Seria PV60

White

New member
Witam serdecznie.
Jestem nowy. Forum ciekawe. Wątek wyczerpujący ale...
nie mogę się doszukać jaka jest różnica między 42PV60E a 42PV60EH?
Byłbym wdzięczny za szybką odpowieć, która jest zapewne zawarta w tym temacie ale doszedłem do 42 strony i skapitulowałem.
W tym tygodniu zamawiam ten panel dzięki temu formu m.in.:D

Zastanawiam się jeszcze nad opcją 42PV600E
Proszę o opinię czy warto dopłacić ok 2000zł? Nie myślcie, że jakimś krezusem jestem, raczej liczę się z pieniędzmi.
 

Sebek1

New member
Do DNC i KIKI

Witam

Od dłuższego czasu przymierzałem sie do PV60E
W sklepach MM to juz mnie chyba znaja z widzenia - ciągle grzebię przy tych telewizorach
W sklepie obraz jest super
Ale
Ostatnio trafiłem do małej firmy w której mogłem obejrzec tv w warunkach zbliżonych do domowych - naturalne światło z zewnatzr (okno), nawet lekki półmrok (niezbyt słoneczny dzień, okno na pólnoc)
I co?
Niezależnie od sygnału (kabłówka, N ) kolor czarny w porównaniu z innymi telewizorami (LG, SAMSUNG) nie wygłąda jak czarny ale CIEMNO ZIELONY
Szczególnie widocznej jest to np podczas oglądania wiadomości - prezenter w innych telewizorach ma garnitur grafitowy, Szary a w PV60E zielonkawy
Najbardziej widoczne jest to zjawisko własnie na barwach zbliżonych do czarbego - ciemno niebieskich, granatowych, grafitowych - Pabasonić wyświetla to po prosty w zieleni,
Zresztą zielony odcień (intensywny) ma sam panel nie włączony
Nastepnego dnia oglądałem ten telewizor w 3 duzych sklepach
W dobrze oświtlonych (świetlówki) nie widac tego zjawiska, ale byłem w jednym "nastrojowym" i zjawisko to uważam jest dostrzegalne

Byłem nastawiony na PV60 na 200% i teraz mam strasznego kaca

Do użytkowników tego tv - czy rzeczywiście nie widzicie tego efektu - powtórzę - zamaist ciemnoniebieskich, grafitowych, czarnych obszarów tv wyświetla coś na p[ograniczy niebiesko zielonego lb czarnego z zielonym odcieniem

Pozdrawiam i licze na odpowiedzi
 

Mabri

New member
Nie mam jeszcze tego tv, ale testowałem go już w różnych warunkach - różne sklepy, różne oświetlenie, różne sygnały i nawet od kilku dni w domu u znajomego (kupił go w zeszłym tygodniu). Z niczym takim co opisujesz się nie spotkałem. Właśnie w plazmach czerń jest czarna.
 

stereoman

New member
sebek1

gdybyś przejrzał to forum wstecz,a nie wywalał otwartych drzwi:D,to byś przeczytał,że doskonała czerń jset jednym z walorów tej plazmy

po prostu black is black a nie zielone cy cóś;)

pzdr
 

A&BFilm

New member
kamil napisał:
Dokładnie oznaczenie PX to USA
Nie wiem co masz na mysli? Masz tu link na strone niemiecka, a to nie USA jeszcze:
http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=5@-@1@13@40@41@@@@@TH-42PX60EH@Viera|Plasma-Bildschirme@&altMod=N&upper=&prop=
Juz wspominalem, to jest PV z DVB-T Tuner.

rmg napisał:
Witam wszystkich.
Po przeglądnięciu KDF-ów, LCD-ków i przeczytaniu całego wątku o PV60 wczoraj zostałem posiadaczem tego TV. Dziękuję wszystkim za Wasze informacje i uwagi na temat tego TV, ale po tym jak zobaczyłem obraz z niego w moim domu mogę tylko wszystko potwierdzić - gra świetnie i z "n" i C+ i z DVD. Przy 42" obraz z 3m. jest naprawdę świetny i nie jest duży. Wszystkich niezdecydowanych zachęcam do zakupu - napewno nie będziecie żałować. Co do obudowy - mi pasuje.
Masz 3m do TV? i jest ok? Ja bede mial podobna odleglosc i sklaniam sie raczej ku 42" ale zonie pasowal by chyba 37" bo twierdzi ze przy 42 bedzie sie meczyc, ale w sklepie trudno wyczuc.

