Seria PV60

Kemp

New member
ravaell napisał:
prosze o pomoc, budżet 10000 pln a chcę oprócz 37"pv60 lub pv600, kupić ampli, i dvd nagrywarkę. czy kupować wszystko PaniSoni, czy moze pokusic się o szukanie innych marek, np.yamahy, denona itp.
Ja jednak uważam, że z tej odległości 37" wystarczy. Z tym budżetem i dylematem wyboru pozostałego sprzętu zapraszam na mój post: http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=57004&postcount=49
Nagrywarka Panasonic pozwoli wykorzystać urzyteczną funkcję HDAVI.
 

kredek

New member
Kemp napisał:
Ja jednak uważam, że z tej odległości 37" wystarczy. Z tym budżetem i dylematem wyboru pozostałego sprzętu zapraszam na mój post: http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=57004&postcount=49
Nagrywarka Panasonic pozwoli wykorzystać urzyteczną funkcję HDAVI.

Oczywiście, że jak się przyzwyczaisz, to... jak przez parę dni nie miałem żadnego TV, to nawet 14" była dobra.:D
Ale z drugiej strony z 2,5 m OBIEKTYWNIE rzecz biorąc za duża IMHO byłaby chyba CO NAJMNIEJ dopiero 60".:p
 

hawranek

New member
Witam!
Muszę się pochwalić, że dołączyłem dzisiaj do grona posiadaczy 42pv60 i jestem bardzo zadowolony z dobrego wyboru. :) Bałem się, że bedę miał jakieś problemy z wyłączaniem pilotem i buczeniem, ale jak na razie wszystko śmiga . Obraz z N-ki przez scart jest jak dla mnie i rodzinki SUPER. Zakupiłem też kabelek HDMI, jednak mam tylko obraz, dzwięku brak:( myśle, że to wina N, a nie kabelka. Wachałem się między lcd sharpa xd1, a pv60 i myślę, że dobrze zrobiłem. Za taką cenę taki :) obraz:), a to że jest srebrna obwódka wcale mi nie przeszkadza, dla mnie nie liczy się czy jest srebrny czy czarny liczy się jakość obrazu:) Wszystko dzięki temu postowi i DNC
 

Jan-Luc

New member
hawranek napisał:
Zakupiłem też kabelek HDMI, jednak mam tylko obraz, dzwięku brak:( myśle, że to wina N, a nie kabelka.

Miałem to samo. W menu N-boxa w zakładce Telewizor zmieniłem Dolby Digital na NIE i dzwięk się pojawił.
 

Dwight

New member
W odpowiedzi na moje sugestie dotyczace zapoznania sie z lektura forum i problemami tu zglaszanymi otrzymalem odpowiedz:
-------
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że kierujemy się innymi kryteriami odnośnie oceny działania naszych urządzeń. W związku z powyższym nie mamy możliwości odniesienia się do ocen wynikających z rozmów na forum internetowym.
-------

Pozostawiam to bez komentarza.

Ze wzgledu na miazdzaca wiekszosc pochlebnych recenzji ww. modelu zdecydowalem sie na zakup.
Jestem szczesliwym posiadaczem tej plazmy i nie stwierdzam ani zwisow ani innch wad. TV swieci pieknie, jedynie obudowa domaga sie face liftingu ;)

Pozdrawiam co raz szersze grono posiadaczy i poszukujacych.
Najgoretsze pozdrowienia dla ojca crzestnego forum czyli DNC ;)


P.S.

Dla wyjasnienia, odpowiedz nadeszla rzecz jasna z Panasonica
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grigorij

New member
hawranek napisał:
...a to że jest srebrna obwódka wcale mi nie przeszkadza, dla mnie nie liczy się czy jest srebrny czy czarny liczy się jakość obrazu:) Wszystko dzięki temu postowi i DNC
:? Widzisz, gdyby nie moja "lepsza (???) połowa" to też brałbym go poważnie pod uwagę. No ale co z tego, jak jej pokazałem tego Panasonica w markecie to powiedziała krótko: -No chyba sobie żartujesz? To jakiś chiński???:shock: i na nic się zdały moje wywody o wyższości jego parametrów nad innymi TV!
No niby kasę w domu to ja trzymam ale trochę mi zabrało czasu żeby ją przekonać do nowego TV to nie chcę teraz ryzykować, że się wyprowadzi z salonu...:D
P.S. Najbardziej ją "zamroczyły" te plastiki pod ekranem a nie ta srebrna obwódka...
 

