Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

moras86

New member
Pvr+ 1.0 premiera

Witam

W dniu jutrzejszym, czyli 11 listopada o godzinie 11:11 nastąpi premiera nowej wersji aplikacji do nagrywania kanałów cyfrowych.

PVR+
autor: Geo650
pvr.png



Fragment wstępu z dokumentacji:

Telewizory Samsung serii “B”, w szczególności B65x, według specyfikacji nie mają możliwości nagrywania programów. Ta możliwość pojawiła się dopiero w kolejnych modelach. Jednak do pewnej wersji, wbudowane w odbiornik oprogramowanie (firmware) zawierało mechanizmy umożliwiające zapis strumienia cyfrowego do pliku. Grupa zapaleńców, w tym kilku wysokiej klasy specjalistów opracowała sposób wykorzystania uśpionych w firmware funkcji. Ich wykorzystanie wymaga od użytkownika wstrzymania się od aktualizacji firmware.

Po serii eksperymentów powstała pierwsza aplikacja pozwalająca na nagrywanie kanałów cyfrowych. W ślad za nią powstały następne, coraz bardziej rozbudowane. Aplikacja, której opis znajduje się w dalszej części tego podręcznika jest właśnie kolejnym wydaniem tego samego udoskonalenia. W stosunku do wcześniejszych wydań (PVR, geoPVR, SamyGoPVR) aplikacja PVR+ została utworzona prawie od nowa, na bazie podstawowych procedur i zasad działania. Całkowicie od nowa został opracowany i oprogramowany interfejs OSD, który ma na celu ułatwić posługiwanie się programem osobom nieobeznanym z obsługą komputerów. Dlatego aplikacja jest konfigurowalna całkowicie z poziomu pilota zdalnego sterowania. Nie ma żadnych plików konfiguracyjnych, do których użytkownik musiałby zaglądać.


Lista nowości jest pokaźna. Zaś dzięki interfejsowi zintegrowanemu z menu wbudowanemu w telewizor obsługa jest niezwykle intuicyjna.

Aplikacja wraz z szczegółową dokumentacją w języku polskim dostępna będzie do pobrania ze strony: Samsung NetSurf | Lista aplikacji

Pozdrawiam
 

myca

New member
Widgety serii C

Znalazłem chwilę czasu i posiedziałem nad widgetami serii C, video, radio, itp i niestety nie mam dobrych wiadomości. Te widgety nie będą działać na naszych telewizorach. Widgety te korzystają z pluginów których nie ma w naszych tv. Pluginy są wywoływane z pliku index.html mniej więcej tak:

<!-- Plugins -->
<object id="pluginPlayer" border=0 classid="clsid:SAMSUNG-INFOLINK-PLAYER"></object>
<object id="pluginAudio" border=0 classid="clsid:SAMSUNG-INFOLINK-AUDIO"></object>
<object id="pluginTVMW" border=0 classid="clsid:SAMSUNG-INFOLINK-TVMW"></object>

I o ile id= nie ma jakiegoś znaczenia jest po prostu definicją używaną później w widgecie, to classid ma ogromne bo wywołuje plugin którego definicja zapisana jest w pliku plugin.info który znajduje się w katalogu /mtd_cmmlib/InfoLink/lib/

Na rosyjskim forum podanym przez Moras86 są już dostępne zrzuty i pliki oprogramowania serii C i być może wystarczy sobie podmienić kilka plików w tv, niestety ja nie mam odwagi robić takich eksperymentów.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
W B650 jest plugin classid="clsid:D27CDB6E-444553540000". Można go użyć w C650 zamiast 'SAMSUNG-INFOLINK-PLAYER'. Pozwala on odtwarzać filmy w różnych formatach.
 

pucpuc

New member
Geo650 jesteś wielki. To co stworzyłeś jest genialne! Dumy jestem, że Polak potrafił stworzyć coś tak wspaniałego. Tobie i Wszystkim, którzy Ci pomagali serdecznie dziękuję! Myślę, że teraz Samsung będzie chciał Cię kupić z każde pieniądze. Dzieki raz jeszcze - mamy teraz najfunkcjonalniejszy telewizor na świecie.
 

sam650

New member
Geo650 jesteś wielki. To co stworzyłeś jest genialne! Dumy jestem, że Polak potrafił stworzyć coś tak wspaniałego. Tobie i Wszystkim, którzy Ci pomagali serdecznie dziękuję! Myślę, że teraz Samsung będzie chciał Cię kupić z każde pieniądze. Dzieki raz jeszcze - mamy teraz najfunkcjonalniejszy telewizor na świecie.
Dzięki za miłe słowa. Pamiętajmy o współautorach, z których największy wkład miał moras86, znany już ze swoich dotychczasowych zasług. Dzięki niemu mamy taką grafikę. Dostarczył mi wiele pomysłów i testował próbne wersje aplikacji. Część z tych pomysłów jeszcze nie jest zrealizowana. Z naszych rodaków również reaper7 zasługuje na laury, bo to dzięki niemu zmusiłem się do wykorzystania systemowej czcionki TrueType w miejsce bitmapowej.
PVR+, choć wykonany w wąskim gronie, jest jednak efektem pracy grupowej, głównie ludzi z forum SamyGO.

