Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

contrip

New member
Witam.
Przedemna zakup telewizora LCD. Mam zamiar kupić Le40C650. Może podpowiecie mi czy oplaca sie wydac więcej(500-700zł) na ten sam model z podswietleniem led ? i czy cena dopłaty jest równoważna z polepszeniem jakości ? czytałem że ma input lag na poziomie 90ms a w game mode ok 45ms. czy lag 45ms bedzie znacząco utrudniał gre i czy bedzie bardzo widoczny(ps3) ? czytałem też o matrycach.Czy warto szukać modelu z matrycą SQ1 ? ta funkacja PIP jest po to że można mieć podglad na jeden kanał a drugi oglągac ? o to chodzi ? A jeśli nie ten model samsunga to może kupić coś innego w podobnej cenie ?
 

Wigash

New member
Witam.
Przedemna zakup telewizora LCD. Mam zamiar kupić Le40C650. Może podpowiecie mi czy oplaca sie wydac więcej(500-700zł) na ten sam model z podswietleniem led ? i czy cena dopłaty jest równoważna z polepszeniem jakości ? czytałem że ma input lag na poziomie 90ms a w game mode ok 45ms. czy lag 45ms bedzie znacząco utrudniał gre i czy bedzie bardzo widoczny(ps3) ? czytałem też o matrycach.Czy warto szukać modelu z matrycą SQ1 ? ta funkacja PIP jest po to że można mieć podglad na jeden kanał a drugi oglągac ? o to chodzi ? A jeśli nie ten model samsunga to może kupić coś innego w podobnej cenie ?
nie ma tego samego modelu z podswietleniem LED - chyba, że 40C uważasz za model, w takim razie poczytaj jeszcze trochę forum.
czy szukać matrycy SQ1? to zależy czy jesteś zboczeńcem matrycowym czy nie?
PIP działa tak jak piszesz, ale tylko z tunera. Nie mozesz zrobić podglądu z wejscia HDMI, SCART itp
siemanko
jestem posiadaczem smsunga 40c650 i na jego pilocie brakuje mi jednego przycisku ... "Sleep". (...)
help!
mi na pilocie brakuje innego przycisku "Beer" (...) help!
 

Miras33

Member
Koledzy działa Wam Youtube na C650?? Bo mi już od kilku tygodni ni huhu. Cała reszta aplikacji działa poprawnie. I nie wiem o co kaman. Może miał ktoś coś podobnego i jakoś się z tym uporał.



U mnie yoytube śmiga cały czas zero problemów,gorzej z połączeniem ze stroną samsunga z aktualizajami na 2 tygodnie 3 razy się połączyłem.

Jaki masz soft ?

Aktualnie soft 2002 ,może tu szukać problemu albo youtube nie może się zaktualizować.
 

contrip

New member
nie ma tego samego modelu z podswietleniem LED - chyba, że 40C uważasz za model, w takim razie poczytaj jeszcze trochę forum.
czy szukać matrycy SQ1? to zależy czy jesteś zboczeńcem matrycowym czy nie?
PIP działa tak jak piszesz, ale tylko z tunera. Nie mozesz zrobić podglądu z wejscia HDMI, SCART itp

chodzilo mi o model UE40C6500 bo chyba to on jest Ledowym odpowiednikiem LE40C650. Czy ipłaca sie wydać te 500 zł więcej na podświtlenie LED ?No bo skoro jak piszą producenci różnica w pobiorze prądu jest ok. 40% to 500zł powiinno sie szybko zwrócic. Tylko czy te ledy rzeczywiście ładnie świecą ? Pytam się bo natknąłem sie na opinie, że nawet jak pojde do sklepu to można źle oceniec ze wzgledu na rózne ustawienia tych lelewizorów. Więc najpierw pytam o opinie a w sklepie dodatkowo bede testował. I jeszcze ten input lag mnie intersuje. Czy 45ms to jest bardzo dostrzegalne przy grach na PS3 ? Zastanawiam sie jeszcze nad kuplnem Sony KDL-40EX710. Przy sony nie wiem jaki jest ten input lag. Może ktoś wie ?
 

Wigash

New member
chodzilo mi o model UE40C6500 bo chyba to on jest Ledowym odpowiednikiem LE40C650. Czy ipłaca sie wydać te 500 zł więcej na podświtlenie LED ?No bo skoro jak piszą producenci różnica w pobiorze prądu jest ok. 40% to 500zł powiinno sie szybko zwrócic. Tylko czy te ledy rzeczywiście ładnie świecą ? Pytam się bo natknąłem sie na opinie, że nawet jak pojde do sklepu to można źle oceniec ze wzgledu na rózne ustawienia tych lelewizorów. Więc najpierw pytam o opinie a w sklepie dodatkowo bede testował. I jeszcze ten input lag mnie intersuje. Czy 45ms to jest bardzo dostrzegalne przy grach na PS3 ? Zastanawiam sie jeszcze nad kuplnem Sony KDL-40EX710. Przy sony nie wiem jaki jest ten input lag. Może ktoś wie ?
jeśli chodzi o zużycie to według pomiarów zgodnych z normą IEC 62087 Edition 2 - to sam producent podaje, że zużycie prądu w LED jest 25% mniejsze niż w LCD - skąd te 40 % wziąłeś? W jakim czasie zwroci sie ta róznica to mozna policzyć jeśli podasz ile płacisz za kilowatogodzinę prądu. Ja brałem LCD bo w tym czasie LED było wiele droższy. Ojciec brał LED z serii B i powiem, że obraz wydaje się taki sam. Może teraz bym sie skusił, ale dźwięk jest trochę gorszy na LED - a nie mam jeszcze kina. No i nie potrzebuję wieszać na ścianie a chyba tak najlepiej się prezentuje LED - bo faktycznie zajebiscie płaski.
 

