Seria PV70

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Servisko napisał:
zabraklo [SIZE=-1]również [/SIZE][SIZE=-1]Panasonic TH 42 PV 45[/SIZE]

Dzięki za odpowiedź i dobrze wyczuleś moje intencje kwestii porównania także z modelem PV45 :). Jakoś nie straciłem do niego w dalszym ciagu do niego serca. Trochę blado wypadł ten model samsunga, z zaszkoczeniem przyjmuję że PV70 jest tak dobry jak Pioneer w tym teście, do oceny obrazu z anteny naziemnej niezapominajmy ze tam jest DVB-T.


Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
Servisko napisał:
no i tu w przeciwienstwie do zdjec "kikiego" panas w porownaniu z pioneerem(nie wiem co to za model) wypada o wiele lepiej - przynajmniej obraz jest ostrzejszy
oczywiscie to tylko zdjecia i nic nie zastapi testu na zywca

druga sprawa to to ze panas wedlug mnie jest ladniejszy od tego pioneerka
mysle ze to jest model ktory godnie zastapi PV60
 
Ostatnia edycja:

jha

Member
Servisko napisał:

tłumaczenie by google

The Viera TH-42PV71F leaves an extraordinarily promiseful first impression. Its very balanced total concept, connected with a pleasing low cost price, provides for a reserve entry on the market. The successful compromise from SDTV and HDTV Wiedergabequalitäten will inspire many users. The new control concept succeeded very much, equally the equipment looks elegant. In approx. 14 days the final test with test judgement appears.
...pierwsze oceny jak najbardziej ok'. Jestem ciekaw drugiej części testu, tak czy inaczej coraz bardziej skłaniam się do kupna 42PV70. W tym przedziale cenowym wydaje się to dobrym wyborem. Tak więc do pokazu domowego mam już panasa i hitachi 42PD8700 :cool:
 

Dru

Moderator
dzisiaj znowu byłem w MM porównać PV70 i PV45, a co :D. I co mnie ogromnie zdumiało to to, że biel na PV70 była po prostu biała, a na PV45... kremowa. Nieźle się zdziwiłem i już jestem pewien jaki model plazmy kupię :)
 

Mati018

New member
Hmm mam kablówke i chiałem kupić plazme 37pv600 ale jej niema w sklepach tak jak pv 60. Myślicie że seria 70 bedzie dobra?? I pozatym dlaczego ona jest tyle tańsza?
 

RoMi

New member
Ja też kupowałem model pv600 sugerując się oficjalną broszurą serii Viera oraz testami przeprowadzonymi w EU i model był oczywiście "rewelacyjny". Teraz z uśmiechem traktuję te recenzje. Mnie trafił się model wadliwy i mam kłopot którego do tej pory Panasonic Polska nie rozwiązał ale o tym można poczytać w wątku o problemach z kolorami. Zalecam samemu sprawdzać co się kupuje. Nie sugerować się opiniam innych - bo to oznacza jedynie lenistwo i czekanie na gotowe stwierdzenie od innych "TAK - ten model jest idealny" żeby nie żałować wydanych złotówek. Wiem że to jest trudne - ale jak się da przekonać sprzedawcę poprosić o podłączenie dvd i zapuścić przygotowaną płytkę z fragmentami filmów z "trudnymi scenami " jeżeli chodzi o reprodukcję kolorów. Wtedy sam na własne oczy przekonasz się co potrafi dany tv i czy tv spełnia twoje oczekiwania czy nie. Chodzenie po MM czy Saturnach i wpatrywanie się w tv które jeżeli chodzi o ustawione parametry mogą być różne jest bez sensu, mogą wprowadzać w błąd i wydawanie osądów na tej podstawie jest napewno nieuzasadnione. W przypadku porównań tv proście o pilota i ustawiajcie w menu identyczne wartośći parametrów obrazu. W przypadku Panasów wystarczy że jeden będzie miał tryb normalny, inaczej ustawiony kontrast, ostrość, temp. kolorów - a drugi np. tryb dynamiczy, ostrość minimum, kontrast też i jeżeli tego nie będziesz wiedział i słuchał jeszcze sprzedawcy - zgłupiejesz i możesz popełnić błąd w wyborze. pozdr
 

Dru

Moderator
RoMi napisał:

no masz rację. Tylko sęk w tym, że nie mam takiej płyty z próbkami do sprawdzenia. Może ktoś by na nowo wrzucił na jakiś upload i pomógł przyszłym posiadaczom plazm Panasonica?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru napisał:
i już jestem pewien jaki model plazmy kupię :)

Gratulacje Dru, po wielu bojach, w ktorych raz PV45 raz PV70 wygladal lepiej wiesz co masz kupic. Calkowicie przychylam sie do wypowiedzi RoMi, warto przygladac sie do oporu, bo pozniej przez najblizsze lata, albo sie bedzie zalowac wydanych zlotowek albo bedzie sie w pelni usatysfakcjonowanym, chociaz RoMi mial totalnego pecha z tym egzemplarzem PV60 (wspólczuje jeszcze raz RoMi). Do PV45, niczego takiego nie zauwazylem by np. snieg, byl kremowy, ale naukowacy dowodza, ze kazde oko widzi inaczej (u danego czlowiek), w pewnej oczywiscie tolernacji ;).


