Seria PV60

kredek

New member
A&BFilm napisał:
Ale jaja, to ja myslalem, ze brak pikseli, czy swiecace piksele to przypadlosc LCD, ale rozumiem ze tylko to drugie. To fajans. Rozumiem, ze sa znikome przypadki, bo nikt o tym wczesniej nie pisal...? Bo jezeli rzadko sie to zdarza to dobrze, ale moze nie czekaj i tak jak pisze kredek, powolaj sie na "niezgodnosc" bo wtedy nie ma, ze piksel 1 czy 2. Musisz napisac zgloszenie listem poleconym ze potwierdzeniem odbioru, bo od daty odbioru maja 14 dni.

Tak, 14 dni (kalendarzowych), ale na... odpowiedź! Co już nie zawsze i niekoniecznie jest równoznaczne z załatwieniem sprawy.

A tak swoją drogą - odnośnie wizyty serwisu u mnie.
W poniedziałek zadzwoniłem. Pani odpowiedziała, że w zasadzie mają 7 dni na kontakt, ale we wtorek lub we środę ktoś zadzwoni i zaraz umówi się na przyjazd.
Nikt nie dzwonił - więc dzwonię dzisiaj spytać co i jak, bo nie mogę ani sam ani żonę trzymać cały dzień w domu, że "może przyjadą". Paniusia jak się okazało jest (ponoć) kierownikiem serwisu, nie daje dojść do słowa i krzyczy, że... "dziś nie, ale we czwartek lub w piątek ktoś zadzwoni MOŻE":twisted: :twisted: :twisted:
To wtedy już się zdenerwowałem: generalnie mi się nie śpieszy, niech przyjeżdżają nawet i za 2 tygodnie, tyle że nie zamierzam qfa przez te 2 tygodnie siedzieć w domu, bo "może przyjadą":twisted: :twisted: :twisted:
Niestety dalej jesteśmy "w innej Europie", to znaczy "kup kliencie, a potem to już nie nasz problem - sam się męcz".:twisted: :twisted: :twisted:

Dobra - był serwisant właśnie.
Nader konkretny człowiek - przeciwieństwo Paniusi. Został wykonany reset serwisowy. Chciałbym, żeby to pomogło - choć wątpię. Ale - należy mieć nadzieję.
Jeśli nie pomoże, to TV pojedzie do serwisu, gdzie możliwe, iż wymienią jakiś moduł (czy i jaki to nie wiem).
To tyle na dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member

Grigorij

New member
Wie ktoś może, czy zanosi się na jakiś lifting obudowy 42PV60???
Sam TV jest OK, ale ta obudowa to rozpacz....:? Pewnie mogliby sprzedać dwa razy więcej tych plazm gdyby zatrudnili jakiegoś człowieka po liceum plastycznym do zaprojektowania nowej obudowy.
 

tomekow

New member
Grigorij napisał:
Wie ktoś może, czy zanosi się na jakiś lifting obudowy 42PV60???
Sam TV jest OK, ale ta obudowa to rozpacz....:? Pewnie mogliby sprzedać dwa razy więcej tych plazm gdyby zatrudnili jakiegoś człowieka po liceum plastycznym do zaprojektowania nowej obudowy.

Ja juz się przyzwyczaiłem do tej obudowy i uwierz, że jak patrzysz na te 42 cale to ta ramka nie przeszkadza ;) A tak na marginesie to moda na te błyszczące jak psie jaja modele kiedyś minie :) Kanciasty Ford Focus też się nie podobał, a wyznaczył nowy trend w "dizajnie".
ps.
ta lampka świeci suuuper, jeżeli przerzucasz się z normalnego "crt" na plazme to zawsze powala na kolana :D :razz:
 

kredek

New member
Niniejszym informuję społeczność "zwisowo-plazmową", że tak jak przypuszczałem - reset serwisowy nic nie dał: dziś, niecałą dobę po resecie, rano było zwis.:?
Przystępuję więc do dalszego działania - może coś wymienią: płytkę EEPROM (to chyba o tym ktoś pisał, że we wcześniejszych nie było zwisów?) albo cokolwiek... sam nie wiem. Dam znać jak się czegoś dowiem.
Póki co, przed zabraniem TV chciałbym, żeby serwis ustalił sobie plan działania: za godzinę będę tam dzwonił.
 

Mabri

New member
Witam
mam pytanie. Mam ostatnio możliwość testowania 42pv60 u znajomego i stwierdziliśmy, żeby ustawić optymalnie (dla naszych oczu) parametry wyswietlanego obrazu, musieliśmy podciągnąć kontrast sporo powyżej połowy - chyba na 70-80%. Pozostałe parametry obrazu mniej więcej na 50%.
Czy to normalne?
 

