Seria PV60

Jan-Luc

New member
ThYX napisał:
To wiem. Ale z tego mam rozumieć, że każdy użytkownik PV60 musi zmieniać w menu nboxa dolby na TAK aby sobie posłuchać lepszego dzwięku ? Nie da się zapewnić (tak jak po scart) że w nboxie jest ustawione Dolby=tak na stałe a tylko właczam sobie AV wtedy gdy chce posłuchać lepszego dzwięku ? Muszę jeszcze dodatkowo zmieniać konfigurację w setupie nboxa ?

(sorry jeśli moje pytania są troche nie w temacie plazmy a bardziej konfiguracji plazma-nbox ..)

Wiesz, ponoć soft N-boxa ma być ulepszany, pozbawiony baboli, jak na razie to nie ma możliwości niezależnej konfiguracji dzwięku na HDMI i optyku.
A nasz TV dzwięku w DD nie "kuma":cry:
 

ThYX

New member
Jan-Luc napisał:
Wiesz, ponoć soft N-boxa ma być ulepszany, pozbawiony baboli, jak na razie to nie ma możliwości niezależnej konfiguracji dzwięku na HDMI i optyku.
A nasz TV dzwięku w DD nie "kuma":cry:
Dzięki, czyli czekamy na N-TV aż poprawią soft. Dziwiło mnie to o tyle, że dzwięk z DVD (dolby/dts) jest transmitowany w taki sposób do tv, że wszystko działa poprawnie.

A teraz trochę spostrzeżeń z oglądania 37PV60:
- wystrczyło zmienić tryb obrazu z dynamicznego na normalny i ... jest CUDNIE, kolory piękne, przejścia między kolorami płynne, wszystko NAPRAWDE SUPER !!!
- na antenie dachowej jest naprawdę dobrze ... wręcz nie spodziewałem się takiej jakości,
- na n-tv jest naprawde super, oczywiści są gorsze i lepsze kanały ale kanały które oglądam prezentują się naprawde dobrze :)
- HD ... hmmm ... wymiata ... oglądam na ustawieniu nboxa 720 gdyż wg mnie jest to lepsze ustawienie niż 1080i (przynajmnie z nboxa),
- dvd - też piękne (na razie mało oglądałem, raczej jako test).
- kanały przełączają się szybko, menu jasne, zero problemów (poza dzwiękiem poprzed hdmi z nboxa ale to już wina n-tv),
- design tego tv w domu .. sporo lepiej niż w markecie i sądzę że jest naprawde ok,
- a... oglądam obecnie z 1.5 - 1.8 metra (bo czekam na wieszak i tv stoi dosyć blisko kanapy) z anteny dachowej i jest spoko, z n-tv z dobrych kanałów można by oglądać jeszcze bliżej :)

Reasumując ... jest to NAPRAWDE GODNY POLECENIA TELEWIZOR. Teraz już wiem że dobrze wybrałem ... byłem o krok od LCD Sharpa (za prawie dwa razy tyle ile 37PV60 !) ale jak zobaczyłem oba tv w markecie to stwierdziłem że jednak obraz z plazmy bardziej mi odpowiada.

Nic nie brzęczy, 3 wentylatory, wszystko ok... oczy się cieszą :)

Wszystkim a w szczególności DNC wielkie ukłony za to, że poświęcili swój czas aby ukazać rzetelnie wady i zalety tego tv. Ja zdecydowałem się na ten model tv, innym też polecam :)


A.. oglądam wodospad Niagarę na DoscoveryHD i naprawde obraz jest przecudny ... a żona (wiadomo .. czynnik WAF) twierdzi nawet, że obraz ma sporą głębię i wygląda jak dobry początek do telewizji 3D :)
 
Ostatnia edycja:

xxx555

New member
V60e-v60eh

Wiem że temat ten był już poruszany ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi być może ktoś z was będzie wiedział lepiej. Chodzi mi mianowicie o róznicę między starszym modelem pv60E a pv60EH.Otóż przyglądając się dokładniej opisom w/w tv. w różnych sklepach spostrzegłem że modele różnią się głośnikami oraz wagą (róznica 10kg.) Ponieważ śledzę ten tv od dawna zadałem to pytanie do samego przedstawiciela panasonic, oraz do sklepów sprzedających ten produkt. odp (Uprzejmie informujemy, że model z końcówką \'EH\' posiada stojak w
> zestawie. Odnośnie parametrów technicznych jest to ten sam model co PV60E) poniżej przedstawiam wam link do opisów tv sami zobaczcie
http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=9923&ref=16
a to nowy
http://www.helios-bp.pl/sklepkomputery/?p=productsMore&iProduct=1126
Czyżby głośniki i stojak ważyły 10 kg i po co firma zmienia symbol dla samego stojaka a może wiecej detali jest uszczuplone z nowego modelu
których nie zauważyłem ???
 

