Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jann

New member
Mam zamiar zakupić samsunga le37c650, mam takie pyt , jako ze bede zmuszony wstrzymac sie z zakupem telewizji cyfroowej to bede musial uzywac analogowej aster. czy ktos juz testowal jak to wyglada na tym tv?

Ja posiadam Analoga z Asteru i wyglada to dobrze . O wiele lepiej niz na moim poprzednim lcdku sony.

Co do Tuby to potwierdzam, u mnie rowniez tnie.
 

Razio1

New member
Musicie pamiętać, że najpierw łączy was z serwerem w USA, a dopiero później na TUBY w Polsce. Ja mam 6mb/s z Netii, i łącze na telewizorze 2mb/s - 70 kb/s. Zróbcie sobie test prędkości swojego internetu na Polskim Serwerze, a następnie np. w USA (np. Prędkość internetu - szybkość internetu - speedtest - www.netmeter.pl) - moje prędkości to dla Polski 6112, a na USA 799.
Sami sobie to rozważcie. Widgety są dobrze i starannie zrobione.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Ja też myślałam że nie tnie dopóki się nie przysłuchałam i faktycznie co parę sekund takie malutkie załamanie dzwięku jest. Na TV mam przeznaczone kilka mb łącza, filmy na YT śmigają a tuba tnie.

Na szczeście ta tuba to mi jest akurat potrzebna jak świni siodło, więc płakać nie zamierzam :p


Siewicz
Samo włożenie nic nie da :p

Menu/ Plug&Play i tam masz sieć którą TV musi wykryć, w konfiguracji, IP , DNSy dałam na auto i potem to już każde włożenie adaptera wifi sprawia że tv łączy sięz tą siecią. Ja mam adapter samsungowy ale z tym powinno być tak samo jeśli ktoś napisał że działa z tym tv.
 
Ostatnia edycja:

kshysio

New member
tuba.fm lekko tnie, tak jak opisane wyżej, co 10, 15s... jeżeli chodzi o szybkość łącza, to ipla, która moim zdaniem potrzebuje więcej kb/s chodzi perfekcyjnie. moim skromnym zdaniem funkcjonalność widgetu tuba.fm podniosłyby jakieś pełnoekranowe wizualizacje, albo chociaż możliwość wyłączenia LCD...
 

Siewicz

New member
Siewicz
Samo włożenie nic nie da :p

Menu/ Plug&Play i tam masz sieć którą TV musi wykryć, w konfiguracji, IP , DNSy dałam na auto i potem to już każde włożenie adaptera wifi sprawia że tv łączy sięz tą siecią. Ja mam adapter samsungowy ale z tym powinno być tak samo jeśli ktoś napisał że działa z tym tv.

ja zrobiłem tak jak w instrukcji
podłączyłem LAN z routera do tv sieć działała, włożyłem D-Linka dw-140 i nie miałem opcji w menu/ustawienia/sieć możliwości wyboru "sieci bezprzewodowej"
plug&play mam nie aktywny pewnie dlatego że nie jest to Samsungowy adapter (AnyNet włączony)

Czy ktoś kto ma D-Linka dw-140 lub TP-LINK TL-WN827N mógłby napisać jak to włączyć?
 

Frauka

New member
Bez reklam
Może znaczenie ma do którego usb wkładasz. Dziwne. Jak wkladam adapter samsunga to mam zawsze info czy przełączyć na sieć bezprzewodową.
 

