Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
ciekawe te rozbieżności :-?
przyznam, że z chęcią sam sprawdziłbym równocześnie oba modele, ale pewnie musiałbym się naszukać, aby móc kupić dwa do takiego porównania (a później jeden oczywiście oddać). ;)

Jeśli różnice są naprawdę znaczące gołym okiem, to Samsung sam sobie podcina gałąź.

:|
Czytając tę grupę, nie widziałem czynników, jakie przekonały Was do wyboru C650 a nie na przykład Panasonic G20. Mogę prosić Was o wasze opinie (za i przeciw obu opcji -tylko nie piszcie o prądzie :hihi:).
u mnie cena TV i możliwości odtwarzacza Media Player 2.0 + DLNA odegrała największą rolę.
Obraz jest rewelacyjny, kąty przy mojej matrycy są zajebiste i jak ktoś lubi to może oglądać z naprawdę dużego kąta bez utraty jakości kolorów.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
ciekawe te rozbieżności :-?
przyznam, że z chęcią sam sprawdziłbym równocześnie oba modele, ale pewnie musiałbym się naszukać, aby móc kupić dwa do takiego porównania (a później jeden oczywiście oddać). ;)

Jeśli różnice są naprawdę znaczące gołym okiem, to Samsung sam sobie podcina gałąź.

:|
Czytając tę grupę, nie widziałem czynników, jakie przekonały Was do wyboru C650 a nie na przykład Panasonic G20. Mogę prosić Was o wasze opinie (za i przeciw obu opcji -tylko nie piszcie o prądzie :hihi:).
a niby dlaczego nie pisac o pradzie?skoro g20 zezre prawie dwa razy wiecej niz c650:p,pozatym nic sie na nim nie wypali,ma bardzo naturalne kolory,dobra czern i przy odpowiednich nastawach zero juddera,a panas migocze jak cholera.
 

bojka

New member
NIe wiem jak to jest, ale z reguly obraz na samsungach przewaznie bardziej mi sie podoba. Panasonica skreslilem takze za designe - ale to kwestia gustu (zreszta tak samo jak obraz) oraz slabsza multimedialnosc.

Przy obrazie dobrej jakości faktycznie, świetnie to wygląda, ale na słabym sygnale SD to moim zdaniem jest tragedia (widziałem ostatnio u kolegi na ledzie serii 6000 -załamka). Dobrze, że u mnie będzie współpracował z N-ką :>
 

bojka

New member
u mnie cena TV i możliwości odtwarzacza Media Player 2.0 + DLNA odegrała największą rolę.
Obraz jest rewelacyjny, kąty przy mojej matrycy są zajebiste i jak ktoś lubi to może oglądać z naprawdę dużego kąta bez utraty jakości kolorów.


Cena TV, to jest też jeden z powodów u mnie, aczkolwiek przy modelu 46 cali (taki wybrałem rozmiar) powoli różnica zanika -już tylko 300pln

Możesz napisać, mi coś szerzej o wykorzystaniu DLNA, z tego co wiem to Panasonica też można połączyć przez AP, dzięki czemu można odtwarzać mkv z playstation, lub kompa.

Odtwarzanie filmów z USB jest super sprawą, ale zastanawiam się, czy nie można tego rozwiązać też w innych tv podłączając przez HDMI np laptopa? Czy jest jakaś różnica? Pytam bo nie wiem :) (wydaje mi się, że wyjdzie na to samo)
 

bojka

New member
a niby dlaczego nie pisac o pradzie?skoro g20 zezre prawie dwa razy wiecej niz c650:p,pozatym nic sie na nim nie wypali,ma bardzo naturalne kolory,dobra czern i przy odpowiednich nastawach zero juddera,a panas migocze jak cholera.


nie myśl, że jestem przeciwnikiem tego TV, bo to mój faworyt od początku :> ale im dłużej czekam przed zakupem, tym więcej mam wątpliwości i więcej plusów widzę w Panasoniku (technlogii plazmy) :(

pisałem o prądzie, że to nie argument dla mnie, bo bardzo rzadko oglądam tv, a różnica miesięczna w prądzie to z 5 zł :oops: więc jakby nie było.

z tym czarnym to trochę przesada, bardziej to granat, ale widoczne to jest dopiero po przyłożeniu czarnego swetra pranego w perwolu ;) -mi ta czerń w 100% odpowiada.

