Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

gotong

New member
kupilem dzis rutera klasy n i pupa.nie chcialem kupywac adaptera wifi za 200zl ale bede jednak musial.mam wszystko podlaczone za pomoca wifi tylko sam tv idzie na kablu z rutera.po wifi jest predkosc 300kb/s ale na kablu przeciez max 100kb/s musialby byc ruter co daje po kablu tez 300kb/s a takiego nie mam.chociaz net mi szybciej smiga zauwazylem,tyle dobrego.
ale cza jednak adapter zakupic bo nawet z telefonu filmiki tnie na tv(nagrane w jakosci dvd)
Mylisz chyba pojęcia.
Technologia 11N daje albo 150 albo 300 megabitów na sekunde.
po kablu leci 100 megabitów.
to jest około 11 megabajtów.
Spokojnie działa, mam tak podłączone i materiały zarówno z ITV chodzą bez problemu, jak i MKV z udostępniania z kompa.

Reasumując poco musisz mieć 300mb/s na kablu, skoro 100mb/s spokojnie wystarcza do transmisji materiałów video?

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Enagem

New member
Witam. Mam pytanie czy ktoś z Was wie ile kosztuje w sklepie RTV Euro AGD Samsung LE32C650 ? Interesuje mnie tylko cena w salonie a nie w sklepie internetowym. Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za odp.

Poznań-Komorniki 2120zł,ale musisz wiedzieć że zdarzają się różnice cenowe w różnych salonach Euro nawet w tym samym mieście.Jeżeli masz dobrą cenę w ich sklepie sieciowym to możesz tam kupić z odbiorem w sklepie stacjonarnym.
 

duber

New member
Mylisz chyba pojęcia.
Technologia 11N daje albo 150 albo 300 megabitów na sekunde.
po kablu leci 100 megabitów.
to jest około 11 megabajtów.
Spokojnie działa, mam tak podłączone i materiały zarówno z ITV chodzą bez problemu, jak i MKV z udostępniania z kompa.

Reasumując poco musisz mieć 300kb/s na kablu?

pzdr
ok wiec na kablu jest 3 razy wolniej?
mi ipla czy yutube smiga zajefajnie ale chodzi mi o przesyl z kompa filmow w formacie dvd czy hd.
wtedy sie tnie,buforuje...jak winika nawet z twego postu na kablu jest 3 azy wolniej wiec ori adapter wifi samsunga powinien pomoc bo jest klasy n czyli 3 razy szybszy jak kabel.
 

gotong

New member
ok wiec na kablu jest 3 razy wolniej?
mi ipla czy yutube smiga zajefajnie ale chodzi mi o przesyl z kompa filmow w formacie dvd czy hd.
wtedy sie tnie,buforuje...jak winika nawet z twego postu na kablu jest 3 azy wolniej wiec ori adapter wifi samsunga powinien pomoc bo jest klasy n czyli 3 razy szybszy jak kabel.

Tylko do transmisji nie potrzeba tak szybkiego przesyłu.

ale możesz sprawdzić ten adapter, ciekawe jak to będzie śmigało.
Opisz rezultaty.

pzdr
 

duber

New member
tylko szkoda mi wywalic 200zl i sie okaze ze tnie...moze ktos z forum ma wifi w lapciu i rutera klasy N i napisze czy tnie.no i ori adapter ktory jest klasy N
mowa o filmach dvd i hd z kompa
 

gotong

New member
tylko szkoda mi wywalic 200zl i sie okaze ze tnie...moze ktos z forum ma wifi w lapciu i rutera klasy N i napisze czy tnie.no i ori adapter ktory jest klasy N
mowa o filmach dvd i hd z kompa
Też by mi było szkoda.
Sprawdź może połączenie bezpośrednie tv z kompem z pominięciem routera via cable.
 

slimak

New member
Bez reklam
Coś ci się kolego pokręciło, po LAN-ie masz przesył 100Mbps i po kablu zawsze będzie szybciej niż przez Wifi.

Potwierdzam.