Siewicz

New member
Może znaczenie ma do którego usb wkładasz. Dziwne. Jak wkladam adapter samsunga to mam zawsze info czy przełączyć na sieć bezprzewodową.

znalazłem jeszcze taki txt na forum:

podlaczylem na poczatku tv do neta za pomoca kabla. polaczylem sie z netem w tv i odlaczylem kabel. podpialem karte wifi do portu USB w tv i na ekranie wyskoczylo mi, ze znaleziono nowe urzadzenie czy cos w tym stylu. zainstalowaly sie sterowniki po czym mialem do wyboru ustawienia. wybralem ustawienia ogolne, znalazlem swoja nazwe sieci ktora transmituje mi router wifi i wpisalem haselko. nastepnie wykonalo sie sprawdzenie polaczenia i juz wszystko na tv zwiazane z netem chodzilo.
tyle że po podłączeniu do usb (obojętne które) nic sie u mnie nie dzieje w tv (adapter działa bo z laptopa się łączy bez problemów)
:blagam:
 

maciejwl

New member
tuba.fm lekko tnie, tak jak opisane wyżej, co 10, 15s... jeżeli chodzi o szybkość łącza, to ipla, która moim zdaniem potrzebuje więcej kb/s chodzi perfekcyjnie. moim skromnym zdaniem funkcjonalność widgetu tuba.fm podniosłyby jakieś pełnoekranowe wizualizacje, albo chociaż możliwość wyłączenia LCD...
Napisałem do samsunga na temat TubaFM, że lekko się tnie a Ipla idzie ładnie i taką odpowiedź otrzymałem:
"Może to być błędne nadawanie treści przez usługodawcę. Prześlemy tą informację do właściwego działu. Jeżeli będzie to błąd odbiornika zostanie to prawdopodobnie poprawione w kolejnych wersjach firmware'u."
 

Wigash

New member
Scart ma taką funkcjonalność z założenia, jeden z pinów w gnieździe jest odpowiedzialny za automatyczne przełączanie urządzenia. Ciekawy jest fakt że HDMI nie ma tego w standardzie, bo tak na prawdę to tylko kwestia oprogramowania, gdyby projektanci TV chcieli to zrobić, na pewno byłoby to możliwe, wystarczyłoby po otrzymaniu danych ze złącza przełączyć wejście...
Co do Tuby - brakuje funkcjonalności znanej z PC - po wpisaniu wykonawcy serwis sam dobiera podobne utwory. No i Widget dość wolno działa oraz czasem zrywa się dźwięk. Ale pewnie to poprawią.
SCART ma wiele funkcjonalności co nie oznacza, że musieli ich użyć w TV :) Niestety po scart nie da się określić marki sprzętu więc musieli zostawić tą opcję włączoną.

Musze sprawdzić tą IPLE, bo nie zauważyłem przycinek(fakt, że krótko korzystałem).

edit:
yyy no tak chodzilo mi o Tube.fm :p
 
Ostatnia edycja:

maciejwl

New member
SCART ma wiele funkcjonalności co nie oznacza, że musieli ich użyć w TV :) Niestety po scart nie da się określić marki sprzętu więc musieli zostawić tą opcję włączoną.

Musze sprawdzić tą IPLE, bo nie zauważyłem przycinek(fakt, że krótko korzystałem).
Ipla idzie super! TubaFM, która ma mniejsze wymagania co do transferu, lekko się zacina :(
 

grzewoj

New member
Napisałem do samsunga na temat TubaFM, że lekko się tnie a Ipla idzie ładnie i taką odpowiedź otrzymałem:
"Może to być błędne nadawanie treści przez usługodawcę. Prześlemy tą informację do właściwego działu. Jeżeli będzie to błąd odbiornika zostanie to prawdopodobnie poprawione w kolejnych wersjach firmware'u."

