Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

interaktiv

New member
za kilka dni jadę oglądać le40b651 i jestem ciekawy czy gościu coś grzebał w menu serwisowym i czy tv ma gwarancje, głupie wydaję się to co wyczytałem, wejście do menu serwisowego to utrata gwarancji, to jak w przypadku kupowania używanego sprzętu na niby gwarancji sprawdzić czy koleś nie majstrował w menu serwisowym , a też chciałbym sprawdzić ile tv ma wyświeconych godzin, bardzo proszę o pomoc

Tu jest informacja gdzie jest wyświetlany w menu serwisowym czas działania matrycy:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...t-opinie-wszystko-o-serii-416.html#post472812

Wielokrotnie tu ludzie opisywali proces realizacji napraw gwarancyjnych przez serwis, i jest to głównie firma podwykonawcza, która nie grzebie w oprogramowaniu tylko wymienia podzespoły. Telewizor składa się z 3 elementów: matrycy, zasilacza i płyty głównej. Więc nie ma co się bać wchodzenia w menu serwisowe, co nawet jest konieczne jeśli chcesz podłączyć głośniki zewnętrzne.
 

muchac35

New member
posiadam b651 z softem 2005 i chciałem zapytać czy można kopiować do pamięci TV bo kiedyś na forum były takie pytania ale bez odpowiedzi jeśli się da to prosze o info
 

interaktiv

New member
posiadam b651 z softem 2005 i chciałem zapytać czy można kopiować do pamięci TV bo kiedyś na forum były takie pytania ale bez odpowiedzi jeśli się da to prosze o info

Można, ale trzeba to uaktywnić w menu serwisowym, opcja nazywa się o ile dobrze pamiętam "WiseLink Write" trzeba ustawić na On, ale uzyskuje się w ten sposób ok 160MB w Media Player, dla mnie jedyną korzyścią z tego jest to, że MediaPlay uruchamia się nawet jeśli nie ma podłączonego pendriva.
Gry można kopiować z USB za pomocą zakładki WWW w Content.
 

zielony94

New member
Witam czy mógł by ktoś zapodać mi tą metodę Geo650 autouruchamianie tych gier albo podac post w ktorym to jest bo już mam tyle przeszukane i nie moge zanalezc?

>>>Dobra znalazłem ale strach przy tym kombinować chyba odpuszczę. Pozdro
Aha czy jest możliwość zmiany koloru napisów z żółtych na np zielony? używam Bigger Yellow Font
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
Hallo,
witam wszystkich.
Mam male pytanie do PVR. Przy nagrywaniu niektorych kanalow nie mam glosu.
Wie ktos moze o czego to zalezy.

dziekuje i pozdrawiam
zapisek

Wczoraj też to zauważyłem, dźwięk się nagrywa ale....
Na przykładzie TVN w DVB-T:
Jeśli nadawane są dwie ścieżki dźwiękowe, nagrywa się tylko jedna, chyba wybrana w MENU telewizora (MENU > Dźwięk > Format dźwięku), w przypadku TVN program nagrywa się z dwoma ścieżkami, ale jedna jest niema. Na komputerze, gdzie można wybrać ścieżki dźwięk jest. Problem można chyba rozwiązać odpalając dodatek Audio Switch do MediaPlay.

Ciekaw jestem czy aplikację PVR+ można zintegrować z harmonogramem, który już jest w telewizorze, który odpowiada za przełączanie kanałów o określonej porze? (zielona ikona zegara w EPG)
Ciekawe, też czy w telewizorze jest funkcja wake up on time?
 

norbid

New member
Witam czy mógł by ktoś zapodać mi tą metodę Geo650 autouruchamianie tych gier albo podac post w ktorym to jest bo już mam tyle przeszukane i nie moge zanalezc?

Przegladalem sposob "hackowania" wersji C i ten sam sposob mozna zastosowac w wersji B do automatycznego wgrywania "gier"
Wystaczy tylko maly dopisek do skryptu /mtd_rwarea/usb_mount/usb_hotplug.sh , ktory bedziesz szukal na podlaczonym pendrive skryptu o nazwie run.sh.
Przyklad podany masz tutaj:
SamyGO • View topic - Hacking C series TV. It`s already done!
 

zapisek

New member
Wczoraj też to zauważyłem, dźwięk się nagrywa ale....
Na przykładzie TVN w DVB-T:
Jeśli nadawane są dwie ścieżki dźwiękowe, nagrywa się tylko jedna, chyba wybrana w MENU telewizora (MENU > Dźwięk > Format dźwięku), w przypadku TVN program nagrywa się z dwoma ścieżkami, ale jedna jest niema. Na komputerze, gdzie można wybrać ścieżki dźwięk jest. Problem można chyba rozwiązać odpalając dodatek Audio Switch do MediaPlay.