Pzdr. (C)G
 

Dru

Moderator
(Cy)Gorg napisał:
Gratulacje Dru, po wielu bojach, w ktorych raz PV45 raz PV70 wygladal lepiej wiesz co masz kupic. Calkowicie przychylam sie do wypowiedzi RoMi, warto przygladac sie do oporu, bo pozniej przez najblizsze lata, albo sie bedzie zalowac wydanych zlotowek albo bedzie sie w pelni usatysfakcjonowanym, chociaz RoMi mial totalnego pecha z tym egzemplarzem PV60 (wspólczuje jeszcze raz RoMi). Do PV45, niczego takiego nie zauwazylem by np. snieg, byl kremowy, ale naukowacy dowodza, ze kazde oko widzi inaczej (u danego czlowiek), w pewnej oczywiscie tolernacji ;).


Pzdr. (C)G

możliwe, że eksperci specjalnie tak ustawili oba TV stojące obok siebie, żeby człowiek po porównaniu kupił ten lepszy. I dziwnym trafem wybierze ten droższy ;)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru napisał:
możliwe, że eksperci specjalnie tak ustawili oba

Tu mnie zaskoczyles Dru, nie ustawiasz sam, tylko zdajesz sie na ustawienia jakie masz po 20-30 ludziach ktorzy byli przed Toba, toz jeden albo drugi jest kompletnie rozregulowany lub oba. Jak dobrze pamietam, ogledziny dokonujesz w MM, przeplyw tam spory.

Pzdr. (C)G
 

Dru

Moderator
(Cy)Gorg napisał:
Tu mnie zaskoczyles Dru, nie ustawiasz sam, tylko zdajesz sie na ustawienia jakie masz po 20-30 ludziach ktorzy byli przed Toba, toz jeden albo drugi jest kompletnie rozregulowany lub oba. Jak dobrze pamietam, ogledziny dokonujesz w MM, przeplyw tam spory.

Pzdr. (C)G

oj (C)G przykrość mi wielką sprawiłeś, że straciłeś wiarę we mnie :). Oczywiście oba TV poustawiałem sobie tak samo. Trochę nagimnastykowałem się przy tym, bo ustawienia zmieniałem tylko te, do których dostęp jest z przedniegop panelu plazmy (a jedna miała ustawiony język niemiecki a druga chyba holenderski :D). Możliwe, że trzeba by poustawiać więcej tak samo, ale już z pilota. Nie chciałem wzywać do tego żadnego z ludzi z MM, bo ostanio byłem świadkiem jak jeden z nich mało się nie rzucił na klienta po tym jak ten zaczał się wymądrzać o jakości dostępnych TV i marnej polskiej sieci kablowej.
 

adrianes

New member
RoMi napisał:
Ja też kupowałem model pv600 sugerując się oficjalną broszurą serii Viera oraz testami przeprowadzonymi w EU i model był oczywiście "rewelacyjny". Teraz z uśmiechem traktuję te recenzje. Mnie trafił się model wadliwy i mam kłopot którego do tej pory Panasonic Polska nie rozwiązał ale o tym można poczytać w wątku o problemach z kolorami. Zalecam samemu sprawdzać co się kupuje. Nie sugerować się opiniam innych - bo to oznacza jedynie lenistwo i czekanie na gotowe stwierdzenie od innych "TAK - ten model jest idealny" żeby nie żałować wydanych złotówek. Wiem że to jest trudne - ale jak się da przekonać sprzedawcę poprosić o podłączenie dvd i zapuścić przygotowaną płytkę z fragmentami filmów z "trudnymi scenami " jeżeli chodzi o reprodukcję kolorów. Wtedy sam na własne oczy przekonasz się co potrafi dany tv i czy tv spełnia twoje oczekiwania czy nie. Chodzenie po MM czy Saturnach i wpatrywanie się w tv które jeżeli chodzi o ustawione parametry mogą być różne jest bez sensu, mogą wprowadzać w błąd i wydawanie osądów na tej podstawie jest napewno nieuzasadnione. W przypadku porównań tv proście o pilota i ustawiajcie w menu identyczne wartośći parametrów obrazu. W przypadku Panasów wystarczy że jeden będzie miał tryb normalny, inaczej ustawiony kontrast, ostrość, temp. kolorów - a drugi np. tryb dynamiczy, ostrość minimum, kontrast też i jeżeli tego nie będziesz wiedział i słuchał jeszcze sprzedawcy - zgłupiejesz i możesz popełnić błąd w wyborze. pozdr

Jeżeli ktoś nie ustawi porównywanych telewizorków identycznie przy użyciu pilota, zagłębiając się w menu, to nie może pisać, że porównywał telewizory lub robił test. Jest to dla mnie tak oczywiste, że twój wywód trochę mnie osłabił. Napisałeś to w takim stylu, jakbyś odkrył, że tak należy robić podczas porównywania i chcesz to ogłośić światu. Gratuluję odkrycia Ameryki :)

Nie spotkałem się jeszcze by ktoś w sklepie ze sprzętem RTV odmówił mi pracy z pilotami telewizorów, które porównuję. Jeżeli tak się stanie, to proponuję rozmowę z kierownikiem działu, to zawsze pomaga.

Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego TV pod konsole ps3, oraz cyfrowy poslat

Aktualnie mam samsunga N71B, niestety 32 cale jest za małe do mojego pokoju, do tego obraz z cyfrowego polsatu pozostawia czasem wiele do zyczenia.

Ktoś testował ten model pod konsole ps3 ? czy warto się pakować w plazme do konsoi? jestem też ciekaw jak bedzie z obrazem czy przy rozdzielczosci plazmy 1024x768 nie bedzie obraz zniekształcony lub ucięty?
 
Ostatnia edycja:

MartinZ

New member
pv70 jest trafnym wyborem

Witam
Dla uspokojenia niektórych zdefiniuję własne wrażenia po kilkunastu dniach z 42pv70 w relacji do pv60 (którego miałem wcześniej przez ok 2 miesiące). Wrażenia dotyczą obrazu z Polsatu Cyfrowego RGB i DVD łączonego componentem. Zamieniłem model bardziej z chęci posiadania nowości niż z potrzeby. Nowy design jest dla mnie miłym dopełnieniem całości.

Jeżeli pv60 spełniał wasze oczekiwania co do jakości obrazu to bez obaw pv70 zrobi to z nawiązką:
  • praktycznie nie występuje efekt delikatnych fioletowych obwódek wokół krawędzi czy sylwetek ludzi, przedmiotów tak charakterystyczny dla mojego poprzedniego egzemplarza 42pv-60.
  • Sam efekt purpurowej poświaty nie wystąpił jeszcze ani razu choć właściwie nie dokuczał mi też w pv60. Dzięki temu obraz w wielu sytuacjach jest neutralny o czysto wypełnionych kolorach bez przebijajacego się delikatnego fioletu (w szarościach, czy brązach). Mówię o subtelnościach, a nie o wyraźnym wystepowaniu tego zjawiska w 60.
  • w obu sytuacjach 70 jakby lepiej kontroluje krawędzie od 60; krój czcionek w logo stacji nadawczych czy napisach jest nieco wyraźniej rysowane na ekranie (mniej "rozmazane")- też subtelności, a nie przepaść.
  • mam wrażenie, że pv70 ustawiony na odświeżanie 100hz miga mniej niż pv60. włączenie 50hz powoduje wyraźne migotanie ale i bardziej obraz
Słynne zdjęcia porównania do Pionieera niech nie zniechęcają potencjalnie zainteresowanych pv70. Jak dla mnie Pioneer miał przesadnie podkręconą ostrość i kolory. Dramatyczna relacja Pana "kikiego" chyba była przedwczesna. W moim pV70 ekran w ustawieniach normal, kinowy świeci odpowiednio mocniej niż w pv60, jest kontrastowy nawet w świetle dnia, a poziom czerni jest wciąż urzekający... czy mocniejszy niż w 60? tutaj nie odpowiem, może tak.

Jedyną wadą, którą zauważyłem w stosunku do poprzedniego modelu (w kategoriach żartu) to to , że po dwóch dniach lustrzano-czarna obudowa i podstawa jest siwa od kurzu....

pozdrowienia
 

jtd

New member
Bez reklam
MartinZ napisał:
...
  • mam wrażenie, że pv70 ustawiony na odświeżanie 100hz miga mniej niż pv60. włączenie 50hz powoduje wyraźne migotanie ale i bardziej obraz

chyba zdanie ci ucieklo:cool:

a tak wogole to mozna sobie ustawic odswierzanie na 100hz np ogladajac obraz na TVP1 ?
 

MartinZ

New member
jtd napisał:
chyba zdanie ci ucieklo:cool:

a tak wogole to mozna sobie ustawic odswierzanie na 100hz np ogladajac obraz na TVP1 ?


W zakładce menu "Ustawianie" pv70 znajduje się opcja do wyboru "predkość odswieżania 50hz/100hz". Przy 100hz obraz stabilny, nie ma mowy o miganiu nawet na bielach, przy 50hz miga wyraźnie ale jest trochę więcej szczegółów. ja standardowo ustawiam na 100hz przy TV, DVD i jest dobrze.
w PV60 nie ma takiej regulacji chociaż efekt jest bliższy ustawieniu 100hz niż 50hz. funkcja jest dostępna przy wszystkich wejściach prócz sygnału D-sub
 

kejo

New member
MartinZ
Napisz czy brak Automatycznej regulacji kontrastu (C.A.T.S.) w pv70 jest widoczna i czy korzystałeś z tego w 60;)
 
Do góry