Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam, zakupiłem kilka dni temu model le37c650 i powiem szczerze że troszkę się rozczarowałem- obraz jest rozmyty a twarze jak w brazylijskich serialach. Próbowałem już chyba wszystkich możliwych ustawień w tv ale bez większych zmian. Wyczytałem na forum że samsung nie produkuje matryc 37 cali i tak sie zastanawiam czy to nie wina matrycy? Czy rożnica w matrycach 37 i 40 jest duża? Pytam bo mam jeszcze możliwość zamiany na wersje 40 calową. Dodam że mam cyfrę+ SD.
37 jest matowa, co wg mnie daje gorszy obraz (mniej ostrzejszy i mniej nasycony) w porownaniu do szkla, gdzie jest m.in. w 40.
 

Hornik28

New member
40"650 Mam pytanie czy ktos ma tez taki problem ze mu obraz skacze lub nietypowo sie rusza jak bys sie bawil caly czas kontrastem np w filmie sciana z cegiel lub koszula w kratke i jest najazd kamera na ta sciane lub koszule w tedy jest obraz nie stabilny tylko sie zlewa lub sie migocze w dziwny sposob moze ktos mi poda jak nalepiej ustawic ten Obraz czy moze telewizor jest zrypany
kablowka z VECTRY z twardego dysku tak samo sie dzieje probowalem juz roznych ustawien
 
Ostatnia edycja:

ChrisB

New member
40"650 Mam pytanie czy ktos ma tez taki problem ze mu obraz skacze lub nietypowo sie rusza jak bys sie bawil caly czas kontrastem np w filmie sciana z cegiel lub koszula w kratke i jest najazd kamera na ta sciane lub koszule w tedy jest obraz nie stabilny tylko sie zlewa lub sie migocze w dziwny sposob moze ktos mi poda jak nalepiej ustawic ten Obraz czy moze telewizor jest zrypany
kablowka z VECTRY z twardego dysku tak samo sie dzieje probowalem juz roznych ustawien

Hmmm skakanie obrazu to wada systemu Motion Plus który czasem przy takich scenach "gubi się" i obraz na chwilę przestaje być płynny. Gdzieś wcześniej w tym wątku chyba ktoś pisał jak zniwelować ten objaw.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
40"650 Mam pytanie czy ktos ma tez taki problem ze mu obraz skacze lub nietypowo sie rusza jak bys sie bawil caly czas kontrastem np w filmie sciana z cegiel lub koszula w kratke i jest najazd kamera na ta sciane lub koszule w tedy jest obraz nie stabilny tylko sie zlewa lub sie migocze w dziwny sposob moze ktos mi poda jak nalepiej ustawic ten Obraz czy moze telewizor jest zrypany
kablowka z VECTRY z twardego dysku tak samo sie dzieje probowalem juz roznych ustawien
Jak kontrast miga, to wina trybu dynamicznego. Przelacz np. na standardowy i zobacz czy pomoze.
 

skorpion75

New member
Witam, zakupiłem kilka dni temu model le37c650 i powiem szczerze że troszkę się rozczarowałem- obraz jest rozmyty a twarze jak w brazylijskich serialach. Próbowałem już chyba wszystkich możliwych ustawień w tv ale bez większych zmian. Wyczytałem na forum że samsung nie produkuje matryc 37 cali i tak sie zastanawiam czy to nie wina matrycy? Czy rożnica w matrycach 37 i 40 jest duża? Pytam bo mam jeszcze możliwość zamiany na wersje 40 calową. Dodam że mam cyfrę+ SD.
A na co ty liczysz? Że przy SD bedziesz miał obraz jak w HD? Jak wygląda obraz w HD?

Jaką masz matrycę w tym tv?
 

Marcin_HC

New member
skorpion75 liczę się z tym że obraz nie będzie rewelacyjny przy sd ale w porównianiu z 4 letnim samsungiem mojego znajomego widać różnicę na jego korzyść niestety:/(HD Ready i 50Hz) dlatego troszkę dało mi to do myślenia. Matryce mam AA01
 

skorpion75

New member
skorpion75 liczę się z tym że obraz nie będzie rewelacyjny przy sd ale w porównianiu z 4 letnim samsungiem mojego znajomego widać różnicę na jego korzyść niestety:/(HD Ready i 50Hz) dlatego troszkę dało mi to do myślenia. Matryce mam AA01
Ja bym wymienił na 40 cali na matrycy SQ. Ale to Twoja decyzja...

Mam w domu 40 c650 sq01 i obraz jest rewelacyjny. SD z cyfrowej-naziemniej - super!
 

marder

Member
Ja bym wymienił na 40 cali na matrycy SQ. Ale to Twoja decyzja...

