Seria PV70

kejo

New member
Swojego czasu napisałem na forum że porównywałem telewizory 60 i 70 i wg mnie 60 jest lepsza itp. I w związku z tym zamierzam go kupić – mówiąc szczerze zrobiłem to specjalnie aby bywalcy forum przekonali mnie że robię błąd bo pv70 jest… cool i wszystko co specjaliści Panasa tam wepchnęli za tą cenę to najlepsze co można było ……
I coo ……… zero odzewu, nikt nic ………..:( :( :(
A forum jest po to aby fachowcy i obyci tu i tam pomogli nam laikom coś z tej pisaniny wywnioskować, naprowadzić dać jakiś obraz tematu ….
Wracając do tematu chciałbym i dalej chce kupić 32PV70 ale z forum dowiedziałem się o gadach, ząbkach, liniach odcieniach czerni itd……;)
Kochani niech ktoś wreszcie napisze np. KIKI „słuchajcie telewizorek za ta kasę jest super – zawsze można mieć lepszy ale trzeba dołożyć drugie tyle ……”:idea:
Ktoś kto już posiada taki sprzęt – jakiś czas :idea:
Mówiąc szczerze czy nie można zaprosić czy tam dać możliwość wypowiedzenia się specjalistom z Panasonica.:?:

:cool: Wnioski - poproszę kogokolwiek o rzetelną opinię (nie fotki a może liczby) … coś takiego co podsumuje nowy produkt PV70:cool:


Atak przy okazji jak ktoś zobaczy 32 w sprzedaży proszę o informację na forum. :bober: :bober:
Mam nadzieję że ten telewizorek rekompensuje mi ten czas jaki poświęcam na czekanie (jak w komunie) aż rzucą telewizory ………..:-o :-o
 

Dru

Moderator
kejo napisał:
Swojego czasu napisałem na forum że porównywałem telewizory 60 i 70 i wg mnie 60 jest lepsza itp. I w związku z tym zamierzam go kupić – mówiąc szczerze zrobiłem to specjalnie aby bywalcy forum przekonali mnie że robię błąd bo pv70 jest… cool i wszystko co specjaliści Panasa tam wepchnęli za tą cenę to najlepsze co można było ……
I coo ……… zero odzewu, nikt nic ………..:( :( :(
A forum jest po to aby fachowcy i obyci tu i tam pomogli nam laikom coś z tej pisaniny wywnioskować, naprowadzić dać jakiś obraz tematu ….
Wracając do tematu chciałbym i dalej chce kupić 32PV70 ale z forum dowiedziałem się o gadach, ząbkach, liniach odcieniach czerni itd……;)
Kochani niech ktoś wreszcie napisze np. KIKI „słuchajcie telewizorek za ta kasę jest super – zawsze można mieć lepszy ale trzeba dołożyć drugie tyle ……”:idea:
Ktoś kto już posiada taki sprzęt – jakiś czas :idea:
Mówiąc szczerze czy nie można zaprosić czy tam dać możliwość wypowiedzenia się specjalistom z Panasonica.:?:

:cool: Wnioski - poproszę kogokolwiek o rzetelną opinię (nie fotki a może liczby) … coś takiego co podsumuje nowy produkt PV70:cool:


Atak przy okazji jak ktoś zobaczy 32 w sprzedaży proszę o informację na forum. :bober: :bober:
Mam nadzieję że ten telewizorek rekompensuje mi ten czas jaki poświęcam na czekanie (jak w komunie) aż rzucą telewizory ………..:-o :-o

chcesz kupić 32PV70? To raczej będzie niemożliwe, bo najmniejszy rozmiar ekranu w plazmach to 37 cali. Jeśli chcesz 32 cale to będziesz musiał przejść na ciemną stronę mocy i kupić LCD ;)
 

Pansłonic

New member
Cytat:
Napisał wydma8
Tez czekam na 37", mam rowniez do tv ok 2,5 max 3 metry.


