Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam!
Planuję kupić le37c650, w MM za 2599zł. I mam pytania.
Aktualnie mam Unimora 20 cali, dekoder z polsatu (echostar dsb-717), DVD i Video. Do dekodera mam podłączone chinche do wieży. Wszystkie kabelki podłączone są do telewizora, więc jak oglądam np. DVD, dźwięk leci z DVD przez telewizor, Dekoderem do wieży. Z tego co wiem to w "nowych" telewizorach, wybiera się z jakiego wejścia/wyjścia telewizor będzie wysyłał sygnały. Czy jeżeli podłącze kable do telewizora, to dźwięk przez scarta będzie leciał, czy trzeba będzie zastosować przejściówkę do słuchawkowego?
Za odpowiedź z góry dziękuję!
Zasada jest prosta. W głośnikach z wieży będziesz słyszał to, co aktualnie oglądasz. Podejrzewam że Twoja wieża nie ma wejścia optycznego, więc będziesz musiał podłączyć się po wyjście słuchawkowe w TV, bo z tego co tu forumowicze pisali to model C nie ma normalnego wyjścia audio. Chyba że przez SCART.
 

Horhe Ortega

New member
A mi zależałoby na tym, abym mógł się przełączać między wyjściem słuchawkowym i głośnikami tv (bez gmerania w kabelkach z tyłu telewizora, bo tam mało miejsca mam).
Pisałeś wcześniej że masz podłączone do TV jakieś głośniki 2.1-tzn. że masz model bez wyj. słuchawkowego? To by trochę polepszyło sprawę,ale fakt pozostaje że bez wyjęcia wtyku z TV-nie odezwą się głośniki wbudowane TV.Może pomyśl o jakimś nawet używanym ampli z wej. opt. i normalnych głośnikach.Zyskasz dodatkowo sporo na jakości dźwięku.U mamy np. podłączyłem taką starą wierzę Panasa(z wyj. słuch.;-))-głośniki ToshibyLCD odpoczywają a jest dużo lepiej.Mój komp gra też ze starą mini wierzą Sony MHC-801.Wybrałem rozwiązanie o najlepszym stos. jakość/cena-bo darmowe;-),ale kiedy szukałem aby coś kupić nowego na potrzeby tamtej Toshiby , to o włos i kupiłbym Modecom MC-2150/Microlab FC-530.Zalety praktyczne to głównie pilot i 2 wejścia dla źródeł a sub to naprawdę kawał kloca jak na "komputerowe popierdziawki"..:)
 
Owszem, mam parę oczekiwań oprócz ceny.
Przykładowo...
7200 czy 5400 obrotów - jaka zależność co do temperatury pracy, głośności, czy też transferu ?
Czy ma to wpływ na "długowieczność' i niezawodność dysku ?
Czy w ogóle mam się przejmować takimi parametrami jak szybkość transferu czy wielkość bufora (dysk będzie używany tylko z TV) ?
Jaki interfejs ? ATA, SATA, SATA II czy jaka inna cholera ?
Jaki format, FAT32 czy NTFS ?
Od cholery jest też różnych opinii na temat producentów HDD, jedni chwalą WD inni ganią SEGATE, jeszcze inni podzieleni w sprawie samsungów.

Sam fakt czy będzie działał jest dla mnie oczywisty, sarkazmu mi nie potrzeba.
Najchętniej usłyszałbym wypowiedzi kogoś go praktykował tego typu rzeczy, przemądrzałych teoretyków radzących "kup sobie najtańszy" mam dość w innych tematach forum.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Owszem, mam parę oczekiwań oprócz ceny.
Przykładowo...
7200 czy 5400 obrotów - jaka zależność co do temperatury pracy, głośności, czy też transferu ?
Czy ma to wpływ na "długowieczność' i niezawodność dysku ?
Czy w ogóle mam się przejmować takimi parametrami jak szybkość transferu czy wielkość bufora (dysk będzie używany tylko z TV) ?
Jaki interfejs ? ATA, SATA, SATA II czy jaka inna cholera ?
Jaki format, FAT32 czy NTFS ?
Od cholery jest też różnych opinii na temat producentów HDD, jedni chwalą WD inni ganią SEGATE, jeszcze inni podzieleni w sprawie samsungów.

