Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

skorpion75

New member
witam wszystkich
jestem niestety pechowcem i posiadam ten nieszczesny soft 3001.1 ktory byl pare chwil i go samsung wywali
czy jest jakas prosta metoda przejscia na 3000.2
czy jest o tym opisane tutaj
i czy da sie na tym zje....nym sofcie 3001.1 zrobic knif z grami z nurisam.com
Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
 

awkonin

New member
jak go wgrałeś ?
tak samo jak widgety?
jak sprawdzić wer. widget managera bo tylko jest wer. internet@TV 1.060
ja nie aktualizowałem i też mi ciężko się ładuję parę razy zanim zaskoczy :(

Samo się niestety zaktualizowało.
Myślę, ze tak długo to trwa, bo widget coś sobie sprawdza na serwerach yahoo. Być może z tymi serwerami jest wolne łącze.
 
Ostatnia edycja:

SemperFi

New member
Witam pewnie było juz o tym pisane czego nie sposób znaleźc w takiej liczbie postów, Mianowicie chciałem zapytać czy możliwa jest tu aktualizacja oprogramowania, głównie chodzi mi o dekodery odtwarzacza USB tego telewizora. Niestety standardowe oprogramowanie nie jest zbyt obfite. Brakuje chociażby dekodera dzwięku DTS który jest mi potrzebny.

pozdrawiam
 

sirtrotyl

New member
time shift w TV

Czy był już może na SamyGo poruszany temat jakiegoś programu do time shift z zastosowaniem dysku ?? Fajnie by było pauzować tv i wyskoczyć na chwilę do.... kuchni.
Ci co mają tunery sat. z time shiftem to doceniają a ci pozostali pewnie by chcieli mieć taki gadget w tv.
Mignął mi ostatnio tv chyba Sharp lub Philips, który miał ten bajer na pokładzie - ciekawe jak był zrealizowany. Nie miałem niestety możliwości sprawdzenia.
 

norbid

New member
Autouruchamianie "gier"

Do autouruchamianie "gier" mozna uzyc metody geo650, ale zastanawiam sie czy mozna byloby uzyc inne sposobu. Przegladajac forum samygo znalazlem cos takiego:
- przez podmiane mainmenu.swf
SamyGO • View topic - Content Library startup replacement
i modyfikacje pliku settings.xml mozna uruchamic program.
- w watku o odblokowaniu C650 opisano ze jest mozliwe automatyczne uruchamianie skryptu po wlozeniu pendrive.
SamyGO • View topic - Hacking C series TV. It`s already done!
Tutaj zostala podana metoda dla B650 przez modyfikacje skryptu usb_hotplug.sh. Tylko jak ona mialaby wygladac ?

Potem juz tylko injectso do wgranie "gier"


ps.
Mozna sie cieszyc ze wersja C zostala juz odblokowana (nowe widgety dla wersji B), ale z drugiej strony, cala moc programistow pojdzie na nowy model, a stary pojdzie w zapomnienie :(
 

mocibo

New member
Witam jestem użytkownikiem Samsunga serii b650. W dniu dzisiejszym dowiedziałem się że moja dotychczasowa kablówka zaczęła nadawać sygnał w formacie telewizji cyfrowej tj.DVB-C. Koleś z biura obsługi powiedział mi abym w telewizorze przestawił sobie na ten format. Kompletnie nie wiem jak ugryźć ten temat, przejrzałem opcje wzdłuż i wszerz i nie widzę tego. Wyszukując automatycznie kanały cyfrowe nic mi nie znajduje. Proszę o pomoc. Z góry dzięki
 

myca

New member
Witam jestem użytkownikiem Samsunga serii b650. W dniu dzisiejszym dowiedziałem się że moja dotychczasowa kablówka zaczęła nadawać sygnał w formacie telewizji cyfrowej tj.DVB-C. Koleś z biura obsługi powiedział mi abym w telewizorze przestawił sobie na ten format. Kompletnie nie wiem jak ugryźć ten temat, przejrzałem opcje wzdłuż i wszerz i nie widzę tego. Wyszukując automatycznie kanały cyfrowe nic mi nie znajduje. Proszę o pomoc. Z góry dzięki

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Niech ci poda parametry tego DVB-C i będzie grało(szybkość symboli, modulacje QAM)
I zanim zadasz kolejne pytanie gdzie i jak to ustawić pragnę ci przypomnieć, że do twojego telewizora była dołączona instrukcja obsługi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

interaktiv

New member
(...)
Procedura irytująca, ale skuteczna (bynajmniej u mnie).

No to w końcu skuteczna czy nie? Bo zdanie nie ma sensu, chyba przez to, że używasz wyrazu, którego znaczenia nie znasz.

