Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Winjoc

New member
Witam! zastanawiam się nad kupnem telewizora LCD jestem nowincjuszką i nie bardo mam pojęcia jaki wybrać :D , może ktoś by polecił mi jakiś model.
 

Jarekm51

New member
lcd

Ja chcę kupic sharpa 46xd1e- w sklepach internetowych już za około 8000 zł z gwarancją na 2 lata Sharp Polska i mozesz kupic taki właśnie. Pozdrawiam i miłego dnia!
 

Birkin

New member
Witam! Również biore pod uwagę zakup Sharpa 46XD E1 :D . Głównie pod konsolę (X360 i PS3). Sprawdzałem model w akcji w MediaMarkt, porównałem go z 42 calówką z tej samej serii. Obraz był lepszy na 46, takie było moje subiektywne odczucie :) . Pozatym sprzedawca mi mówił że większy model jest produkowany w Japonii, natomiast mniejszy na Tajwanie. Postanowieł sam to sprawdzić... 42 cale, faktycznie, Tajwan ale w żadnym innym skllepie nie moge zastać większego modelu żeby zobaczyć z tyłu obudowy jak jest naprawdę :-( . W MediaMarkt był powieszony więc nie miałem możliwości sprawdzenia..:-( Może ktoś z was forumowiczów wie gdzie jest produkowany model 46? Dla mnie jest to bardzo ważna informacja ponieważ ja z zasady uznaje tylko to co japońskie ;), a w dzisiejszych czasach produkt z nalepką MADE IN JAPAN to rzadkość i skarb :) .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpy 46 XD1 , 52 Xd1 , 32 Wd1, 32 Ra1 - i wiele , wiele innych modeli Sharpa - są produkowane w Japonii.
 

ramadan

New member
Mała poprawka do moich uwag o buczeniu 42" - przyczyną był kabel Euro - wymieniłem na nowy wysokiej jakości i TV działa bez zarzutu, 0 bad pixeli, 0 buczenia, 0 innych wad. Mimo, że produkowany jest na Tajwanie, co wyraźnie widnieje z tyłu obudowy ;)
 

mkacperski

New member
XD1E a RD2 --> dylemat rozwiązany!!!

Witam wszystkich!

jakiś czas temu miałem mega dylemat jaki TV kupić (37 cali) - SHARP XD1E czy RD2? Po namowie sprzedawcy kupiłem XD1E, ale denerwowało mnie skalowanie, co zaburzało mi obraz (Cyfra+, DVD). Wymieniłem go więc na RD2, który podobno nie będzie mieć tego negatywnego efektu zaś obraz generalnie ma być sporto lepszy (skoro i tak nie mam sygnału full HD).

Moja subiektywna ocena zwykłego "oglądacza TV" jest taka: obraz na XD1E jest o niebo lepszy, wyrażniejszy, głębszy bardziej plastyczny i zdecydowanie ostrzejszy! Obraz przy dobrym sygtnale dvd jest jak dla mnie genialny, no może poza tym cholernym skalowaniem , ale po porównaniu z RD2 jest to pikuś. Obraz z RD2 jest nieostry, płaski, nieefektowny... 100Hz? Nawet po właczeniu tej opcji przy DVD nie widziałem żadnej super poprawy... miało być dużo płynniej, ale to "dużo" wymaga super wyczulonego oka :) Generalnie wymieniłem - moim zdaniem - siekierkę na kijek :)

Tak więc dużo bardziej polecam XD1E. Zresztą sam ponownie wymieniłem TV i jestem teraz dużo bardzie jzadowolony z moim XD1E 37 cali. Obraz super i nic mi w nim nie piszczy :)

Michał.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Nie ukrywam, żę Twoja opinia jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż większość "naocznych świadków" twierdzi, że RD2 "gra lepiej" od XD1. Coraz częściej słychać słowa krytyki w stosunku do RD2.

Ale ja nie o tym: czym objawiał się ten problem ze skalowaniem z DVD bo nie rozumiem tego?


Pozdrawiam.
 

mkacperski

New member
skalowanie xd1e

Kiedys juz o tym pisale, więc cytuję (ostatni pkt. dot. skalowania właśnie...).