supon napisał:
No własnie często sobie chodzę do MM w Szczecinie oglądać nowe tv i ostatnio pojawił się panel reklamowy z dykty z N-boxem który obsługiwał telewizor Sony. Niestety Discovery HD przy dynamicznych ruchach w Pustyni i w Puszczy pokazywał dla mnie nie do przyjecia wady telewizorów LCD. Były to wypasione telewizory z najwyzszej półki z pełnym HD i wyswietlały podczas ruchu kwadraciki :blagam: . Najlepsze LCD klękaja na kolana przed plazmą. A myslałem że nowe panele sobie z tym poradzą Kto nie widział kolorów w PV4260E ten nie wie co to jest kolor
Wydaje mi sie, z tego co widzialem w MM, ze sygnal leci do wszystkich tv chinchami a nie HDMI, wiec pewnie dlatego obraz jest kiepski, tez to mi sie wydalo podejrzane i spojrzalem za telewizory.


Kolega zna pojecie edycji posta? Po to istnieje by nie bylo 3 niepotrzebnie pod sobą!
 

Ator

New member
Absolutnie w ciągu pół roku oglądania nie miałem ani razu wrażenia, ze czerń to jakaś zieleń. Chyba faktycznie jakiś syfny sygnał puścili na niego.

Co do wyboru wielkości, powiem tak, też się wahałem czy napewno 42 cale czy może 37. Teraz jestem już pewien że wybór 42 cali był jak najbardziej trafny, a odległość do tv mam 3-3,5 metra maks. Jak wybierzesz 37 po pewnym czasie oglądania może się okazać, że będzie mały. Aha, jeszcze jedna ważna rzecz, 37 i 42 cale mają dwie różne rozdziałki. 42 ma 1024x768 a 37 cali ma w pionie 720. To w praktyce oznacza, że 42 cale ma AR 4:3 a 37 cali jakis niestandardowy 12,4:9 (nie mam pojęcia jak to się przekłada na prace w różnych trybach).
 

czarek

New member
grzybekm napisał:
Na początu oglądaj na niskich ustawieniach kontrastu i jasności.
Co do HDMI to przestaw na tunerze od "N"(przycisk res) rozdzielczość na 720 lub 1080 - powinien pokazac sie obraz.
Wielkie dzięki. POMOGŁO. Teraz to jest dopiero jazda. A jak długo trzeba go "docierać"?
A może wiesz jak spiąć razem cyfrę+ i "n" żeby nie przekręcać tego kabla bez przerwy z jednego do drugiego?
 

dnc

Moderator
VIP
Temat jeśli się nie mylę był poruszany i to tak offtopic:
Jeśli nie masz przelotki sygnału SAT z anteny na jednym z tunerów to musisz się zaopatrzyć w przełącznik sygnału. Pamiętaj jednak, że tylko jeden tuner działa z jednym konwerterem. Chyba, że zafundujesz sobie konwerter z dwoma wyjściami. Niemniej wtedy trzeba ciągnąć dwa kable do każdej satelitki z osobna.
 

wojcias

New member
Plazma a pady zasilana z sieci

Witam
Jeszcze nie rozstrzygnolem czy kupic KDSa czy Plazme. Mam taki problem ze mieszkam w dzielnicy gdzie nagle wybudowalo sie wiele domow a slupy z pradem budowano w latch 60tych. Slupy mocne ale kable slabe. Pomijam juz to ze mam czasem 180V. Mam w domu druga linie zasilana z wielkiego autotransformatora w piwnicy. Gorzej jak w sobotni wieczor powieje wiatr to w ciagu godz mam nawet 10 krotkotrwalych wylaczen pradu. Mam w domu ze 6 UPSow i z CRT jest ok bo UPS trzyma go te kilkanascie minut. Boje sie jednak o TY RP czy Plazme . Co bedzie jak w ciagu wieczora dostanie kopa i kilka razy prad zgasnie a TV wyzre caly magazynek UPSa? Czy takie wysiadki pradu moga zabic Plazme ? Czy nie ma znaczenia czy Plazma czy RP bo i jedngo zabije i drugiego takie takie kilkunastokrotne wlaczenie i wylaczenie kabla zasilajacego? Czy komus kiedys wyszarpala sie wtyczka z pradu w czasie grania TV? Co na to TV?
 

