Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

sonlar

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna Samsunga LE32C650.
Ma słuzyć mi jako monitor do kompa i też jako TV do kina domowego.
Przewertowałem forum z LEB65x.. poznałem jego wady i zalety.. a tu pojawiła się seria C... inny soft, inny procesor .. inne matryce...

Parę osób na tym forum wspominało dość ogólnie o współpracy z komputerem i 'pewnych' problemach ze skalowaniem przez d-sub i hdmi.

W wątku B650 pojawiały się opinie, iż LEB650 jako monitor 'daje po oczach' pamiętajmy, że tutaj odległość pracy z TV w roli monitora to 0,7-1m

Interesują mnie wasze opinie o pracy tego TV jako monitora pracującego w natywnej rozdzielczości 1920x1080.
Jakie są Wasze wrażenia z pracą w aplikacjach biurowach (word,excel), internetowych (przeglądarka)..przy dłuższej pracy (pracy wielogodzinnej) oraz oglądaniu filmów z kompa uruchamianych z DVD ?

Wydaje mi się, ze najczulszym punktem jego pracy może być:
- wierne oddanie jakości tekstu/liczb (stabilność wyświetlania, ostrość)
- wpływ matrycy na zmęczenie wzroku w porównaniu do zwykłego monitora
(monitory niby spełniają różne normy na promieniowanie)
 

OSP110233

New member
Czy mógłby ktoś pokierować do kalibracji tego telewizora. Szukam i nie mogę znaleźć.

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)
Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off
CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55
White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24
10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3
Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0
 
Nareszcie mam już to cacko :) no i zaczął się okres kombinacji, testów i doświadczeń.
Idąc za ciosem kupiłem od razu dysk zewnętrzny i tu pojawił się problem :(
2 z 3 filmów, które zarzuciłem testowo maja problem z dźwiękiem.
Efekt jest taki, ze co jakieś 3-5 sek dźwięk jak gdyby się dławił na ułamek sekundy. W 3 filmie działa wszystko normalnie.
Filmy są w formacie mkv.
Wie ktoś może o co chodzi ?
Dodam, że nie robiłem jeszcze żadnych aktualizacji firmware-u. (mam 1006 z marca)
 

Ziolo87

New member
Nareszcie mam już to cacko :) no i zaczął się okres kombinacji, testów i doświadczeń.
Idąc za ciosem kupiłem od razu dysk zewnętrzny i tu pojawił się problem :(
2 z 3 filmów, które zarzuciłem testowo maja problem z dźwiękiem.
Efekt jest taki, ze co jakieś 3-5 sek dźwięk jak gdyby się dławił na ułamek sekundy. W 3 filmie działa wszystko normalnie.
Filmy są w formacie mkv.
Wie ktoś może o co chodzi ?
Dodam, że nie robiłem jeszcze żadnych aktualizacji firmware-u. (mam 1006 z marca)

Jakie te pliki włączyłeś, może były zepsute od początku, lub kodek audio nieodpowiedni dla TV?

Mam pytanie - czy ktoś odtwarzał na C650 MKV 1080p (1920x1080) rip z BR, bo co prawda 720p chodzą wszystkie, ale tych 1080p już mi kilka nie ruszyło...
 

Ziolo87

New member
Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)
Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off
CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55
White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24
10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3
Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0

Do jakiego to modelu ustawienia i jakie (tzn. pod film, tv itp...) ???
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam pytanie - czy ktoś odtwarzał na C650 MKV 1080p (1920x1080) rip z BR, bo co prawda 720p chodzą wszystkie, ale tych 1080p już mi kilka nie ruszyło...
Prawdopodobnie jest tak jak w modelu B650, TV nie odtwarza mkv z ref.frames większym niż 5. Można przekodować film za pomocą uncropMKV do level 4.1 i powinno pójść.
 
Ostatnia edycja:
Jakie te pliki włączyłeś, może były zepsute od początku, lub kodek audio nieodpowiedni dla TV?

Mam pytanie - czy ktoś odtwarzał na C650 MKV 1080p (1920x1080) rip z BR, bo co prawda 720p chodzą wszystkie, ale tych 1080p już mi kilka nie ruszyło...

Jeden to AVATAR (BR Rip 1080p) - obraz idzie genialnie,a dźwięk coś się przydusza jakieś co 5 sek
Drugi to Forbidden Kingdom (tez mkv) i ten sam efekt dźwiękowy.
Obydwa na PC-cie chodzą bezbłędnie, obydwa z lektorem.

