Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

nokitel

New member
ja bym na twoim miejscy zadzwonił do sklepu gdzie kupiłeś i poprosił o wymiane telewizora na nowy działający poprawnie. Ja kupiłem kilka dni temu le40c650 w vobisie. Umówiłem się z nimi, że jak coś będzie nie tak z telewizorem to mam kilka dni na wymianę w sklepie. Jak później będzie się coś działo, to wtedy pozostaje mi serwis Samsunga.


Mam jeszcze do was pytanie odnośnie plików MKV. Zdarza się że plik mkv zgrany na dysk zewnętrzny, podczas oglądania wyłącza się. Co najciekawsze w tym samym momencie. Tak jakby plik był uszkodzony. znacie może jakieś programy do diagnozy plików mkv, a może tez spotkaliście się z podobnym problemem.
 
ja bym na twoim miejscy zadzwonił do sklepu gdzie kupiłeś i poprosił o wymiane telewizora na nowy działający poprawnie. Ja kupiłem kilka dni temu le40c650 w vobisie. Umówiłem się z nimi, że jak coś będzie nie tak z telewizorem to mam kilka dni na wymianę w sklepie. Jak później będzie się coś działo, to wtedy pozostaje mi serwis Samsunga.

Zgadzam się w 100%


Mam jeszcze do was pytanie odnośnie plików MKV. Zdarza się że plik mkv zgrany na dysk zewnętrzny, podczas oglądania wyłącza się. Co najciekawsze w tym samym momencie. Tak jakby plik był uszkodzony. znacie może jakieś programy do diagnozy plików mkv, a może tez spotkaliście się z podobnym problemem.

Mi jeszcze nic takiego się nie przytrafiło, ale kolega ggorzki chyba już praktykował porównywanie plików, może się wypowie. Poza tym gdzieś się przewinął już podobny wątek i problem chyba dotyczył długich (bodajże ponad 2 godz.) filmów.
Rozwiązanie może leżeć w nowych firmware-ach, ale nie jestem siur.
 

reczak

New member
Napisy

Czy ktoś się już spotkał z takim problemem, bieżące napisy w filmie znikają dopiero, gdy pojawią się następne dialogi ? Trochę to wkurzające, zwłaszcza przy scenach gdzie długo nic się nie mówi, a napisy tkwią na ekranie, jak nie przymierzając, świeca w d....
Na PC wszystko działa normalnie, format napisów też czasowy.
Zna ktoś rozwiązanie ?

Aha... i trafiłem na jeden film, który nie poddawał się żadnym manipulacjom Media.P., tzn. żadne przewijanie, ani przechodzenie do innych scen. Zawsze komunikat "Niedostępne" .... ciekawe

Trzeba użyć Subtitle Workshop gdzie można ustawić czas wyświetlana napisów (edycja- czasy- czasy wyświetl., lub automatyczne czasy) ibędzie ok .Sciągnij Subtitle Workshop 2.51 PL Final będziesz miał wszystko po polsku.
 
Ostatnia edycja:

dzonson

New member
Siemano.Rozszyfrował już ktoś co wnosi nowy firmware.Czy nie ma problemu z odtwarzaniem plików wideo tak jak było to w starszym sofcie.
 

ggorzki

New member
Mam jeszcze do was pytanie odnośnie plików MKV. Zdarza się że plik mkv zgrany na dysk zewnętrzny, podczas oglądania wyłącza się. Co najciekawsze w tym samym momencie. Tak jakby plik był uszkodzony. znacie może jakieś programy do diagnozy plików mkv, a może tez spotkaliście się z podobnym problemem.

Wydaje mi się, że też coś takiego miałem z Avatarem 1080p, ale przyznam, że jakoś nie drążyłem tego tematu. Muszę ten film jeszcze raz odpalić i się upewnić, czy mi się wywali.

A mój sposób na wyciąganie właściwości z filmów to żadne czary: Media Player Classic->File->Properties->Media Info. Obawiam się, że w twoim przypadku to się raczej średnio przyda do diagnozy.
 

dzonson

New member
W wersji 1011.1 firmware podobno były jakieś problemy z odtwarzaniem niektórych plików wideo.Mam fabryczna wersje softu czy jest sens ja aktualizować do nowszej.Czy aktualizacja wiąże się z utrata gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

ChrisB

New member
Zaktualizowalem soft do najnowszej wersji i... szczerze mowiac nie widze zadnej roznicy. Ani na "+" ani na "-". Wszystko dziala i wyglada tak jak przed aktualizacja (w tym odtwarzanie filmow). Jak ktos ma jakis "problematyczny" plik wideo to moze go gdzies wystawic - sprawdze i dam znac jak sprawa wyglada.
 