Witam wszystkich,
dziekuje za odpowiedz, juz myslalem ze to ja gdzies blad robie.
Moje nagrania sprawdzalem na komputerze i tez nie mam tam glosu.
Od czego to zalezy, ze jedne programy nagrywane sa prawidlowo a inne nie, jeszcze nie stwierdzilem.
Mam nadzieje ze ktos znajdzie przyczyne i rozwiazanie.

Pozdrawiam i zycze przyjemnej niedzieli
zapisek
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Przegladalem sposob "hackowania" wersji C ...
Mam C650. Potrzebuję z własnego widgetu uzyskać dostęp do pliku na USB.
Czy ktoś może wie w jaki sposób przy użyciu tego pluginu "SAMSUNG-INFOLINK-FILESYSTEM"
skopiować wybrany plik z USB w takie miejsce aby później możliwy był dostęp do niego przez przez opisany w SDK FileSystem.
 

interaktiv

New member
Przegladalem sposob "hackowania" wersji C i ten sam sposob mozna zastosowac w wersji B do automatycznego wgrywania "gier"
Wystaczy tylko maly dopisek do skryptu /mtd_rwarea/usb_mount/usb_hotplug.sh , ktory bedziesz szukal na podlaczonym pendrive skryptu o nazwie run.sh.
Przyklad podany masz tutaj:
SamyGO • View topic - Hacking C series TV. It`s already done!

plik usb_hotplug.sh w serii B znajduje się w mtd_boot/usb_mount/, który jest tylko do odczytu. Więc nie da się "tylko podmienić" tego pliku (np. przez FTP), proszę nie podawać nieprawdziwych informacji i nie wprowadzać użytkowników w błąd!
 

kwasior21

New member
A ja chcialbym powrocic do temetu flac playera, fajnie by bylo gdyby dzialalo,a le cso nie chce ...
Prosilbym o akas mala wskazowke jak to uruchomic, flac to flac, zaden mp3 nie podskoczy ...

Pozdro.
 

norbid

New member
plik usb_hotplug.sh w serii B znajduje się w mtd_boot/usb_mount/, który jest tylko do odczytu. Więc nie da się "tylko podmienić" tego pliku (np. przez FTP), proszę nie podawać nieprawdziwych informacji i nie wprowadzać użytkowników w błąd!

Fakt, troche sie rozpedzilem i podalem zla sciezke dostepu.

A co myslisz na temat podmiany /mtd_boot za pomoca komendy:
Kod:
mount --bind jakis_katalog  /mtd_boot
"jakis_katalog" bedzie kopią /mtd_boot oraz bedzie mial mozliwosc zapisu co spowoduje ze bedzie mozna zmodyfikowac usb_hotplug.sh
 

triv

New member
internet@tv

Witam,

Mam problem z Samsung Internet@TV w telewizorze LE40B650. Po updacie z nieszczęsnego T-CHL7DEUC-3000.2 do T-CHL7DEUC-3001.1 przestała działać wspomniana usługa. Telewizor łączy się z samą siecią, można go pingować z innego urządzenia, firewalle w routerze są wyłączone, DLNA działa. Po włączeniu klawisza internet tv na pilocie lub po wyborze w menu całość się ładowała, ładowała i załadować w końcu nie mogła. Najczęściej po prostu albo po kilku minutach bez żadnej informacji przestało się ładować i nic się nie działo albo wyskakiwała informacja, że jest błąd w połączeniu z internetem i pojawiało się okienko konfiguracji. W okienku można było sprawdzić jakość połączenia - i wszystko ok, połączenie jest, ale widgety nie są dostępne. Za radą na innym forum zresetowałem telewizor przytrzymując exit na pilocie. Zrobiło się ciekawie bo teraz przy próbie włączenia internet tv wyskakuje informacja "usługa jest niedostępna". Spróbowałem jeszcze jednej opcji - reset samych ustawień internet tv - na pilocie wybieram sekwencję Mute, 9, 4, 8, Exit po czym włącza się menu widgetów, uwaga ciekawostka z logo Yahoo, coś tam ładuje, niby pobiera nowe wersje widgetow, prosi o wybór kraju (na liście nie ma Polski, jest tylko kilka krajów, więc wybieram UK), potwierdzenie umowy licencyjnej itd, samouczek i okazuje się, że wszystkie widgety są właśnie związane z Yahoo (prawdopodobnie przez wybór UK). Samo menu internet TV wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej plus są zupełnie inne, nowe widgety związane z Yahoo właśnie. Jest Youtube, nawet działa ale też wygląda inaczej (wcześniej np w wyszukiwaniu pisało się za pomocą klawiszy na pilocie tak jak smsa w standardowym telefonie a teraz jest wyświetlana na TV cało ekranowa klawiatura po której można nawigować). Ok, niby są różnice ale całość działa... do czasu wyłączenia internet tv. Przy próbie ponownego włączenia jest znów komunikat, że "usługa jest niedostępna".
Moje pytanie to czy ktoś ma też problemy z i@TV na modelach LExxB65x na sofcie 3001.1? Czy podobne problemy pojawiają się też na innym sofcie bo np na 3000.2 żadnych problemów nie miałem, ale z drugiej strony dawno z opcji i@TV nie korzystałem więc nie wiem czy problem leży po stronie nowego softu, mojego TV, problemów technicznych dostawcy usługi i@TV na Polskę/Europę/Świat, czy też może samsung wypiął się na użytkowników modeli serii B i zaprzestał 'supportu' usługi?
 

