Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

balast

New member
Masz ustawiony TV na Polskę? Tzn. przy pierwszym włączeniu wybrałeś kraj ojczysty :) ? Tylko wtedy będziesz mógł używać Ipli. Jeśli nie to przejdź do pozycji menu o nazwie PLug And PLay, TV zresetuje wszystkie ustawienia (przy okazji zgubi zapisane programy) i będziesz mógł wybrać kraj.

Mam ustawiony telewizor na Irlandie bo chcialem byc szczery i prawdomowny :) ale zmienie dzis na Polske i zobacze.. ale skoro tak trzeba sie napocic zeby miec dostep do Wyborczej w samsungu.. to wietrze tutaj sprawdzanie lokalizacji numeru IP.. wiec nie wiem czy zmiana odreczna w P&P cos zmieni.. ale rzuce na to okiem dzisiaj..

Troche dziwnie sie ten samsung zachowuje dzielac internet, ktorego glowna zaleta jest to ze jest wszedzie taki sam.. no chyba ze sie mieszka w Chinach..
jakis tam content moze byc niedostepny z uwagi na prawa nadawania.. ale nie cala aplikacja :fool:

Druga rzecz strasznie mnie wkurzajaca to widzet youtube, ktory nie chce zapodac video w HD na Full ale w jakosci takiej ze juz wole w malym okienku ogladac.. co to za pomysl?

Ja rozumiem, ze komus moze sie ciac stream w HD, ale dlaczego karani maja byc wszyscy? Mam nadzieje, ze kiedys sie zreflektuja i dadza opcje do grania filmow z YT 360p, 480p, 720p.. czyli jak na kompie.. prosze Cie samsungu.. :blagam:

P.S. Zalozmy ze zmiana lokalizacji pozwoli mi zainstalowac jakas polska aplikacje.. hmmm.. ciekawy jest co sie z nia stanie jak wroce do ustawien na Irlandie.. skasuja mi ja czy tylko zablokuja? heh
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Gazeta.pl zdaje się w ogóle nie jest dostępna na serię B
Na serię B są, lub były dostępne polskie widgety finanse, repertuar kin, gazeta.pl, chociaż niektórzy użytkownicy pisali na forum że gazeta zniknęła.

Ja rozumiem, ze komus moze sie ciac stream w HD, ale dlaczego karani maja byc wszyscy? Mam nadzieje, ze kiedys sie zreflektuja i dadza opcje do grania filmow z YT 360p, 480p, 720p.. czyli jak na kompie.. prosze Cie samsungu..

Pewnie będzie taka możliwość w nowej serii, tak jak zrobili z DTSem w B.
 
Ostatnia edycja:

grzewoj

New member
Mam ustawiony telewizor na Irlandie bo chcialem byc szczery i prawdomowny :) ale zmienie dzis na Polske i zobacze.. ale skoro tak trzeba sie napocic zeby miec dostep do Wyborczej w samsungu.. to wietrze tutaj sprawdzanie lokalizacji numeru IP.. wiec nie wiem czy zmiana odreczna w P&P cos zmieni.. ale rzuce na to okiem dzisiaj..

TV łączy się po prostu z serwisem kraju, który wybrałeś, jeżeli wybierzesz Irlandię to nie będzie szukał polskich widgetów tylko irlandzkich. Po zmianie kraju będziesz miał Iplę.
 

wildthink

New member
Druga rzecz strasznie mnie wkurzajaca to widzet youtube, ktory nie chce zapodac video w HD na Full ale w jakosci takiej ze juz wole w malym okienku ogladac.. co to za pomysl?

Ja rozumiem, ze komus moze sie ciac stream w HD, ale dlaczego karani maja byc wszyscy? Mam nadzieje, ze kiedys sie zreflektuja i dadza opcje do grania filmow z YT 360p, 480p, 720p.. czyli jak na kompie.. prosze Cie samsungu.. :blagam:

To może wspólny apel do samsunga, jak się zbierze kilkaset osób (kilka tysięcy??? - :fool:) to już co innego, jak narzekania jednego klienta na brak jakiejś funkcjonalności. Jak im już tak dobrze idzie z dodawaniem nowych widżetów, to może popracują nad istniejącymi?
 

grzewoj

New member
To może wspólny apel do samsunga, jak się zbierze kilkaset osób (kilka tysięcy??? - :fool:) to już co innego, jak narzekania jednego klienta na brak jakiejś funkcjonalności. Jak im już tak dobrze idzie z dodawaniem nowych widżetów, to może popracują nad istniejącymi?

Pomysł dobry, tylko jak go zrealizować? Ja od siebie dodałbym też żeby poprawili funkcję Ulubione w YouTubie bo wciąż mi wyskakuje błąd połączenia z serwisem gdy chcę użyć tej opcji.
 

grzewoj

New member
Mam ustawiony telewizor na Irlandie bo chcialem byc szczery i

P.S. Zalozmy ze zmiana lokalizacji pozwoli mi zainstalowac jakas polska aplikacje.. hmmm.. ciekawy jest co sie z nia stanie jak wroce do ustawien na Irlandie.. skasuja mi ja czy tylko zablokuja? heh

Przy zmianie lokalizacji czyszczone jest wszystko, TV jest w stanie jak nowy ze sklepu.
 

Verwolff

New member
Przy zmianie lokalizacji czyszczone jest wszystko, TV jest w stanie jak nowy ze sklepu.

Czy to oznacza, że nie można mieć jednocześnie widgetów w kilku językach, z różnych lokalizacji??