alz napisał:
Przy takiej odległości od telewizora ja jednak skłaniałbym się ku 42 calom, z nki przy takiej odległości obraz jest gładki jak pupa niemowlęcia.
Moim zdaniem to lekka przesada z 2,5 m patrzeć na 42 cale, a obraz z pewnością nie jest idealny przy tak niewielkim oddaleniu od ekranu, dla mnie było to decydujące przy zakupie '37.
Może jest ktoś kto oglada 42 cale z odległości 0,5-1 m;) i powie że obraz też jest idealny ???
Zdaniem fachowców (z czym i ja się zgadzam) najlepsza odległość od ekranu to:
'32 - 3,0-3,5 m
'37 - 3,5-4,5 m
'42 - powyżej 4,5 m
lub jak kto woli odległość od ekranu powinna być 4-5 krotnie większa niż przekątna ekranu.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
kejo napisał:
I coo ……… zero odzewu, nikt nic ………..:( :( :(

I zawitalo troche koloru na forum. Od siebie PV45 to bardzo dobry telewizor, kupuj i bedziesz z niego zadowolony, niestety bedziesz musial sie przeniesc do innego watku bo tutaj o PV70. ;)Obudowe pociagnij sprayem na czarno i bedziesz mial to samo;), przy mniejszej ziarnistosci obrazu (dzieki Dru :)).

Powazniej jak czytasz caly watek, troche istotnych informacji juz sie pojawilo, jak na razie wszyscy ktorzy kupili PV70 sa zadowoleni cos w tym musi byc, zmowy jak mysle nie ma. Co do roznych kwestii poruszanych na forum dobrze miec swiadomosc ze jest to technologia obarczona pewnymi mankamentami, stad i weze, zabki, odcienie, czern itd.

;)Do ciemnej strony niech nikt Ciebie nie namawia, bo jak raz wejdziesz na nia to juz zawladnie zyciem Twoim (dzieki yoda);).

Pansłonik napisał:
Moim zdaniem to lekka przesada z 2,5 m patrzeć na 42 cale

Chyba rzeczywiscie oszalalem ze wlasnie z takiej odleglosci ogladam swoje 42". 4,5m dla 42", w takiej odleglosci nie musisz sie martwic o nic, kazdy sygnal SD bedzie wygladal tak dobrze jak HD.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pansłonik napisał :Zdaniem fachowców (z czym i ja się zgadzam) najlepsza odległość od ekranu to:
'32 - 3,0-3,5 m
'37 - 3,5-4,5 m
'42 - powyżej 4,5 m
lub jak kto woli odległość od ekranu powinna być 4-5 krotnie większa niż przekątna ekranu

Gdyby tak było to wprowadzanie technologii HD nie miałoby sensu.
 

