Seria PV70

hojlo1

New member
Bez reklam
...taka ciekawostka:

Widoczny ekran modelu 42' jest mniejszy (po przekątnej) od np. widocznego ekranu Samsunga ...Q7 o ok 1'.

Jakośc obrazu przy SD wyśmieniata (ale nie tylko na niej - choc przy najsłabszym sygnale nalepiej spisywal się Pieneer, ale cena prawie 2* większa).
 

me_th_od

New member
bogge napisał:
Nie zaobserwowałem żadnych śladów wypalania, zarówno w modelu 60, jak i teraz w 70. Dziś nawet zastanawiałem się jak przejdzie swoisty test, bo wychodząc do pracy rano zostawiłem go włączonego na TVN24 (z pośpiechu zapomniałem wyłączyć), a małżonka zajęła się pracami domowymi i telewizor przez cały czas był włączony na tym samym kanale przez około 10 godzin. Wyłączyłem i włączyłem telewizor po przyjściu - żadnych śladów, tak więc napis widniejący na naklejce mówiący o zastosowaniu systemu zapobiegającemu wypalaniu chyba działa

jak na moj gust to po 10 godzinach NIE JESTES w stanie stwierdzic jak wyglada sytuacja z wypalaniem obrazu na ekranie ...
IMO to mozna dopiero stwierdzic czy logo "wypalilo" sie na ekranie po okresie kilku miesiecy a nie 10 godzin ...
 

doc38

New member
Dziś znowu oglądałem w sklepie 42PV70, stojący obok PV45. Tym razem pobawiłem się pilotem zmieniając jasność, kontrast i ostrość. Raz kozie śmierć! Decyduję się na PV70. :)
 

Dru

Moderator
doc38 napisał:
Dziś znowu oglądałem w sklepie 42PV70, stojący obok PV45. Tym razem pobawiłem się pilotem zmieniając jasność, kontrast i ostrość. Raz kozie śmierć! Decyduję się na PV70. :)

czy zauważyłeś większą ziarnistość obrazu na PV70 niż na PV45?
 

Dru

Moderator
doc38 napisał:
Na sygnale z Cyfry+ nie zauważyłem większej ziarnistości.
no a ja w MediaMarkcie właśnie stwierdziłem większą ziarnistość na PV70. Tylko zastanawiam się - albo to przez ustawienia, albo dlatego, że porównywałem stojące obok siebie 42PV70 i 37PV45 i może to różnica w wielkości ekranu powodował różnice ziarnistość/rozmycie obrazów. Chodzi mi o sygnał z pseudokablówki jaki puszczają w MM, bo na komponencie puszczone demo Panasonica lepiej wyglądało na PV70.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Grigorij napisał:
Polecam pilota Logitech Harmony, najtańsza wersja 525 kosztuje około 250 PLN ale naprawdę warto!!! Cykasz sobie obojętnie w jakim kierunku (np. w bok) a TV reaguje bezbłędnie na wszystkie komendy. Całą noc spędziłem aby rozgryźć programowanie pilota ale jak to już opanujesz to istna bajka. Jednym przyciskiem uruchamiasz całą furę niezbędnych urządzeń, np. chcąc oglądać TV SAT naciskasz jeden przycisk a on za ciebie robi całą resztę, np. włącza TV, przestawia go na odpowiednie wejście, uruchamia tuner SAT, uruchamia zestaw AV i przełącza go na odpowiednie wejście itd, potem chcesz słuchać np radia to też naciskasz tylko jeden przycisk a pilot robi resztę za ciebie tzn. wyłącza TV, wyłącza tuner SAT, przestawia wyjście systemu AV na wyjście "tuner FM" itd, na końcu jednym przyciskiem wyłączasz wszystkie urządzenia... SUPER SPRAWA!!!:)

Kozystam z pilota Panasa i dziala super nawet kierujac go w sciane z boku, czy sufit i dziala ok.
 

adrianes

New member
Dru napisał:
no a ja w MediaMarkcie właśnie stwierdziłem większą ziarnistość na PV70. Tylko zastanawiam się - albo to przez ustawienia, albo dlatego, że porównywałem stojące obok siebie 42PV70 i 37PV45 i może to różnica w wielkości ekranu powodował różnice ziarnistość/rozmycie obrazów. Chodzi mi o sygnał z pseudokablówki jaki puszczają w MM, bo na komponencie puszczone demo Panasonica lepiej wyglądało na PV70.

Ja też zauważyłem większą ziarnistość 42PV70 w porównaniu z 37PV45, 42PV45, 50PV60 i 50PV600. Te wszystkie telewizory stoją obok siebie w MM Poznań.

Pozdrawiam
 

ArSoN_AS

New member
Czy ktoś orientuje się kiedy dostępne będą 37pv70 ??? Bardzo mi zalerzy własnie na takiej przekątnej bo 2,5 m od miejsca siedzenia a raczej lerzenia to raczej zamało na 42. Pokój 18m2 ,sygnał antena (dachowiec)..Wszedzie gdzie pytam o dostępność ww matrycy cisza:(
 

wydma8

New member
Tez czekam na 37", mam rowniez do tv ok 2,5 max 3 metry.

Podzwonilem troche i z tego co mi na razie wiadomo 37" pojawi sie w 2 dekacie kwietnia, pajace juz wystawiaja na allegro nie majac go fizycznie.

Pozdrawiam
 

Dru

Moderator
ja także czekam na 37 calowego PV70, jeśli będzie w kwietniu to OK. Tylko zastanawia mnie ta większa ziarnistość obrazu w porównaniu z PV60/PV45. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Servisko napisał:
dlaczego na tym obrazie występują rużne linie w pionie i poziomie siatka jakaś czy rzeczywiście obraz na tym Panasoniku jest taki straszny

http://img164.imageshack.us/my.php?image=dsc00010ia6.jpg
Z tym fotkami to już tak jest. Od czasu spopularyzowania fotografii cyfrowej każdy głupek może zrobić fotkę i dlatego mamy to co mamy.
W moim przypadku nigdy nie uwierzyłem żadnemu sprzedawcy , nigdy nie sugerowałem się fotkami i nigdy nie żałowałem, poprostu trzeba uwierzyć w siebie i w to co faktycznie się widzi.
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
wydma8 napisał:
Tez czekam na 37", mam rowniez do tv ok 2,5 max 3 metry.

Podzwonilem troche i z tego co mi na razie wiadomo 37" pojawi sie w 2 dekacie kwietnia, pajace juz wystawiaja na allegro nie majac go fizycznie.

Pozdrawiam
Przy takiej odległości od telewizora ja jednak skłaniałbym się ku 42 calom, z nki przy takiej odległości obraz jest gładki jak pupa niemowlęcia.
 

dany

New member
Servisko napisał:
dlaczego na tym obrazie występują rużne linie w pionie i poziomie siatka jakaś czy rzeczywiście obraz na tym Panasoniku jest taki straszny

http://img164.imageshack.us/my.php?image=dsc00010ia6.jpg

Przyznam się, ze próbowałem robić swojemu 42PV60 zdjecia podczas emisji IceAge2 (wysłac znajomemu chciałem), robiłem 3 różnymi aparatmi, nawet pożyczyłem lustrznkę cyfrową Nikon D40, i niestety, jestem kompletnym amatorem, zawsze mi wychodziły pionowe prążki mimo że obraz kryształ. Więc nie sugerujcie sie takimi fotami ....
 
Do góry