PS>Witam wszystkich, dopiero oczekuję na dostawę mojego C650, ale już nie mogę się doczekać po lekturze tego wątku forum. :D
 

Jann

New member
Zauwazylem, ze motion plus ma problemy podczas gier. Dajac w ustawieniach na 10 / 10 to wokol krawedzi obraz rozmazuje sie i czasami go zrywa. Tez tak macie ? Sprawdzalem na xboxie 360.
 

balast

New member
TV łączy się po prostu z serwisem kraju, który wybrałeś, jeżeli wybierzesz Irlandię to nie będzie szukał polskich widgetów tylko irlandzkich. Po zmianie kraju będziesz miał Iplę.

no to niespodzianka.. zrobilem wczoraj plug and play.. pin na samych zerach.. i co? i do wyboru mam tylko dwa kraje.. Irlandia i UK :D

smisznie..
 

pedro_78

New member
Bez reklam
TV łączy się po prostu z serwisem kraju, który wybrałeś, jeżeli wybierzesz Irlandię to nie będzie szukał polskich widgetów tylko irlandzkich. Po zmianie kraju będziesz miał Iplę.
Co wcale nie znaczy że będzie mógł coś oglądać. Na kompie nie da się oglądać Ipli, będąc za granicą, oto cytat ze strony "Ze względów prawnych nie mamy możliwości udostępniać filmów fabularnych użytkownikom posiadającym zagraniczny adres IP komputera." Podejrzewam że to samo będzie z telewizorami.
 

grzewoj

New member
Co wcale nie znaczy że będzie mógł coś oglądać. Na kompie nie da się oglądać Ipli, będąc za granicą, oto cytat ze strony "Ze względów prawnych nie mamy możliwości udostępniać filmów fabularnych użytkownikom posiadającym zagraniczny adres IP komputera." Podejrzewam że to samo będzie z telewizorami.

O tym nie wiedziałem...
 

balast

New member
O tym nie wiedziałem...

potwierdzam.. ipla nie bedzie dzialac.. nie dziala na kompie, wiec i nie zadziala na telewizorze.. chyba ze sie posci przez polskiego proxy.. ale ipla az taka dobra nie jest by sie w to bawic.. chcialem tube, gazete.pl i inne aplikacje polskie jakie jeszcze pewnie wyjda a tu lipa :)

p.s. ciekawa zbieznosc liter miedzy slowem IPLA i LIPA.. interesujace ;)
 
Ostatnia edycja:

grzewoj

New member
potwierdzam.. ipla nie bedzie dzialac.. nie dziala na kompie, wiec i nie zadziala na telewizorze.. chyba ze sie posci przez polskiego proxy.. ale ipla az taka dobra nie jest by sie w to bawic.. chcialem tube, gazete.pl i inne aplikacje polskie jakie jeszcze pewnie wyjda a tu lipa :)

p.s. ciekawa zbieznosc liter miedzy slowem IPLA i LIPA.. interesujace ;)

LIPA czy nie jest co oglądać, dużo programów, szczególnie jak się nie ma Polsatu w ofercie cyfrowej.

Co do tego IP trzeba by było stawiać router łączący się przez polskie proxy, ciekawe czy jest to w miarę proste do zrobienia, może ktoś z wysp spróbuje się pobawić?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
LIPA czy nie jest co oglądać, dużo programów, szczególnie jak się nie ma Polsatu w ofercie cyfrowej.

Co do tego IP trzeba by było stawiać router łączący się przez polskie proxy, ciekawe czy jest to w miarę proste do zrobienia, może ktoś z wysp spróbuje się pobawić?
Routerem tego nie zrobisz, trzeba ustawić tunel między lokalnym kompem, a jakimś polskim serwerem, mały opis tu IPLA i odbieranie live TV spoza Polski : Jarosław Zabiełło - BLOG . Ponadto jest szansa, że coś z tej LIPY będzie można zobaczyć, bo nie wszystkie materiały mają ograniczenia tylko do terenu Polski (podobno).
 

grzewoj

New member
Routerem tego nie zrobisz, trzeba ustawić tunel między lokalnym kompem, a jakimś polskim serwerem, mały opis tu IPLA i odbieranie live TV spoza Polski : Jarosław Zabiełło - BLOG . Ponadto jest szansa, że coś z tej LIPY będzie można zobaczyć, bo nie wszystkie materiały mają ograniczenia tylko do terenu Polski (podobno).

Myślałem o tym żeby na TV oszukać IPLĘ, a w LE40C650 tego programu kolega z Irlandii tego nie zainstaluje :), potrzebne mu jakieś fizyczne urządzenie oszukujące TV, sęk w tym że nigdy nie orientowałem się jak coś takiego zrobić bo nie było mi to potrzebne, ale jakiś sposób musi istnieć, nie takie rzeczy ludzie robią.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Myślałem o tym żeby na TV oszukać IPLĘ, a w LE40C650 tego programu kolega z Irlandii tego nie zainstaluje :), potrzebne mu jakieś fizyczne urządzenie oszukujące TV, sęk w tym że nigdy nie orientowałem się jak coś takiego zrobić bo nie było mi to potrzebne, ale jakiś sposób musi istnieć, nie takie rzeczy ludzie robią.
Problemem nie jest oszukanie TV, tylko serwera IPLA, że masz polskie IP, a nie zagraniczne. Znawcą sieci nie jestem, ale wydaje mi się, że trzeba by udostępnić połączenie internetowe dla TV z kompa, na którym będzie program do tunelowania połączeń. Program musiałby się łączyć z jakimś polskim serwerem, w ten sposób mielibyśmy polski adres IP.
 
Do góry