wojcias

New member
kwadraciki

supon napisał:
........ Niestety Discovery HD przy dynamicznych ruchach w Pustyni i w Puszczy pokazywał dla mnie nie do przyjecia wady telewizorów LCD. Były to wypasione telewizory z najwyzszej półki z pełnym HD i wyswietlały podczas ruchu kwadraciki :blagam: .........

Kwadraciki w czasie ruchu ? Tylko dlatego mamy kompresje MPEG2 i MPEG4 i trzeba sie z kwadraikami na KAZDYM TV pogodzic. Czym szybszy ruch tym kwadraciki wieksze. Trzeba z tym zyc a TV nie ma tu nic do tego.
 

Mabri

New member
wojcias napisał:
Kwadraciki w czasie ruchu ? Tylko dlatego mamy kompresje MPEG2 i MPEG4 i trzeba sie z kwadraikami na KAZDYM TV pogodzic. Czym szybszy ruch tym kwadraciki wieksze. Trzeba z tym zyc a TV nie ma tu nic do tego.

Niestety ma!
 

dnc

Moderator
VIP
wojcias napisał:
Witam
Jeszcze nie rozstrzygnolem czy kupic KDSa czy Plazme. Mam taki problem ze mieszkam w dzielnicy gdzie nagle wybudowalo sie wiele domow a slupy z pradem budowano w latch 60tych. Slupy mocne ale kable slabe. Pomijam juz to ze mam czasem 180V. ...

Problem z zanikami prądu jest zawsze trudny. Przy założeniu, że plazma bierze 261W to aby UPS utrzymał go musiałby być przynajmniej 500W (ok. 700VA).
Zanik prądu zawsze był jest i pewnie będzie niebezpieczny dla urządzeń elektronicznych, zwłaszcza tam gdzie są silniki elektryczne i przetworniki napięcia, czyli np. plazmy.

Nie wiem jak KDF, ale tam jest lampa, więc ona też nie lubi nagłego spadku napięcia. Może dojść do uszkodzenia lampy (przegrzanie). Nie wiem jak to rozwiązano w tym TV, ale np. w projektorach trzeba jeszcze po wyłączeniu lampy przez chwilę mieć włączony projektor by układ chłodzący ostudził lampę. Tak więc...
Listwa przeciwzakłóceniowa+dobry UPS i masz spokój.
 

kredek

New member
A ja na jutro (ew. pojutrze, dadzą znać) zamówiłem jednak serwis Panasonica:shock: Do tych "zwisów" - wydaje mi się, że są częściej. Chyba że wyłączę na noc na klawiszu - to wtedy jakby ciut dłużej "działa".
Serwis oczywiście tłumaczy, że "nie mają pojęcia" i że "pierwszy Pan jest" - ponoć(?) mają zrobić jakiś "reset serwisowy". Cokolwiek to znaczy... czarno to widzę, żeby pomogło.:shock:
Aczkolwiek chciałbym się mylić... Na razie w każdym razie TV im nie oddam.
Dziś się nie włączył po zaledwie 6 godzinach wyłączenia - zaczyna mnie to denerwować...:cry:
 

Lemmy

New member
kredek napisał:
A ja na jutro (ew. pojutrze, dadzą znać) zamówiłem jednak serwis Panasonica:shock: Do tych "zwisów" - wydaje mi się, że są częściej. Chyba że wyłączę na noc na klawiszu - to wtedy jakby ciut dłużej "działa".
Serwis oczywiście tłumaczy, że "nie mają pojęcia" i że "pierwszy Pan jest" - ponoć(?) mają zrobić jakiś "reset serwisowy". Cokolwiek to znaczy... czarno to widzę, żeby pomogło.:shock:
Aczkolwiek chciałbym się mylić... Na razie w każdym razie TV im nie oddam.
Dziś się nie włączył po zaledwie 6 godzinach wyłączenia - zaczyna mnie to denerwować...:cry:
Tak miałeś od początku z tymi zwisami czy po jakimś czasie sie to zaczeło?
 

kredek

New member
Lemmy napisał:
Tak miałeś od początku z tymi zwisami czy po jakimś czasie sie to zaczeło?