infi

New member
chodzilo mi o model UE40C6500 bo chyba to on jest Ledowym odpowiednikiem LE40C650. Czy ipłaca sie wydać te 500 zł więcej na podświtlenie LED ?No bo skoro jak piszą producenci różnica w pobiorze prądu jest ok. 40% to 500zł powiinno sie szybko zwrócic. Tylko czy te ledy rzeczywiście ładnie świecą ? Pytam się bo natknąłem sie na opinie, że nawet jak pojde do sklepu to można źle oceniec ze wzgledu na rózne ustawienia tych lelewizorów. Więc najpierw pytam o opinie a w sklepie dodatkowo bede testował. I jeszcze ten input lag mnie intersuje. Czy 45ms to jest bardzo dostrzegalne przy grach na PS3 ? Zastanawiam sie jeszcze nad kuplnem Sony KDL-40EX710. Przy sony nie wiem jaki jest ten input lag. Może ktoś wie ?


jesli o mnie chodzi i o ps3 to na 40C650 w FPSach ten tv jest za wolny, dostrzegam bez problemu roznice miedzy moim starym sharpem ktory ma 27ms - na nim nie widze opoznienia w szybkim fps, a na samsungu niestety ale czuc to opoznienie, jesli nie grasz w fps to wogole nie patrz na te 45ms. i smialo kupuj.
Nie wiem natomiast jak input lag ma seria 6000, jesli jest ponizej 40ms to warto sie zastanowic jesli jestes graczem online.

I jeszcze jedna sprawa jesli szukasz c650 to kup sztuke z matryca SQ1 ktora jest najlepsza.

Nie wiem niestety jak sprawa wyglada w c6000 jakie sa tam matryce w poszczegolnych wielkosciach tv.

A co do roznic lcd vs led, ja osobiscie kupilem rodzicom lcd, gdyz nie jestem przekonany do tych najtanszych ledowych samsungow a seria 6000 to najtansze krawedziaki ledowe a zwlaszcza ze roznica w jakosci obrazu sd dla mnie miedzy seria 6000 a 7000 jest bardzo wyrazna i przez to tez sie zrazilem do serii 6000.
 
Ostatnia edycja:

User27

New member
Słuchajcie czy umiecie na jednej liście ułożyć kanały analagowe przed cyfrowymi dvb-t? Albo je wymieszać np dwa pierwsze kanały to analogi, 3 i 4 cyfrowe i potem znów analogowe.

A tak ogólnie jest program kórym, mozna edytować listy kanałów i wysłać do telewizora?
 
Ostatnia edycja:

stroozyk

New member
Można tak zrobić choć jest to trochę żmudne.
Musisz pousuwać wszelkie programy z podwójną numeracją.
Czyli jak chcesz aby TVP1 było w cyfrze na numerze 1 to usuwasz analogowy program wpisany jako 1.. i tak kolejno.
Najlepiej użyć właśnie takiego programiku do edycji.. powinieneś go znaleźć w poscie dotyczącym firmware'ów c650.
Osobiście jeśli chodzi o numerację starał bym się tak je poukładać żeby np kanały cyfrowe były od 1..2..xx a wszystkie analogowe zaczynały sie np od 5x.

No i pozostaje czekać aż kablówki przestaną się bawić w kodowanie programów dtv SD.
 
Ostatnia edycja:

stroozyk

New member
Można tak zrobić w numeracji, że analogowy program (numer 1) będzie przed cyfrowym (numer 2), jednak na liście priorytet będzie mieć zawsze program cyfrowy.. więc kolejność będzie: 2..inne cyfrowe..1..inne analogowe.
Telewizor zakłada, że pracuje w normalnym regionie gdzie telewizja cyfrowa poprostu jest, tak jak słońce i deszcz :p a telewizja analogowa (tymbardziej w kablu) to jakieś zaszłości z przeszłośći.
 

leo_rex

New member
Witam.

Zwracam się do włascicieli Samsunga LE40C650...To może banalne pytanie, ale, czy mieliscie w opakowaniu z TV srubki do mocowania uczwytu nasciennego - te sluzace do przykrecenia uchwytu do tylnej obudowy TV?? Wydaje mi sie, ze mialem takie srubki i gdzies mi sie zapodzialy.Czy mozna to gdzies dokupic ewentualnuie?
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie ma w zestawie
śruby sa w komplecie z wieszakiem,o rozmiar jest znormalizowany według standardy VESA
pamiętać trzeba tylko że powyżej 46 cali sa większe i potrzebujemy dystansów
 

mirekrek

New member
Witam!!!
Mam TV Samsung 40C650, zestaw głośników Creative T5900 5.1 oraz dekoder nbox HDTV recorder.
Czy mogę w jakiś sposób podłączyć te urządzenia ze sobą?
 

sztynx

New member
Witam stoje przed wyborem tv zastanawiam się między Samsungiem 40c650 a Plazmą Panasonica 42g20.Chciałbym się dowiedzieć jak uwas wygląda oglądanie piłki nożnej na tym tv w kanałach SD oraz HD c+(czy wszystko jest w porządku czy coś przeszkadza np przy szybkiej zmianie kamery.podłączone będzie tez ampli onkyo 703 z kinem.Tv będzie głownie słuzył do oglądania Sportu oraz Filmów kanały będa Sd jak i Hd.Zero grania na konsoli.Dzięki w pomocy przy wyborze tv.
 
Do góry