Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

janusdel

New member
No to z dyskiem mnie lekko uspokoiłeś... uff
Natomiast dzisiaj wrzuciłem 300 z lektorem 1080p i wszystko śmiga jak ta lala... nic już nie rozumiem :roll:

A tak a'propos pierwszych wrażeń z użytkowania 46C650... to dla mnie masakra w porównaniu z tym co miałem.
Raz, że po lekturze forum, przeskoczyłem z 32 n 46 cali.
Obraz żyleta, nawet na zwykłych divix-ach, dźwięk jak dla mnie nawet bardziej niż zadowalający, mój zestawik Marantza i kolekcja płytek otrzymał drugie życie :D. N-ka też otrzymała nową jakość, choć uwydatniły się bardzo różnice w jakości sygnału na poszczególnych kanałach.
Czerń zadowalająca, matryca taka jakby półmatowa, ale nie zauważyłem jakiś męczących refleksów światła.
Natomiast moja wife stwierdziła, że czasami ma wrażenie jakby teatr telewizji oglądała. Syn natomiast powiedział, ze obraz jest tak "płynny", ze czasami aż za bardzo (nie wiem o co mu chodzi :niewiem:)

Ja chyba wiem, o co mu chodziło. Też miałem czasami takie wrażenie, że hmm... spróbuje to porównać, do animacji która zamiast 30fps ma 40. Po prostu dla mnie obraz wyglądał jakby był bardzo nienaturalnie przyspieszony. Zależne jest to od ustawień motion plus i bez problemu da się to wyłączyć:eek:k:.
 

simarik

New member
....A tak a'propos pierwszych wrażeń z użytkowania 46C650... to dla mnie masakra w porównaniu z tym co miałem.
Raz, że po lekturze forum, przeskoczyłem z 32 n 46 cali.
Obraz żyleta, nawet na zwykłych divix-ach, dźwięk jak dla mnie nawet bardziej niż zadowalający, mój zestawik Marantza i kolekcja płytek otrzymał drugie życie :D. N-ka też otrzymała nową jakość, choć uwydatniły się bardzo różnice w jakości sygnału na poszczególnych kanałach.
Czerń zadowalająca, matryca taka jakby półmatowa, ale nie zauważyłem jakiś męczących refleksów światła.
Natomiast moja wife stwierdziła, że czasami ma wrażenie jakby teatr telewizji oglądała. Syn natomiast powiedział, ze obraz jest tak "płynny", ze czasami aż za bardzo (nie wiem o co mu chodzi :niewiem:)

Tak mam takie samo uczucie jak Twój syn czyli w pewnych momentach obraz tak szybko przeskoczy!
Victorarmy - jaka masz matrycę w swoim 46C650 (nalepka z boku obudowy - version)
u mnie A001

Ja chyba wiem, o co mu chodziło. Też miałem czasami takie wrażenie, że hmm... spróbuje to porównać, do animacji która zamiast 30fps ma 40. Po prostu dla mnie obraz wyglądał jakby był bardzo nienaturalnie przyspieszony. Zależne jest to od ustawień motion plus i bez problemu da się to wyłączyć:eek:k:.

janusdel - jakie masz ustawienia dla motion plus żeby ten efekt zminimalizować?
 
U mnie jest AA01.
Co do tego efektu, to po pierwszym dniu zabawy widzę, że można się przyzwyczaić.

Jeszcze jeden problem (nie znalazłem jak na razie rozwiązania na forum)
W jednym z filmów nie czyta mi napisów (jeden katalog, ta sama nazwa) miałem txt, doczytałem się, że maja być srt. Przerobiłem, dorzuciłem i ... kicha... też nic.
Ktoś z was już to przerabiał ?
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
U mnie jest AA01.
Co do tego efektu, to po pierwszym dniu zabawy widzę, że można się przyzwyczaić.

Jeszcze jeden problem (nie znalazłem jak na razie rozwiązania na forum)
W jednym z filmów nie czyta mi napisów (jeden katalog, ta sama nazwa) miałem txt, doczytałem się, że maja być srt. Przerobiłem, dorzuciłem i ... kicha... też nic.
Ktoś z was już to przerabiał ?
Ja używam Subtitle workshop do przerabiania napisów i jeżeli nazwa pliku tekstowego i filmu jest na 100% ta sama,to zawsze działają.
 