Sam fakt czy będzie działał jest dla mnie oczywisty, sarkazmu mi nie potrzeba.
Najchętniej usłyszałbym wypowiedzi kogoś go praktykował tego typu rzeczy, przemądrzałych teoretyków radzących "kup sobie najtańszy" mam dość w innych tematach forum.
Po pierwsze to jest temat o TV Samsung, a nie o dyskach, po drugie wystarczyło w pierwszym poście napisać o co Ci dokładnie chodzi.
I tak:
1. Prędkość obrotowa nie ma większego znaczenia, nawet 5400rpm jest wystarczające do płynnego odtwarzania i przewijania filmów. Temperatura też nie ma wpływu, dyski są tak budowane że wytrzymują spokojnie ciągłe używanie 24h/dobe, a czy będzie długowieczny w dużym stopniu zależy od tego, jak się będziesz z nim obchodził.. Głośność to już zależy od Ciebie, jednym przeszkadza szum, inni mogą oglądać film przy wiertarce udarowej.
2.Wielkość bufora nawet 8mb i złącze ATA wystarczają do oglądania filmów, ja mam maxtora 500GB i seageta 320GB, chodzą bez problemów non-stop.
3. FAT i NTFS oba formaty są rozpoznawane przez TV, lepiej NTFS ze względu na obsługę plików powyżej 4GB. O tym już było parę stron wcześniej.
4.Producent, to już Twoja sprawa. Nawet najbardziej zachwalany dysk może się zepsuć, ale od tego jest gwarancja.
Myślę że można już zamknąć ten off-topic.
 
Ostatnia edycja:

janusdel

New member
Pisałeś wcześniej że masz podłączone do TV jakieś głośniki 2.1-tzn. że masz model bez wyj. słuchawkowego? To by trochę polepszyło sprawę,ale fakt pozostaje że bez wyjęcia wtyku z TV-nie odezwą się głośniki wbudowane TV.Może pomyśl o jakimś nawet używanym ampli z wej. opt. i normalnych głośnikach.Zyskasz dodatkowo sporo na jakości dźwięku.U mamy np. podłączyłem taką starą wierzę Panasa(z wyj. słuch.;-))-głośniki ToshibyLCD odpoczywają a jest dużo lepiej.Mój komp gra też ze starą mini wierzą Sony MHC-801.Wybrałem rozwiązanie o najlepszym stos. jakość/cena-bo darmowe;-),ale kiedy szukałem aby coś kupić nowego na potrzeby tamtej Toshiby , to o włos i kupiłbym Modecom MC-2150/Microlab FC-530.Zalety praktyczne to głównie pilot i 2 wejścia dla źródeł a sub to naprawdę kawał kloca jak na "komputerowe popierdziawki"..:)

Wiesz mam głośniki komputerowe 2.1 (zawsze to lepsze niż wbudowane), a kosztowały 120zł :wink: Mają wejście mini jack i na chinche. Tylko mały minus jest taki, że dźwięk cały czas leci przez nie, bo z tyłu TV mam bardzo mało miejsca i ciężko by było co chwila je podłączać i odłączać.


Owszem, mam parę oczekiwań oprócz ceny.
Przykładowo...
7200 czy 5400 obrotów - jaka zależność co do temperatury pracy, głośności, czy też transferu ?
Czy ma to wpływ na "długowieczność' i niezawodność dysku ?
Czy w ogóle mam się przejmować takimi parametrami jak szybkość transferu czy wielkość bufora (dysk będzie używany tylko z TV) ?
Jaki interfejs ? ATA, SATA, SATA II czy jaka inna cholera ?
Jaki format, FAT32 czy NTFS ?
Od cholery jest też różnych opinii na temat producentów HDD, jedni chwalą WD inni ganią SEGATE, jeszcze inni podzieleni w sprawie samsungów.

Sam fakt czy będzie działał jest dla mnie oczywisty, sarkazmu mi nie potrzeba.
Najchętniej usłyszałbym wypowiedzi kogoś go praktykował tego typu rzeczy, przemądrzałych teoretyków radzących "kup sobie najtańszy" mam dość w innych tematach forum.

Ja mam WD my book essential 1,5TB. To jest 3,5" 7200 obr. 16MB cache. Jestem zadowolony, dysk jest tak do metra słyszalny, jednak jest to tylko głos talerzy i nie przeszkadza. Z działaniem nie ma żadnych problemów. Tylko start mu zajmuje chwilę, jak dysk jest wyłączony i podłączamy USB, to zanim TV go wykryje mija 20-30s.
Prawdopodobnie dyski 5400rpm będą ciut mniej słyszalne. Ale do działania z tv to nie ma nic do rzeczy.
System plików NTFS, bo Fat obsługuje tylko pliki do 4GB, a wiadomo, że filmy w fullHD zajmują sporo więcej.

Tyle ode mnie:eek:k:
 
Dzięki stokrotne janusdel :krol: o to mi chodziło.
Gdybyś mieszkał bliżej to miałbyś u mnie browca ;) a tutaj na forum nawet nie ma opcji podziękowania :niewiem:
Jeszcze raz dzięki.
 

nokitel

New member
Witam to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumialosc.