Najbardziej boję się w C650, że przy tak dużym ekranie jak na LCD, widoczne będzie bardzo podświetlenie tv (nierówne, lub często wspominane rogi, czy chmurki).
 

gotong

New member
To bezpieczne odłączanie to tylko pic na wodę, jedną z właściwości standardu USB jest to, że urządzanie można podłączać przy działającym sprzęcie.
Nie dokońca pic na wode.
jednak bezpieczne usówanie ma zastosowanie w wypadku zapisu czego kolwiek na nośnik, bo dane mogą zostać źle wgrane.
TV nic nie zapisuje więc można wyjmować bez przejmowania.

Najbardziej boję się w C650, że przy tak dużym ekranie jak na LCD, widoczne będzie bardzo podświetlenie tv (nierówne, lub często wspominane rogi, czy chmurki).
Powiem ci tak, mam 40 calowego c650 i nie ma efektu nierównego podświetlenia, jakiś chmur czy innych dziwnych rzeczy.
Obraz żyleta.

pozdro
 

wildthink

New member
Cena TV, to jest też jeden z powodów u mnie, aczkolwiek przy modelu 46 cali (taki wybrałem rozmiar) powoli różnica zanika -już tylko 300pln

Możesz napisać, mi coś szerzej o wykorzystaniu DLNA, z tego co wiem to Panasonica też można połączyć przez AP, dzięki czemu można odtwarzać mkv z playstation, lub kompa.

Odtwarzanie filmów z USB jest super sprawą, ale zastanawiam się, czy nie można tego rozwiązać też w innych tv podłączając przez HDMI np laptopa? Czy jest jakaś różnica? Pytam bo nie wiem :) (wydaje mi się, że wyjdzie na to samo)

Jeżeli masz lapka, który pociągnie full hd bez przycięć to Panas jest ok, gorzej gdy go nie masz, w przypadku samsunga nie potrzebujesz laptopa ani odtwarzacza, bo Tv sam odtworzy większość formatów.
Najbardziej boję się w C650, że przy tak dużym ekranie jak na LCD, widoczne będzie bardzo podświetlenie tv (nierówne, lub często wspominane rogi, czy chmurki).
Mam 55" i przy braku sygnału, na czarnym tle widać nieco nierównomierne podświetlenie. Ale widzisz TV kupiłem żeby oglądać filmy i programy, na których nierównomiernego podświetlenia nie zauważysz, a nie po to by wpatrywać się w czarne plansze i wyszukiwać mankamentów matrycy. Tv oglądam tylko na wprost, co przy 55" i 4,5 m odległości oznacza prawie 2m miejsca na kanapie do wyboru...:razz:
 

slimak

New member
Bez reklam
w obu matrycach kąty są rewelacyjne, rzekłbym że to prawie poziom plazm Panasonica.

Czytając tę grupę, nie widziałem czynników, jakie przekonały Was do wyboru C650 a nie na przykład Panasonic G20. Mogę prosić Was o wasze opinie (za i przeciw obu opcji -tylko nie piszcie o prądzie :hihi:).

Miałem przez 5 lat kilka Plazm Panasonica. Teraz mam 40C650 SQ1 i kąty w tym TV są tragiczne jak w każdym LCD, a zwłaszcza LCD PVA/MVA/TN. Trochę lepiej jest w matrycach IPS, które mają z kolei tragiczną czerń.
Ale Plazmy też mają wady. Poniżej w punktach, co mi najbardziej przeszkadza.

Plazma Panasonic.
1) Słaba czerń w dzień.
2) Czasami widać musujące piksele.
3) Problemy (czasami duże) z przejściami kolorów na skórze.
4) Czasami nadmierna skokowość obrazu.
5) Słabsza szczegółowość obrazu HD w porównaniu do LCD.


LCD Samsung C650.
1) Naprężenia w matrycy powodują nierównomierność czerni(nie mylić z podświetleniem).
2) Słabe kąty. LCD 40’ to TV góra dla trzech osób (siedzących obok siebie).
3) Smużenie(pomimo funkcji 100Hz), na szczęście uciążliwe tylko przy panoramach.