cm812

New member
usterki

Witam, cieszę się, że niektórym Wam (szczęśliwcy) sprzęt działa jak należy! Trzeba też niestety potwierdzić i usterki, które ten model w niektórych przypadkach sie pojawiają. Tak jak kol. @kredek i ja zauważyłem problem z niemożnością odpalenia TV z pilota, na co pomaga na razie (i chwała za to) reset na obudowie. O braku wentylatora z tyłu obudowy możemy powiedzieć, a może jego brak nagrzewa jakieś elementy, które z kolei wpływają na to wyłączanie.... a bredzę! Pofałdowania w miejscu głośników to myślę, że niezauważalny mankament wszystkich naszych Panasów, sprawdźcie pewnie Wszyscy tak mają.
Dziś znów w ciągu paru dni TV się nie załączył, raz go wyłączam na twardo raz nie i nie ma co ukrywać coraz częściej muszę się do niego ruszać! Może Was nie pocieszę ale ta "przypadłość" pojawiła się po ok. 100h użytkowania więc wszystko przed Wami - czego Wam nie życzę!

do @kredek - mamy kontakt PW więc jeśli mogę pomóc w temacie serwisu to .... jak w dym

pozdr ALL
 

kredek

New member
cm812 napisał:
Witam,
do @kredek - mamy kontakt PW więc jeśli mogę pomóc w temacie serwisu to .... jak w dym

pozdr ALL

A już coś pytałeś, przerabiałeś włączanie w serwisie? Bo ja dopiero zaczynam...
Z tymi 100 godzinami nie sprawdzałem, ale możliwe. Natomiast ze swojej strony dodam, że wydaje mi się (prawie pewien jestem), że zwisy zdarzają się... coraz częściej!:shock: Jak pisałem - wczoraj 2x w ciągu dnia.:?
Serwis już o tym wie, na razie "się zastanawia".
 

znn

Member
drosophilia napisał:
mam zamiar zakupic ten model panasa ale rozmiar 37 " w przyszlym tygodniu, ale czytam, ze coraz wiecej osob ma z nim jakies problemy, czy to normalne, a moze wyszla jakas seria wadliwych telewizorow i dlatego tak ich cena ostatni spadla??

Mój 37PV po naprawie działa na razie idealnie, wentyle nadal bardzo ciche, nie grzeje się, włącza się za każdym razem, nie wiesza się. Cena to zależy gdzie spadła:) wczoraj w MM widziałem go za 6200!! A co do wadliwości na szczęście jest gwarancja. Choć nie jest miłe być bez TV kilkanaście dni.
 

cm812

New member
hmm

jeszcze nie interweniowałem w servisie, wiem że Ty ruszyłeś ten temat więc trochę "jade na Twoim grzwiecie" ;)
ale jeśli coś w temacie pomoże to też ruszę w tym temacie. Co do zwisów to jeszcze wczoraj wyłączyłem wieczorem TV dziś rano jakoś wyczułem jego niemoc i fakt nie załączył się ;( - potwierdzam coraz częściej ta przypadłość atakuje! Już buczenie elektroniki nie jest tak denerwujące (mniej) jak to kiedy wpada kumpel/la siadamy na kanapie i oni mówia "super sprzęcik..." biorę pilota i ... wtopka, bełkoce coś o bateriach i tyle, wstyd się przyznać - kupiłem TV za prawie 6 tyś i tylko nie działa sprawnie plot, hm NIC WIELKIEGO!