kredek

New member
xxx555 napisał:
Wiem że temat ten był już poruszany ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi być może ktoś z was będzie wiedział lepiej. Chodzi mi mianowicie o róznicę między starszym modelem pv60E a pv60EH.Otóż przyglądając się dokładniej opisom w/w tv. w różnych sklepach spostrzegłem że modele różnią się głośnikami oraz wagą (róznica 10kg.) Ponieważ śledzę ten tv od dawna zadałem to pytanie do samego przedstawiciela panasonic, oraz do sklepów sprzedających ten produkt. odp (Uprzejmie informujemy, że model z końcówką \'EH\' posiada stojak w
> zestawie. Odnośnie parametrów technicznych jest to ten sam model co PV60E) poniżej przedstawiam wam link do opisów tv sami zobaczcie
http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=9923&ref=16
a to nowy
http://www.helios-bp.pl/sklepkomputery/?p=productsMore&iProduct=1126
Czyżby głośniki i stojak ważyły 10 kg i po co firma zmienia symbol dla samego stojaka a może wiecej detali jest uszczuplone z nowego modelu
których nie zauważyłem ???

Ech... konkretna odpowiedź jest po prostu taka, że "H" oznacza stojak w komplecie i tyle.
A co do wagi - w necie to nawet może ktoś napisać, że ma 120 kg... i co z tego? nic. Tylko tyle, że "ktoś sobie napisał".
Aha! Uprzedzając ewentualne pytanie - z tego co wiem "E" to Europa.:D
 

RoMi

New member
Witam, okazuje się, że warto czytać zagraniczne fora. Tam oprócz zachwytów nad serią pv panasonica można dowiedzieć się o problemach związanych z użytkowaniem tych modeli TV (37/42pv60/600) o których na polskich forach narazie jest cisza. Dzisiaj podam info dotyczące problemu, który większość userów ignoruje lub ma szczęscie (do czasu !) z którym walczy "kredek".
Dziwię się że nie może uzyskać konkretnej pomocy od "fachowców-serwisantów" z Panasonic Polska, którzy nic nie wiedzą - chcą "przebadać" tv - no i wogóle, że problemu nie ma. Okazuje się że PROBLEM zwisów JEST i losowo może spotkać userów z firmware w wersji 1.01 i 1.02.

TAK - za ten problem jest odpowiedzialny FIRMWARE serii pv/px.:shock:

Okazuje się, że dla uciązliwych "konsumentów" tego produktu - obecnie wgrywany jest nowy firmware w wersji 1.04 dla posiadaczy px60 i 1.76 dla px600- który eliminuje problem zwiechów tv. Proszę zwrócić uwagę w tabeli na serię px - odpowiedników amerykańskich serii pv- że ta wersja firmware eliminuje między innymi
"Random lock up condition (All buttons on remote and front panel inoperative, except for Power button)".

LINK

Życząc miłej lektury i jak myślę "rozgrzania" tematu firmware - pozdrawiam wszystkich userów serii pv.:D
 
Ostatnia edycja:

wojcias

New member
Servis Panasonic !!!!!!!
Jak bedziecie tak podchodzic do sprawy :razz: to zaczynam czytac watki ///>plazma>LG
ZA 2 tyg wyplata i jak dalej bede slyszal o zwisach i innych problemach to ide do LG.
POzdrawiam
 

kredek

New member
wojcias napisał:
Servis Panasonic !!!!!!!
Jak bedziecie tak podchodzic do sprawy :razz: to zaczynam czytac watki ///>plazma>LG
ZA 2 tyg wyplata i jak dalej bede slyszal o zwisach i innych problemach to ide do LG.
POzdrawiam

Wow! A tutaj widzę, że jakiś hałas RÓWNIEŻ ten firmware likwiduje!:D
To jak tylko otworzą serwis, to zaraz tam dzwonię :D Boję się tylko usłyszeć, że "oni wiedzą lepiej", no ale raz kozie śmierć... Może przynajmniej (jakby już mieli) to do wgrania firmware TV nie musieliby zabierać...?
Choć z drugiej strony nie wiem, bo nasze pv-ki nie mają wejścia na kartę, a tak te amerykańskie wersje są update'owane.

No i zadzwoniłem i oczywiście... zlany zostałem. Żeeeee ameerykaa to co innego i w ogóle nie interesuje ich to itd.
A w ogóle to firmware wgrywa w PL tylko Warszawa, serwis nie wgrywa - przynajmniej tak mi przekazano.
Stanęło na tym, że serwis wyśle zapytanie do W-wy i tyle.
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
kredek napisał:
Wow! A tutaj widzę, że jakiś hałas RÓWNIEŻ ten firmware likwiduje!:D (..)

Dlatego pisalem, ze wszelkie halasy/piski czy problemy z wlaczaniem plazmy mnie nie dotycza :).

Coz, moge Wam zyczyc tylko szczescia, walczcie o swoje!
 

kredek

New member
Smartek napisał:
Dlatego pisalem, ze wszelkie halasy/piski czy problemy z wlaczaniem plazmy mnie nie dotycza :).
Coz, moge Wam zyczyc tylko szczescia, walczcie o swoje!