Trzeci (też mkv) Władca pierścieni cz. 1 z napisami, chodzi tip-top na obydwu sprzętach :fool:

A tak przy okazji.
Jak wgrać nowy soft.
On-line twierdzi, ze nie widzi aktualizacji.
Jak ściągnę na patyka (plik exe lub po rozpakowaniu) to twierdzi, ze nic tam nie widzi :-(
Gdzieś widziałem kiedyś taki problem, ale za jasną cholerę nie mogę znaleźć rozwiązania :banned:
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Jeden to AVATAR (BR Rip 1080p) - obraz idzie genialnie,a dźwięk coś się przydusza jakieś co 5 sek
Drugi to Forbidden Kingdom (tez mkv) i ten sam efekt dźwiękowy.
Obydwa na PC-cie chodzą bezbłędnie, obydwa z lektorem.

Trzeci (też mkv) Władca pierścieni cz. 1 z napisami, chodzi tip-top na obydwu sprzętach :fool:

A tak przy okazji.
Jak wgrać nowy soft.
On-line twierdzi, ze nie widzi aktualizacji.
Jak ściągnę na patyka (plik exe lub po rozpakowaniu) to twierdzi, ze nic tam nie widzi :-(
Gdzieś widziałem kiedyś taki problem, ale za jasną cholerę nie mogę znaleźć rozwiązania :banned:
Sciągasz nowy soft kopiujesz plik T-VALDEUC.exe na pena, klikasz dwa razy, wtedy archiwum sie rozpakuje. Utworzy się folder o tej samej nazwie T-VALDEUC, bezpiecznie usuwamy pena z kompa, podpinamy do TV i aktualizujemy.
Co do Twoich filmów, to próbowałeś wykluczyć problem z dyskiem i przepływem danych? Jeżeli masz możliwość to spróbuj innego dysku, lub większego pena.
 
Sciągasz nowy soft kopiujesz plik T-VALDEUC.exe na pena, klikasz dwa razy, wtedy archiwum sie rozpakuje. Utworzy się folder o tej samej nazwie T-VALDEUC, bezpiecznie usuwamy pena z kompa, podpinamy do TV i aktualizujemy.
Co do Twoich filmów, to próbowałeś wykluczyć problem z dyskiem i przepływem danych? Jeżeli masz możliwość to spróbuj innego dysku, lub większego pena.

Zaktualizowałem tak jak pisałeś :) poszło - dzięki, ale efekt bez zmian... hmmmmm
Dorzuciłem kolejny filmik (Księga Ocalenia z napisami, mkv) i też śmiga bez zarzutu... już głupieję...
Jeśli to wina transferu twardziela (WD Essential Book 1TB powinno być 480 MB/s) to się chyba zastrzelę :x, na razie nie mam jak tego sprawdzić.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Jeśli to wina transferu twardziela (WD Essential Book 1TB powinno być 480 MB/s) to się chyba zastrzelę :x, na razie nie mam jak tego sprawdzić.
Z dwojga złego wolałbym wymienić twardziela, bo jeżeli się okaże że TV ma problem z dekodowaniem DTS, to będzie krucho.
Czy w tych filmach, które Ci nie działają jest kilka ścieżek dźwiękowych? Piszesz że te z napisami, czyli tylko z jedną ścieżką dźwiękową działają, może trzeba by wyrzucić te niepotrzebne?
 

janusdel

New member
Zaktualizowałem tak jak pisałeś :) poszło - dzięki, ale efekt bez zmian... hmmmmm
Dorzuciłem kolejny filmik (Księga Ocalenia z napisami, mkv) i też śmiga bez zarzutu... już głupieję...
Jeśli to wina transferu twardziela (WD Essential Book 1TB powinno być 480 MB/s) to się chyba zastrzelę :x, na razie nie mam jak tego sprawdzić.

Ja też mam WD my book essential, ale 1,5TB i nie mam żadnych problemów z dźwiękiem w filmach *.mkv. Więc raczej dysk bym wykluczył, chyba że masz jakiś wadliwy egzemplarz. To zawsze możesz sprawdzić za pomocą pendrive, odpalając z niego jakiś film HD.