W tym tygodniu kupuje le40c650 i zastanawia mnie jak to jest z filmami mkv. Chodzi mi konkretnie o taką sytuacje. Np W plikach mkv jest dzwięk dts w języku angielskim i ac3 z lektorem polskim. W b650 sytuacja wyglądała tak że dts nie chodził więc się programem wykasowało i zostawiało tylko i wyłącznie ac3. A jak jest w c650, da się przełączyć w telewizorze źródło dzwięku?
 

nokitel

New member
wydaje mi się ze gdzieś źródło dzwięku powinno się przełączać w telewizorze. Ale właśnie chciałem się dowiedzieć w jaki sposób. Jutro jadę kupić le40c650. Powiedzcie mi taką sprawę. Telewizor głównie będzie służył mi do oglądania plików mkv oraz telewizji SD. Osiedlowej kablówki. Czy jakość będzie znośna z około 4 metrów?? bo narazie niechce brać żadnej N ani cyfry.
 

janusdel

New member
wydaje mi się ze gdzieś źródło dzwięku powinno się przełączać w telewizorze. Ale właśnie chciałem się dowiedzieć w jaki sposób. Jutro jadę kupić le40c650. Powiedzcie mi taką sprawę. Telewizor głównie będzie służył mi do oglądania plików mkv oraz telewizji SD. Osiedlowej kablówki. Czy jakość będzie znośna z około 4 metrów?? bo narazie niechce brać żadnej N ani cyfry.

Z 4 metrów kanały SD da się spokojnie oglądać;)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
@Jericho24

Może i temat się wyczerpał, może jestem na tyle leniwy, że nie chce mi się przedzierać przez setki tematów i tysiące postów, może jestem cholernym laikiem, który nie rozumie połowy sformułowań użytych przez userów... ale to i tak nie uprawnia Cię do udzielania mi tego typu lekcji.

Zadałem pytanie w temacie C650, nie mam zielonego pojęcia czy temat B650 jest odpowiedni, bo nie mam wiedzy specjalistycznej.
Oczekiwałem odpowiedzi od ludzi, którzy taka wiedzę posiadają.
Kiedy Ty szedłeś do szkoły, zapewne nie kazali Ci na nowo odkrywać reguł rządzących światem ale przekazywali wiedzę.
Jest cały temat na tym forum traktujący o trollach forumowych i ludziach leniwych, zapraszam do lektury. Trochę pokory Panie wszechwiedzący.
Jeśli chciałeś "zmusić" mnie do działania, wystarczyło nic nie pisać, a nie napinać się dobijając sobie posty.
Hmmm... jak sie nie myle to przy zakladaniu konta kazdy z nas powinien zapoznac sie z regulaminem danego forum.
A na tym forum czcionka ponad 20 stoi jak byk:
"
Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:







  • Unikać zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych i/lub kwestii uznawanych na forum za oczywiste. By tego uniknąć, należy:

    • <LI style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l1 level2 lfo4; tab-stops: list 72.0pt" class=MsoNormal>użyć wyszukiwarki forum. Ilość tematów na forum jest ogromna i istnieje duża szansa, że ktoś zadał już pytanie, które
      chcesz zadać Ty. <LI style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l1 level2 lfo4; tab-stops: list 72.0pt" class=MsoNormal>poszukać samodzielnie odpowiedzi za pomocą popularnych wyszukiwarek internetowych (www.google.com, www.altavista.com).
      <LI style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l1 level2 lfo4; tab-stops: list 72.0pt" class=MsoNormal>upewnić się, że rozwiązanie problemu nie znajduje się w zasięgu ręki w postaci instrukcji do danego urządzenia/programu.
    • Unikać powielania istniejących już wątków. Przed założeniem wątku dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy topik na ten temat nie został już założony.
      "
W tej chwili tez lamie jeden z pktow regulaminu piszac tego posta, ale krew mnie zalewa jak setny raz widze to samo pytanie, bo ktos jest leniwy i nie potrafi poruszac sie po forum.
Tak dokladnie, chcialem Cie zmusic do odrobiny wysilku i docenienia czyjegos wkladu, ze chcial sie podzielic swoimi informacjami. A pytanie w kolko o to samo, nawet sprzedawce w sklepie moze doprowadzic do furji - chociaz to jego zawod, i nie kazda informacja lezy na wierzchu.
I o co Ci chodzi z tym dobijaniem postow?? Jesli mam za duzo, to moze nowe konto sobie zaloze i od nowa bede pkt "nabijal"? Ich ilosc o niczym nie swiadczy.

Pozdrawiam i zycze bardziej owocnych poszukiwan na tym i na kazdym innym forum.