misiakrp

New member
Witam,

Mam problem z Samsung Internet@TV w telewizorze LE40B650. Po updacie z nieszczęsnego T-CHL7DEUC-3000.2 do T-CHL7DEUC-3001.1 przestała działać wspomniana usługa. Telewizor łączy się z samą siecią, można go pingować z innego urządzenia, firewalle w routerze są wyłączone, DLNA działa. Po włączeniu klawisza internet tv na pilocie lub po wyborze w menu całość się ładowała, ładowała i załadować w końcu nie mogła. Najczęściej po prostu albo po kilku minutach bez żadnej informacji przestało się ładować i nic się nie działo albo wyskakiwała informacja, że jest błąd w połączeniu z internetem i pojawiało się okienko konfiguracji. W okienku można było sprawdzić jakość połączenia - i wszystko ok, połączenie jest, ale widgety nie są dostępne. Za radą na innym forum zresetowałem telewizor przytrzymując exit na pilocie. Zrobiło się ciekawie bo teraz przy próbie włączenia internet tv wyskakuje informacja "usługa jest niedostępna". Spróbowałem jeszcze jednej opcji - reset samych ustawień internet tv - na pilocie wybieram sekwencję Mute, 9, 4, 8, Exit po czym włącza się menu widgetów, uwaga ciekawostka z logo Yahoo, coś tam ładuje, niby pobiera nowe wersje widgetow, prosi o wybór kraju (na liście nie ma Polski, jest tylko kilka krajów, więc wybieram UK), potwierdzenie umowy licencyjnej itd, samouczek i okazuje się, że wszystkie widgety są właśnie związane z Yahoo (prawdopodobnie przez wybór UK). Samo menu internet TV wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej plus są zupełnie inne, nowe widgety związane z Yahoo właśnie. Jest Youtube, nawet działa ale też wygląda inaczej (wcześniej np w wyszukiwaniu pisało się za pomocą klawiszy na pilocie tak jak smsa w standardowym telefonie a teraz jest wyświetlana na TV cało ekranowa klawiatura po której można nawigować). Ok, niby są różnice ale całość działa... do czasu wyłączenia internet tv. Przy próbie ponownego włączenia jest znów komunikat, że "usługa jest niedostępna".
Moje pytanie to czy ktoś ma też problemy z i@TV na modelach LExxB65x na sofcie 3001.1? Czy podobne problemy pojawiają się też na innym sofcie bo np na 3000.2 żadnych problemów nie miałem, ale z drugiej strony dawno z opcji i@TV nie korzystałem więc nie wiem czy problem leży po stronie nowego softu, mojego TV, problemów technicznych dostawcy usługi i@TV na Polskę/Europę/Świat, czy też może samsung wypiął się na użytkowników modeli serii B i zaprzestał 'supportu' usługi?

chyba więcej czasu zajęło napisanie tego posta niż cofnięcie sie 2 zakładki wcześniej na których był już poruszany temat !!!

problem dotyczy wszystkich bez różnicy na soft ! po update internet tv do 1066 działa to jak ........ :x

koledzy miał ktoś taki problem z wgrywaniem paru widgetów na raz
łączy sie pokazuje 1/4 widgety laduje pierwszy wskakuje drugi i juz wisi po chwili wychodzi z I@TV
jak wejde ponownie to juz zawiśnie na pierwszym zaraz na początku
myślałem ze którys widget jest zj..... wiec zamieniłem kolejność i to samo (wcześniej wyłączyłem TVi włączyłem ) pierwszy idzie i jest zainstalowany drugi polowa i juz wyje....ka :(
 

triv

New member
chyba więcej czasu zajęło napisanie tego posta niż cofnięcie sie 2 zakładki wcześniej na których był już poruszany temat !!!