Pansłonic

New member
alz napisał:
Pansłonik napisał :Zdaniem fachowców (z czym i ja się zgadzam) najlepsza odległość od ekranu to:
'32 - 3,0-3,5 m
'37 - 3,5-4,5 m
'42 - powyżej 4,5 m
lub jak kto woli odległość od ekranu powinna być 4-5 krotnie większa niż przekątna ekranu
odpowiedz alz :
Gdyby tak było to wprowadzanie technologii HD nie miałoby sensu.
A niby dlaczego nie miałoby sensu (?) przecież HD nie musi oznaczać "przyklejonego nosa" do ekranu i oczopląsu:p Natomiast jeśli komuś nie przeszkadza taka odległość lub jest niedowidzący to proszę bardzo, ja napisałem tylko o zaleceniach "znawców tematu" i moich osobistych odczuciach które pokrywają się z nimi w 100%
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pansłonic napisał:
A niby dlaczego nie miałoby sensu (?) przecież HD nie musi oznaczać "przyklejonego nosa" do ekranu i oczopląsu:p Natomiast jeśli komuś nie przeszkadza taka odległość lub jest niedowidzący to proszę bardzo, ja napisałem tylko o zaleceniach "znawców tematu" i moich osobistych odczuciach które pokrywają się z nimi w 100%
Wg przedstawionego przez Ciebie zestawienia to 4.5m dla 42 cali-przy takiej odległości to sygnał SD i HD jest nie do rozróżnienia. Technologia HD ma się tak samo jak ewolucja w komputerach-kiedyś monitor 14 cali przy rozdzielczości 480x640 dzisiaj już młodzi użytkownicy nie wierzą że tak mogło być.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
właśnie zakończyła się konwencja Panasonica w Wilnie. Przywiozłem duzo materiału teoretycznego i praktycznego . Będziemy go dozować fragmentami -bo jest tego naprawdę dużo.
Ale po kolei . Sporo jest uwag i zarzutów. Z jednymi się zgadzam z innymi nie .
Nie będę się odnosił do tych obraźliwych - to nie ma w tym żadnego sensu.
- W zdjęciach Pioneera jest inne formatowanie niż na Panasonicach - zgoda , ale w poprzedniej serii zdjęć http://hdtv.com.pl/upload/rte/panasonic_pv70_1b.jpg
było prawidłowo a efekt ten sam.
Porównanie obecne Pioneer Panasonic polegało na tym ,że raz z jadnej raz z drugiej plazmy wędrował kabel antenowy . A jakość zdjęć nie uległa zmainie.
- Plazma Pioneera stoi lekko z tyłu co moze wpływać na jakość ostrości obrazu - ale na zdjęciach poprzedniej serii plazmy stoją obok siebie / nawet zachodzą na siebie/ http://hdtv.com.pl/modules.php?op=m...=article&sid=1477&mode=thread&order=0&thold=0
a efekt jest taki sam - czyli Pioneer gra lepiej.

Cele testu była prezentacja z sygnału antenowego analogowego PAL.
W związku powyższym porównywanie zdjęć DVBT/C na plazmach w Anglii z sygnału cyfrowago na plazmach innej seri / 42 PX 70 / ma nie jak , do naszych -polskich/ telewizorów.

Porównując obie plazmy Panasonica - wnioski niech każdy wyciąga sam. Ja specjalych , powalajacych różnic nie widzę.

Ponieważ dostaliśmy wreszcie nowe urządzenia do testowania - to porównania będą jeszcze dokładniejsze. Myślę że obraz cyfrowy nie bedzie aż tak zróżnicowany między plazmami.Ale to się okaże juz jutro.
Zdjęcia które odbiegają od tego co widzi oko i aparat są kasowane.
Czyli jeśli nasze oczy widzą różnicę tak samo jak aparat - te zdjęcią są publikowane. Zdjęć przy porównaniach są dziesiątki.

Panasłonik - z taka tabelą doległości absolutnie się nie zgadzam. W przypadku skrajnych odległości - potrzebna jest bezapelacyjna prezentacja w domu . Czy 42 " z 2,5 m to dobry rozmiar? Każdy musi odpowiedzieć wyłącznie sam.
Ja osobiscie absolutnie akceptuję taką odległość.

W dniu wczorajszym sporo czasu spędziłem porównując plazmy Panasonica ale z sygnałów demo HD - po złączach HDMI .
42 PV 70, 50 PV 70 , 50 PV 700. Zdjęcia zaczepimy jutro.

Zdjęcia które nie prezentują tego co zauważyło oko nie będą prezentowane publicznie - choć są zadziwiajace.
Np. Kolory obiektu wykonane bezpośrednio przez aparat , rzucone na plazmę / i lcd/ przez kamerę HD Panasonica są różne na fotografii niż obejrzene okiem .
Ale pozwoliły nam na wprowadzenie nowego pomysłu odzwierciedlenia rzeczywitej palety barw a następnych porównaniach ekranów.
Zdjęcia obrazujące różnice szybkości matrycy / bardzo zastanawiajace/ również nie . Bo jak wyjaśnić że na plazmie PV 60 prezenterka ma otwarte oczy - a plazma obok pokazuje ,że już je zamyka.
Jleż byłoby komentarzy i domysłów ?