Zamieszanko wyniknęło z różnic miedzy wersjami LN(USA) i LE.Rysunki wstawione przez Jericho24 pochodzą z manuala wersji LN.No ale wejść z wyjściami nie mylę.
To nie wiedzialem, ze roznice moga byc nawet w wyjsciach/wejsciach w tym samym modelu.
 
Ostatnia edycja:

friday69

New member
Witam, mam pytanie do użytkowników tego modelu. Czy moglibyście się podzielić swoimi ustawieniami obrazu? Chodzi mi o wszystkie ustawienia: ustawienia wyświetlania, ustawienia zaawansowane. Poziomy czerni, tru motion, etc. jakie macie ustawione do oglądania filmów czy grania na konsoli...
 

ggorzki

New member
Ja skorzystałem z ustawień Davida Mackenzie z testu, o którym ktoś już tutaj pisał Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review - konkretnie to 5 komentarz. Pierwsze wrażenie to, że jest za małe podświetlenie, ale wieczorem bardzo fajnie ogląda się filmy.

Zrobiłem tylko dwie zmiany:
- podkręciłem ustawienia 100Hz - redukcja skoków na 3.
- zmniejszyłem temperaturę kolorów na Ciepły 1, dwójka jest jak dla mnie zbyt żółta.

Mam podłączonego X'a po HDMI, ale tam jeszcze nie bawiłem się ustawieniami.
 

Horhe Ortega

New member
To nie wiedzialem, ze roznice moga byc nawet w wyjsciach/wejsciach w tym samym modelu.
Żaden problem-tak czy siak typowego wyjścia audio chinch brak .
Ja skorzystałem z ustawień Davida Mackenzie z testu, o którym ktoś już tutaj pisał Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review - konkretnie to 5 komentarz. Pierwsze wrażenie to, że jest za małe podświetlenie, ale wieczorem bardzo fajnie ogląda się filmy.
Bo ustawienie podświetlenia jest względne i wymaga korekt w zależności od warunków oświetlenia.Zwykle przy podanej wartości jest-*-z wyjaśnieniem.Redukcję skoków z kolei , ustalono na 0 - bo nie stwierdzono juddera.Ciepły 1-to "normalka" dla nieprzyzwyczajonych oczu.Obraz taki...ciepły niby zażółcony a jednak biel jest biała wtedy kiedy ma być.Chodzi mi o to , że ustawienie ciepły 2 wcale nie uniemożliwia całkowicie wyświetlenia bieli takiej jak potrzeba przez TV.
 

Ziolo87

New member
Hejka, zastanawiam się, czy oddając np. TV do serwisu mogę zażądać, aby nie wgrywano mi nowego softu?
Jak to w ogóle jest w przypadku softu dla C650 ? Czytałem gdzieś, że ktoś wgrał sobie nowszy i przestało mu czytać niektóre pliki filmowe, działające wcześniej. To jak ?
POzdrawiam
 

mg147

New member
chyba od dziś dostępna jest nowa wersja FW oznaczona numerkiem 1012.3. Obecnie mam 1011.1 i był jeden taki egzotyczny plik który mi nie ruszył, ale nie jestem pewien na 100% czy ten sam plik próbowałem odtworzyć na fabrycznym fw.

ten nieobsługiwany plik *.wmv to kodek WMV2 (WMP v8 ) według GSpot
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Roznice B65X a C65X (wypowiedz innego forumowicza):

"Mam LE37B651 a w tym tygodniu przyszedł zamówiony przeze mnie dla ojca LE40C650. Muszę przyznać, że robi wrażenie. Zmienili całą oprawę graficzną Internetu i Content Library, dodali na pilocie przycisk Picture Size (zmiana formatu 4:3, 16:9, powiększenie, auto szeroko - jednym przyciskiem). C650 ma inne widgety w internecie, m in. Google Maps - super widget, i wszystko fajnie działa (szkoda, że w naszych TV tego nie ma).

Zauważyłem jeszcze, że w moim LE37B651 przy uruchomieniu filmu lub zdjęć z laptopa z win7 poprzez strumieniowe przesyłanie danych, rozmiar obrazu na TV był maksymalnie w rozdzielczości max dla laptopa 1366x768 (czyli czarna ramka dookoła filmu lub zdjęcia) w C650 rozwiązali ten problem i obraz jest wyświetlany pięknie na całym ekranie (być może jest to wina ustawień laptopa, bo z moim LE37B651 testowałem swojego laptopa z LE40C650 testowałem laptopa ojca, ale na obydwu jest Win7 i ta sama grafika AtiRadeon HD4570). Zauważyłem jeszcze, że w Content jest około 300MB miejsca. Ale za to pilot jest brzydszy i mniejszy. "
 
Do góry