Nie popisali się, no nic skoro mają cynk to może to poprawią. Swoją droga to dziwne, przecież na pewno testowali wielokrotnie widgety, Ipla śmiga aż miło, a Tuba zacina się i zamula, poruszanie się po menu sprawia wrażenie jakby sprzęt nie dawał rady.
 

balast

New member
hmmm

Ipla idzie super! TubaFM, która ma mniejsze wymagania co do transferu, lekko się zacina :(

siema! szukalem po necie jak zainstalowac iple czy tube bo na moim samsie c652.. ale nigdzie nic konkretnego nie znalazlem.. zakladam wiec ze instalacja musi byc oczywista i u was na liscie aplikacji 'ipla' czy 'tuba' jest dostepna..
ja mieszkam w Irlandii i do tejze sieci jestem podpiety.. i zastanawiam sie czy ja robie cos zle bo polskich aplikacji nie ma tam gdzie powinny byc.. czy tez mam dostep tylko do tych aplikacji ktore wynikaja z mojej lokalizacji..

jesli to ta druga opcja to troche to glupie jest.. any idea?
 

maciejwl

New member
siema! szukalem po necie jak zainstalowac iple czy tube bo na moim samsie c652.. ale nigdzie nic konkretnego nie znalazlem.. zakladam wiec ze instalacja musi byc oczywista i u was na liscie aplikacji 'ipla' czy 'tuba' jest dostepna..
ja mieszkam w Irlandii i do tejze sieci jestem podpiety.. i zastanawiam sie czy ja robie cos zle bo polskich aplikacji nie ma tam gdzie powinny byc.. czy tez mam dostep tylko do tych aplikacji ktore wynikaja z mojej lokalizacji..

jesli to ta druga opcja to troche to glupie jest.. any idea?

No niestety widgety samsunga są dopasowywane od danej geolokalizacji :( na podstawie ustawień telewizora (tak wywnioskowałem po opisach na tym forum, ale moje odczucia są czy czasem to nie zależy raczej od adresu IP).
Na tym forum był gdzieś wątek jak mieć widgety np. z USA, zatem domyślam się, że ustawienia w drugą stroną :) zadziałają by mieć widgety polskie.
Kto by pomyślał, że ktoś będzie chciał widgety polskie :) A jeszcze nie tak dawno wszyscy chcieli mieć te co są np. w UK :) Fajna sprawa że polski oddział samsunga idzie w tym kierunku i rozwija polskie aplikacje dla TV. Może vodOnet lub tubaTV jeszcze zrobią? :bober:
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
siema! szukalem po necie jak zainstalowac iple czy tube bo na moim samsie c652.. ale nigdzie nic konkretnego nie znalazlem.. zakladam wiec ze instalacja musi byc oczywista i u was na liscie aplikacji 'ipla' czy 'tuba' jest dostepna..
ja mieszkam w Irlandii i do tejze sieci jestem podpiety.. i zastanawiam sie czy ja robie cos zle bo polskich aplikacji nie ma tam gdzie powinny byc.. czy tez mam dostep tylko do tych aplikacji ktore wynikaja z mojej lokalizacji..

jesli to ta druga opcja to troche to glupie jest.. any idea?
Obawiam się, ze jest to wina lokalizacji. Na moim B651 też nie było do wyboru widgetu Gazeta.pl :sad:
 

grzewoj

New member
siema! szukalem po necie jak zainstalowac iple czy tube bo na moim samsie c652.. ale nigdzie nic konkretnego nie znalazlem.. zakladam wiec ze instalacja musi byc oczywista i u was na liscie aplikacji 'ipla' czy 'tuba' jest dostepna..
ja mieszkam w Irlandii i do tejze sieci jestem podpiety.. i zastanawiam sie czy ja robie cos zle bo polskich aplikacji nie ma tam gdzie powinny byc.. czy tez mam dostep tylko do tych aplikacji ktore wynikaja z mojej lokalizacji..

jesli to ta druga opcja to troche to glupie jest.. any idea?

Masz ustawiony TV na Polskę? Tzn. przy pierwszym włączeniu wybrałeś kraj ojczysty :) ? Tylko wtedy będziesz mógł używać Ipli. Jeśli nie to przejdź do pozycji menu o nazwie PLug And PLay, TV zresetuje wszystkie ustawienia (przy okazji zgubi zapisane programy) i będziesz mógł wybrać kraj.
 
Do góry