pozdr

@znn gwarancja to nie taki różowy temat, obawiam sie że niezbadany jak na razie przez servis i oddanie TV na 14 dni to tylko "przechowanie" problemu - patrz @kredek miał servis w domu i...
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
U mnie na pilocie zwiesil sie tylko raz - zaraz po tym jak przeczytalem o tym na tym forum:D i stalo sie to podczas proby przelaczenia programu . Od tego czasu minelo ponad tydzien i tv dziala bezproblemowo , tzn prawie bezproblemowo:D - z tylu slychac lekkie buczenie i to mnie troche drazni , pochodzilem po sklepach aby przysluchac sie pracy tych modeli i tak jest na kazdym - slychac prace elektroniki.Kolega ma starszy model i jego pracuje jakby troche ciszej. Nie wiem byc moze ja mam taki wyczulony sluch. Pomimo to wezwalem technikow z serwisu Panasa , ktorzy popatrzyli sie na mnie chyba jak na idiote:D twierdzac ze nic nie slysza.Wedlug nich odglos pracy elektroniki jest w normie tym bardziej przy tak duzym ekranie. Nie dajac za wygrana puscilem programy z kablowki na ktorych slychac pisk ale tylko w trybie stereo , w mono prawie go nie slychac( w instrukcji jest wzmianka ze gdyby bylo slychac pisk to trzeba przelaczyc na mono - troche to dziwne i jak dla mnie to nie jest wyjscie z sytuacji) Tu jednak obaj panowie juz stwierdzili wade - po chwili przysluchiwania nie mogli dojsc skad dobiega ten pisk , po czym spisali model tv i stwierdzili iz bede sie kontaktowac z glownym seriwsem Panasa w Polsce w celu rozeznania sie w sytuacji - oznajmili iz byc moze jest to problem oprogramowania i coz odezwa sie jak tylko beda cos wiedzieli. Byli u mnie w poniedzialek i do tej pory zero odzewu - ale co tam czekam cierpliwie , moze przed gwazdka zdaza:D
Aha pokazalem tez im te pofalowania w miejcu glosnikow (sa one bardzo lekko wyczuwalne przy przejechaniu palcami wzdluz tej szarej dolnej obudowy ekranu) i .....ten model tak ma juz fabrycznie.
Czyli po wizycie serwisu wiem ze moj panas jest ok;) (oprocz tej malej wady softu) i czekam na odzew i wyjasnienie sytuacji z piskiem.
 

kredek

New member
Coś tak widzę, że serwisy Panasa w ogóle mają problem z pomocą z centrali takie mam wrażenie... nawet poparte pewnymi sytuacjami.:?
Ale wracając do tematu zwisów (przypominam, że chodzi o zwisy polegające na niemożności WŁĄCZENIA TV, czy to z piloty czy z panelu TV), to niniejszym serwis... nic nie wie. Nikt się nie zgłaszał, skutkiem tego nikt nie przerobił tematu.
W sumie winni jesteście po części, każdy z Was, co to macie zwisy od iluś tygodni/miesięcy, a nic z tym nie robicie (poza narzekaniem).:shock: :p
Więc zakładam inny wątek - niech się każdy wpisuje. Jak zbierzemy odpowiednią liczbę chętnych, to mogę napisać oficjalne pismo do Panasa (chyba że ktoś dojdzie do przyczyny wcześniej?), kupą Mości Panowie.:D
 

kredek

New member
42PV60 - zwisy czyli niemożność włączenia

Niniejszym sam doświadczam i poniżej się wpisuję jako pierwszy.
Proszę wpisywać jeśli ktoś doświadczył w ww. modelu niemożności włączenia: nie wychodzi z trybu standby zarówno próbując włączyć pilotem jak i na panelu sterującym TV. Pomaga tylko wył/wł przycisku zasilania.
Jak zbierze się odpowiednia liczba osób, to oferuję się napisać oficjalne pismo do Panasonic Polska, żeby nie traktowali każdego z osobna "per noga" w stylu "jest Pan(i) jedyny z takim problemem". Bo na dzień dzisiejszy nikt na 100% nie zna przyczyny. A zostawiać TV na np. blisko m-c w serwisie to chyba nikt nie chce...?
Proszę w poście podać:
- kiedy zakupiony TV
- wersje oprogramowania - dostęp do menu serwisowego opisany niżej.
NATOMIAST NA PRIVA proszę podać do mnie (nie każę nikomu publicznie udostępniać):
- nr seryjny TV
- no i przydałoby się dane osobowe (jeśli to nikomu nie przeszkadza, bo w końcu anonimowo nie możemy pisać).

Dostęp do menu serwisowego:
1) przełączamy na kanał 99
2) Basy na maxa, soprany na minimum
3) Trzymamy wciśnięty INDEX na pilocie i wciskamy strzałkę w dół klawiszem NA TELEWIZORZE. I nic więcej nie trzeba robić.

U mnie jest tak (tak samo proszę wpisać wszystkie informacje):

Panasonic 2006PDP V 1.010
PANEL: 03.02
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDPROM: 41.01

Zakupiony 7.11.2006 r.