"Oglądam ten TV (37XD1e ) pod każdym kątem i kilka moich spostrzeżeń (uwaga: oglądam to ze DVD na scarcie i Cyfra+ HDMI).
--> nic mi nie buczy i nie huczu, i w ogóle żadnych hałasów, ufff... :wink: :grin:
--> pod kątem widać poprawnie;
--> czerń wydaje mi się bardzo OK. Porównuję z kilkoma innymi LCD u znajomych, i u mnie koilor czarny wypada zdecydowanie lepiej, :grin:
--> dźwięk -- no cóż, tego tv nie kupuje się dla dźwięku;
-->ogólne wrażenie z obrazu: jak włączam wysokiej jakości DVD to obraz dla mnie powalająco ładny, ALE: :razz:

--> chwilami (to chyba zalezy od jakości sygnału) mam problemy z obrazem. Chwilami większe powierzchnie z delikatną teksturą wydają się drżeć lub nie nadążać za ruchem. Najlepiej widać to, gdy np. jest zbliżenie twarzy człowieka, skóra na niej wydaje się chwilami "pływać", tak jakby kontur twarzy wypełnić płynną substancją, która nadaje kolor, ale nie nadąża za ruchem... Wygląda chwilami jakby niektóre powierzchnie na obrazie żyły własnym życiem..."
 

mkacperski

New member
Twoja opinia jest dla mnie zaskoczeniem

deniro24 napisał:
Nie ukrywam, żę Twoja opinia jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż większość "naocznych świadków" twierdzi, że RD2 "gra lepiej" od XD1. Coraz częściej słychać słowa krytyki w stosunku do RD2.

Ale ja nie o tym: czym objawiał się ten problem ze skalowaniem z DVD bo nie rozumiem tego?


Pozdrawiam.

A i na koniec dodam: prawdopodobnie ocena zależy od prywatnych prederencji poszczególnych osób. ja ZDECYDOWANIE wolę xd1e. bez porównania większa radość oglądania! UWAGA: nie porównuj tych tv w sklepie. ja w sklepie nie widziałem żadnej różnicy. a w domu różnica jest kolosalna :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Taka roznica jest niemozliwa, poniewaz XD1 i RD2 maja taka sama matryce, a roznia sie tylko elektronika (RD2 ma dodatkowo 100Hz i 4ms). Wiec musza grac indentycznie, jak sie je identycznie nastawi.
 

kcv

New member
jtd napisał:
Taka roznica jest niemozliwa, poniewaz XD1 i RD2 maja taka sama matryce, a roznia sie tylko elektronika (RD2 ma dodatkowo 100Hz i 4ms). Wiec musza grac indentycznie, jak sie je identycznie nastawi.
Czegoś tu nie kumam:confused:.
XD1E to FullHD, a RD2 to chyba HDReady.
To jak może być ta sama matryca:?:
 

MyKey

New member
Czy ktoś z forumowiczów pogrywał na 46xd po hdmi-dvi z PC w najnowsze gierki (CoH, Medieval itp.) ? Jeśli tak to miałbym prośbę coby podzielił się wrażeniami... (chodzi oszybkość matrycy, ostrość wyświetlania czcionek, smużenie w 'szybkich' scenach) bo jak do tej pory znalazłem tylko szczątkowe info w bieżącym wątku... a ten tv z parametrów wydaje się wręcz stworzony do piecyka jako monitor(FullHD, 4ms).Bardzo będe wdzięczny za odp. i info...
PozdrawiaM
 

TommyJr

New member
Musze powiedzec, ze oczywiscie sprawdza sie wysmienicie, ale pod kilkoma warunkami:

  • Masz baaaaardzo mocny komputer. Przy spec: 7900GT(OC) + AMD A64 3500+ + 2GB RAM + HDD SATAII, w starsze gry pograsz w full HD, ale w te najnajnowsze moze byc ciezko
  • Nie przeszkadza Ci ze UI windowsa ma w full HD baaardzo male czcionki
  • 99% stron internetowych nie jest przystosowana do tej rozdzielczosci a tekstu nie mozna czasami bardziej powiekszyc
  • Nie wiem czy lepiej jest z Windows MCE i Vista
Reasumuja nie wyobrazalem sobie takiego zajebistego monitora :lol:
 

MyKey

New member
TommyJr napisał:
Musze powiedzec, ze oczywiscie sprawdza sie wysmienicie, ale pod kilkoma warunkami:
  • Masz baaaaardzo mocny komputer. Przy spec: 7900GT(OC) + AMD A64 3500+ + 2GB RAM + HDD SATAII, w starsze gry pograsz w full HD, ale w te najnajnowsze moze byc ciezko
  • Nie przeszkadza Ci ze UI windowsa ma w full HD baaardzo male czcionki
  • 99% stron internetowych nie jest przystosowana do tej rozdzielczosci a tekstu nie mozna czasami bardziej powiekszyc
  • Nie wiem czy lepiej jest z Windows MCE i Vista
Reasumuja nie wyobrazalem sobie takiego zajebistego monitora :lol:
Przede wszystkim - dzięki :!: za info
W tej chwili z radkiemx1900xtx 2gb(800)ram'u i athlonem4200 na pokładzie śmigam śmiało :D w high detalach w CoH na stareńkim 19''CRT w 1600x1200 - więc z 1920x1080 też powinno byc przyzwoicie (bo to właściwie prawie tyle samo pixeli)
Zmartwiły mnie trochę te stronki - może wystarczy zamienic IE na Opere albo Firefox'a.. ;-)

A mógłbyś mi jeszcze napisac z jaką częstotliwością odświerzasz obraz ? i jakim kabelkiem łączysz (domyślam sie że hdmi<dvi - ale jakim?) ?
PozdrawiaM
 

grzes_l

New member
Czy ktos wie jak dostac sie do menu serwisowego? LC-37XD1e?

