Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

gotong

New member
Witam !
Śledziłem Wasz spór o możliwości przesyłania plików HD po WIFI i postanowiłem przetestować jak sprawa się ma .
Mój sprzęt do testu : karta WIFI w laptopie INTEL WIRELESS WIFI Link 4965 ABGN , router NETGEAR WNR 2000V2 ustawiony w trybie maksymalnej wydajności do 300 Mb/s, adapter do TV WIS09ABGN2 SAMSUNG ,
wszystko w standardzie N , karta pokazuje przesył do 144 Mb/s i jakość sygnału : doskonała , między laptopem a routerem 1 ściana , między telewizorem i routerem też 1 ściana
Ściągnąłem więc plik testowy :nVidia PureVideo HD 1080p i za pomocą SAMSUNG PC SHARE MANAGER udostępniłem go w telewizorze .Wynik : co kilkadziesiąt sekund odtwarzanie zatrzymuje się ,a plik się buforuje , o "przewijaniu " można zapomnieć .Ten sam plik odtworzony z dysku twardego przez USB chodzi idealnie .
W tym teście brakowało mi tylko porównania tego samego pliku odtwarzanego po kablu.

pzdr
 

piteron

Active member
Bez reklam
domniemywam ze po kablu będzie wszystko ok,tzn u mnie w ciut innej konfiguracji po WiFi obraz sie buforuje raz na ok 30 sek,po kablu idzie płynnie
Zauważyłem pewna prawidłowość,pliki o max bitracie 4500kb/s ida dosyć płynnie,ale wystarczy że plik przekracza ta wartość i mamy buforowanie
 

Portalnet

New member
mnie to dziwi tyko jedna sprawa, dlaczego wstawia się w nowe telewizory Lan 100Mbit/s skoro już od dawna wszędzie (komputery, laptopy, itp) są LAN 1Gbit/s ( to już standard). Kupienie od jakiegos czasu nowego laptopa lub plyty glownej z zintegrowana karta sieciowa 100Mbit/s jest cudem. Te 100Mbit/s stosuja chyba po to aby jak się chce mieć szybciej to zakupić ich kartę WiFi
 

Jericho24

Member
Bez reklam
mnie to dziwi tyko jedna sprawa, dlaczego wstawia się w nowe telewizory Lan 100Mbit/s skoro już od dawna wszędzie (komputery, laptopy, itp) są LAN 1Gbit/s ( to już standard). Kupienie od jakiegos czasu nowego laptopa lub plyty glownej z zintegrowana karta sieciowa 100Mbit/s jest cudem. Te 100Mbit/s stosuja chyba po to aby jak się chce mieć szybciej to zakupić ich kartę WiFi
Moze dlatego, ze jak na razie zdecydowana wiekszosc routerow bezprzewodowych obsluguje kable 10/100Mb. Po co dawac 1Gb, jak router bedzie przeszkoda.
 

gotong

New member
mnie to dziwi tyko jedna sprawa, dlaczego wstawia się w nowe telewizory Lan 100Mbit/s skoro już od dawna wszędzie (komputery, laptopy, itp) są LAN 1Gbit/s ( to już standard). Kupienie od jakiegos czasu nowego laptopa lub plyty glownej z zintegrowana karta sieciowa 100Mbit/s jest cudem. Te 100Mbit/s stosuja chyba po to aby jak się chce mieć szybciej to zakupić ich kartę WiFi

Nie jestem przykonany.
1gbps to ciągle transfer dostępny w droższych modelach routerów i ogulnie droższym sprzęcie.
100mbps to jeszcze standard.
 

BadBoy475

New member
W tym teście brakowało mi tylko porównania tego samego pliku odtwarzanego po kablu.

pzdr

Po kablu wszystkie pliki idą bezproblemowo niezależnie od bitrate, żadnego buforowania jak przez wifi no i dodatkowo można szybko przewijać filmy. Mnie na pewno nikt by już nie namówił do korzystania z wifi. Niema to jak połączenie kablowe które jest zawsze szybkie i niezawodne.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
No dobra mam do was pytanie w sprawie C650. Dzis kupilismy ojcu ten model i mam pytanie czy jest mozliwosc importu listy kanalow tak jak to jest w B651, czyli Vol- i Enter ? Sprawdzalem ale nie dziala.
 

