Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

grzewoj

New member
Problemem nie jest oszukanie TV, tylko serwera IPLA, że masz polskie IP, a nie zagraniczne. Znawcą sieci nie jestem, ale wydaje mi się, że trzeba by udostępnić połączenie internetowe dla TV z kompa, na którym będzie program do tunelowania połączeń. Program musiałby się łączyć z jakimś polskim serwerem, w ten sposób mielibyśmy polski adres IP.

Ja też ekspertem nie jestem, ale myślę że da się to zrobić na routerze z linuxem np. firmare DD-WRT, żeby łączył się przez jakiś polski serwer PROXY. Czasem YouTube nie chce pokazywać niektórych materiałów, wyrzucając że odbiorca jest poza USA, wystarczy włączyć proxy ze stanów w przeglądarce i zaczyna działać. Tak naprawdę musiałby się wypowiedzieć ktoś kto siedzi w temacie, jeśli ktoś jest zainteresowany może zadać pytanie na jakimś typowym sieciowym forum np. Forum bez kabli :: Internet bezprzewodowy GSM .
 

wildthink

New member
Dzisiaj odebrałem tv - LE55C650 - wielkość kartonu jest powalająca, jak komplet mebli z ikea. Co do wrażeń z jakości obrazu napiszę później. Za to opcje multimedialne - tego samsungowi mogą inni pozazdrościć. Podłączyłem tv kablem do rutera (zwykły był za krótki - więc skrosowany - poszedł bez problemu, ale to raczej zasługa netgeara). Pociągnął od razu wszystkie dostępne widżety i bez jakiejkolwiek konfiguracji wszystko odpaliło. Nawet tuba nie zauważyłem, żeby się cięła. Jak na razie jestem zachwycony. Odpaliłem share manager i też się uruchomił bez trudu. Aczkolwiek kilka filmów odmówiło współpracy.
A, jeszcze jedno: matryca to AA01.
Więcej napiszę jak ochłonę - przesiadka z 21" CRT mnie powaliła.

Edit:
tuba jednak się tnie
 
Ostatnia edycja:

skorpion75

New member
Dzisiaj odebrałem tv - LE55C650 - wielkość kartonu jest powalająca, jak komplet mebli z ikea. Co do wrażeń z jakości obrazu napiszę później. Za to opcje multimedialne - tego samsungowi mogą inni pozazdrościć. Podłączyłem tv kablem do rutera (zwykły był za krótki - więc skrosowany - poszedł bez problemu, ale to raczej zasługa netgeara). Pociągnął od razu wszystkie dostępne widżety i bez jakiejkolwiek konfiguracji wszystko odpaliło. Nawet tuba nie zauważyłem, żeby się cięła. Jak na razie jestem zachwycony. Odpaliłem share manager i też się uruchomił bez trudu. Aczkolwiek kilka filmów odmówiło współpracy.
A, jeszcze jedno: matryca to AA01.
Więcej napiszę jak ochłonę - przesiadka z 21" CRT mnie powaliła.

Edit:
tuba jednak się tnie


Odpal sobie Avatara w FullHD.... *Akcja pt. "...powinieneś zobaczyć swoją minę..."
 

top25www

New member
na tej stronie TvWidget.pl jest prywatny widget wykorzystujący do aktualizacji ip autora widgetu może by tak odczytać ip serwera aktualizacji np w UK i wpisać go tam gdzie karze wpisywać autor netplayera
Ja korzystam z około 30 serwisów podkast HD zapisanych w pliku xml, świetna zabawa
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Dzisiaj odebrałem tv - LE55C650 - wielkość kartonu jest powalająca, jak komplet mebli z ikea. Co do wrażeń z jakości obrazu napiszę później. Za to opcje multimedialne - tego samsungowi mogą inni pozazdrościć. Podłączyłem tv kablem do rutera (zwykły był za krótki - więc skrosowany - poszedł bez problemu, ale to raczej zasługa netgeara). Pociągnął od razu wszystkie dostępne widżety i bez jakiejkolwiek konfiguracji wszystko odpaliło. Nawet tuba nie zauważyłem, żeby się cięła. Jak na razie jestem zachwycony. Odpaliłem share manager i też się uruchomił bez trudu. Aczkolwiek kilka filmów odmówiło współpracy.
A, jeszcze jedno: matryca to AA01.
Więcej napiszę jak ochłonę - przesiadka z 21" CRT mnie powaliła.