Mam swiezo kupiony telewizor, potrzebuje jednak kalibracji, bo mam dominante zielona i z menu zwyklego nijak nie daje sie jej zmniejszyc.
 

TommyJr

New member
MyKey napisał:
Przede wszystkim - dzięki :!: za info
W tej chwili z radkiemx1900xtx 2gb(800)ram'u i athlonem4200 na pokładzie śmigam śmiało :D w high detalach w CoH na stareńkim 19''CRT w 1600x1200 - więc z 1920x1080 też powinno byc przyzwoicie (bo to właściwie prawie tyle samo pixeli)
Zmartwiły mnie trochę te stronki - może wystarczy zamienic IE na Opere albo Firefox'a.. ;-)

A mógłbyś mi jeszcze napisac z jaką częstotliwością odświerzasz obraz ? i jakim kabelkiem łączysz (domyślam sie że hdmi<dvi - ale jakim?) ?
PozdrawiaM

Jezeli chcodzi o przegladarke to uzywam FFa, ale raczej nie bedzie to mialo znaczenie bo powiekszanie tekstu daje rade jak nie ma na stronie ramek. Jezeli ramki sa, to tekst sie powieksza, a ramki nie i nie powieksza sie.

Odswiezanie mam 60Hz i lacze sie kabelkiem DVI->HDMI Vivanco (2m 100pln pozlacany). Zauwazylem natomiast, ze przy wlaczonej funkcji Action Mode przy bardzo jasnym tle (np wlasnie w internecie) obraz strasznie mryga. Z wyl AM jest ok, a roznicy poki co nie zobaczylem - brak smuzenia.
 

OmeN2501

New member
Witam
Mam maly problem z SHARPem lc37xd1e. Podlaczylem go do komputera kablem DVI - HDMI jako drugi monitor i na komputerze go widac (w sensie wykrywa ze Sharp HDMI) i moge generalnie podlaczyc drugi monitor (sygnal HD 1080p) i od strony komputera wszytsko wydaje sie byc ok. jednak telewizor ani na ext5 ani na ext6 nic nie wyswietla :/ Mialem ze dwa razy komunikat ze poza zasiegiem (lub cos w tym stylu) ale na telewizor podaje rozdzialke albo 1280x720 albo 1920x1080 oba w 60Hz (testowalem tez 50hz bez efektow) wiec nie powinno byc problemow. Kabel ma 10m i juz sprawdzony byl u znajomego (zreszta polaczenie jest bo komputer widzi tv). Podobnie wejsca HDMi w telewizoze byly sprawdzone i tez dzialaja.

Jak mialem stara karte graficzna i laczylem sie przez lacze RGB na ext4 to nie bylo problemow z obrazem, teraz nie zabardzo wiem co robic... pomocy!
 

BIGPUN

New member
Witam,
tydzien temu kupilem Sharpa 42 XD1EA. mam pytanie czy ktos z Was moze mi podpowiedziec ustawienia Menu? walcze z nim juz kolejny dzien i ciagle nie jestem zadowolony. juz myslalem ze to wina gorszych paneli 42. jednak moj to 705XXXXX czyli produkcja z maja made in Japan. czyli nie taiwan.powinny swiecic jak 37 i 46/52. niestety nie widzialem tamtych w akcji. byc moze za duzo oczekuje. w salonie mam plazme 50pf7320 i obraz porownuje wlasnie z tym tv.
juz wiem czemu sie sie upieralem ze plazma jest lepsza teraz widze to na wlasne oczy. ale z drugiej strony ps3 czekalo juz dosyc dlugo na cos fullHD. a po podlaczeniu do tego sprzeciku jest na co patrzec :)

aha, nie mam zadnego buczenia, piszczenia. i tak jak mowili poprzednicy przy kacie 30/40 stopni obraz sie coraz bardziej rozjasnia... :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
BIGPUN - ale jaki sygnał , z czego jest słaby ? Przy jakich warunkach domowych? I co Ci nie pasuje w obrazie ?

OmeN2501 - wejdź na gg 2868228 dostaniesz info.
pozdrawiam
 
Do góry