Ja używam Subtitle workshop do przerabiania napisów i jeżeli nazwa pliku tekstowego i filmu jest na 100% ta sama,to zawsze działają.

Też go używam.
Pobrałem jeszcze raz napisy txt i jeszcze raz przerobiłem na srt i...... działają :fool:
Mało tego, zauważyłem, ze np. napisy do Władcy Pierścieni mam w txt i też działają.
Doszukałem się na forum w którymś z wątków (nie dotyczącym samsungów, ale mkv), że napisy, żeby mogłyby być odtwarzane, muszą być w formacie czasowym nie klatkowym.
Coś chyba w tym jest skoro można txt odtworzyć. Nie sprawdzałem czy poza txt i srt odtwarzane są inne formaty.
Co się zaś tyczy przytykającego się dźwięku to dalej nie znalazłem, ani przyczyny, ani rozwiązania :x
 

janusdel

New member
janusdel - jakie masz ustawienia dla motion plus żeby ten efekt zminimalizować?

Redukcja rozmycia - 8
Redukcja skoków - 1

Też go używam.
Pobrałem jeszcze raz napisy txt i jeszcze raz przerobiłem na srt i...... działają :fool:
Mało tego, zauważyłem, ze np. napisy do Władcy Pierścieni mam w txt i też działają.
Doszukałem się na forum w którymś z wątków (nie dotyczącym samsungów, ale mkv), że napisy, żeby mogłyby być odtwarzane, muszą być w formacie czasowym nie klatkowym.
Coś chyba w tym jest skoro można txt odtworzyć. Nie sprawdzałem czy poza txt i srt odtwarzane są inne formaty.
Co się zaś tyczy przytykającego się dźwięku to dalej nie znalazłem, ani przyczyny, ani rozwiązania :x

Ja mogę tylko potwierdzić, że telewizor czyta zarówno napisy txt i srt. Do tej pory napisów txt do jednego filmu mój tv nie otworzył, jednak po przerobieniu na srt (SubEditem) działały bezproblemowo.
I chyba masz rację w sprawie formatu czasowego napisów (wątek przewinął się chyba w temacie o B650).
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Doszukałem się na forum w którymś z wątków (nie dotyczącym samsungów, ale mkv), że napisy, żeby mogłyby być odtwarzane, muszą być w formacie czasowym nie klatkowym.
Coś chyba w tym jest skoro można txt odtworzyć. Nie sprawdzałem czy poza txt i srt odtwarzane są inne formaty.
To żebyście nie musieli wertować wątku serii B dodam jeszcze, że lepiej używać srt, bo jak Wam się trafi film który będzie miał 25fps, to napisy w formacie txt będą się rozjeżdżać :eek:. Wiem, dziwne, ale tak jest. Chyba że w Waszych TV już to poprawili ;)
 

Razio1

New member
Witam ponownie!
Telewizor już tuż (le37c650), lecz rodzi się mi pytanie o podłączeniu internetu do tv. Mam internet z Netii (modem przez USB). Nie chcę kupować żadnego routera, tylko po to żeby rozdzielić sieć na komputer i tv, oraz przeglądać pliki przez DLNA. Planuję podłączyć go przez kartę sieciową do telewizora. Jakiego kabla użyć skrosowanego czy normalnego (oczywiście rj-45)?
Za odp z góry dziękuję!
 

nokitel

New member
Mam taki problem.Mam film Avatar 1080p zajmuje około 20 giga. Podczas oglądania wyłącza mi się film. Wiecie czym to może być spowodowane??
 

janusdel

New member
Witam ponownie!
Telewizor już tuż (le37c650), lecz rodzi się mi pytanie o podłączeniu internetu do tv. Mam internet z Netii (modem przez USB). Nie chcę kupować żadnego routera, tylko po to żeby rozdzielić sieć na komputer i tv, oraz przeglądać pliki przez DLNA. Planuję podłączyć go przez kartę sieciową do telewizora. Jakiego kabla użyć skrosowanego czy normalnego (oczywiście rj-45)?
Za odp z góry dziękuję!

Ja miałem krosowany na próbę i było ok:eek:k:
Połączenie TV - komputer, działa na tej samej zasadzie, co komputer - komputer.
Jeśli podłączałbyś TV do routera, to wtedy kabelkiem zwykłym.
 