tomiko16

New member
Cytat z instrukcji obsługi str.13pl

"Transfer listy kanałów
Importowanie lub eksportowanie mapy kanałów. Aby
skorzystać z tej funkcji, należy podłączyć urządzenie USB.
- Pojawi się ekran z monitem o wprowadzenie kodu PIN.
Wprowadź czterocyfrowy numer PIN.
- Domyślny numer PIN w nowym telewizorze to „0-0-0-0”.
■■ Import listy kanałów z urządzenia USB: Import listy
kanałów z urządzenia USB.
■■ Eksportuj na urządzenie USB: Eksport listy kanałów na
urządzenie USB."
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Cytat z instrukcji obsługi str.13pl

"Transfer listy kanałów
Importowanie lub eksportowanie mapy kanałów. Aby
skorzystać z tej funkcji, należy podłączyć urządzenie USB.
- Pojawi się ekran z monitem o wprowadzenie kodu PIN.
Wprowadź czterocyfrowy numer PIN.
- Domyślny numer PIN w nowym telewizorze to „0-0-0-0”.
■■ Import listy kanałów z urządzenia USB: Import listy
kanałów z urządzenia USB.
■■ Eksportuj na urządzenie USB: Eksport listy kanałów na
urządzenie USB."

Powiem tak, nieczytam z reguly instrukcji i teraz wychodzi :)
 

Frauka

New member
Bez reklam
SATAn_ to Ty? :D

Trzeba czytać instrukcję, mimo że to taka cegła, że kogoś nią można zabic :)

PS. Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Wracajac do tematu. nie czytam instrukcji bo zabardzo nieraz sie mozna wku*** czytajac te brednie.
jak widać nie zawsze to brednie
p/s:bober:
wszystkiego kolorowego,czarnego,płynnego,i bez zacięć na mkv w nadchodzącym roku:bober:
 

Miras33

Member
Połączyłem ostatnio telefon samsunga galaxy 5700 do 40c650 i co za zdziwko mnie chwycił zdjęcia i mp3 bez problemu ale już filmy nakręcone tym telefonem odtwarzał ale bez dżwięku. Troszeczkę dziwne podejście samsunga !

soft 2002
 

piteron

Active member
Bez reklam
właśnie przypomniało mi się
może by tak stworzyć listę kompatybilnych telefonów
ewentualnie wpisywać telefony niekompatybilne z DLNA,ułatwi to wybór
 

slimak

New member
Bez reklam
czy w serii c8000 ..... tez jest 100Mb/s ?

Tak. I biorąc pod uwagę, że sieci nie użyjemy do niczego innego, co wymaga wysokiego bitrate niż oglądanie filmu, to wystarczy stabilne 50Mbps.

DVD max 9Mbps.
mkv 10GB(2,5h) max 15Mbps.
HD Blu-ray (AVCHD) max 24Mbps.
HD Blu-ray (mpg) max 40Mbps.



Połączyłem ostatnio telefon samsunga galaxy 5700 do 40c650 i co za zdziwko mnie chwycił zdjęcia i mp3 bez problemu ale już filmy nakręcone tym telefonem odtwarzał ale bez dżwięku. Troszeczkę dziwne podejście samsunga !

soft 2002

Jak podłączyłeś DLNA/USB/AllShare?
 

duber

New member
właśnie przypomniało mi się
może by tak stworzyć listę kompatybilnych telefonów
ewentualnie wpisywać telefony niekompatybilne z DLNA,ułatwi to wybór


zdjecia i muza z samsunga wave S8500 smigaja super a filmy sie tną ,buforują.
wave ma mozliwosc ogladania po wifi(dlna) na tv,wave nagrywa w jakosci dvd
 
Ostatnia edycja:

gotong

New member
Po kablu wszystkie pliki idą bezproblemowo niezależnie od bitrate, żadnego buforowania jak przez wifi no i dodatkowo można szybko przewijać filmy. Mnie na pewno nikt by już nie namówił do korzystania z wifi. Niema to jak połączenie kablowe które jest zawsze szybkie i niezawodne.
Wifi się przydaje, ale jak coś mogę w niewidoczny sposób połączyć kablem to tak robię.

Trzeba czytać instrukcję, mimo że to taka cegła, że kogoś nią można zabic
:)
Ja też nie czytam, chyba że czegoś potrzebuję to pierwsze gdzie sprawdzam to w instrukcji.
:)
 
Do góry