące błędy?
2. czy twoj sklep dostając teraz ten model od dystrybutora ma mniej reklamacji czy nadal się zdarzają?
3. czy fakt, że matryca nie jest jako jedyna z serii produkowana w Japonii będzie miał wpływ na jakość TV/matrycy, np. skłonność do badpixeli, smużenie czy inne draństwa..?

Bardzo proszę o odpowiedź jeszcze na te trzy nurtujące mnie pytania - wydając dwie średnie krajowe chcę mieć pewność trafności inwestycji ;)

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. A co do literki A w tych Sharpach sprzedawanych w UK, jutro zadzwonię do Sharpa i zapytam, czy coś o tym wiedzą.... na stronie Sharpa UK nie ma już w ogóle modelu 42XD1E, jest tylko EA, również w tamtejszych sklepach internetowych można spotkać oba, tak jakby wycofywali
42XD1e.... chyba, że A to seria tylko na Wyspy, kto wie...
 
Ostatnia edycja:

bea_73

New member
37xd1e

Posiadam niedawno zakupionego 37xd1e, seria 703xxxxxx, nie buczy... ale niestety co jakiś czas zanika dźwięk na jakąś sekunde. Czy takie objawy w tych Sharpach są częste? Czy tylko mój egzemplarz jest wadliwy? Czy powinnam wzywać serwis w takiej sytuacji? Może ktoś z Was miał już z czymś takim do czynienia?
Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
 

Sir_Misiek

New member
Ma ktoś Sharpa LC-42XD1E podłączonego do jakiejś kablówki i może mi powiedzieć jak wygląda obraz? Wiem, że rewelacji nie ma się co spodziewać, ale czy jest on na tyle znośny, że da się oglądać? Ewentualnie może ktoś polecić coś innego(kryteria tutaj)?
 

helper

New member
bea_73 napisał:
Posiadam niedawno zakupionego 37xd1e, seria 703xxxxxx, nie buczy... ale niestety co jakiś czas zanika dźwięk na jakąś sekunde. Czy takie objawy w tych Sharpach są częste? Czy tylko mój egzemplarz jest wadliwy? Czy powinnam wzywać serwis w takiej sytuacji? Może ktoś z Was miał już z czymś takim do czynienia?
Będę wdzięczna za odpowiedzi :)

Korzystam z 37XD1E od ponad pół roku i nie stwierdziłem takiej usterki.
Jeśli zdarza się to na tyle często, że jest uciążliwe, to koniecznie skontaktuj się z serwisem.
 

helper

New member
Sir_Misiek napisał:
Ma ktoś Sharpa LC-42XD1E podłączonego do jakiejś kablówki i może mi powiedzieć jak wygląda obraz? Wiem, że rewelacji nie ma się co spodziewać, ale czy jest on na tyle znośny, że da się oglądać? Ewentualnie może ktoś polecić coś innego(kryteria tutaj)?

Mam 37XD1E i korzystam z TK Vectra. Obraz klasy DVD z wyłączeniem kilku kanałów, które czasami odbierają zdecydowanie słabiej (TV4, Tele5, itp, ale czasami również TVP1 czy TVP2)

Sprawdź, czy operator kablowy daje Ci możliwość poprawienia siły sygnału. Kiedy ja to zgłosiłem w Vectrze, to przyjechał gość, coś pogmerał w skrzynce na klatce schodowej i ... sygnał był zdecydowanie lepszy.
 

helper

New member
ramadan napisał:
Dzięki za odpowiedź.
Chciałbym jeszcze tylko dopytać:
1. czy skoro mówisz, żeby się nie martwić o jakość 42' to znaczy, że od czasu wadliwych pierwszych serii Sharp wprowadził jakieś ulepszenia eliminujące błędy?
2. czy twoj sklep dostając teraz ten model od dystrybutora ma mniej reklamacji czy nadal się zdarzają?
3. czy fakt, że matryca nie jest jako jedyna z serii produkowana w Japonii będzie miał wpływ na jakość TV/matrycy, np. skłonność do badpixeli, smużenie czy inne draństwa..?