OK. ale do rzeczy. Ponieważ wypadło nam kilka dni z pracy - zaczepimy te zdjęcia które wykonaliśmy na konwencji.
A od jutra - już na nowych maszynach będziemy porównywać naszego bohatera / plazmę PV 70 / do innych plazm.
Postaramy się jak najszerzej - HD,PAl, dvd -po euro, dvd po hdmi, po komponencie . Jeśli dojedzie to bluray , gry , komputer.
porównanie do LG 42 PC1R /w klasie cenowej/.
Ponieważ też wjechało dużo nowych TV LCD - czeka nas ciężka praca / sesje zdjęciowe/ . Będą też porównania nagrywarek i kamer .

Wszystkie materiały zamieszczone nie słuzą jako wyrocznia .Każdy ma swój styl ,swoją wrażliwość i tym się powinien kierować. Mają być tylko jednym z etapów pomocnych we własnej ocenie.
Postaramy się aby były wyczerpujące i obejmowały jak najszerszy zakres oczekiwań. Co jest możliwe dzięki różnorodnym zapotrzebowaniom , oczekiwaniom i opiniom - aktywnych członków forum - wielkie dzięki za konstruktywne słowa krytyki.

TV plazmy LCD 37 PV 70 - jeszcze trzeba będzie trochę poczekać.
Czy ten telewizor należy do czołówki w klasie cenowej będzie widać za kilka dni, po w/w porównaniach. Czy warto dołożyć kasę na Pioneera - to każdy musi odpowiedzieć sam .

pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
Pansłonic napisał:
Cytat:
Napisał wydma8
Tez czekam na 37", mam rowniez do tv ok 2,5 max 3 metry.


Moim zdaniem to lekka przesada z 2,5 m patrzeć na 42 cale, a obraz z pewnością nie jest idealny przy tak niewielkim oddaleniu od ekranu, dla mnie było to decydujące przy zakupie '37.
Może jest ktoś kto oglada 42 cale z odległości 0,5-1 m;) i powie że obraz też jest idealny ???
Zdaniem fachowców (z czym i ja się zgadzam) najlepsza odległość od ekranu to:
'32 - 3,0-3,5 m
'37 - 3,5-4,5 m
'42 - powyżej 4,5 m
lub jak kto woli odległość od ekranu powinna być 4-5 krotnie większa niż przekątna ekranu.

Witam.

Jestem dalekowidzem. Swoją plazmę 42pv60 mam ustawioną w odległości 2,5 - 3 m, jakość obrazu na kablówce na niektórych kanałach (zwłaszcza jak puszczą dobry materiał) umożliwia oglądanie czystego obrazu nawet z 2 m (światłowód w zwykły kabel antenowy zmienia się 15m od mojego mieszkania).
Dla materiału HD moim zdaniem optymalna odległość dla 42pv60 to 2 - 2,5 m., chociaż żeby zobaczyć gwiazdki na Amerykańskich flagach (końcówka demo „Philips-Colors_of_Miami-720p.mkv”) trzeba stanąć 1 m od tv. ;)


P.S. Z jakiej realnej odległości (nie z tabelki) trzeba oglądać 1080p na 42” żeby zobaczyć wszystkie szczegóły???:cool:

P.S.2 Rekomendowana odległość według THX (oni chyba są „Fachowcami”?) dla 42” przy 720p to 2,40 m, a przy 1080p to 1,7m.

Źródło:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=67113&postcount=2



Ślimak
 

darek_k

New member
W marcowym numerze Audio Video jest recenzja plazmy Pionner 427 gdzie autor opiera sie na porównaniu z Panas PV60 i podsumowując konkluzje z recenzji wychodzi na to że Panasonic ma lepsze osiągi i parametry ale "polepszacze" Pionnera powodują że obraz jest ładniejszy "bardziej filmowy", oczywiście nie zawsze ponieważ przy niektórych warunkach oświetlenia w scenach Panas pokazuje swoją wyższość.
 