Razio1

New member
Ja miałem krosowany na próbę i było ok:eek:k:
Połączenie TV - komputer, działa na tej samej zasadzie, co komputer - komputer.
Jeśli podłączałbyś TV do routera, to wtedy kabelkiem zwykłym.

Dzięki za odpowiedź! Ale w szczególności chodzi mi o DLNA, czy u ciebie chodzi?
A tak temat na margines, czym się różnią w działaniu (nie wewnątrz)?
 

janusdel

New member
Dzięki za odpowiedź! Ale w szczególności chodzi mi o DLNA, czy u ciebie chodzi?
A tak temat na margines, czym się różnią w działaniu (nie wewnątrz)?

DLNA nie sprawdzałem (razem z TV kupiłem spory dysk przenośny). Youtube działało, widgety się pobrały, ogólnie internet działał. Dosłownie na początku jak kupiliśmy TV, to podłączyłem na pół godzinki - nie mam jak kabla puścić (kiedyś w przyszłości pewnie AP kupie do TV, bo jednego mam). Normalnie tym kabelkiem mam dwa kompy połączone.

Hmm czym się kabelek zwykły od krosowanego różni w działaniu?
Głównie właśnie chodzi o zamienienie żył odbieranie/wysyłanie danych (we wtyczkach). Jeśli poszukasz schematu, to powinieneś się domyślić o co chodzi.
Jeśli połączyłbyś Tv i kompa kabelkiem zwykłym, to prawdopodobnie nie uzyskasz połączenia. Takie moje zdanie.
 

ggorzki

New member
To żebyście nie musieli wertować wątku serii B dodam jeszcze, że lepiej używać srt, bo jak Wam się trafi film który będzie miał 25fps, to napisy w formacie txt będą się rozjeżdżać :eek:. Wiem, dziwne, ale tak jest. Chyba że w Waszych TV już to poprawili ;)
Nie poprawili... Dalej trzeba kombinować w przypadku 25fps, ale nie wrzuciłem jeszcze firmware 1012.3 więc jest szansa, że się mylę.

Mam taki problem.Mam film Avatar 1080p zajmuje około 20 giga. Podczas oglądania wyłącza mi się film. Wiecie czym to może być spowodowane??

Niestety też mi to się zdarza, częściej z HDD niż z pendrivem. Sprawdziłem kilka kabelków USB i mam wrażenie, że mają na to duży wpływ.
 
Ostatnia edycja:

sonlar

New member
Wczoraj porównywałem w Media Markcie 2 modele 32 calowe serii B i C 650
Kilka uwag:
1. zupełnie inny pilot, na uwagę zasługuje guzik P.SIZE, ktorym mozna sobie bezpośrednio z pilota zmieniac wymiary obrazu

2. zupełnie inna aplikacja Media Player. W modelu C mniej efektowna, ale bardziej praktyczna - łatwiejsza nawigacja (2 kolumny na ekranie), w modelu B trzeba przewijać.. po kolei aby dojść do wybranego filmu

3. Na korzyść modelu C też przemawia prędkość przewijania filmów.. bo jest aż 3x.. w modelu B tylko 2x

4. Oczywiście DTS tylko w modelu C

5. Ładnie działa PIP.. wystarczy, że sygnał jest ze źródła zewnętrznego.. na ekranie mamy pogląd programu telewiznego

6. Content Library - tutaj największa rozbieżność.
W modelu B jest kilka widżetów typu: muzyka, gry, kuchnia, art i inne
W modelu C pod guzikiem Content mamy do wyboru znowu Media Player, ALL Share lub InternetTV i nic wiecej....

I tu pytanie jak jest u Was ?.. czy to tylko kwestia softu.. czy w serii C zostało to zablokowane.
Lub być moze dotyczy to serii 32 calowej ??
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Wczoraj porównywałem w Media Markcie 2 modele 32 calowe serii B i C 650
Kilka uwag:
1. zupełnie inny pilot, na uwagę zasługuje guzik P.SIZE, ktorym mozna sobie bezpośrednio z pilota zmieniac wymiary obrazu

2. zupełnie inna aplikacja Media Player. W modelu C mniej efektowna, ale bardziej praktyczna - łatwiejsza nawigacja (2 kolumny na ekranie), w modelu B trzeba przewijać.. po kolei aby dojść do wybranego filmu

3. Na korzyść modelu C też przemawia prędkość przewijania filmów.. bo jest aż 3x.. w modelu B tylko 2x

4. Oczywiście DTS tylko w modelu C

5. Ładnie działa PIP.. wystarczy, że sygnał jest ze źródła zewnętrznego.. na ekranie mamy pogląd programu telewiznego

6. Content Library - tutaj największa rozbieżność.
W modelu B jest kilka widżetów typu: muzyka, gry, kuchnia, art i inne
W modelu C pod guzikiem Content mamy do wyboru znowu Media Player, ALL Share lub InternetTV i nic wiecej....