Dlaczego wybrałem LCD? Bo byłem ciekawy jak się będzie oglądało, poza tym wybierałem między C650 a V20 i różnica cenowa miała też duże znaczenie.

Wybierając LCD/Plazma, wybieramy nie, co jest lepsze, tylko, która technologia nas aktualnie mniej wkurza. Przy zakupie następnego TV też będę się zastanawiał LCD/Plazma, bo niestety wady, o których napisałem, na pewno nie zostaną usunięte przez najbliższe 3 lata.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review
Panasonic TX-P42V20B/ TX-P42V20/ TX-P50V20B Review
40C650 Default [Standard] mode 139 watts po kalibracji 80W
42V20 Default [Standard] mode 139 watts po kalibracji 160W

różnica 80W * 5h dziennie *365dni =146KWh 1KWh=0,60PLN
Roczna różnica w kosztach LCD/Plazma około 88PLN.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Kurcze a ja potrafię oglądać TV siedząc z boku i nie mam utraty jakości obrazu, czego nie mogę powiedzieć o monitorze przy komputerze. Tam, żeby coś w łóżku obejrzeć to się muszę nawyginać ekranem.

Bałam się, że też będę musiała siedzieć naprzeciwko TV i jestem mile zaskoczona.
 

gotong

New member
Kurcze a ja potrafię oglądać TV siedząc z boku i nie mam utraty jakości obrazu, czego nie mogę powiedzieć o monitorze przy komputerze. Tam, żeby coś w łóżku obejrzeć to się muszę nawyginać ekranem.

Bałam się, że też będę musiała siedzieć naprzeciwko TV i jestem mile zaskoczona.

Ja mam bardzo podobnie.
Pierwsze co sprawdziłem na moim TV to konty, stojąc zboku telewizora przy nim obraz widać bardzo dobrze.
Oglądałem z 6 osobami z odległości 3m i nikt nie narzekał. Rozstawienie osób 4,5m
 

bojka

New member
Kurcze a ja potrafię oglądać TV siedząc z boku i nie mam utraty jakości obrazu, czego nie mogę powiedzieć o monitorze przy komputerze. Tam, żeby coś w łóżku obejrzeć to się muszę nawyginać ekranem.

Bałam się, że też będę musiała siedzieć naprzeciwko TV i jestem mile zaskoczona.

te same obawy mam patrząc na swojego nowego laptopa (a matrycę mam full hd) :-o - z tymże w laptopie to problem jest z kontami pionowymi :( na boki jest zdecydowanie dobrze.
 

slimak

New member
Bez reklam
Włączcie w menu wzorce zaawansowane [Wzorzec 1] i przesunięcie głowy w bok o 40cm obserwując na górze trzy paski lub kwadrat w kwadracie. Zmiany jasności są porównywalne do zmiany gamma o 1 lub 2 kroki. W dzień nie ma to większego znaczenia, ale w nocy przy mrocznym filmie jak się krzywo usiądzie można się zdziwić, że wcześniej oglądane sceny wyglądają całkiem inaczej.
 

Frauka

New member
Bez reklam
ślimak, po prostu masz chyba wygórowane wymagania. Pewnie gdybym nic nie robiła tylko siedziała i sprawdzała wzorce, kąty, podświetlenia itp itd to bym się za głowę złapała co ja kupiłam. Ale tyle co ja już filmów i seriali na tym TV obejrzałam to muszę przyznać ze nie znajduję wad a nawet jestem mile zaskoczona kątami, jakością obrazu, funkcjami i dzwiękiem, gdzie w porównaniu do mojego starego Samsunga crt to niebo a ziemia.

Za dużo kombinujecie :)

Ps Zrobiłam rundkę po pokoju i zmianę obrazu dostrzegam dopiero jak stanę bardzo, bardzo z boku. Jak dla mnie idealnie :)

bojka ja mam monitor 24 cale full HD i przeważnie to wlasnie góra dół muszę ustawiać. Ale za to jak już ustawię to nie mam się do czego przyczepić :)
 
Ostatnia edycja:

kamilsloma

New member
Udało mi się wyczytać w tym wątku, że DLNA Samsunga to gniot (jeżeli chodzi o jakość filmów fullHD)
Czy taki sprzęt zatem zmieniłby ten problem:
ASUS O!Play HD2 LAN Full HD
Używa ktoś coś podobnego? Czy dekodowanie przez LAN odbywa się w tym urządzeniu czy na komputerze?
 