Proszę się wpisywać. Jeśli ktoś uważa, że to zły pomysł, niech... zapoda lepszy.:D Mnie też się nie uśmiecha oddawać, szczególnie przed świętami, TV do serwisu, podczas gdy serwis otwarcie mówi, że... "nie wie, będzie szukać".:shock:

P.S. Adminów jeśli można prosić o podwieszenie.
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
@cm812 masz racje. u mnie był problem dość jasny to sobie poradził serwis z tym bez problemu. Wasze problemy są dość trudne do zidentyfikowania co jest ich przyczyną ale musza to w końcu rozwiązać.Zreszta nie wykluczam że i u mnie to sie pojawi za jakiś czas na razie mam tylko ok 40 godzin przepracowane.
 

ThYX

New member
Witam
Ja także dzisiaj dołączyłem do użytkowników PV60 a wielkości 37 cali :) Jakość z anteny dachowej ... taka sobie (ale akceptowalna), natomiast z n-telewizji po złączu hdmi po prostu odlot :) Jakość obrazu jest naprawde bardzo dobra.

Parametry mojego tv (3 wiatraki):
2006 PDP 1.010
MCU 02.01
EEPROM 31.01
FPGA 41.01
PDROM 31.00

Niestety nie umiem przejść do menu serwisowego 2 :-( Wchodze do menu, zielonym do końca (kończy się na Service 1/EQ 12kHZ, wartość 0) i jak naciskam HOLD to zmieniam parametry dla EQ12kHz na 1,2,...aż do 9. Nie umiem przejść do menu nr 2.

A.. mam jeszcze problem z n-telewizją. Gdy ustawię dzwięk na Dolby=TAK to na tv nie mam żadnego dzwięku :-( Czy też tak macie że po hdmi telewizor nie odbiera sygnału dolby ?

Więcej uwag później ... teraz cieszę oko :))

Pozdr.
 

robboj

New member
"ThYX" nie naciskasz hold tylko ktorys z tych kolorowych - hold to bialy przycisk z jakims czarnym nadruczkiem( to ten przycisk od pauzy na ekranie)
 

ThYX

New member
robboj napisał:
"ThYX" nie naciskasz hold tylko ktorys z tych kolorowych - hold to bialy przycisk z jakims czarnym nadruczkiem( to ten przycisk od pauzy na ekranie)

Więlkie dzięki ... jest ... hours ... 000002 :)

Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tym Dolby które nadaje N-tv ? Macie stale Dolby=NIE a jak chcecie posłuchać to przełączacie w nboxie w SETUP-TV-KONFIGURACJA-DOLBY.... ?
 

Jan-Luc

New member
ThYX napisał:
Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z tym Dolby które nadaje N-tv ? Macie stale Dolby=NIE a jak chcecie posłuchać to przełączacie w nboxie w SETUP-TV-KONFIGURACJA-DOLBY.... ?
Jak Włączysz na nie to Masz dzwięk w TV, ale na wyjściu optycznym jest wtedy dzwięk PCM, jak Zmienisz na tak to w TV cisza, a na optyku DD 2.0 w porywach 5.1:)
 

hawranek

New member
ahugon napisał:
PV60 kupiony 2 tygodnie temu (131h) ma jeszcze inną wersję oprogramowania:
Panasonic 2006PDP V 1.020
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.01
na razie nic się nie wiesza, brak powidoków i duchów pod wszelaką postacią ( obraz w trybie auto; wszystko na 50%).

Mam tą samą wersję, kupiony wczoraj (6h) jak na razie wszystko śmiga znakomicie:)

Dzięki Jan-Luc z tym dzwiękiem po HDMI doszedłem sam wczoraj i teraz jest OK:)
 

ThYX

New member
Jan-Luc napisał:
Jak Włączysz na nie to Masz dzwięk w TV, ale na wyjściu optycznym jest wtedy dzwięk PCM, jak Zmienisz na tak to w TV cisza, a na optyku DD 2.0 w porywach 5.1:)

To wiem. Ale z tego mam rozumieć, że każdy użytkownik PV60 musi zmieniać w menu nboxa dolby na TAK aby sobie posłuchać lepszego dzwięku ? Nie da się zapewnić (tak jak po scart) że w nboxie jest ustawione Dolby=tak na stałe a tylko właczam sobie AV wtedy gdy chce posłuchać lepszego dzwięku ? Muszę jeszcze dodatkowo zmieniać konfigurację w setupie nboxa ?

(sorry jeśli moje pytania są troche nie w temacie plazmy a bardziej konfiguracji plazma-nbox ..)
 
Do góry