Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

veer

New member
mkv

soft T-VALDEUC-3005.1 poprzednio 2002 wszystkie mkv dzialaja poprawnie wiec bredni nie pisac testowane na 5 modelach LE40C650
 

cysiox

New member
soft T-VALDEUC-3005.1 poprzednio 2002 wszystkie mkv dzialaja poprawnie wiec bredni nie pisac testowane na 5 modelach LE40C650

To nie są brednie. Jak widać niektórym nie działa, również wyczytałem na forach zagranicznych o podobnym problemie. Testowałeś na 5 modelach całe pliki (filmy, koncerty) czy tylko kilkuminutowe?

Uruchom mkv, który ma 2h kilka razy i wtedy napisz czy działa bez problemu.

PS. Pisząc teraz posta bajka dzieciaka znowu zatrzymała się po 30 minutach.
 
Ostatnia edycja:

cysiox

New member
Samsung zna problem i nowy soft wyjdzie po Nowym Roku, który najprawdopodobniej naprawi ten problem. Taką informację uzyskałem na infolinii.
 

piteron

Active member
Bez reklam
soft T-VALDEUC-3005.1 poprzednio 2002 wszystkie mkv dzialaja poprawnie wiec bredni nie pisac testowane na 5 modelach LE40C650
Kolego ,skoro u Ciebie działają to tylko sie ciesz,ja wiem co u mnie działało,i co po zmianie softu nie działa,i tak jak napisałem ,jestem na 100% pewny że pliki z którymi mam teraz problem(dema HD trwające po max 5 min)były odtwarzane na starszym sofcie,ale problem jest tez z całym sezonem "Kompani Braci".Na starszym sofcie oglądałem po 2 odcinki ,a teraz zgłasza komunikat "nieobsługiwany kodek video"
 

Sasanki

New member
LE(XX)C650 a mkv 1080p z HDD oraz dźwięk z optyka

Witam!

Mam pytanie jak wygląda sprawa z filmami w mkv w 1080p w profilu 5.1 bądź w wysokim biterate w profilu 4.1, daje radę ten TV??? Mowa oczywiście o sytuacji gdy odtwarzamy z podpiętego dysku np 2,5cala.
Czy trzeba coś przerabiać czy idzie to wszystko płynnie?

Druga sprawa dla mnie najistotniejsza bo przebrnąłem chyba przez wszystkie strony tego obszernego materiału na temat serii C i nie znalazłem odpowiedzi. Jak wygląda temat wyjścia optycznego gdy odtwarzamy materiał mkv z DD lub DTS z dysku, czy po optyku wtedy mamy możliwość wypuścić audio (nie musi być zdekodowane) tym się zajmie amplituner. Domyślam się że tak skoro w opisie jest że ma DTS z downmxem do 2.0 ale jest to podstawowy warunek zakupu przeze mnie tego TV dlatego mam prośbę o potwierdzenie moich domysłów czy gdy źródłem dźwięku jest materiał mkv z DD/DTS to mam możliwość go puścić pass- through po optyku na amplituner np. i cieszyć się audio z 5.1

Plazma Panasonica serii S10 np tego nie potrafi nawet jeśli źródłem jest BD podpięty po HDMI stąd pytanie
pzdr
 

cysiox

New member
Witam!

Mam pytanie jak wygląda sprawa z filmami w mkv w 1080p w profilu 5.1 bądź w wysokim biterate w profilu 4.1, daje radę ten TV??? Mowa oczywiście o sytuacji gdy odtwarzamy z podpiętego dysku np 2,5cala.
Czy trzeba coś przerabiać czy idzie to wszystko płynnie?

Daje rade, wszystko działa. Generalnie większość mkv, które są w necie śmigają.

Druga sprawa dla mnie najistotniejsza bo przebrnąłem chyba przez wszystkie strony tego obszernego materiału na temat serii C i nie znalazłem odpowiedzi. Jak wygląda temat wyjścia optycznego gdy odtwarzamy materiał mkv z DD lub DTS z dysku, czy po optyku wtedy mamy możliwość wypuścić audio (nie musi być zdekodowane) tym się zajmie amplituner. Domyślam się że tak skoro w opisie jest że ma DTS z downmxem do 2.0 ale jest to podstawowy warunek zakupu przeze mnie tego TV dlatego mam prośbę o potwierdzenie moich domysłów czy gdy źródłem dźwięku jest materiał mkv z DD/DTS to mam możliwość go puścić pass- through po optyku na amplituner np. i cieszyć się audio z 5.1

Plazma Panasonica serii S10 np tego nie potrafi nawet jeśli źródłem jest BD podpięty po HDMI stąd pytanie
pzdr

Audio po optyku jest 5.1, w zależności od pliku możesz zmienić w TV co ma puszczać na zewnątrz. Domyślnie jest PCM. Możesz ustawić DTS i wtedy na ampli masz 5.1.
 