RNAcid

New member
Mabri napisał:
[...] żeby ustawić optymalnie (dla naszych oczu) parametry wyswietlanego obrazu, musieliśmy podciągnąć kontrast sporo powyżej połowy - chyba na 70-80%. Pozostałe parametry obrazu mniej więcej na 50%.
Czy to normalne?

Zdaje się, że na to pytanie musicie sobie sami odpowiedzieć, prawda? :D
Nikt, jak sądzę, nie jest w stanie stwierdzić obiektywnie czy Wasze poczucie tego co jest optymalne jest zarazem normalne :)

przepraszam, NMSP ;)
 

kredek

New member
RNAcid napisał:
Zdaje się, że na to pytanie musicie sobie sami odpowiedzieć, prawda? :D
Nikt, jak sądzę, nie jest w stanie stwierdzić obiektywnie czy Wasze poczucie tego co jest optymalne jest zarazem normalne :)

przepraszam, NMSP ;)

Też jestem tego samego zdania - dodam tylko, że nie wspomniano tutaj o dwóch IMO istotnych czynnikach:
1) czy CATS był włączony czy nie
2) jak mocno oświetlony był pokój gdzie był TV?

Osobiście jak mam kontrast i jasność w okolicach 40-50%, to przy mocno nasłonecznionym pokoju czasami faktycznie jest za ciemno. Ale dni są co raz krótsze, więc rzadko się to zdarza. A w dzień to najmniej oglądam.:D
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
mam zamiar zakupic ten model panasa ale rozmiar 37 " w przyszlym tygodniu, ale czytam, ze coraz wiecej osob ma z nim jakies problemy, czy to normalne, a moze wyszla jakas seria wadliwych telewizorow i dlatego tak ich cena ostatni spadla??
 

ein

New member
drosophilia napisał:
mam zamiar zakupic ten model panasa ale rozmiar 37 " w przyszlym tygodniu, ale czytam, ze coraz wiecej osob ma z nim jakies problemy, czy to normalne, a moze wyszla jakas seria wadliwych telewizorow i dlatego tak ich cena ostatni spadla??

Raczej prawo serii sie klania - ot, bardzo duzo schodzi a usterki sie po prostu zdarzaja. Sam troche sie martwie, bo takoz jest na liscie ale 2 lata gwarancji producenta imho zalatwiaja sprawe
 

Kyniol_73

New member
drosophilia napisał:
mam zamiar zakupic ten model panasa ale rozmiar 37 " w przyszlym tygodniu, ale czytam, ze coraz wiecej osob ma z nim jakies problemy, czy to normalne, a moze wyszla jakas seria wadliwych telewizorow i dlatego tak ich cena ostatni spadla??

Ceny spadają bo firmy przygotowuja się do sprzedazy w przyszłym roku Full HD. Co do wadliwosci...sadzę że jest na podobnym poziomie a problem jest w skali...Po prostu wydaje mi sie, że posiadaczy 42PV60,37PV60, 42PA60 jest najwięcej na tym forum.Zakładajac ze problem z włączaniem plazmy jest u 1 % tv to gdy było 10 osób to prawdopodobieństwo jest małe a gdy 500...np :) to sam rozumiesz.
Porównując to z problemami jakie mają ludzie z najnowszymi tv LCD Sharp (banding, podswietlenia, buczenie glosników itp) to problemy z pv60 są wg mnie błahe...
To moja subiektywna opinia :)

ps. Osoby które są w pełni zadowolone nie maja potrzeby prosić o pomoc lub opisywać problemy...
 

k0liber

New member
Witam,

czy ktoś dysponuje może tzw. unikalnymi kodami (discrete codes) ir do Panasonica TH-42(37)PV60E(H) pozwalającymi na bezpośrednią zmianę wejścia wideo? Chodzi o to, że wysyłam jeden kod ir i plazma przełącza się na wejście component, niezależnie na jakim wejściu była, itd.

Niestety mój nowo nabyty pilot Logitech Harmony niespecjalnie sobie radzi sobie z problemem przełączania wejść (robi to "ręcznie", tj. włącza tryb wideo, menu wejść, przechodzi gdzie trzeba, wyłącza menu - przy czym najczęście coś mu się nie zgadza przy pierwszym kroku)

Ma on co prawda w bazie róże unikalne kody, ale udało mi się go skłonić jedynie do bezpośredniego włączania wejścia PC i HDMI, których póki co nie używam. Niemniej wykorzystując te kody udało mi się zaprogramować go tak, że niezawodnie (aby np. uzyskać AV3 wybieram weście PC, potem czerwony klawisz, potem żółty klawisz), ale czystość techniczna tego rozwiązania i co za tym idzie prędkość działania pozostawiają wiele do życzenia.