I tu pytanie jak jest u Was ?.. czy to tylko kwestia softu.. czy w serii C zostało to zablokowane.
Lub być moze dotyczy to serii 32 calowej ??

1.P.Size raczej bym nie używał, kablówka nadaje w 16:9, a filmy z dysku, czy z kompa wyswietlaja się dobrze.

2. Poruszanie się po menu MediaPlay czasami faktycznie jest upierdliwe.

3. Do przewijania filmów wystarczy użyć przycisków kierunkowych, tych do poruszania się po menu. Tylko uwaga, bo można bardzo szybko przewinąć cały film :shock:

4. DTS bezsprzecznie potrzebny i jego brak dokucza. Można wprawdzie przerobić do AC3 ale to już nie ten sam dźwięk :sad:

5. PIP w moim przekonaniu zbędny, reklamy i tak lecą o tym samym czasie na każdym kanale.:-x

6. Content Library to jakaś kompletna bzdura. U siebie juz wszystko z tamtąd wykasowałem oprócz gier i SamyGO.

Wielkość matrycy nie wpływa na zawartość Content Library.
Że co niby zostało zablokowane, co jeszcze byś tam chciał mieć?
 
Haaaaaa, okazuje się że sytuacja z przytykającym się dźwiękiem w mkv to jednak problem pliku (prawdopodobnie jakiegoś kodeka) nie TV.
"Pozyskałem" inną wersję AVATARA (o 3 GB większą) i działa jak należy.

A z tym DLNA to jeszcze nie walczyłem.
Zastanawiam się jak to będzie działać, bo mam TV podpięty pod router WiFi, a reszta sprzętu informatycznego na kartach WiFi.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Haaaaaa, okazuje się że sytuacja z przytykającym się dźwiękiem w mkv to jednak problem pliku (prawdopodobnie jakiegoś kodeka) nie TV.
"Pozyskałem" inną wersję AVATARA (o 3 GB większą) i działa jak należy.

A z tym DLNA to jeszcze nie walczyłem.
Zastanawiam się jak to będzie działać, bo mam TV podpięty pod router WiFi, a reszta sprzętu informatycznego na kartach WiFi.
To dobrze, że wszystko działa jak należy.
DLNA będzie działać dobrze, ale do przesyłu formatu HD potrzebujesz wifi w standardzie N. U mnie w standarcie G to tylko Divixy i muza, HD z pena.
 
To dobrze, że wszystko działa jak należy.
DLNA będzie działać dobrze, ale do przesyłu formatu HD potrzebujesz wifi w standardzie N. U mnie w standarcie G to tylko Divixy i muza, HD z pena.


No to czosnek w d.....ie:|, jak mawiał Czesio.
Trzeba będzie się przygotować na kolejne wydatki :? Mus sprawdzić jakie są koszta routerka i kart.
Ale co tam, po to się decydowałem właśnie na taki multimedialny kombajn, żeby go wykorzystać na maksa :bober:
 

pedro_78

New member
Bez reklam
No to czosnek w d.....ie:|, jak mawiał Czesio.
Trzeba będzie się przygotować na kolejne wydatki :? Mus sprawdzić jakie są koszta routerka i kart.
Ale co tam, po to się decydowałem właśnie na taki multimedialny kombajn, żeby go wykorzystać na maksa :bober:
To rozważ zakup takiego routera, który będzie pracował w dwóch częstotliwościach 2,4GHz i 5GHz, np firmy Linksys.
 

friday69

New member
Witam, mam pytanie odnośnie funkcji 100HzMotion. Mianowice puściłem sobie Avatara w 720P. W trybie Motion Plus wyłączonym chodzi płynnie. Jeżeli włączę motion plus tak aby był efekt teatralny zaczyna lekko szarpać obrazem w szybszych scenach... Zaznaczam, iż próbowałem ustawień "Płynnie" i "Wyraźnie" i tak samo w oby dwóch. Ktoś pomoże?
 
Do góry