Witam.
Od wczoraj jestem (szczęśliwym) posiadaczem 42PV70. Jeszcze nie mogę się przyzwyczaić, gdyż wcześniej oglądałem TV 21 cali i teraz jestem w lekkim szoku. Ogladam z odległości 4 - 4,5 metra, w chwili obecnej tylko kablówka i DVD (niestety po Euro). Obraz z kabla do spokojnego zaakceptowania, a z DVD bardzo dobry. Teraz czeka mnie zakup "n"-ki i nagrywarki DVD z wyjściem HDMI. Już nie mogę się doczekać jak obejrzę coś w HD, chyba nie ruszę się z kanapy przez kilka godzin. Jestem zadowolony z zakupu i wszystkim polecam ten model. Niedługo wrzucę zdjęcie swojego zestawu, ale to juz w innym wątku.
Pozdrawiam.
 

Golgota

New member
Witam
Pewnie tak, bo ja już parę sklepów przećwiczyłem, i władnym z nich nie było, mówią ze czekają- to, po co dawać puste oferty!? Chyba tylko po to, aby nabijać kasę przez telefon.
Jedynie mieli w Galerii Mokotów, ale drogo, bo 5999
Pozdrawiam:(
 

Golgota

New member
Pansłonic napisał:
Cytat:
Napisał wydma8
Tez czekam na 37", mam rowniez do tv ok 2,5 max 3 metry.


Moim zdaniem to lekka przesada z 2,5 m patrzeć na 42 cale, a obraz z pewnością nie jest idealny przy tak niewielkim oddaleniu od ekranu, dla mnie było to decydujące przy zakupie '37.
Może jest ktoś kto oglada 42 cale z odległości 0,5-1 m;) i powie że obraz też jest idealny ???
Zdaniem fachowców (z czym i ja się zgadzam) najlepsza odległość od ekranu to:
'32 - 3,0-3,5 m
'37 - 3,5-4,5 m
'42 - powyżej 4,5 m
lub jak kto woli odległość od ekranu powinna być 4-5 krotnie większa niż przekątna ekranu.

W HD-i z kompa przy dobrej karcie z wyjsciem HDTV można i z metra jest po prostu wyjefajne :D
 

Servisko

New member
Kiedy [SIZE=-1]w sprzedaży pojawi sie panasonic [/SIZE]PX 710

th-42px710e.jpg

 

Ukiel

New member
Jaki sens ma oglądanie plazmy na LCD oraz "szybkość matrycy".

Witam,

mimo, że zdjęcia ekranów plazmowych robione amatorskim aparatem fotograficznym i oglądane najczęściej na monitorach LCD kojarzą mi się z przesłuchiwaniem audiofilskich kolumn przez telefon, to ubarwiają forum i niech sobie będą.

Nie powstrzymam się jednak przed komentarzem następującego zdania Kiki'ego - mam nadzieję, że był po prostu mocno zmęczony.

Chodzi o:
"Zdjęcia obrazujące różnice szybkości matrycy / bardzo zastanawiajace/ również nie . Bo jak wyjaśnić że na plazmie PV 60 prezenterka ma otwarte oczy - a plazma obok pokazuje ,że już je zamyka."

Na Jowisza! Co ma wspólnego pojedyncza klatka dla której ma znaczenie szybkość matrycy z opóźnieniem obrazu. Przecież żadną nowinką nie jest, że niektóre telewizory plazmowe pokazują obraz z minimalnym opóźnieniem. Tak było z moim Panasonic 37PA50 i dlatego kupiłem wzmacniacz Denona, w którym można było to opóźnienie ustawić by przy jednoczesnym puszczaniu dźwięku przez kino domowe bezpośrednio z tunera SAT i przez głośniki w TV nie było słychać echa. Jestem niemal pewny, że takie samo opóźnienie występuje w nowych Panasonic'ach i pozwala na obróbkę cyfrową obrazu z wykorzystaniem kolejnych klatek. Nie ma to absolutnie NIC wspólnego z szybkością matrycy. Szybkość matrycy nawet kiepskiej plazmy jest krótsza niż czas migawki aparatu w pomieszczeniu, dlatego dla mnie komentarz o oczach prezenterki jest dowodem amatorskiego podejścia do testowania,

pozdrawiam,

Ukiel.
 