Mi do tej pory tylko Shrek 2 w 1080p się nie odpalił - nieobsługiwany kodek. Poza tym wszystkie filmy jakie miałem śmigały - bez różnicy, czy z jedną czy z dwiema ścieżkami dźwiękowymi.
 
Niestety (dla mnie) jestem laikiem i nawet nie wiem jak sprawdzić czy jest tam 1 czy 500 ścieżek audio. Dla mnie to po prostu plik z rozszerzeniem mkv.
Jutro postaram się poeksperymentować z innymi filmikami, np. z 720p.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Niestety (dla mnie) jestem laikiem i nawet nie wiem jak sprawdzić czy jest tam 1 czy 500 ścieżek audio. Dla mnie to po prostu plik z rozszerzeniem mkv.
Jutro postaram się poeksperymentować z innymi filmikami, np. z 720p.
Dane o pliku filmowym możesz sprawdzić programem media info, ale widzę że nie ma to już raczej sensu, bo kolega janusdel już napisał, że wszystko u Niego działa bez względu na ilość ścieżek.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Zaktualizowałem tak jak pisałeś :) poszło - dzięki, ale efekt bez zmian... hmmmmm
Dorzuciłem kolejny filmik (Księga Ocalenia z napisami, mkv) i też śmiga bez zarzutu... już głupieję...
Jeśli to wina transferu twardziela (WD Essential Book 1TB powinno być 480 MB/s) to się chyba zastrzelę :x, na razie nie mam jak tego sprawdzić.
480MB/s to jest teoretyczna przepustowosc portu USB 2.0. W praktryce do ok 30Mb/s. To nie jest wina dysku, bo inaczej obraz by tez szarpalo. Prosty programik HD Tune moze sprawdzic rzeczywisty transfer dysku.


Ogladalem ostatnio dwa stojace kolo siebie modele: 32B650 i 32C650. Ku mojemu zdziwieniu wersja C miala matowa (badz pol mat) matryce i obraz wygladal gorzej niz na starszej serii, gdzie matryca jest blyszczaca.
 
Ostatnia edycja:

Ziolo87

New member
U mnie czasem kiedy jest kilka ścieżek dźwiękowych w pliku mkv (Narzędzia-Ustawienia dźwięku) to po wybraniu innej niż domyślna zajmuję chwilkę zanim zadziała... ale działa :)
 

simarik

New member
No jestem już po rozmowach ze sklepem i odsyłam im TV na podmianę kurierem na ich koszt. Jak sprawa się rozwinie to oczywiście poinformuje. Miejmy nadzieję, że doczekam rychłego i szczęśliwego rozwiązania.

No i wczoraj (po tygodniu) doszedł TV po podmianie na nowy. Na razie chodzi (zobaczymy jak długo). W tym kolejnym, który mam także jest matryca AUO widać podobnie jak przy 37" tak i w 46 są właśnie tylko te matryce.
Teraz czas na testowanie i zabawę z tym TV!
 
480MB/s to jest teoretyczna przepustowosc portu USB 2.0. W praktryce do ok 30Mb/s. To nie jest wina dysku, bo inaczej obraz by tez szarpalo. Prosty programik HD Tune moze sprawdzic rzeczywisty transfer dysku.

No to z dyskiem mnie lekko uspokoiłeś... uff
Natomiast dzisiaj wrzuciłem 300 z lektorem 1080p i wszystko śmiga jak ta lala... nic już nie rozumiem :roll:

A tak a'propos pierwszych wrażeń z użytkowania 46C650... to dla mnie masakra w porównaniu z tym co miałem.
Raz, że po lekturze forum, przeskoczyłem z 32 n 46 cali.
Obraz żyleta, nawet na zwykłych divix-ach, dźwięk jak dla mnie nawet bardziej niż zadowalający, mój zestawik Marantza i kolekcja płytek otrzymał drugie życie :D. N-ka też otrzymała nową jakość, choć uwydatniły się bardzo różnice w jakości sygnału na poszczególnych kanałach.
Czerń zadowalająca, matryca taka jakby półmatowa, ale nie zauważyłem jakiś męczących refleksów światła.
Natomiast moja wife stwierdziła, że czasami ma wrażenie jakby teatr telewizji oglądała. Syn natomiast powiedział, ze obraz jest tak "płynny", ze czasami aż za bardzo (nie wiem o co mu chodzi :niewiem:)
 
Do góry