BadBoy475

New member
Witam!

Mam pytanie jak wygląda sprawa z filmami w mkv w 1080p w profilu 5.1 bądź w wysokim biterate w profilu 4.1, daje radę ten TV??? Mowa oczywiście o sytuacji gdy odtwarzamy z podpiętego dysku np 2,5cala.
Czy trzeba coś przerabiać czy idzie to wszystko płynnie?

Wyższy profil niż 4.1 nie jest obsługiwany. Maksymalny bitrate płynnie obsługiwany to 25MBit/s dla H264 i 30MBit/s dla MPEG 1/2

Druga sprawa dla mnie najistotniejsza bo przebrnąłem chyba przez wszystkie strony tego obszernego materiału na temat serii C i nie znalazłem odpowiedzi. Jak wygląda temat wyjścia optycznego gdy odtwarzamy materiał mkv z DD lub DTS z dysku, czy po optyku wtedy mamy możliwość wypuścić audio (nie musi być zdekodowane) tym się zajmie amplituner. Domyślam się że tak skoro w opisie jest że ma DTS z downmxem do 2.0 ale jest to podstawowy warunek zakupu przeze mnie tego TV dlatego mam prośbę o potwierdzenie moich domysłów czy gdy źródłem dźwięku jest materiał mkv z DD/DTS to mam możliwość go puścić pass- through po optyku na amplituner np. i cieszyć się audio z 5.1

Plazma Panasonica serii S10 np tego nie potrafi nawet jeśli źródłem jest BD podpięty po HDMI stąd pytanie
pzdr

Nie masz się czym martwić. Jeśli ścieżka DD albo DTS zawarta jest w pliku mkv lub avi to bez problemu można ją wypuścić na amplituner po wyjściu optycznym w trybie "bitstream" i cieszyć się dźwiękiem 5.1 :) Podobnie przy oglądaniu naziemnej cyfrówki dźwięk 5.1 można wypuścić po optyku.

Natomiast jeśli podepniesz odtwarzacz Blueray przez HDMI to po optyku da się tylko wypuścić dźwięk stereo.
 

Sasanki

New member
Wyższy profil niż 4.1 nie jest obsługiwany. Maksymalny bitrate płynnie obsługiwany to 25MBit/s dla H264 i 30MBit/s dla MPEG 1/2



Nie masz się czym martwić. Jeśli ścieżka DD albo DTS zawarta jest w pliku mkv lub avi to bez problemu można ją wypuścić na amplituner po wyjściu optycznym w trybie "bitstream" i cieszyć się dźwiękiem 5.1 :) Podobnie przy oglądaniu naziemnej cyfrówki dźwięk 5.1 można wypuścić po optyku.

Natomiast jeśli podepniesz odtwarzacz Blueray przez HDMI to po optyku da się tylko wypuścić dźwięk stereo.


dzięki za wyczerpujące informacje, w zasadzie przesądziły o zakupie (mam nadzieje że nie będę żałował bo w odstawkę poszedł mało popularny u nas i niedoceniany Panasonic L37G20)

skoro audio z HDD w 5.1 bangla to mi wystarczy a w profilu 5.1 filmów mam jak na lekarstwo ( poza tym można zawsze przerobić do 4.1) a poziom biterate`u wystarczający w zupełności.
jeszcze raz dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź
 

Sasanki

New member
jeszcze jedno mam pytanie bo nie wiem czy kupię w lokalnym sklepie czy wysyłkowo...
jest możliwość znaleźć na samym kartonie bez rozpakowywania ( na wlepce np) jaka jest matryca w danym egzemplarzu?
 