Mam w domu 40 c650 sq01 i obraz jest rewelacyjny. SD z cyfrowej-naziemniej - super!
Nie mąć ludziom w głowie! Sam mam matryce SQ w swoim 40C650 i to przez przypadek, bo na nią nie polowałem. Niedawno taki sam telewizor kupiłem mamie z tym że trafiła jej się matryca AA03. Po opiniach speców twojego pokroju z tego forum byłem pewien, że będzie miała gorszy obraz od mojego. I co? Wziąłem swojego 16 GB pena z kilkoma filmami i zacząłem porównywać: najpierw ustawiłem jej obraz tak jak u siebie, potem porównywałem kąty, czerń, głębie kolorów. I wyszło mi, ze jej telewizor w ogóle nie jest gorszy od mojego. Ani trochę. Mógłbym się spokojnie z nią zamienić, gdyby bardzo chciała mieć tv z matrycą samsunga. Obraz z telewizji także super (ona ma n-kę, ja UPC).
Nie wiem skąd bierzecie te opinie o matrycach AU Optronics. Chyba z jakichś laboratoryjnych porównań wyszperanych w sieci, na pewno nie z autopsji. Trochę czytałem (zachęcony przez dyskusję o matrycach na tym forum) i wiem, że w 40c650 montowane są matryce A-MVA (Advanced MVA) czyli już 4-tej generacji tej firmy (wcześniej były MVA, Premium MVA i Super MVA) i wygląda na to, że jakością dorównują już Samsungowowym S-PVA. Tak, że przestań p...ć z łaski swojej!
 

Wigash

New member
skorpion75 liczę się z tym że obraz nie będzie rewelacyjny przy sd ale w porównianiu z 4 letnim samsungiem mojego znajomego widać różnicę na jego korzyść niestety:/(HD Ready i 50Hz) dlatego troszkę dało mi to do myślenia. Matryce mam AA01
A widziałeś obraz z tego TV przed zakupem? Bo może oczekiwania masz za duże. Co do porównania z telewizorem o mniejszej rozdzielczości to wydaje mi się, że obraz SD będzie lepszy na mniejszej rozdzielczości. Wyobraź sobie filmik z komórki i rozciagnij go na cały ekran, a potem jeszcze bardziej rozciagnij. Niestety analogowy sygnał na każdym LCD wyglada marnie. No chyba, że masz dekoder cyfrowy i taki mizerny obraz wtedy jak najbardziej zastanów się nad wyminą. A jak już masz coś porównać to weź na pendrive próbkę w jakości full HD i porównuj - bo ten TV jest do tego stworzony.
Ja bym wymienił na 40 cali na matrycy SQ. Ale to Twoja decyzja...
Mam w domu 40 c650 sq01 i obraz jest rewelacyjny. SD z cyfrowej-naziemniej - super!
skorpion75 a przypomnij mi miałeś ten TV na matrycy AA01 lub AA03? Ja mam AA01 i obraz jest zarąbisty. I mimo, że nie mam dwóch TV i nie mogę porównać dwóch matryc to zgadzam się z opinią mardera. Temat matryc jest przesadzony i dla zwykłego śmiertelnika nie powinien być aż tak istotny.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Nie wiem skąd bierzecie te opinie o matrycach AU Optronics. Chyba z jakichś laboratoryjnych porównań wyszperanych w sieci, na pewno nie z autopsji. Trochę czytałem (zachęcony przez dyskusję o matrycach na tym forum) i wiem, że w 40c650 montowane są matryce A-MVA (Advanced MVA) czyli już 4-tej generacji tej firmy (wcześniej były MVA, Premium MVA i Super MVA) i wygląda na to, że jakością dorównują już Samsungowowym S-PVA. Tak, że przestań p...ć z łaski swojej!
Skad ta pewnosc, ze nie z autopsji? Pewnie na wikipedii wyczytalismy.

PS.
TV 47" z nagrywaniem na USB i odtwarzaniem RMVB za niecale 2tyszl nowy na gwarancji? NIe mozliwe? A jednak ;)




 
Ostatnia edycja:

pudel_hc

New member
internet

Witam. Mieszkam w Holandii. Kupiłem samsunga le40c650, podłączyłem pod internet, uruchamiam widżety i niestety są tylko holenderskie. Czy można jakoś ściągnąć i uruchomić te z polski?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Skad ta pewnosc, ze nie z autopsji? Pewnie na wikipedii wyczytalismy.

Niewykluczone - mnie na przykład tak to wygląda. Nie będę już pisał ile razy miałem bok w bok stojące w ciemnym pomieszczeniu aaxx, acxx oraz sqxx ale moje odczucia są dokładnie takie, że te panele są niemal identyczne. Ale mity mają już to do siebie że swojego czasu pewien angielski piłkarz, ojciec dwójki dzieci oraz szczęśliwy mąż, przez to że ktoś wymyślił że jest gejem "bo nie chodzi z kumplami na piwo jak inni", był przez lata wyszydzany i wytykany palcem. Podobnie było z tym słynnym czarnym bmw 5 bez klamek z rejestracją "666" - nikt go nie widział ale każdy o nim wie. Tak samo ludzi którzy na oczy widzieli stojące w ciemnym pomieszczeniu bok w bok, identycznie ustawione sq01 i aa01 jest jak na lekarstwo. Ale to i tak zawsze "większość" wie lepiej bo siła sugestii i efekt placebo są ogromne.
 

tarinQ

New member
Na co zmieniacie mt2s aby odpalic na tv??? Czy przy zmianie trace jakosc materiału?? Bo sciagnelem kilka probek HD

edit...
m2ts :]
 
Do góry