marder

Member
Odtwarzanie plików z kamery

Mam pytanie do posiadaczy telewizora Samsung z serii C650: czy poprzez złącze usb można odtwarzać pliki AVCHD z kamery (z rozszerzeniem .mts lub .m2ts), a jeśli nie to czy można je odtwarzać po zmianie ich rozszerzenia na np. .avi lub .mpg.
W instrukcji kodek MPEG-4 AVC/H.264 nie jest wymieniony, ale często się zdarza, że telewizor potrafi więcej odtworzyć, niż by to wynikało z instrukcji.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 

razorjack

New member
Chyba masz rację, trzeba by się kiedyś przyjrzeć (o ile ktoś to udostępnia) jakich kodeki i biblioteki były używane do "obróbki" sygnału. Czasami może być denerwujace oglądanie filmu po raz kolejny od początku, kiedy się go przerwało w połowie ;)

oglądasz z USB czy przez DLNA?
przy oglądaniu filmu nie da się go przewinąć do dowolnego momentu? trzeba oglądać zawsze od początku?
 

xtomek

New member
czy ktoś może podłączał do niego HDMI ? Mam problem bo nie mogę sobie poradzić z konfiguracją laptop max rozdziałke wysyła 1920x1080 60 HZ , Jak ustawić żeby było 100 hz ?. Jak oglądam filmy to co jakiś czas lekko przycina zwisa ;/ dodam ze mam win 7
 

pedro_78

New member
Bez reklam
czy ktoś może podłączał do niego HDMI ? Mam problem bo nie mogę sobie poradzić z konfiguracją laptop max rozdziałke wysyła 1920x1080 60 HZ , Jak ustawić żeby było 100 hz ?. Jak oglądam filmy to co jakiś czas lekko przycina zwisa ;/ dodam ze mam win 7
I będzie się zacinać, dopóki nie zmienisz w kompie na 50Hz. Link do wątku o modelu B, ale chodzi o to samo http://www.hdtv.com.pl/forum/390369-post1900.html
 
Ostatnia edycja:

ruski99

New member
Mam pytanie do posiadaczy telewizora Samsung z serii C650: czy poprzez złącze usb można odtwarzać pliki AVCHD z kamery (z rozszerzeniem .mts lub .m2ts), a jeśli nie to czy można je odtwarzać po zmianie ich rozszerzenia na np. .avi lub .mpg.
W instrukcji kodek MPEG-4 AVC/H.264 nie jest wymieniony, ale często się zdarza, że telewizor potrafi więcej odtworzyć, niż by to wynikało z instrukcji.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

C650 odtwarza pliki .mts i .m2ts bezproblemowo. Nawet powiem, że rewelacyjnie. Z dźwiękiem tez nie ma problemów. Musisz tylko zmienić rozszerzenie. Ja akurat zmieniłem na .mkv.:D
 

wojcior

New member
C650 odtwarza pliki .mts i .m2ts bezproblemowo. Nawet powiem, że rewelacyjnie. Z dźwiękiem tez nie ma problemów. Musisz tylko zmienić rozszerzenie. Ja akurat zmieniłem na .mkv.:D

U mnie widzi i odtwarza pliki z rozszerzeniami *.m2ts. Mam pytanie do ruski99 widzę w stopce, że masz Dreamboxa 7020 z HDD czy udostępniłeś ten dysk po sieci dla TV. Mnie się udało, ale nie jestem do końca zadowolony, więc szukam innego sposobu.
 

ruski99

New member
U mnie widzi i odtwarza pliki z rozszerzeniami *.m2ts. Mam pytanie do ruski99 widzę w stopce, że masz Dreamboxa 7020 z HDD czy udostępniłeś ten dysk po sieci dla TV. Mnie się udało, ale nie jestem do końca zadowolony, więc szukam innego sposobu.

Eksperymentowałem z dreamboxem, ale niestety nie udało się. Jak to zrobiłeś?
Da radę puścić pliki .TS w drima na tv przez sieć?
 
Ostatnia edycja:
oglądasz z USB czy przez DLNA?
przy oglądaniu filmu nie da się go przewinąć do dowolnego momentu? trzeba oglądać zawsze od początku?

Przez DLNA jeszcze nie bo mam sieć w wersji "g", a z tego co pisali użytkownicy to trochę za mało, trzeba się przerzucić na "n".
Film oglądałem z zewnętrznego twardziela, czyli przez USB. I tak jak pisałem nie da się z nim nic zrobić, przy czym na razie tylko na jeden taki trafiłem, wiec jeszcze paniki nie ma. Choć z tego co inni piszą, też mają takie przypadki.
 

razorjack

New member
ale możesz też podłaczyć się do routera przez skrętkę ?
(ja akurat będę miał tv być może na tym samym stoliku co router)

ew. ile mniej wiecej kosztuje moduł 802.11n do samsunga?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
ale możesz też podłaczyć się do routera przez skrętkę ?
(ja akurat będę miał tv być może na tym samym stoliku co router)

ew. ile mniej wiecej kosztuje moduł 802.11n do samsunga?
No tak, ale kompa chyba nie masz w tym samym pokoju co TV i dlatego potrzebujesz kartę wifi do komputera i router w standardzie N.
Moduł samsunga wis09abgn kosztuje w granicach 300PLN.
 
Do góry