A Samsung? Cóż. Mi wystarczy, że nie wyślą do mnie antyterrorystów :mrgreen:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dzięki za miłe słowa. Pamiętajmy o współautorach, z których największy wkład miał moras86, znany już ze swoich dotychczasowych zasług. Dzięki niemu mamy taką grafikę. Dostarczył mi wiele pomysłów i testował próbne wersje aplikacji. Część z tych pomysłów jeszcze nie jest zrealizowana. Z naszych rodaków również reaper7 zasługuje na laury, bo to dzięki niemu zmusiłem się do wykorzystania systemowej czcionki TrueType w miejsce bitmapowej.
PVR+, choć wykonany w wąskim gronie, jest jednak efektem pracy grupowej, głównie ludzi z forum SamyGO.

A Samsung? Cóż. Mi wystarczy, że nie wyślą do mnie antyterrorystów :mrgreen:

PANOWIE! Szacunek :)
Imponujące jest to (oprócz użytecznego softu) że dodatkowo bardzo starannie jest wszystko wykończone: grafika, dokumentacja - Pełen profesjonalizm. Od początku do końca. Tak firmówki często nie wyglądają.

VERY iMPRESSIVE
 

roberto18

New member
mam takie proste pytanie, bo przyznam się że nie znam się na tym, Czy można nagrywać przez PVR + programy z portów HDMI ? np. telewizja "N" czy cyfra +. Dzięki :)
 

awkonin

New member
Dzięki za miłe słowa. Pamiętajmy o współautorach, z których największy wkład miał moras86, znany już ze swoich dotychczasowych zasług. Dzięki niemu mamy taką grafikę. Dostarczył mi wiele pomysłów i testował próbne wersje aplikacji. Część z tych pomysłów jeszcze nie jest zrealizowana. Z naszych rodaków również reaper7 zasługuje na laury, bo to dzięki niemu zmusiłem się do wykorzystania systemowej czcionki TrueType w miejsce bitmapowej.
PVR+, choć wykonany w wąskim gronie, jest jednak efektem pracy grupowej, głównie ludzi z forum SamyGO.

A Samsung? Cóż. Mi wystarczy, że nie wyślą do mnie antyterrorystów :mrgreen:
Na twoim miejscu oglądałbym się za koreańskimi ninja ;-)
Tak na poważnie - chylę czoło. Robota świetna.
Jakby Wam się nudziło to poprawcie Netsurfa, albo lepiej zróbcie od początku.
Wtedy na pewno bez ninja się nie obędzie:)
Jeszcze raz wielkie dzięki dla Ciebie i reszty.
Pozdrawiam
Andrzej
 

zapisek

New member
Hallo,
witam wszystkich.
Mam male pytanie do PVR. Przy nagrywaniu niektorych kanalow nie mam glosu.
Wie ktos moze o czego to zalezy.

dziekuje i pozdrawiam
zapisek
 

szmeli

New member
witam kolegów, zastanawiam się nad kupnem 40b651 lub 40c650 , moje pytanie dotyczy rodzaju matryc w tych modelach , wiem że w c najlepsza jest sq01 , który bardziej polecacie i na którym lepiej będzie mi się oglądało n-ke Turbodekoder , odległość oglądania 3m pokój zaciemniony do tego kino ht503th
 

pedro_78

New member
Bez reklam
witam kolegów, zastanawiam się nad kupnem 40b651 lub 40c650 , moje pytanie dotyczy rodzaju matryc w tych modelach , wiem że w c najlepsza jest sq01 , który bardziej polecacie i na którym lepiej będzie mi się oglądało n-ke Turbodekoder , odległość oglądania 3m pokój zaciemniony do tego kino ht503th
W obydwu modelach są te same matryce. Bierz serię C obsługuję DTS, ma lepsze widgety i ekipa z SamyGO już go tez rozpracowała. Poza tym szczerze wątpię, żeby ci się udało gdziekolwiek jeszcze dostać serię B.

