Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

sonlar

New member
1.P.Size raczej bym nie używał, kablówka nadaje w 16:9, a filmy z dysku, czy z kompa wyswietlaja się dobrze.

.........

5. PIP w moim przekonaniu zbędny, reklamy i tak lecą o tym samym czasie na każdym kanale.:-x

6. Content Library to jakaś kompletna bzdura. U siebie juz wszystko z tamtąd wykasowałem oprócz gier i SamyGO.

Wielkość matrycy nie wpływa na zawartość Content Library.
Że co niby zostało zablokowane, co jeszcze byś tam chciał mieć?

Ad 1. Nie masz racji.
P.Size przydaje się często, gdyż obecnie nie ma standardu nadawania wszystkich programów w formacie 16:9.
Poza tym nie każdy korzysta z kablówki.
Ja osobiscie korzystam z sygnału cyfrowego w MPEG4.. i jest bardzo różnie z formatami obrazów

Ad 5. PIP - co komu pasuje.. chyba nie rozumiesz sensu dzialania tej funkcji..
Sluży ona do podglądu programu telewizyjnego jeżeli oglądasz np. DVD lub pracujesz z komputerem .. a nie do oglądania co leci na innym kanale TV... musiałbyś mieć drugi tuner telewizyjny..

Ad 6. Jeżeli to jest kompletna bzdura .. to wykasuj również gry i SamyGo..

Ja w tym punkcie zadałem pytanie.. do osób zorientowanych .. dlaczego w serii C nie ma zawartości Content Library ? (nie pytałem czy to komuś jest potrzebne bo to indywidualna sprawa)

Pozdrawiam,
 
Czy widzicie dzialanie funkcji EcoSensor w zaleznosci od oswietlenia pomieszczenia? Zdaje to egzamin?

Albo to działa w sposób idealny, perfekcyjnie równoważąc podświetlenie w zależności od oświetlenia zewnętrznego.
Albo w ogóle nie działa :roll:

W każdym bądź razie ja różnicy nie zauważam, ale.... równie dobrze ogląda mi się zarówno w mocno oświetlonym pokoju jak i w ciemnym.
 

janusdel

New member
Albo to działa w sposób idealny, perfekcyjnie równoważąc podświetlenie w zależności od oświetlenia zewnętrznego.
Albo w ogóle nie działa :roll:

W każdym bądź razie ja różnicy nie zauważam, ale.... równie dobrze ogląda mi się zarówno w mocno oświetlonym pokoju jak i w ciemnym.


Ja też tego nie mogłem zauważyć, ale kiedyś po "zaciągnięciu" zasłon, przyłapałem TV jak "się ściemnił":lol:
 

friday69

New member
Ponagla moje pytanie:
"Witam, mam pytanie odnośnie funkcji 100HzMotion. Mianowice puściłem sobie Avatara w 720P. W trybie Motion Plus wyłączonym chodzi płynnie. Jeżeli włączę motion plus tak aby był efekt teatralny zaczyna lekko szarpać obrazem w szybszych scenach... Zaznaczam, iż próbowałem ustawień "Płynnie" i "Wyraźnie" i tak samo w oby dwóch. Ktoś pomoże?" Może ktoś się z tym spotkał, a może film jest tak zrobiony...?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Ad 1. Nie masz racji.
P.Size przydaje się często, gdyż obecnie nie ma standardu nadawania wszystkich programów w formacie 16:9.
Poza tym nie każdy korzysta z kablówki.
Ja osobiscie korzystam z sygnału cyfrowego w MPEG4.. i jest bardzo różnie z formatami obrazów

Ad 5. PIP - co komu pasuje.. chyba nie rozumiesz sensu dzialania tej funkcji..
Sluży ona do podglądu programu telewizyjnego jeżeli oglądasz np. DVD lub pracujesz z komputerem .. a nie do oglądania co leci na innym kanale TV... musiałbyś mieć drugi tuner telewizyjny..

Ad 6. Jeżeli to jest kompletna bzdura .. to wykasuj również gry i SamyGo..

Ja w tym punkcie zadałem pytanie.. do osób zorientowanych .. dlaczego w serii C nie ma zawartości Content Library ? (nie pytałem czy to komuś jest potrzebne bo to indywidualna sprawa)

Pozdrawiam,
Faktycznie zapomniałem, że trzeba brać namiar na polską zacofaną telewizję, to wtedy P.Size jest naprawdę potrzebny.
Właśnie dlatego nie ma w Waszych TV Content LIbrary, bo ktoś w Samsungu stwierdził to samo co większość użytkowników, że jest to niepotrzebne. A dodatkowo mogli zablokować aplikacje SamyGO.
 
Ponagla moje pytanie:
"Witam, mam pytanie odnośnie funkcji 100HzMotion. Mianowice puściłem sobie Avatara w 720P. W trybie Motion Plus wyłączonym chodzi płynnie. Jeżeli włączę motion plus tak aby był efekt teatralny zaczyna lekko szarpać obrazem w szybszych scenach... Zaznaczam, iż próbowałem ustawień "Płynnie" i "Wyraźnie" i tak samo w oby dwóch. Ktoś pomoże?" Może ktoś się z tym spotkał, a może film jest tak zrobiony...?