Czy był już może na SamyGo poruszany temat jakiegoś programu do time shift z zastosowaniem dysku ?? Fajnie by było pauzować tv i wyskoczyć na chwilę do.... kuchni.
Ci co mają tunery sat. z time shiftem to doceniają a ci pozostali pewnie by chcieli mieć taki gadget w tv.
Mignął mi ostatnio tv chyba Sharp lub Philips, który miał ten bajer na pokładzie - ciekawe jak był zrealizowany. Nie miałem niestety możliwości sprawdzenia.

TimeShift i Nagrywanie są dostępne fabrycznie w wybranych modelach Samsunga z serii "C", są to modele z tzw. wyższej półki ;)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam pewnie było juz o tym pisane czego nie sposób znaleźc w takiej liczbie postów, Mianowicie chciałem zapytać czy możliwa jest tu aktualizacja oprogramowania, głównie chodzi mi o dekodery odtwarzacza USB tego telewizora. Niestety standardowe oprogramowanie nie jest zbyt obfite. Brakuje chociażby dekodera dzwięku DTS który jest mi potrzebny.

pozdrawiam
Tak było już opisane, a sposób na znalezienie jest bardzo prosty, nazywa się Przeszukaj ten temat.
Dodam tylko, żebyś nie miał złudzeń, ten TV nie będzie dekodował DTS-u nigdy i zmiana oprogramowania nic tu nie pomoże. Oczywiście jak użyjesz forumowej szukajki, to na pewno znajdziesz sposób na ten jakże uciążliwy dla nas użytkowników problem.
 

SemperFi

New member
Tak było już opisane, a sposób na znalezienie jest bardzo prosty, nazywa się Przeszukaj ten temat.
Dodam tylko, żebyś nie miał złudzeń, ten TV nie będzie dekodował DTS-u nigdy i zmiana oprogramowania nic tu nie pomoże. Oczywiście jak użyjesz forumowej szukajki, to na pewno znajdziesz sposób na ten jakże uciążliwy dla nas użytkowników problem.
mogłem sie spodziewac takich odp., ale dzięki że w ogóle odpisałes...

chciałbym dowiedziec sie podstaw bo nic nie wiem o funkcjach czy aplikacjach które wgrywacie. Na co one są? Czy to takie trudne powiedzieć to co sie wie?
 
Ostatnia edycja:

ravikjab

New member
Witam wszystkich,
Na początku chciałbym zaznaczyć że jestem dość "świeżym" użytkownikiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość.
Czytając ten temat (600 stron więc trochę tego było) zainteresował mnie dodatek SamyGO Extension. Postanowiłem spróbować i po kilku nieudanych próbach TV mógł przeglądać udostępnione zasoby mojego komputera.
Postanowiłem pójść dalej. Ponieważ posiadam router Asus WL500G Premium pod który można podłączyć dysk i udostępnić w sieci chciałbym bu można z poziomu TV połączyć się z tymi zasobami. Po kilkunastu próbach niestety nie udało się. Nie mam pojęcia jakiego usera i hasło należy wpisać do pliku startowego samby. Na routerze zamiast oryginalnego softu asusa jest soft TOMATO. Do routera mogę zalogować się za z programu PUTTY wpisując usera i hasło, to samo wpisywałem w ten plik jednak nic to nie pomagało.
Proszę o pomoc gdyż skończyły mi się możliwości a wydaje mi się powinno się to dać zrobić tym bardziej na tym routerze jest również jakaś wersja linuxa więc linux - linux powinno się dogadać jeśli linux - windows działa.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
 

pedro_78

New member
Bez reklam
mogłem sie spodziewac takich odp., ale dzięki że w ogóle odpisałes...

chciałbym dowiedziec sie podstaw bo nic nie wiem o funkcjach czy aplikacjach które wgrywacie. Na co one są? Czy to takie trudne powiedzieć to co sie wie?
Spodziewałeś się, a jednak musiałeś zadać pytanie na które odpowiedź padła już kilkadziesiąt razy w tym temacie, no ale nie ważne.
Co do aplikacji, zobacz do podpisu kolegi moras86 np. w tym poście http://www.hdtv.com.pl/forum/575491-post6086.html. Specjalnie dla użytkowników serii B650 stworzył stronę z aplikacjami i kilka dodatków do naszych TV.
revikjab; napisał:
Proszę o pomoc gdyż skończyły mi się możliwości a wydaje mi się powinno się to dać zrobić tym bardziej na tym routerze jest również jakaś wersja linuxa więc linux - linux powinno się dogadać jeśli linux - windows działa.
Ponieważ router jest na linuksie, to hasło i login musisz wpisać do pliku 03_03_nfsmount.init, ale najpierw musisz mieć jakiś linuksowy serwer który będzie udostępniał pliki z tego dysku. Chyba że TOMATO ma już w sobie jakiś serwerek.
 