User27

New member
Mamy telewizory fullhd teraz 3D nawet ale nie potrafią poprawić zasilania, zrobić baterii dla telefonu komórkowego czy innych urządzeń przenośnych które, trzymało by np miesiąc przy intensywnym użytkowaniu.
Dlaczego w koncu cos z tym nie zrobia? Telewizory poprawiają a nowej formy zasilania nie potrafią zrobić.
 

bojka

New member
...
Za dużo kombinujecie :)

Ps Zrobiłam rundkę po pokoju i zmianę obrazu dostrzegam dopiero jak stanę bardzo, bardzo z boku. Jak dla mnie idealnie :)
...

@Frauka zazdroszczę Wam kobietom podczas wyboru sprzętu -faktycznie wasze wymagania są dużo niższe ;) My to jakbyśmy żony szukali -ideał musi być :>

@Wildthink bardzo mnie pocieszyłeś, z tą wielkością tv-ja również nie zamierzam oglądać plansz, ale bałem się, że podczas oglądania nocnych scen w filmach są te rogi. Jeśli nie to ql :>

@reszta Jak każdy miał się okazję przekonać na własnej skórze, w sklepach jest tak dużo światła nad każdym tv, że naprawdę trzeba wytężać wzrok, aby coś wypatrzeć -przekonałem się w domu jakieś 2 msce temu po przyniesieniu lapka do domu :)

martwi mnie tylko wzrost cen (jednak zmiana VAT u wielu miała wpływ na cenę)
i coraz mniej sklepów posiada ten model, czyżby miał być następca??
 

Frauka

New member
Bez reklam
bojka no nie wiem jak to jest ale jeśli chodzi o wymagania odnosnie sprzętu (obraz, fonia) to rodzina ( w tym mąż) uważa mnie za świrniętą bo im nawet jakosć vhs odpowiada a mnie każdy szlaczek czy piksel doprowadza do szału, ze juz o efekcie predatora nie wspomnę :p Widać niektórzy faceci mają jeszcze gorzej :D
Nie kupuję TV, żeby mi pasował do wystroju salonu, tylko ma spełniać moje oczekiwania pod względem technicznym :p
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
bojka no nie wiem jak to jest ale jeśli chodzi o wymagania odnosnie sprzętu (obraz, fonia) to rodzina ( w tym mąż) uważa mnie za świrniętą bo im nawet jakosć vhs odpowiada a mnie każdy szlaczek czy piksel doprowadza do szału, ze juz o efekcie predatora nie wspomnę :p Widać niektórzy faceci mają jeszcze gorzej :D
Nie kupuję TV, żeby mi pasował do wystroju salonu, tylko ma spełniać moje oczekiwania pod względem technicznym :p
No ale na wygląd to chyba też zwracasz uwagę? Ja miałem powiedziane od żony, że ma mieć 32 cale i ma nie mieć tej brzydkiej łezki na dole... prawie się udało bo też 3 z przodu :p
@Frauka zazdroszczę Wam kobietom podczas wyboru sprzętu -faktycznie wasze wymagania są dużo niższe ;) My to jakbyśmy żony szukali -ideał musi być :>
No to pojechałeś kobiecie... moim zdaniem jednak kobiety podchodzą bardziej praktycznie do tematu - ma grać i to ładnie. A faceci jak wyczytają, że matryca SQ lepsza to nawet jak im się nie będzie obraz podobał to się cieszą bo mają tą "lepszą" ;)
Udało mi się wyczytać w tym wątku, że DLNA Samsunga to gniot (jeżeli chodzi o jakość filmów fullHD)
Czy taki sprzęt zatem zmieniłby ten problem:
ASUS O!Play HD2 LAN Full HD
Używa ktoś coś podobnego? Czy dekodowanie przez LAN odbywa się w tym urządzeniu czy na komputerze?
sprytne posunięcie w pierwszym poście w temacie o Samsungu, napisać, że jest do bani...
Urządzenie o którym piszesz jest jednak bardzo ciekawe! Sam bym się nad nim zastanawiał jeszcze pół roku temu... teraz nie muszę, bo wszystko to robi mój Samsung:bober:
 
Do góry