Szczerze powiedziawszy, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale ja "swój" problem (z przytykającym się dźwiękiem w AVATARZE) rozwiązałem poprzez zmianę wersji AVATARA i pomogło.
Spróbuj może też inną wersję, może to nie problem TV a właśnie pliku.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam, mam pytanie odnośnie funkcji 100HzMotion. Mianowice puściłem sobie Avatara w 720P. W trybie Motion Plus wyłączonym chodzi płynnie. Jeżeli włączę motion plus tak aby był efekt teatralny zaczyna lekko szarpać obrazem w szybszych scenach... Zaznaczam, iż próbowałem ustawień "Płynnie" i "Wyraźnie" i tak samo w oby dwóch. Ktoś pomoże?
Spróbuj ręcznych ustawień, może pomoże:

Redukcja rozmycia - 8
Redukcja skoków - 4
Jak nie pomoże to spróbuj metodą prób i błędów, może uda Ci się dobrać odpowiednie ustawienia. Podejrzewam że zmniejszenie redukcji skoków będzie miało największy wpływ.
A tak na prawdę oglądanie filmów fabularnych z włączona funkcją 100Hz MotionPlus i robienie efektu teatru jest profanacją. Ale jak to mówią "jak kto lubi".:wink:
 

friday69

New member
Zaraz spróbuję tych ustawień. Co do Avatara i funkcji TrueMotion to akurat w tym filmie wygląda to rewelacyjnie:D więc polecam wszystkim;]
 
Czy ktoś się już spotkał z takim problemem, bieżące napisy w filmie znikają dopiero, gdy pojawią się następne dialogi ? Trochę to wkurzające, zwłaszcza przy scenach gdzie długo nic się nie mówi, a napisy tkwią na ekranie, jak nie przymierzając, świeca w d....
Na PC wszystko działa normalnie, format napisów też czasowy.
Zna ktoś rozwiązanie ?

Aha... i trafiłem na jeden film, który nie poddawał się żadnym manipulacjom Media.P., tzn. żadne przewijanie, ani przechodzenie do innych scen. Zawsze komunikat "Niedostępne" .... ciekawe
 

Ziolo87

New member
Aha... i trafiłem na jeden film, który nie poddawał się żadnym manipulacjom Media.P., tzn. żadne przewijanie, ani przechodzenie do innych scen. Zawsze komunikat "Niedostępne" .... ciekawe

Czasem mam podobnie, wydaje mi się, że to zależy od pliku lub może od kodeka video....:niewiem: ?
 

Ziolo87

New member
Witam.

Czy ktoś próbował już wgrywać ten najnowszy soft? Jakieś widoczne zmiany? Wszytko działa?

Ja się raczej nie zdecyduję w najbliższej przyszłości na aktualizację, bo boję się, że czym nowszy soft, tym mniej formatów/kodeków video będzie czytać... czym firma zachęci do "kupna nowszego modelu TV, który oczywiście będzie czytał wszystko..."
 
Czasem mam podobnie, wydaje mi się, że to zależy od pliku lub może od kodeka video....:niewiem: ?

Chyba masz rację, trzeba by się kiedyś przyjrzeć (o ile ktoś to udostępnia) jakich kodeki i biblioteki były używane do "obróbki" sygnału. Czasami może być denerwujace oglądanie filmu po raz kolejny od początku, kiedy się go przerwało w połowie ;)
 

xtomek

New member
witam

zakupiłem owego samsunga i jak przyciszę tv do zero to słyszę jak elektronika piszczy. Nie wiem co robić wymienić go ? Co myślicie??
 

ggorzki

New member
Aha... i trafiłem na jeden film, który nie poddawał się żadnym manipulacjom Media.P., tzn. żadne przewijanie, ani przechodzenie do innych scen. Zawsze komunikat "Niedostępne" .... ciekawe

Ja zauważyłem to przy filmach mkv. Porównałem właściwości kilku plików i zauważyłem, że te trefne miały Reframes=3, a te działające miały ten parametr większy 4 albo 5. Nie wiem, czy to jest właśnie powodem problemów, czy to tylko zbieg okoliczności.
 
witam

zakupiłem owego samsunga i jak przyciszę tv do zero to słyszę jak elektronika piszczy. Nie wiem co robić wymienić go ? Co myślicie??

U mnie tego nie ma (LE46C650), więc nie można powiedzieć, że te typy tak mają.
Reklamuj jak najbardziej, w końcu wydałeś parę tysięcy a nie parę złotych, za ta kasę (zresztą za każdą) sprzęt powinien być sprawny w 100%. Jak będziesz chciał posłuchać pisków, to sobie kupisz gwizdek albo narobisz dzieci :p.... hehehe żartuję... reklamuj jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

xtomek

New member
może ktoś jeszcze się wypowie? . Zakupiłem go w neo24 i teraz nie wiem czy do nich dzwonić czy do serwisu samsunga ?
 
Do góry