IAH

New member
Grigorij napisał:
Do kolegi IAH, który ma kłopoty z połączeniem PV70 z nbox po HDMI:
Spróbuj przy włączonym TV "gruntownego" resetu nboxa a nie takiego z wyciągnięciem wtyczki z gniazdka- to nie jest żaden reset. Oto przepis:
Reset nbox-a
sposób 1
naciskamy kolejno:
menu,
res i potem
na około 5 sec prawy kursor na panelu dekodera. (ustawienia fabryczne , chyba),
start dekodera
diseq trzeba ponownie ustawić na ON jeżeli jest.

sposób 2- naciskamy jednocześnie menu, res, prwy kursor i trzymamy ok. 5 sek.


Witam,
Właśnie mój spędzający sen z powiek problem został rozwiązany. Okazało się, że brak obrazu na mojej nowiutkiej plaźmie 42PV70 z n-ki spowodowany był ani długością i jakością kabla HDMI (jak to wcześniej sugerował Alz), ani też odpowiednim resetowaniem tunera. Tak jak już ktoś pisał wczesniej chodzi o kody HDCP. Pomimo, że te kody powinny być takie same we wszystkich urządzeniach, czasami się zdarza (a w przypadku
n-ki - dosyć często), że dane urządzenia po prostu ze sobą nie współpracują przez HDMI. Rozwiązaniem tego problemu w n-ce jest przełączenie w tunerze złącza HDMI z trubu pracy z HDMI na DVI.

Robi się to następująco: tuner musi oczywiście pracować w trybie 720 lub 1080, następnie naciskamy przez ok 3-4 sek. przycisk RES. Po przełączeniu na DVI, przez HDMI będzie szedł tylko obraz, dźwięk natomiast trzeba podłączyć analogiem.

To, że niektórzy podłączali n-kę do PV70-tki przez HDMI i im obraz szedł, a inym nie, po prostu należy wytłumaczyć tym, że w tunerach n-ki wejście HDMI może być różnie ustawione (albo na HDMI-tak jak to było w moim przypadku, albo DVI).
Jeżeli komuś telewizor nie akceptuje sygnału n-ki przez HDMI (obojętnie jakiej marki), po prostu trzeba tuner przełączyć z HDMI na DVI, a dźwięk podłączyć analogiem.


pozdrawiam
IAH
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 10 osób widzi dokładnie to samo na ekranie co na zdjęciach - to na podstawie wypowiedzi Twoich mają zamknąć usta ?
Uwielbiam ludzi którzy nie widzieli - a piszą jakby widzieli .
Różnice jakie pokazują zdjęcia - dokładnie takie są. / Pioneer - Panasonic/ I czy będziesz pisał 10.000 informacji , to póki nie będziesz na takiej sesji - możesz tylko tworzyć nowe opowieści.
Wszystkich zinteresowanych zapraszam na prezentacje - i proszę pisać po prezentacji - a nie przed .
Co do oczu prezenterki to przykro mi, że nie zrozumiałeś intencji tej informacji.
pozdrawiam
 

adrianes

New member
KIKI - napisz proszę Twoją ocenę modelu 50PV70 w porównaniu z 50PV60. Wiem, że najwięcej postów dotyczy 42 calowych ale pewnie poza mną będą osoby czekające na 50 cali i chętnie poznamy Twoją opinię. Jak będzie grał kiepsko to chyba kupię 50PV60 i czarną farbę w sprayu :)

Pozdrawiam
 
Do góry