Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
Uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.... Bo niby jak udowodnisz ze "to było" przy zakupie a nie zrobiłeś sam?
Kiepska sprawa...
Ja bym się tak od razu nie zniechęcał. Wszystko zależy, jakie to są koszty dla producenta, a kawałek plastiku nie jest chyba aż taki drogi. Po za tym nawet jeśli samsung nie uzna reklamacji to nie wiąże się to dla nas z kosztami - można więc spróbować ja bym spróbował. Dodatkowo mamy opcję rękojmi sklepu z którego kupiliśmy - oczywiście rękojmia też nie obejmuje celowego uszkodzenia. Niezależnie czy gwarancja czy rękojmia to ja bym powalczył, bo z tego co pamiętam to ten element podstawy jest już fabrycznie zmontowany od dołu, my dokręcamy "uchwyt" na telewizor od góry i przy tej operacji nie powinno wystąpić takie pęknięcie na dole. Dodałbym do tego informację z forum, że takie przypadki występują też u innych posiadaczy. Dodałbym, że jestem zażenowany mierną jakością tak ważnego przecież elementu i czuję zagrożenie dla zdrowia mojej rodziny, bo jeśli to pęknie to telewizor zwali się komuś na głowę i kto wtedy będzie za to odpowiadał?! Jeżeli nie zrobiliśmy tego specjalnie to chyba można wykrzesać z siebie trochę pewności siebie.
Witam,jak nie daje Tobie to spokoju to zaklej to klejem pattex fix pl700 lub innym przezroczystym,Sladu nie bedzie i bedziesz spal spokojnie.pozdr.
nie no proszę cię, powiedz, że żartowałeś! Już lepiej chyba zawiesić TV na ścianie
Mam pytanie dotyczące dźwięków wydobywających sie z głośników Waszych c650-ek.

Czy u Was telewizory także tak "syczą"?
ciach
Drugie pytanie dotyczy widgetu Youtube. Loguje się w TV na swoje konto. Jest tam opcja ulubione. Niestety na liście ulubionych nie widać wszystkich filmów które mam dodane w profilu na youtube. Ktoś wie dlaczego tak jest? Czy znaczenie może mieć np, jakość, bitrate?

jeśli chodzi o dźwięk to ja bardziej słyszę niskie tony i czasem wydaje mi się, że TV gra głośniej jak jestem dwa pokoje dalej niż jak stoję metr przed nim. Oczywiście wszystko do podregulowania a najlepiej przekierowania na jakieś kino domowe (czego nie mogę się już doczekać)

co do YT to niestety nie będziesz miała w ulubionych tego 1:1 to co masz w kompie, bo widget nie wyświetla części materiałów które są dostępne z kompa. Związane jest to zapewne z prawami autorskimi. U mnie nie widać niektórych oficjalnych klipów np z VEVO. Ale można poszukać i dodać do ulubionych alternatywne wersje.
 

slavko80

New member
co do YT to niestety nie będziesz miała w ulubionych tego 1:1 to co masz w kompie, bo widget nie wyświetla części materiałów które są dostępne z kompa. Związane jest to zapewne z prawami autorskimi. U mnie nie widać niektórych oficjalnych klipów np z VEVO. Ale można poszukać i dodać do ulubionych alternatywne wersje.

Tylko dlaczego nie widzę swoich filmów "rodzinnych", które wrzuciłem do swojego profilu ze swojego komputera? Może filmik musi mieć zaznaczoną jakąś opcje?
 

slavko80

New member
Już było o tym w tym jakże małym i łatwym w przeglądaniu wątku ;)
Super. To może wskażesz mi numer postu w którym znajduje się odpowiedź na moje pytanie - dlaczego w ulubionych nie widzę filmów które sam wrzucam na swoje konto YT?

Przejrzałem "na szybko" cały wątek i znalazłem tylko informacje o błędzie wyskakującym po wejściu w ulubione i o tym, że nie wszystkie filmy są widoczne - być może ze względu na prawa autorskie - ale tego nikt nie potwierdził.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cytat;nie no proszę cię, powiedz, że żartowałeś! Już lepiej chyba zawiesić TV na ścianie.kon.cyt.