Dziękuję za zrozumienie.;)
Mam pytanie, bo od 2 godziny łażę po necie i szukam, jedyne czego się doszukałem to tego co zapodałeś oraz opisu, że to ponoć "tajna strona serwisowa" Panasonica - co może potwierdzać fakt, że nie wchodząc bezpośrednio z podanego linku (tylko po kawałku), strona nakazuje się logować. A pytanie jest takie:
Czy ktoś zna identyczną EUROPEJSKĄ (albo globalną) stronę?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
witam serdecznie
w przyszłym tyg. stanę sie prawdopodobnie (szczesliwym maam nadzieję) posiadaczem tej plazmy Panasonica, jednak w rozmiarze 37 ". Mam w związku z tym pytanie, czy wejścia HDMI, ktore posiada ta plazma obsługują protokół HDCP? Mam zamiar zakupic na wiosne PlayStation 3 więc jest to dosc wazna kwestia. Jak wogole wygladaa obraz z konsoli, np Xbox'a 360 na tym tv, czy moze jednak zakupic LCD i pod niego podłączyc konsole?
Pozdrawiam
 

kredek

New member
A czy ktoś zbadał jaką oszczędność energii powoduje włączenie opcji "oszczędzanie energii" w 42PV60? I co to w ogóle powoduje dokładniej?
Np. w odniesieniu do przeciętnych 261 W poboru mocy - jak włączymy oszczędzanie to... ile będzie?
 

dany

New member
Jeszcze w sprawie blokowania pilota, ciekawe czy jest szansa że jeszcze przed świętami pojawią się TV z poprawionym firmware, chyba lepiej się wstrzymać 2 tygodnie z zakupem niż potem oddać TV do serwisu ...
 

gipsmen

New member
No i stalem sie nastepnym posiadaczem tego tv, narazie jest wsio ok obraz naweet po kablu rgb z dvd jest naprawde super (ogladam z okolo 3,5 m) ciekawy jestem czy zobacze roznice z hdmi?:), kablowka z tej odleglosci tez w porzadku ale wiadomo jak to kablowka raz lepiej raz gorzej.



Dane z menu Serwisowego

panasonic 2006 PDP v1.020
MCU - 03.02
Eprom - 41.03
FPGA - 42.07
PDROm - 41.01

tylko nie wiem gdzie szuakc ile godzin byl uzytkowany no ale poszukam na forum na 100% bylo gdzies:)
pozdro


PS po za tym ze albo elektronika albo wiatraczki mi brzecza troszke w sumie jak sie po cichu slucha tv to slychac brzeczenie hmm
ale reszta narazie ok
 
Ostatnia edycja:

chrisjan

Member
czy ktos testował Panasa z X360 lub n'ką ?? chodzi mi głównie o HD


Ja używam z 360'ką. Krótko mówiąc - rewelacja.
Wcześniej widziałem 360 podłączoną po componencie to LCD Samasunga i byłem rozczarowany obrazem HD. Ale to raczej wina kiepskiego upscalingu Samasung'a(po kablu VGA ustawiając natywną LCD'ka było by pewnie znacznie lepiej)
W Panasoniku obraz żyleta, kolory super żywe, czerń naprawde czarna.
 

cm812

New member
@gipsmen nie żebym dołował ale objawy jak i u mnie, a i wersja softu jak było podane stronkę wyżej 1.02 sugeruje "pojawienie" sie zwisów - czego Tobie i innym na tym forum nie życzę (wykluczając servis panasa ;))
U mnie też na początku wszystko było wspaniałe bo wiadomo euforia z wydanej kaski to przyćmiewa zmysły alwe potem zaczynamy słyszeć buczenie elektroniki, braki wiatraków aż wkońcu dopada nas "nitopilot" dzięki któremu czerwienimy się przy znajomych i na plus rozwijamy mięśnie nóg!!!

@kredek będę dzwonił do serwisu!!!

pozdr
 

jar.cin

New member
Witam Wszystkich,

Co prawda jestem posiadaczem plazmy 37PV60, ale różnica w porówaniu z 42" jest chyba tylko w wielkości, zaś problemy pojawiają się w obu przypadkach takie same lub bardzo podobne.

Jeśli już o problemach mowa, to ja mam jeden, który może nie jest jakimś wielkim, ale jednak zauwżalnym. Mało tego, po przeczytaniu tego forum wiem, że nie jestem w swoich odczuciach odosobniony.

Chodzi mi o dźwięk elektroniki dobiegający z tylnej części obudowy (wydaje mi się, że jest to prawa dolna część). Dżwięk ten jest czymś w rodzaju pisku połaczonego z brzęczeniem - bardzo charakterystyczny odgłos. Częstotliwość i chyba natężenie tego dźwięku są tym większe, im jaśniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie.

Na pewno nie są to wiatraki (mam ich dwa), które są praktycznie niesłyszalne. Dźwięk elektroniki także nie jest szczególnie dokuczliwy przy normalnym oglądaniu, ale w nocy, przy cichym ustawieniu głośności - wyraźnie słyszalny.

Zwaracam się z pytaniem do Szanownych Forumowiczów, czy ktoś spotkał się w swoim Panasonicu z czymś takim? Jeśli tak, to co na to serwis? Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego dokuczliwego dźwięku tzw. elektroniki?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady, co dalej z tym mogę zrobić.

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.
 
Do góry