@kredek - czy mógłbyś przy okazji kontaktu z tym konkretnym gościem z serwisu Panasonica zapytać go o tę kwestię? Może jest możliwość przestawienia pilota w specjalny tryb pozwalający na wysyłanie specjalnych kodów (niektóre marki tak mają), lub uzyskanie tychże kodów za pomocą kombinacji klawiszy?


Pozdrawiam,

k0liber
 
Ostatnia edycja:

ravaell

New member
No I Przeczytałem !!!!!!!

WITAM!
tydzień mi zajęło przeczytanie Waszych "Wszystkich" opinii i wniosków ;)
Przez Was o tydzień przeciągnęła się decyzja o kupnie Tej plazmy !
Oczywiście wybrałem PaniąSonię juz wcześniej a Wy tylko mi potwierdziliście słuszność decyzji(bo ja byłem i jestem wciąż atakowany przez kumpli stwierdzeniami o wyzszości lcd nad plazmami).
Fajne jest to że zaczynaliscie w lutym przy cenie ok.8000 a dzisiaj mówimy juz o 4500-5000 (z podstawką;-). To pewnie przez ten trzeci głośnik ;) (wszystkoczytający wiedzą o co chodzi).
Do rzeczy,
prosze o pomoc, budżet 10000 pln a chcę oprócz 37"pv60 lub pv600, kupić ampli, i dvd nagrywarkę. czy kupować wszystko PaniSoni, czy moze pokusic się o szukanie innych marek, np.yamahy, denona itp.
Dodam, ze mam n-tv, 99% tv(do 20-stej baby tv po 20-stej tvn24) i 1% telegazeta ;-).
Mam 2,5 m to ściany i dlatego te 37"( na więcej Żona nie pozwala).
Nurtuje mnie jedno, czy lepiej pv60 i lepszy ampli i dvd, czy moze pv600 i tańsze kino d.
Fajnie by było jakbyście Panowie wspomnieli, ile i jakich kabli(dobrych) potrzebuję albo powinienem dokupić, bo ja pochodzę jeszcze z czasów "czincza" :oops: .
Myślę, ze po przeczytaniu WSZYSTKICH wypowiedzi, należy mi się jakaś odpowieć!
ps. dnc = szacunek chłopie, szczególnie za test poboru prądu !!!!!
 

dnc

Moderator
VIP
Do ravaell

Dzięki za słowa wsparcia.
A co do sprzętu. Jesli jesteś bardziej audiofilem to polecam dobrze pogrzebac przy amplitunerzez, kolumnach, kablach, czytniku CD lub DVD.
Jeśli natomiast jesteś bardziej videofilem, postaw na lepszy TV. Nie bój się: 42 cale wcale nie będzie za duże dla 2.5 metra. Może ciężko jest porównywać CRT do plazmy (pewnie taki TV posiadasz?), ale ja na Towim miejscu by jednak brał większy. Zawsze możesz przemeblować pokój tak by siedzieć dalej, a wtedy może sie okazać, że 37'' będzie mało.
 

kredek

New member
k0liber napisał:
Witam,
@kredek - czy mógłbyś przy okazji kontaktu z tym konkretnym gościem z serwisu Panasonica zapytać go o tę kwestię? Może jest możliwość przestawienia pilota w specjalny tryb pozwalający na wysyłanie specjalnych kodów (niektóre marki tak mają), lub uzyskanie tychże kodów za pomocą kombinacji klawiszy?
k0liber

Zadzwoń do p. Myśliwca w Panasonic Polska, ponoć fachowiec - tak mówią inni, dostępny codziennie pod BOK Panasonica (nr na ich www oraz parę stron wcześniej tutaj). Ja tego gościa na razie nie chcę męczyć innymi rzeczami - np. mam pytanie, czemu czasami nr programu (jak przełączam kablówkę) zostaje mi na bite 60 sekund NIE na czarnym tle (kwadraciku), a jak wtedy np. reguluję głośność, to nr programu znika, żeby jak zniknie głośność... pojawić się z powrotem. Problem w tym że raz się tak dzieje a raz nie - dziwne jak dla mnie.
Jednak na razie ma to znaczenie drugorzędne - bo dzisiaj DRUGI RAZ w ciągu 1 dnia był zwis - po resecie serwisowym!:shock:

ravaell napisał:
WITAM!
To pewnie przez ten trzeci głośnik ;) (wszystkoczytający wiedzą o co chodzi).

Czy czasem nie chodziło Ci o... WIATRAK?;)
Co do przekątnej - też najczęściej oglądam z 2,5 m i możesz słuchać żony, ale... TEŻ będziesz się po kilku dniach (może ciut później) zastanawiał, czy dobrze zrobiłeś biorąc TYLKO MALUTKI 37";););)
 
Ostatnia edycja:
Do góry