PS. Nie zadręczaj się tak rodzajami matryc, pisaliśmy już o tym dziwnym zjawisku w tym temacie jak i w temacie o serii C, Większość użytkowników nie byłaby w stanie odróżnić matryc gołym okiem, gdyby je postawić obok siebie.
 

eMHz

New member
Drodzy koledzy przyłączam się do wielokrotnie powtarzanych próśb o pomoc w cofnięciu firmware do starszej wersji ,oczywiście uprzedzam odpowiedzi o przeczytaniu poprzednich stron tematu. Przeczytałem wiele stron tego tematu i wiele jest o tym napisanie nigdzie jednak nie ma wytłumaczenia bądź rozwiązania dla osób jak ja mniej zaawansowanych i być może sprawnych w dość zagmatwanych operacjach jakie należy przeprowadzić. Według np opisu ze strony SourceForge.net: Forced revert back to older firmware - samygo.Pomijając język angielski bo oczywiście mamy do dyspozycji Google tłumacza to jednak dla przeciętnego użytkownika jest to czarna magia. Stąd moja prośba a zarazem pytanie czy mógłby ktoś z kolegów którzy znają się na rzeczy napisać czarno na białym i łopatologicznie krok po kroku jak dokonać downgrade firmware do wersji która obsłuży samyGo. Myślę ze nie jestem osamotniony z tym problemem i proszę mi wieżyc nie wszedłem na te forum dzisiaj i z marszu nie pisze tego ,postu po prostu od jakiegoś czasu z tym walczę ale niestety przerasta to moje możliwości .Dostałem się do menu serwisowego zmieniłem Change setting (Control -> Sub Option -> Wiselink Write -> On ) ale mimo wszystko nic co podłączam na penie pod TV nie chce się uaktywnić za każdym razem mam komunikat 'Niedostępne'.Proszę o pomoc w tej sprawie i z góry dziękuje.Pozdrawiam eMHz .LE37B650T2WXXH AC06
 

szmeli

New member
za kilka dni jadę oglądać le40b651 i jestem ciekawy czy gościu coś grzebał w menu serwisowym i czy tv ma gwarancje, głupie wydaję się to co wyczytałem, wejście do menu serwisowego to utrata gwarancji, to jak w przypadku kupowania używanego sprzętu na niby gwarancji sprawdzić czy koleś nie majstrował w menu serwisowym , a też chciałbym sprawdzić ile tv ma wyświeconych godzin, bardzo proszę o pomoc
 

pedro_78

New member
Bez reklam
NIe, TV nie posiada tunera DVB-S.

szmeli napisał:
za kilka dni jadę oglądać le40b651 i jestem ciekawy czy gościu coś grzebał w menu serwisowym i czy tv ma gwarancje, głupie wydaję się to co wyczytałem, wejście do menu serwisowego to utrata gwarancji, to jak w przypadku kupowania używanego sprzętu na niby gwarancji sprawdzić czy koleś nie majstrował w menu serwisowym , a też chciałbym sprawdzić ile tv ma wyświeconych godzin, bardzo proszę o pomoc
Owszem wejście do menu serwisowego=utrata gwarancji. Żeby sprawdzić czy gościu grzebał w tv i ile ma wyświetlonych godzin musisz wejść do menu serwisowego. Z drugiej strony nikt jeszcze na forum nie pisał, żeby serwis anulował gwarancję z tego powodu, oni po prostu tego nie sprawdzają, bo ciągną kasę od samsunga za wymienione podzespoły.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
View attachment 5371 Witam,Panel On Time (Hour)np..00412
Liczba godzin powinna byc w lewej gornej czesci ekranu.(menu serw.)
Grzebanie w menu to utrata gwarancji.tu przykladowe zdjecie ze starszego innego modelu.
 
Ostatnia edycja:

biszkupp

New member
Witam.
Pojawił się wczoraj w moim b650 pewnien problem.
Od niedawna moja kablówka obok transmisji analogowej, testowo nadawaje kanały cyfrowe. Było wszystko ładnie pięknie, 42 kanały cyfrowe w tym kilka hd, a tu wczoraj latając po kanałach, schodzę coraz niżej, a kanały poniżej 15 zniknęły. Tzn jeśli zjeżdżam niżej, wracam listą do 42. Wchodzę w listę kanałów a tam brak tych kanałów (i na liście "dodano kanały" i "wszystkie kanały"). Natomiast jeśli wpiszę na pilocie np nr 7, to kanał 7 normalnie włącza się i tymczasowo pojawia na liście kanałów, jednak nie ma tych opcji co inne kanały (nie można go usunąć z listy, dodać do ulubionych itd).
Zmieniałem kraj dla kanałów cyfrowych, wtedy mi się resetowały, szukałem automatycznie jeszcze raz i tym razem wykrywa tylko 28, które programują się od nr 15, a poniżej 15 znowu to samo czyli trzeba wpisywać ręcznie.

O co tutaj chodzi ?!:hmm:

Mam soft 3001 (wgrywałem gdy jeszcze nie znałęm tego forum :fool: )
 
Ostatnia edycja:
Do góry