Edit:
tuba jednak się tnie
nie martw sie matryca,w moim tez jest AA01 i w trzech innych ktore widzialem tez taka wlasnie byla,jestem ciekaw czy tak jak ja bedziesz zadowolony z jakosci obrazu.
 

skorpion75

New member
Jak odczytywać jaka matryca jest zainstalowana w Twoim telewizorze?

Jak odczytywać jaka matryca jest zainstalowana w Twoim telewizorze *C650?

Na jednym z boków telewizora (zazwyczaj prawy) przyklejona jest naklejka. Na niej napisany jest numer modelu i wersja matrycy zainstalowanej w TV.

dsc01112t.jpg


Ostatnia rubryka pt "Version/Wersja":
AU Optronics (AUO) A-MVA
B - Chi Lin Technology (CLT)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
I - LG Display IPS (LGD), S-IPS
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung S-PVA (S-LCD)
Q - IPS Alpha Technology Alpha LTD (Hitachi i Panasonic) IPS / IPS Pro
H - Samsung S-PVA (specjalne dla 3D)

Oznaczenia konkretnych wersji panelu lcd.

SS01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung
SQ01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung
SP02/03 - matryca S-PVA firmy Samsung
SN03/04 - matryca S-PVA firmy Samsung
HQ01 - matryca S-PVA firmy Samsung
CN01, CN02 - matryca S-MVA
CK03 -?
BN01 (02,05,06,07) - matryca S-MVA
AA01 (02,03,04,05,07) - matryca MVA od AUO-
AC01 (02,03,04,05) - nowa matryca z AUO-MVA3
BA01 - matryca z AUO na podświetleniu Shilin
GA01 - matrix-MVA3 z AUO
I102 i I203 - matryca IPS-Pro z IPS-Alpha


AA0x - 8-bitowe
SQ0x - 10 bit - oznaczony: Q z 10bit panel
a>
 
Ostatnia edycja:

noman

New member
Witam,
mam małe pytanie:
chodzi mi o nogę (podstawę) tego TV, konkretnie o ten przezroczysty walec...czy u Was też występują takie małe rysy-pęknięcia? efekt wkręcania śrub mocujących podstawę?
 

Attachments

  • DSCF6672.jpg
    DSCF6672.jpg
    128,9 KB · Wyś: 287
Ostatnia edycja:

noman

New member
hmmm, telewizor ma niecały tydzień, szczerze mówiąc wczesniej się nie przypatrywałem, więc pewnie mógł mieć od nowości...te pęknięcia...mam nadzieję że da się z tym żyć, pęknięcia się nie pogłebią i tv nie wyladuje na podłodze
 

noman

New member
pytanie tylko na ile to jest bezpieczne?mam 2 takie ryski/pęknięcia. nie planowałem wieszać tv, miał stać i stoi na szafce...ale powiem szczerze że trochę się wystraszyłem jak to zobaczyłem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,jak nie daje Tobie to spokoju to zaklej to klejem pattex fix pl700 lub innym przezroczystym,Sladu nie bedzie i bedziesz spal spokojnie.pozdr.
 

stedro

New member
Dzisiaj podłączyłem C650 do netu i poprzez playera chce sobie obejrzeć film wykorzystując podane na forum adresy jednak nie mogę znależć ukośnika przy wpisywaniu adresu jak to zrobić?
 

stedro

New member
wpisanie adresu do playera

Witam wszystkich nie mogę znalezć ukośnika przy wpisywaniu adresu do playera czy ktoś wie jak to zrobić! proszę o podpowiedz pozdro!!!
 

slavko80

New member
Mam pytanie dotyczące dźwięków wydobywających sie z głośników Waszych c650-ek.

Czy u Was telewizory także tak "syczą"?

U mnie przy ustawieniach standardowych lub innych predefiniowanych wysokie tony są tak "soczyste", że przebywając w drugim pokoju nawet przy głośności na poziomie 2 (czyli bardzo cichutko) jest to słyszalne i reszta domowników odczuwa pewien dyskomfort. Oczywicie skorygowałem ustawienia w korektorze obniżając znacznie wartości 10 Khz oraz 3 khz ale zastanawiam się czy to jak jestem tak wyczulony czy też te głośniki jakoś dziwnie przenoszą wysokie tony? Oczywiscie wszelkie "SRS"-y mam wyłaczone.

Drugie pytanie dotyczy widgetu Youtube. Loguje się w TV na swoje konto. Jest tam opcja ulubione. Niestety na liście ulubionych nie widać wszystkich filmów które mam dodane w profilu na youtube. Ktoś wie dlaczego tak jest? Czy znaczenie może mieć np, jakość, bitrate?
 
Ostatnia edycja:
Do góry