Seria PV70

darek_k

New member
I ja tez Kiki jeżeli mozna poprosze o recenzję 50 PV70 lub700 i jakies zdjęcia jeżeli mozna prosić (ci ktorzy nie lubią oglądac zdjęć po prostu przewiną ekran :) ) może uda sie równiez skrąbnąc pare slów jak zachowije się po podłączeniu z konsolą Xa bądź Pesa
 
Ostatnia edycja:

adrianes

New member
Panasonic vs Pioneer

Przy okzaji zakupów wstąpiłem do Euro RTV AGD Poznań Komorniki. Wchodzę i widzę 42PV45 za 3999 - niezła cena :). Rozglądam się a dalej stoi Panosonic 42PV70 i obok Pioneer XD 436. Staję naprzeciw i ....... panowie to jakaś masakra jest. Różnica pomiędzy nimi dokładnie taka jak na zdjęciach Kikiego, reguluję ustawienia tego Panasa, trochę sie poprawia ale nadal przepaść. Mówię sobie ja pier .... ( i nie powiedziałem tego w myślach :) ). Daję spokój przyciskom, odsuwam się i liczę ile dołoże do Pionka (interesuje mnie 50 cali), bo przecież nie kupię czegoś, co tak kiepsko gra. Po chwili dostrzegam jakieś cienie na Pionku, podchodzę a tu wypalenia jak malowane ale to napradwę mocne. Pytam miłego pana i dowiaduje się, że Pionek gra ok 1-2 miesięcy i już nie wiem co zrobić. Panasonic gra jak za mgłą a Pioneer tak się wypala, że jakbym wydał na niego taką kasę to po dwóch miesiącach wściekałbym się z powodu wypaleń.

Kiki - przetestuj prosze 50PV70 i napisz, że gra zaj ... bobrze :), bo juz nie wiem co kupić.
 

jtd

New member
Bez reklam
adrianes napisał:
Przy okzaji zakupów wstąpiłem do Euro RTV AGD Poznań Komorniki. Wchodzę i widzę 42PV45 za 3999 - niezła cena :). Rozglądam się a dalej stoi Panosonic 42PV70 i obok Pioneer XD 436. Staję naprzeciw i ....... panowie to jakaś masakra jest. Różnica pomiędzy nimi dokładnie taka jak na zdjęciach Kikiego, reguluję ustawienia tego Panasa, trochę sie poprawia ale nadal przepaść. Mówię sobie ja pier .... ( i nie powiedziałem tego w myślach :) ). Daję spokój przyciskom, odsuwam się i liczę ile dołoże do Pionka (interesuje mnie 50 cali), bo przecież nie kupię czegoś, co tak kiepsko gra. Po chwili dostrzegam jakieś cienie na Pionku, podchodzę a tu wypalenia jak malowane ale to napradwę mocne. Pytam miłego pana i dowiaduje się, że Pionek gra ok 1-2 miesięcy i już nie wiem co zrobić. Panasonic gra jak za mgłą a Pioneer tak się wypala, że jakbym wydał na niego taką kasę to po dwóch miesiącach wściekałbym się z powodu wypaleń.

Kiki - przetestuj prosze 50PV70 i napisz, że gra zaj ... bobrze :), bo juz nie wiem co kupić.

a jaki tam byl sygnal, HD czy kablowka ?
 

kejo

New member
Dru napisał:
chcesz kupić 32PV70? To raczej będzie niemożliwe, bo najmniejszy rozmiar ekranu w plazmach to 37 cali. Jeśli chcesz 32 cale to będziesz musiał przejść na ciemną stronę mocy i kupić LCD ;)

Sorki - wiadomo, że chodziło mi o 37 ... ale nie zmienia to faktu że czekam na powalające i pozbawiające złudzeń podsumowanie :) :) :)
 

Dru

Moderator
ja przyznam szczerze - zgłupiałem. Nie wiem już czy czekać i kupować 37PV70, czy też brać jednak 37PV45. Jest tyle niejasności i niedomówień, że szkoda gadać. I nie mam możliwości jak na razie porównać bezpośrednio 37PV70 i 37PV45, bo jest to fizycznie niemożliwe. I bądź tu człowieku mądry :confused:
 

Dru

Moderator
i co, mam kupić PV60 i być narażony na obraz z purpurowymi wężami? Żona by mnie z domu wyrzuciła jakby coś takiego stwierdziła na ekranie, a jest po tym względem przeczulona.
 

dzygit

New member
witam

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Panasonic_th42px70.htm

Mam lcd 32 " Philipsa podlaczonego co cyfry i powiem ze to wielka kupa.
a cena byla prawie podobna.