Od początku. I chyba każdy co to ma - miał od początku.

A swoją drogą mam pytanie: czasami wydaje mi się, że pojawiają mi się takie cieniutkie, ledwo dostrzegalne "kreski" na obrazie, szczególnie tych jaśniejszych partiach. To jakaś usterka, plazma tak ma - czy kwestia sygnału (sat)?
Czy może zawsze tak było i jest, a ja dopiero teraz zauważyłem?
 

wojcias

New member
Witam
Jeszcze nie rozstrzygnolem czy kupic KDSa czy Plazme. Mam taki problem ze mieszkam w dzielnicy gdzie nagle wybudowalo sie wiele domow a slupy z pradem budowano w latch 60tych. Slupy mocne ale kable slabe. Pomijam juz to ze mam czasem 180V. Mam w domu druga linie zasilana z wielkiego autotransformatora w piwnicy. Gorzej jak w sobotni wieczor powieje wiatr to w ciagu godz mam nawet 10 krotkotrwalych wylaczen pradu. Mam w domu ze 6 UPSow i z CRT jest ok bo UPS trzyma go te kilkanascie minut. Boje sie jednak o TY RP czy Plazme . Co bedzie jak w ciagu wieczora dostanie kopa i kilka razy prad zgasnie a TV wyzre caly magazynek UPSa? Czy takie wysiadki pradu moga zabic Plazme ? Czy nie ma znaczenia czy Plazma czy RP bo i jedngo zabije i drugiego takie takie kilkunastokrotne wlaczenie i wylaczenie kabla zasilajacego? Czy komus kiedys wyszarpala sie wtyczka z pradu w czasie grania TV? Co na to TV?

Ru$lan napisał:
Jako, że jestem w temacie RPTV to właśnie w tej kwestii mogę ci pomóc.
Przechodząc od razu do meritum. Nagłe zaniki prądu mogą zabić lampe w tv - tak po prostu, tudzież zanik energi może doprowadzić do wyłączenia chłodzenia i w efekcie do śmierci lampy.
Nagłe włączenie i wyłączenie tv również może doprowadzić do śmierci lampy.
BTW. Sam mam tv podłączony przez ups, ale jest to rozwiązanie profilaktyczne - jeszcze nigdy w czasie oglądania nie zdarzył mi się 20-sty stopień zasilania więc nie wiem jak się taki ups spisze.

Jak to jest z Pazma?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
plazmy to nie dotyczy
Dotyczy telewizorów z tylną projekcją . Bo jeszcze przez pewien czas jest chłodzona żarówka - mimo ze telewizor juz nie działa.
Pojawiły sie specjalne listwy przepięciowe . Nawet jak piorun strzeli mają zabezpieczenia . A juz kilka plazm padło po wyładowaniach atmosferycznych.
http://e-panasonic.pl/product_info.php?products_id=1333
pozdrawiam
 

rmg

New member
do A&BFilm - spokojnie bierz 42". Moja żonka jak go zobaczyła powiedziała, że mam go sobie zabrać spowrotem, bo jest za wielki i kwiaty trzeba było przestawić bo się nie mieściły. Teraz ogląda i jakoś jej wielkość nie przeszkadza - wystarczy 1-2 dni i rozmiar "sam się wpasuje" w pokój. Polecam raz jeszcze - naprawdę fajny TV.
 

A&BFilm

New member
rmg napisał:
do A&BFilm - spokojnie bierz 42".

Dzieki, takie posty lubie :), pokaże posta żonce, powinno ja to przekonac - choc troche, tymbardziej ze nie mamy duzo kwiatow :). Narazie chodze po skelpach, odmierzam odległość i testuje hehehe.
 
Do góry