Bardzo proszę o odpowiedź jeszcze na te trzy nurtujące mnie pytania - wydając dwie średnie krajowe chcę mieć pewność trafności inwestycji ;)

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. A co do literki A w tych Sharpach sprzedawanych w UK, jutro zadzwonię do Sharpa i zapytam, czy coś o tym wiedzą.... na stronie Sharpa UK nie ma już w ogóle modelu 42XD1E, jest tylko EA, również w tamtejszych sklepach internetowych można spotkać oba, tak jakby wycofywali
42XD1e.... chyba, że A to seria tylko na Wyspy, kto wie...

Końcówka EA oznacza (prawdopodobnie), że sprzęt pochdzi z fabryki Kameyama II (w Japonii). Na pewno nie oznacza to specyfikacji na rynek brytyjski. W Polsce w tym roku pojawiły się modele z serii SA i końcówką EA (Kameyama II)
 

jtd

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze jest, Sharp mocno zjezdza z cenami bo te modele niedlugo beda zastapione przez inne nowsze i chca sie pozbyc zapasow. To chyba logiczne.
 

aeiouy

New member
jtd napisał:
Oczywiscie ze jest, Sharp mocno zjezdza z cenami bo te modele niedlugo beda zastapione przez inne nowsze i chca sie pozbyc zapasow. To chyba logiczne.

Jeżeli to jest prawda to w tym momencie DLA MNIE najlepszy stosunek Jakość/Wielkość/Możliwości/Cena to 46xd1e
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takiej ceny jeszcze z Gwarancja Polską nie ma i zapewne jeszcze trochę czau upłynie - na taka cenę.

ramadan:
1. Sharp już dawno usunał wady. Nic nie buczy i nie ma bandingu.
2. Reklamacji nie ma - zaraz jak wjechała druga poprawiona partia LCD.
3. Bez obaw. Nie otrzymujemy żadnych uwag i skarg od użytkowników.
 

Marek HD

New member
Witam

mam okazje sprowadzic najnowsze Sharpy po rewelacyjnych cenach. Najnowsze modele 46 52 " tak XL1E jak i HD1E. Szukam chetnych, im wiecej tym lepiej.
Chcialbym prosic o kontakt KIKI jesli o mozliwe i omowic ew. ta mozliwosc.

Pozdrawiam
Marek HD
 

kgorski

New member
Podaj info o jakiej rewelacyjnej cenie piszesz ??
Chodzi mi o rząd wielkości w stosunku do cen w liczących się sklepów internetowych ?? Co w takiej sytuacji z gwarancją ?? Widziałem kilka dni temu np. 46XD1E bez podbitej gwarancji za 5999 zl.

W ciagu dwóch tygodni mam zamiar kupic plasmę Pioneer 507XD lub LCD SHARP 46XD1E lub 52XD1E.
 

ramadan

New member
No i mam 42xd1e w domu.
Buczy (z głosników) ale co ciekawe nie zawsze a jedynie, gdy obraz jest jasny - im jaśniejszy obraz, tym głosniejsze buczenie - od właściwie niedostrzegalnego do dość uciążliwego....
Poza tym wszystko póki co wydaje się być ok.
Zanim zgłoszę to buczenie do serwisu chciałem się Was poradzić, nie wiem, może to norma w LCD że przy bardzo jasnym obrazie jest np. większe pobieranie prądu etc. i głośniki mają prawo wydawać takie dźwięki...?
Pytam bo nie wiem, czy to właśnie jest to słynne buczenie, o którym w odniesieniu do tych Sharpów tyle czytałem...?

A może ktoś z was już coś takiego zgłaszał?
Jeśli tak, to jak sprawa została załatwiona...?
 

ramadan

New member
...mała korekta mojej wypowiedzi na bieżąco
Co najciekawsze, buczenie nie występuje w ogóle na sygnale ze zwykłej anteny (z kablówki) żeby nie wiem jak jasny był obraz a jedynie na sygnale przez Eurozłącze z Cyfry+ (na obu slotach Euro w TV tak samo).
Może nie w TV leży problem....?
A może pobuczał i przestał...? ;)
Ma ktoś jakiś pomysł..?
 
Ostatnia edycja:
Do góry