Mysle ze w tej klasie cenowej nie ma co wybrzydzac, ja kupilem rodzicom 42pv70 i sa bardzo zadowoleni (ogladaja tylko z decodera polsatu, teraz tylko kabel jakis profigold i zestaw super nie przekraczajacy 5 tys ).
Zawsze sie znajdzie cos lepszego tylko ze koszty rosna a roznice miedzy pionkiem A PV70 mozna wsadzic w jakies kino lub dolozyc do lepszego.


Pozdrawiam Darek
 
J

Judash

Guest
Dru napisał:
i co, mam kupić PV60 i być narażony na obraz z purpurowymi wężami? Żona by mnie z domu wyrzuciła jakby coś takiego stwierdziła na ekranie, a jest po tym względem przeczulona.

A w nowych modelach nie ma 'wezy"?.Ktos ci tak obecal moze?
 

Servisko

New member
purplesnake2.jpg


to [SIZE=-1]są te [/SIZE][SIZE=-1]purpurowe węże [/SIZE][SIZE=-1]wkońcu albo ich niema?

niemiecki
[/SIZE][SIZE=-1]miesięcznik
audiovision.gif
[/SIZE][SIZE=-1]przeprowadzil test Panasonica

[/SIZE][SIZE=-1]Auflösung -----------------------------------1 024 x 768Pixel 1/5
Bilddetails HDMI ---------(81%
[/SIZE][SIZE=-1]wszystkie s[/SIZE][SIZE=-1]ygnały[/SIZE][SIZE=-1] poza 576i 3/4
Overscan HDMI --------------------------------11% (1080p) 2/3
digitale bildfehler------------------------------
[/SIZE][SIZE=-1]zadawalajacy 3/5[/SIZE]
[SIZE=-1]Tv analog------------------------------------------------- gut 4/5
DVD digital HDMI--------------------------------------- gut 13/15
HDTV digital HDMI--------------------------------------- gut 7/10
Bildgualität--------------------------------------------- gut 67/93
[/SIZE][SIZE=-1]koncowa punktacja------------------------------------ gut 71/100

signalarten analog YUV------------------------ 576i/p 720p 1080i
[/SIZE][SIZE=-1]
signalarten
[/SIZE][SIZE=-1] digital HDMI------------------ 575p720p 1080i/p/24p

a tak
[/SIZE][SIZE=-1]wypadł w punktacji z innymi telewizorami

Panasonic TH-42 PV 71F-------------------------------- 71 Punkte
Panasonic TH-42 PV 60E-------------------------------- 73 Punkte
Panasonic TH-42 PX 60E-------------------------------- 71 Punkte
Panasonic TH-42 PV 500-------------------------------- 66 Punkte
Pioneer PDP-427 XD ------------------------------------72 Punkte
Pioneer PDP-435FDE------------------------------------ 67 Punkte
Pioneer PDP-436RXE------------------------------------ 70 Punkte
Pioneer PDP-436XDE------------------------------------ 72 Punkte
LG 42 PC1 RR --------------------------------------------65 Punkte
LG RZ-42 PY 10X---------------------------------------- 70 Punkte
[/SIZE][SIZE=-1]

[/SIZE][SIZE=-1]

[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Servisko napisał:
purplesnake2.jpg


to [SIZE=-1]są te [/SIZE][SIZE=-1]purpurowe węże [/SIZE][SIZE=-1]wkońcu albo ich niema?

niemiecki
[/SIZE][SIZE=-1]miesięcznik
audiovision.gif
[/SIZE][SIZE=-1]przeprowadzil test Panasonica

[/SIZE][SIZE=-1]Auflösung -----------------------------------1 024 x 768Pixel 1/5
Bilddetails HDMI ---------(81%
[/SIZE][SIZE=-1]wszystkie s[/SIZE][SIZE=-1]ygnały[/SIZE][SIZE=-1] poza 576i 3/4
Overscan HDMI --------------------------------11% (1080p) 2/3
digitale bildfehler------------------------------
[/SIZE][SIZE=-1]zadawalajacy 3/5[/SIZE]
[SIZE=-1]Tv analog------------------------------------------------- gut 4/5
DVD digital HDMI--------------------------------------- gut 13/15
HDTV digital HDMI--------------------------------------- gut 7/10
Bildgualität--------------------------------------------- gut 67/93
[/SIZE][SIZE=-1]koncowa punktacja------------------------------------ gut 71/100

signalarten analog YUV------------------------ 576i/p 720p 1080i
[/SIZE][SIZE=-1]
signalarten
[/SIZE][SIZE=-1] digital HDMI------------------ 575p720p 1080i/p/24p