Witam,to nie jest istotne czy zartowalem?.Problem pekania "nogi" wystepuje po jej zbyt mocnym dokreceniu.Nie mozna wtedy obracac TV.Pozniej probuje sie obrocic na sile i z tego te pekniecia.Na szczescie serwis to wymienia.pozdr.
 

noman

New member
Pękania wystepują na dole nogi...a ten element już przychodzi skręcony i do głowy nie przyszło mi go dokręcać...oporu przy obracaniu Tv nie było od samego początku.Jestem po rozmowie ze sklepem w którym kupiłem TV o efektach poinformuję niebawem.pozdrowienia dla wszystkich użytkowników C650.noman
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Dzisiaj mialem okazje porownac dwa modele 40C650 na AA01 i 40C550 na SQ01. TV wisialy jeden nad drugim. Material HD, albo full HD ten sam, bez zakłócen.
To co zaobserwowalem to TV na przemian cechowaly sie dobrem obrazem, tzn raz jeden pokazywal ostrzejszy obraz a raz drugi - zaden nie wyroznil sie na prowadzenie. Tak samo nie dostrzeglem roznic w nasyceniu kolorow. Katy?? Moze miniminimalnie gorsze 40C650, ale to moze tylko zludzenie, bo material wyswietlany na TV nie byl jednostajny i obraz ciagle sie zmienial. Czern tminimalnie lepsza na C650. W wiekszosci scen nie bylo widac roznicy, ale czasem na C550 wybijala sie matowa i lekko granatowa czern.

Co mnie najbardziej zdziwilo, to ze C550 pokazywal wiecej szczegolow w ciemnych scenach niz C650.

Posile sie obrazkiem ;) Na C550 bylo widac wszystkie odcienie czarnego i bialego, a na C650 dopiero gdzies od 4%.



Nie wiem czy tak ma byc, czy po prostu matryca AA01 wplywa nie mniejsza ilosc szczegolow.

Czy mozecie zapuscic tego screena na swoich C650 i napisac ile widziecie szczegolow przy jakim kontrascie i podswietleniu z dopiskiem modelu matrycy? Moze jakies zdjecie na TV? ;)
W linku jest zrzut w rozmiarze FULL HD (1920x1080). Z gory dzieki!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e2c388f3d79e8dcf.html


Prosba do osob ze Szczecina.
Czy bylaby mozliwosc pozyczenia na pare chwil kabla zasilajacego i pilota, bo chcialbym przetestowac TV przed kupnem, asprzedawca nie chce uszkadzac opakowania od tych rzeczy,bo pozniej nie przyjma mu zwrotu.??
 
Ostatnia edycja:

squibosh

New member
. Czern minimalnie lepsza na C650. W wiekszosci scen nie bylo widac roznicy, ale czasem na C550 wybijala sie matowa i lekko granatowa czern.

Co mnie najbardziej zdziwilo, to ze C550 pokazywal wiecej szczegolow w ciemnych scenach niz C650.

Na C550 bylo widac wszystkie odcienie czarnego i bialego, a na C650 dopiero gdzies od 4%.

Jakies sprzeczne te informacje, gdzie w koncu byla lepsza czern?
 

Siewicz

New member
Prosba do osob ze Szczecina.
Czy bylaby mozliwosc pozyczenia na pare chwil kabla zasilajacego i pilota, bo chcialbym przetestowac TV przed kupnem, asprzedawca nie chce uszkadzac opakowania od tych rzeczy,bo pozniej nie przyjma mu zwrotu.??

w supermarketach medialnych mają całą szuflade pilotów i nie robią problemów. dziwny ten sprzedawca. a jak telewizor wyciąga na półkę to jest OK :D
 

Jericho24

Member
Bez reklam
w supermarketach medialnych mają całą szuflade pilotów i nie robią problemów. dziwny ten sprzedawca. a jak telewizor wyciąga na półkę to jest OK :D
Problem taki, ze zamowienie skladane w Neo24.pl z mozliwoscia sprawdzenia co jest w srodku, wiec na magazynie maja tylko to co klienci zamowili. Jesli nie odbiora, to towar odsylaja w stanie nie naruszonym.
Podobno jest opcja odeslania na wlasny koszt do 10 dni od daty zakupu, tylko nie wiem czy go przyjma spowrotem jak go w domu podlacze (wszystkie woreczki pootwierane itd) i wyjdzie ze cos nie tak. W Media Markt karton mozna otworzyc dopiero za kasa, wiec TV bez przyczyny tez nie wymienia. W Euro RTV obsluga mowi roznie, jeden ze nie mozna otwierac przed zakupem, inny nawet sie zgodzil na przetestowanie przed zaplaceniem. Co czlowiek to inna wersja.
 