Adryjon

New member
Mam pytanie czy w programie ChannelListPCEditor można zmienić nazwy programów, bo jakoś nie umie tego zrobić nie jest to podświetlane, Jeżeli temat już był poruszany to przepraszam bo nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi
 

tommek82

New member
dzięki za wyczerpujące informacje, w zasadzie przesądziły o zakupie (mam nadzieje że nie będę żałował bo w odstawkę poszedł mało popularny u nas i niedoceniany Panasonic L37G20)

skoro audio z HDD w 5.1 bangla to mi wystarczy a w profilu 5.1 filmów mam jak na lekarstwo ( poza tym można zawsze przerobić do 4.1) a poziom biterate`u wystarczający w zupełności.
jeszcze raz dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź

Hej Kolego

Ja do tej pory miałem trzy filmy mkv w profilu High@L5.1 i tylko jeden odtworzył telewizor i prawdopodobnie tylko dlatego że miał mniej niż 9 klatek referencyjnych. Najbezpieczniej mieć filmy w profilu High@L4.1, bo tych z 5.1 jest mało, a jeśli już się taki trafi to można całkiem szybko przerobić go np w MediaCoder do 4.1 :)
 

tommek82

New member
Pytanie do użytkowników C650.

Jak wiadomo funkcja wyłączania ekranu działa podczas oglądania telewizji (Tools -> Oszczędzanie energii -> Wyłącz ekran), funkcja ta nie działa niestety podczas używania USB Playera, co byłoby szczególnie przydatne w czasie słuchania muzyki z TV poprzez USB (bo po co ma świecić jak słuchamy muzy).

W związku z powyższym mam pytanie:

Czy na innych źródłach (HDMI1,2,..., PC) można wyłączyć ekran?
 

cysiox

New member
Wracając do tematu upgrade'u firmware. Czy ktoś orientuje się jaki mogłem mieć firmware w TV kupionym w listopadzie LE46C650?
Mógłby ktoś sprawdzić, please jaki macie soft w TV jeżeli nie robiliscie upgrade'u?
 
Ostatnia edycja:

fenek

Member
Youtube

Koledzy działa Wam Youtube na C650?? Bo mi już od kilku tygodni ni huhu. Cała reszta aplikacji działa poprawnie. I nie wiem o co kaman. Może miał ktoś coś podobnego i jakoś się z tym uporał.
 

bzul

New member
siemanko
jestem posiadaczem smsunga 40c650 i na jego pilocie brakuje mi jednego przycisku ... "Sleep". bardzo mnie to denerwuje bo gdy czuje ze mi sie oko przymyka to (mniej lub bardziej) intuicyjnie chcialbym wlaczyc opcje wylacznika czasowego jednym przyciskiem na pilocie. wlasnie w tym momencie pojawia sie problem bo nie wiem , nie umiem lub poprostu nie ma przycisku odpowiedzialnego za wylaczanie czasowe. troche mnie to zaczelo irytowac co zmusilo mnie do pokombinowania ... z czesciowo pozytywnym skutkiem.
posiadam takze monitorek do kompa z wbudowanym tunerem tv Samsung 2032mw. na pilocie do tego monitora jest przycisk sleep. podszedlem z nim do 40c650 i co sie okazalo ... ze jest mozliwosc wlaczenia wylacznika czasowego przez przycisniecie tylko jednego przycisku.
niech jakas madra glowa mnie uswiadomi, czy ja poprostu nie wiem jak sie poslugiwac oryginalnym pilotem do 40c650, czy genialni inzynierowie z samsunga zapomnial umiescic tego przycisku na pilocie...
szczerze to juz mam dosyc grzebania po menu zeby wlaczyc jedna prosta funkcje i to wtedy gdy juz prawie spie...
help!
 

gotong

New member
Wracając do tematu upgrade'u firmware. Czy ktoś orientuje się jaki mogłem mieć firmware w TV kupionym w listopadzie LE46C650?
Mógłby ktoś sprawdzić, please jaki macie soft w TV jeżeli nie robiliscie upgrade'u?
Witam, ja kupiłem w zeszłym tygdoniu i miałem wersję 2001.2, więc ty z listopada pewnie miałeś podobną.

Pozdrawiam
 

Doczu

New member
siemanko
jestem posiadaczem smsunga 40c650 i na jego pilocie brakuje mi jednego przycisku ... "Sleep". bardzo mnie to denerwuje bo gdy czuje ze mi sie oko przymyka to (mniej lub bardziej) intuicyjnie chcialbym wlaczyc opcje wylacznika czasowego jednym przyciskiem na pilocie. wlasnie w tym momencie pojawia sie problem bo nie wiem , nie umiem lub poprostu nie ma przycisku odpowiedzialnego za wylaczanie czasowe.
Wystarczy kliknąć "Tools" i tam 3 opcja od dołu "Auto Wyłączanie"

Przy okazji witam się z wszystkimi. Jestem tu nowym userem C650.
 
Do góry