a tak
[/SIZE][SIZE=-1]wypadł w punktacji z innymi telewizorami

Panasonic TH-42 PV 71F-------------------------------- 71 Punkte
Panasonic TH-42 PV 60E-------------------------------- 73 Punkte
Panasonic TH-42 PX 60E-------------------------------- 71 Punkte
Panasonic TH-42 PV 500-------------------------------- 66 Punkte
Pioneer PDP-427 XD ------------------------------------72 Punkte
Pioneer PDP-435FDE------------------------------------ 67 Punkte
Pioneer PDP-436RXE------------------------------------ 70 Punkte
Pioneer PDP-436XDE------------------------------------ 72 Punkte
LG 42 PC1 RR --------------------------------------------65 Punkte
LG RZ-42 PY 10X---------------------------------------- 70 Punkte
[/SIZE][SIZE=-1]

[/SIZE][SIZE=-1]

[/SIZE]

kup sobie Hitachi i swiety spokoj ;), a weze hmm..olej je, bo jesli sa to zadko sie pojawiaja i sa mniej uciazliwe niz inne efekty w innych tv ;).Nie wszystkie tv Panasa maja weze, niektore osoby ktore usunely weze stwierdzily,iz wola miec je spowrotem ;)...poczytaj watek o pv60.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Servisko napisał:
[SIZE=-1]niemiecki [/SIZE][SIZE=-1]miesięcznik
audiovision.gif
[/SIZE][SIZE=-1]przeprowadzil test Panasonica
[/SIZE]

Witam,

Czy mógłbyś podać bezpośredni link do strony z testami z której zaczerpnąłeś informacje które podałes na forum. Jestem ciekawy jak w punktacji wypadły inne modele plazm, innych producentów jak np. samsungi. Chyba, że masz to w formie papierowej :).

Pzdr. (C)G
 

Servisko

New member
(Cy)Gorg napisał:
Witam,

Czy mógłbyś podać bezpośredni link do strony z testami z której zaczerpnąłeś informacje które podałes na forum. Jestem ciekawy jak w punktacji wypadły inne modele plazm, innych producentów jak np. samsungi. Chyba, że masz to w formie papierowej :).

Pzdr. (C)G

no niestety mam to w formie papierowej, Samsung jest tylko jeden,zabraklo [SIZE=-1]również [/SIZE][SIZE=-1]Panasonic TH 42 PV 45

Samsung PS-42 P7 HD-----------63
Philips 42 PF 9631---------------70
Hitachi 42 PD 9700 --------------71
[/SIZE]
 

Golgota

New member
I jaszcze jedno, naprawdę nie wiem czym i z jakiego żródła są te zdjęcia robione, powtarzam widziałem PV70 w akcji i naprawdę był niezły, i jak pisałem wcześniej stały sprzęty po ponad 10k i na HD grał lepiej!
Moja żona jest naprawdę wyczulona na coś, co mam kupić za parę tysiączków
Pozdrawiam
 

bogge

New member
Węże, no tak...

...Ale kolega, który wspomniał o wężach cytowanych z angielskiego forum zapomniał podać jednej ważnej rzeczy, mianowicie: Węże są zauważalne z odległości 2 stóp. 1 stopa wg. miary angielskiej wynosi 30,48 cm x 2 daje nam 60.96 cm.

Jeżeli ktoś z takiej odległości ogląda 42' plazmę (a o takim rozmiarze testowanego TV mówi strona przytaczana przez kolegę), to życzę samej przyjemności z oglądania :)

Panowie, Panasonic sprawił wszystkim prezent oferując relatywnie tani odbiornik z dobrym stosunkiem jakości do ceny, który jest wymuszony konkurencją na rynku i bardzo dobrze - dla nas.

Będziemy świadkami stałego spadku cen na rynku PDP i LCD u wszystkich producentów, układy poprawiające jakość obrazu, które kiedyś były niesamowicie drogie (np filtr grzebieniowy), teraz powoli wkraczają jako standard do modeli z średnich, a nawet niższych półek, tak więc pomimo relatywnie niskiej ceny otrzymamy dobrej klasy odbiornik i nie ma się co tutaj doszukiwać teorii spiskowej - to po prostu zdrowa konkurencja i będące za rogiem nowe technologie.

Wybór TV to rzecz indywidualna i każdy powinien dokonać jej pod własnym kątem. To co jednym się podoba, może się nie podobać innym, tak więc nie dajmy się zwariować i nie polegajmy w 100% na testach i opiniach innych osób, lecz postarajmy się sami ocenić, czy obraz nam pasuje, czy też nie.


Pozdrawiam
 
Do góry