problem dotyczy wszystkich bez różnicy na soft ! po update internet tv do 1066 działa to jak ........ :x

Przejrzałem więcej niż dwie ostatnie strony tego tematu jak i innych tematów na tym forum i nie znalazłem informacji która jasno by odpowiadała na moje pytanie.
Nie jestem pewien czy jest to wina updateu samego i@TV do wersji 1066 bo przecież podczas resetu TV wszystkie ustawienia łącznie z i@TV powinny wrócić do ustawień fabrycznych (no chyba że 1066 jest standardowo zaszyta w nowym firmware jako fabryczna), z drugiej strony sam reset i@tv działa, tylko nie odnajduje tej usługi dla Polski.
Dziś napisałem maila z pytaniem do Samsunga czy internet@TV w serii B w ogóle będzie znów działać. Zobaczymy czy i co odpowiedzą. Dodatkowo na stronie samsunga znalazłem informację że i@TV działa tylko na modelach z serii C, więc być może zaprzestali suportu dla starszych modeli...
Oczywiście to gdybanie.
W każdym razie gdyby usługa nadal nie działała to moim zdaniem była by to podstawa do reklamacji na podstawie niezgodności towaru z umową i zwrotu kasy.
 

misiakrp

New member
Przejrzałem więcej niż dwie ostatnie strony tego tematu jak i innych tematów na tym forum i nie znalazłem informacji która jasno by odpowiadała na moje pytanie.
Nie jestem pewien czy jest to wina updateu samego i@TV do wersji 1066 bo przecież podczas resetu TV wszystkie ustawienia łącznie z i@TV powinny wrócić do ustawień fabrycznych (no chyba że 1066 jest standardowo zaszyta w nowym firmware jako fabryczna), z drugiej strony sam reset i@tv działa, tylko nie odnajduje tej usługi dla Polski.
Dziś napisałem maila z pytaniem do Samsunga czy internet@TV w serii B w ogóle będzie znów działać. Zobaczymy czy i co odpowiedzą. Dodatkowo na stronie samsunga znalazłem informację że i@TV działa tylko na modelach z serii C, więc być może zaprzestali suportu dla starszych modeli...
Oczywiście to gdybanie.
W każdym razie gdyby usługa nadal nie działała to moim zdaniem była by to podstawa do reklamacji na podstawie niezgodności towaru z umową i zwrotu kasy.

no może trochę więcej niż 2 ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...-46b650-test-opinie-wszystko-o-serii-610.html

wychodzi na to że wszystkim tak działa ja mam soft jeszcze 2004;)
Internet@TV samo sie zaktualizowało przez neta :(

tego można było sie spodziewać ze seria B to pilotażowa/ testowa ser i juz ją olali tak jak to zrobią za rok z serią C ;)
ja już sie pogodziłem z tym faktem nadzieje w kolegach z samygo !
niech tylko odpalą skype i będę miał czad tV żadne 3D mni nie jest potrzebne!
 

moras86

New member
DTS Experience - obsługa DTS w Samsung B650

Obsługa DTS dostępna będzie jako aplikacja uruchamiana z menu Content Library. Od admina SamyGO wiem, że nie radzi sobie z obsługą 7. kanałów dźwięku oraz czasami dźwięk jest zaszumiony.

Nie pozostaje nic innego jak czekać - Samsung NetSurf | Lista aplikacji.
 

misiakrp

New member
Tylko skąd on niby ma wiedzieć? Jakby coś wiedział to raczej by napisał.
Aplikacji jeszcze nie ma, premiera 20 XI.
Poza tym, to chyba nie problem kliknąć w linka i samemu przeczytać co pisze autor aplikacji?

bo może ma np. inny jeszcze kontakt z osobami z forum samygo :p
to pod tym linkiem też czytałem SamyGO • View topic - Adding DTS support for B-series DTV

teraz widzę nowy link VideoLAN - VideoLAN developers - libdca

dzięki moras86 za odpowiedz
czekamy wiec do 20 ;)
te drobne niedoskonałości poprawią ważne ze temat rozgryźli :)
nie znalazłem nigdzie jeszcze info czy pracowali nad przepuszczeniem przez optyka coś wiecej niż tylko stereo ?

jakby ktoś był zainteresowany to ponoć nowe twonky media w wer. 6 juz sobie radzi z MKV
ja oczekuje tylko paczki QPKG (potrzebne do wgrania w NAS) i będzie git ;)
 
Do góry