Wigash

New member
Czy da się włączyć napisy w filmach mp4 w naszych tv?
nie mogę tego włączyć
a nazwy takie same? A format odpowiedni? C650 obsługuje określone formaty, instrukcja strona 34:
Name File extension Format
MPEG-4 time-based text .ttxt XML
SAMI .smi HTML
SubRip .srt string-based
SubViewer .sub string-based
Micro DVD .sub or .txt string-based
Problem taki, ze zamowienie skladane w Neo24.pl z mozliwoscia sprawdzenia co jest w srodku, wiec na magazynie maja tylko to co klienci zamowili. Jesli nie odbiora, to towar odsylaja w stanie nie naruszonym.
no to jak zamawiales telewizor to chyba pilota i kabel zasilajacy mają? To co to za możliwość sprawdzenia? czy karton cały??
Dzisiaj mialem okazje porownac dwa modele 40C650 na AA01 i 40C550 na SQ01. TV wisialy jeden nad drugim. Material HD, albo full HD ten sam, bez zakłócen.
To co zaobserwowalem to TV na przemian cechowaly sie dobrem obrazem, tzn raz jeden pokazywal ostrzejszy obraz a raz drugi - zaden nie wyroznil sie na prowadzenie. Tak samo nie dostrzeglem roznic w nasyceniu kolorow. Katy?? Moze miniminimalnie gorsze 40C650, ale to moze tylko zludzenie, bo material wyswietlany na TV nie byl jednostajny i obraz ciagle sie zmienial. Czern tminimalnie lepsza na C650. W wiekszosci scen nie bylo widac roznicy, ale czasem na C550 wybijala sie matowa i lekko granatowa czern.
Czy mozecie zapuscic tego screena na swoich C650 i napisac ile widziecie szczegolow przy jakim kontrascie i podswietleniu z dopiskiem modelu matrycy? Moze jakies zdjecie na TV? ;)
W linku jest zrzut w rozmiarze FULL HD (1920x1080). Z gory dzieki!
Poziomy szarosci11.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl
No i wniosek taki, że nie naklejka najważniejsza tylko obraz który nam się bardziej podoba. Albo czy wolimy wszystkie odcienie szarości czy tylko od 4% do 100% :)
Lece sprawdzić jako to będzie na moim AA01
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mozna TV wyciagnac i obejrzec czy nie ma uszkodzen. A nie wlaczy sie bo trzeba rozpakowac kable itp, na co nie pozwalaja bo pozniej magazyn wewnetrzny nie przyjmie od nich towaru w przypadku gdy towar nie zostanie kupiony. Tak dzialaja te sklepy internetowe z wlasnymi pktami odbioru.

Co do rodzaju matryc, to wczesniej gdy ogladalem C650 na SQ i C550 na SQ i AA, to ten pierwszy mial zauwazalnie lepsza czern i nasycenie kolorow, wiec chyba jednak cos oznacza ta naklejka.
 

Wigash

New member
sprawdziłem przed chwilą u siebie i osiągnąlem wynik 7% :razz:

i tak sobie odrazu pomyślałem, że
a) za stary jestem i już nie widzę odcieni czerni
b) mam inaczej ustawione poziomy jasności i tak też mogło być w tych testowanych telewizorach
c) żeby to było miarodajne to powinniśmy ustawić wszyscy tak samo parametry.

a co najlepsze to w moim 5 letnim monitorze mam chyba lepszą matrycę bo tu widzę już od 3%:D
:lol:

Mozna TV wyciagnac i obejrzec czy nie ma uszkodzen. A nie wlaczy sie bo trzeba rozpakowac kable itp, na co nie pozwalaja bo pozniej magazyn wewnetrzny nie przyjmie od nich towaru w przypadku gdy towar nie zostanie kupiony. Tak dzialaja te sklepy internetowe z wlasnymi pktami odbioru.
To ja bym chyba wolał odebrać w domu (tak też zrobiłem :p) Też mogłem obejrzeć czy nie uszkodzony, ale nie dali mi podłączyć cwaniaki, bo powiedzieli że musi nabrać temperatury pokojowej :D No ale do sedna - przynajmniej nie denerwowałem się, że sam nie uszkodzę sprzętu podczas własnego transportu z tego punktu odbioru osobistego do domu. Przy tych 2500 za TV jakie dałem to marne 32.50 zł za transport to pikuś, szkoda nerwów.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Te 1% to podalem jako przyklad, bo rzeczywiscie jeszcze nie wiem jak C550 wyswietliby ten pliczek. Z drugiej strony na moim przyciemnionym prawie na maksa laptopie widze 1% ;) Szklany ekran.

Zauwaz, ze ten 1% jest jeszcze minimalnie jasniejszy od czerni, ktora otacza te słupki gradiacji ;).
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
no tak, bo czern to byłoby chyba zwykłe zero
tylko czego to dowodzi.
Generalnie i tak jestem zadowolony, że Twój post z obrazkiem poszedł na drugą stronę wątku, bo przy odpowiadaniu rozjeżdżała mi się przeglądarka :D
 
Do góry