Ostatnia edycja:

jurek0

New member
Witam . za diabła nie mogę się zalogować na facebooku . Złe hasło choć sprawdzałem kilkakrotnie na yutube nie mam konta .
jeżeli utworzyłeś konto w ustawieniach (weryfikacja hasła pozytywna), to przed uruchomieniem widżetu musisz się do niego zalogować - czyli przy podświetlonym widżecie wciśnij czerwony przycisk.
 
Ostatnia edycja:

jurek0

New member
Postanowiłem pójść dalej. Ponieważ posiadam router Asus WL500G Premium pod który można podłączyć dysk i udostępnić w sieci chciałbym bu można z poziomu TV połączyć się z tymi zasobami. Po kilkunastu próbach niestety nie udało się. Nie mam pojęcia jakiego usera i hasło należy wpisać do pliku startowego samby. Na routerze zamiast oryginalnego softu asusa jest soft TOMATO. Do routera mogę zalogować się za z programu PUTTY wpisując usera i hasło, to samo wpisywałem w ten plik jednak nic to nie pomagało.

Pozdrawiam
Z komputera udostępniałeś zasoby przez jaki protokół - smb czy nfs? Jeżeli udało Ci się połączyć z komputerem (prawdopodobnie windows) to miałeś już skonfigurowane samygo (wpisany user i hasło). Teraz wystarczy na tomato uruchomić serwer samby, dodać do niego tego właśnie (z konfiguracji samygo) użytkownika oraz udostępnić jakiś udział. Na tomato sambę można instalować przez ipkg? Bo nie wiem niestety...ja mam na ruterze dd-wrt, dograłem sambę ze swatem (kofiguracja przez www) i nawet działa. transfery są słabe ale daje radę. Nie próbowałem na razie nfs bo dla wrt nfs dział poprzez jakaś protezę i ma ponoć słabą wydajność...
 

ravikjab

New member
Tomato ma zintegrowany serwer SAMBA, nic dodatkowego nie instalowałem
Do konfiguracji można dojść przez stronę ustawień routera (załączam prinscreen) jednak nie widzę możliwości dodania użytkownika. Można instalować pakiety przez ipkg? Czy wówczas muszę doinstalować jakąś inną wersję (SAMBA 3 ?) Nie bardzo wiem jak się wówczas posługiwać tą sambą. Proszę o jakiego tutoriala ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

Attachments

  • SAMBA File Sharing.JPG
    SAMBA File Sharing.JPG
    65,2 KB · Wyś: 238

pedro_78

New member
Bez reklam
Tomato ma zintegrowany serwer SAMBA, nic dodatkowego nie instalowałem
Do konfiguracji można dojść przez stronę ustawień routera (załączam prinscreen) jednak nie widzę możliwości dodania użytkownika. Można instalować pakiety przez ipkg? Czy wówczas muszę doinstalować jakąś inną wersję (SAMBA 3 ?) Nie bardzo wiem jak się wówczas posługiwać tą sambą. Proszę o jakiego tutoriala ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
A w miejscu Enable file sharing nie masz innej opcji, która pozwoli na wpisanie loginu i hasła?
 

ravikjab

New member
Jest taka możliwość jednak wówczas by dostać się do zasobów w sieci trzeba podać użytkownika i hasło jednak nie ma opcji by przypisać danemu użytkownikowi wybrane zasoby, (ale nie wiem czy to o to chodzi bo w windowsie wystarczy konto użytkownika a nie wymaga jego podawania by dostać się do zasobów udostępnionych w sieci, ale może się mylę). Spróbuje w ten sposób. Czy wówczas utworzonego użytkownika i hasło wpisać do pliku 03_03_samba.init czy 03_03_nfsmount.init ?
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Jest taka możliwość jednak wówczas by dostać się do zasobów w sieci trzeba podać użytkownika i hasło jednak nie ma opcji by przypisać danemu użytkownikowi wybrane zasoby, (ale nie wiem czy to o to chodzi bo w windowsie wystarczy konto użytkownika a nie wymaga jego podawania by dostać się do zasobów udostępnionych w sieci, ale może się mylę). Spróbuje w ten sposób. Czy wówczas utworzonego użytkownika i hasło wpisać do pliku 03_03_samba.init czy 03_03_nfsmount.init ?
Oczywiście zmiany wprowadzasz w pliku samba.init, bo serwer samby masz na tomato.
 
Do góry