Stabilną szybkość 300Mbps na wifi klasy N uzyskasz jak urządzenia będą stały obok siebie, przez ścianę będzie dużo poniżej 100 Mbps. W praktyce przesyłanie filmów HD przez wifi klasy N często sprawia problemy i wielu wypadkach jedynym rozwiązaniem jest kabel.

P.S. W TV połączenia sieciowe LAN / wifi obsługuje układ RTL8201E (10/100Mbps) :)
Google Tłumacz

P.S.2 Linksys 120N zadziałał mi na kablu od razu bez żadnej konfiguracji w TV i ani razu się potem nie zawiesił.
 
Ostatnia edycja:

duber

New member
Potwierdzam.


Stabilną szybkość 300Mbps na wifi klasy N uzyskasz jak urządzenia będą stały obok siebie, przez ścianę będzie dużo poniżej 100 Mbps. W praktyce przesyłanie filmów HD przez wifi klasy N często sprawia problemy i wielu wypadkach jedynym rozwiązaniem jest kabel.

P.S. W TV połączenia sieciowe obsługuje układ RTL8201E (10/100Mbps) :)
Google Tłumacz

P.S.2 Linksys 120N zadziałał mi na kablu od razu bez żadnej konfiguracji w TV i ani razu się potem nie zawiesił.
akurat u mnie jest odleglosc ok 5 metrow miedzy urzadzeniami...
nie moze byc rozwiazaniem kabel skoro on ma mniejsza predkosc jak wifi klasy N,bylo by bez sensu to...nie poto jest klasa n aby po kablu szlo szybciej...
co nie zmienia faktu ze skoro uklad tv obsluguje max 100 to lipa...wiec da rade puscic sygnal dvd czy hd bezprzewodowo aby nie cielo?czy trzeba ciagnąc kabel od kopma do rutera aby dalo rada ogladac film dvd bez przynoszenia kompa do tv?ale wkoncu to bez sensu skoro niby wifi oferuje wieksza predkosc jak kabel(w dobrych warunkach,a mysle ze ja je spelniam).ehhh
 
Ostatnia edycja:

duber

New member
teraz wzielem zrobilem doswiadczenie,wzielem telefon z nagranym filmem w dvd polozylem przy ruterze i na tv buforuje jednak.przypominam wifi n i w fonie klasy n a tv do rutera kablem....hmmm
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
teraz wzielam zrobilem doswiadczenie,wzielem telefon z nagranym filmem w dvd polozylem przy ruterze i na tv buforuje jednak.przypominam wifi n i w fonie klasy n a tv do rutera kablem....hmmm

HD Blu-ray max 40Mbps.
DVD max 9Mbps.

Na kablu DNLA bez zacięć puszczałem filmy na TV 80-90Mbps.
 

duber

New member
czyli problem jest pomiedzy laptopem a ruteram(bezprzewodowo)a nie miedzy ruterem a tv?(przewodowo) pomimo ze laptop jest baardzo blisko rutera i pracuja po klasie N?
skąd te buforowanie przy dvd...
 
Ostatnia edycja:

gotong

New member
czyli problem jest pomiedzy laptopem a ruteram(bezprzewodowo)a nie miedzy ruterem a tv?(przewodowo) pomimo ze laptop jest baardzo blisko rutera i pracuja po klasie N?
skąd te buforowanie przy dvd...

1. transmisja bezprzewodowa pomimo maksymalnej specyfikacji wyższej od łączności kablowej w realnych warunkach nie daje tak dobrych efektów. W kablu nigdy nie ma zakłuceń zewnętrznych takich jak telefony komórkowe, sieci sonsiada i td.
2. Mógł byś powiedzieć mi jaki to jest laptop?
3. tak jak ci napisałem zrób test z bezpośrednim połączeniem.
4. sprawdź wszystkie zapory i pogramy obsługujące sieć na laptopie.
5. może masz jakieś filtrowanie ruchu
wewnętrznego w routerze włączone lub blokadę jakiś portów, chociaż nie wiem czy w sieci wewnętrznej powinno odgrywać to jakąś rolę.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
miedzy ruterem a tv na kablu max 100 a po wifi 300 wiec teoretycznie filmy dvd czy hd po ori adapterze samsunga powinny smigac bo jest klasy N
Co za pitolenie. Napisali na pudelku jakas liczbe i szczerzysz zeby. Tlumacza ci koledzy, ze po WIFI jest wolniej niz po kablu, bo tak w rzeczywistosci jest.
5 minut szukania w google i patrz co znalazlem:

W przypadku WiFi nadawanie i odbieranie wykonywane jest po tym samym medium radiowym dlatego tylko w teorii jest to 300Mbps w rzeczywistości jest to ok 140-150Mbps.
W przypadku kabla nadawanie i obieranie wykonywane jest po innych parach przewodów dlatego dostępne jest pełne 100Mbps.

Czyli w teorii po wifi N maksymalny teoretyczny transfer to ok 17MB/s a po kablu tak jak napisał omak 12MB/s. Dochodzą jeszcze sumy kontrolne kontrola błędów retransmisje i transfer się zmniejsza. Dodatkowo WiFi jest podatne na zakłócenia a kabel nie dlatego często kabel 100Mbps jest lepszy od N.


I drugi cytat:
To, co jest podawane na pudełku to ZAWSZE teoretyczna prędkość.
I tak:
802.11b teoretycznie max.: 11Mbps, rzeczywiste max.: ~5Mbps
802.11g teoretycznie max.: 54Mbps, rzeczywiste max.: ~20Mbps
802.11a (j.w.)
802.11n teoretycznie max.: 300Mbps, rzeczywiste max.: ~100Mbps (chociaż trudno mi w to uwierzyć:)

Rzeczywiste prędkości osiągalne są przy bardzo dobrych wiatrach, zakładając, że warunki są idealne.


Od siebie dodam, ze w 1998r. mialem zrobiona siec na osiedlu z kumplami po koncentryku (taka okragla wtyczka). Najwieksza odleglosc do kolejnego kompa wynosila ok 150m i transfer realny mialem na poziomie 12-13MB/sek. Jak na tak duza odleglosc i stare karty sieciowe, to transfer byl zajefajny.
Poza tym duzo mniejszy problem z konfiguracja kabla.
 

Wigash

New member
teraz wzielem zrobilem doswiadczenie,wzielem telefon z nagranym filmem w dvd polozylem przy ruterze i na tv buforuje jednak.przypominam wifi n i w fonie klasy n a tv do rutera kablem....hmmm
ale się obśmiałem gościu :) naprawdę :bober:
widać po powyższym cytacie i innych wypowiedziach, że nie masz bladego pojęcia jak to jest w realu z tymi transferami. Nie pomyślałeś, że to między telefonem a routerem jest jakieś opóźnienie? Skąd wiesz, że z telefonu doleciał sygnał z maksymalną prędkością??
W sumie nie twoja wina nikt nie musi się znać na wszystkim.
Transfer 300 Mb TEORETYCZNIE można uzyskać ale w trybie MIMO - czyli odbiornik i nadajnik mają po dwie anteny które nadają i odbierają sygnał niezależnie dzięki czemu jest mniejsze prawdopodobieństwo na wygaszenie sygnału. Nie oznacza to jednak, że na obu uzyskasz od razu maksymalny transfer, ale nawet gdyby tak było to adapter ma pewnie tylko jedną antenę więc o 300 Mbps zapomnij.
Co nie oznacza, że adapter nie będzie działał bo jak napisał slimak HD potrzebuje przepustowości 40 Mbps więc powinno wystarczyć. To, że na kablu masz jakieś lagi to zła konfiguracja, przetestuj bezpośrednie połączenie i metodą eliminacji sprawdź co spowalnia transfer. U mnie po LAN HD smiga bez przycinki.
I zapamiętaj sobie po kablu suma summarum będzie szybciej niż po wifi. To tak jak byś nalewał wodę z dzbanka stojąc na stołku do szklanki na podłodze - raz przez rurke a raz bez

ależ to porównanie mi się udało its beautiful :mrgreen:

ps.
a adapter samsunga ma Frauka dostała za jednego zyla - spytajcie grzecznie to może wam powie jak jej śmiga :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry