Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

uznamer

New member
Pvr

Minął rok użytkowania mojego LE48B651 i jak dotąd jestem z niego bardzo zadowolony. Dopiero od 3 tygodni mam cyfrową kablówkę z dekoderem HD + PVR. Wszystko pięknie działa, obraz jak żyleta, szczególnie na kanałach HD. Nagrywarka rewelacja, bardzo przydatna jak się nie ma czasu czegoś oglądać w danym momencie. Do szczęścia jednak brakuje mi jednego: mozliwości nagrywania, a następnie przegrania tego materiału i odtwarzania go gdziekolwiek, a nie tylko na TV połączonym z nagrywarką. Pomyślałem o PVR stworzonym przez SamyGo i zainstalowałem jego najnowszą wersję w pamięci swojego TV (podobnie jak inne dodatki w katalogu Gry). Po uruchomieniu tej aplikacji i podłączeniu HDD Toshiba 250GB do portu USB1 (HDD) nacisnąłem przycisk nagrywania na pilocie i wtedy na ekaranie TV, w lewym górnym rogu, pojawił się napis REC i czerwona kropka. Lampka HDD raz błysnęła, a potem ( w trakcie "nagrywania") paliła się jednostajnym, błękitnym światłem. Już to było dla mnie podejrzane, a po zatrzrymaniu nagrywania i odłączeniu HDD, ostatecznie przekonałem się (na kompie), że mam jedynie nagrany pusty plik ts i to tylko dlatego, że wcześniej zmieniłem odpowiedni wpis w pliku konfiguracyjnym pvr.ini tzn DEL_EMPTY_TS=1. Również skorygowałem wcześniej w tymże pliku wpis DEFAULT_SOURCE=HDMI2, bo mam dekoder kablówki podłączony do portu HDMI2.
Od razu zaznaczam, że korzystałem z szukajki na forum i przejrzałerm ponad 70 wpisów związanych z PVR.
Mimo to nie znalazłem przyczyny mego niepowodzenia.
Mam w związku z tym następujące pytania, do najlepiej zorientowanych w temacie:

1. Czy model LE4651T3W (taki własnie posiadam) nie daje możliwości korzystania z aplikacji PVR SamyGO uruchamianej z katalogu GRY? We wszystkich postach znajdowałem wzmianki o modelu T2W a nie T3W.
2. Czy fakt, że mam dekoder z nagrywarką wyklucza nagrywanie poprzez aplikację PVR SamyGO?
3. Jeśli powyższe powody nie są przyczyną niepowodzenia w nagrywaniu na HDD to co w takim razie robię nie tak jak powinienem?
4. Czy ktoś zna jakikolwiek sposób na "wyciągnięcie" nagranych plików video z sprzętowej nagrywarki, model STB HD Vectra-5810CDX i zapisanie ich na innym nośniku? Dodam, że dekoder-nagrywarka ma port Ethernet i można ją podłączyć do sieci domowej za pomoca rutera.
 

luchuma

New member
ten program nagrywa tylko kanaly cyfrowe z anteny naziemnej a nie ze zrodla HDMI

tak przynajmniej pamietam z tego co bylo na forum, jezeli sie myle to laskawie niech mnie ktos poprawi

pozdrawiam
 

dzidek59

New member
Nowe firmware do Serii LEXXB650 v.3001.1

Samsung umieścił aktualizację FW do LCD serii B650. Jak zwykle nie wiadomo co zmienia/poprawia, jednak mam FW v.3000.2 to będę zmuszony zaryzykować z aktualizacją.
 

interaktiv

New member
Samsung umieścił aktualizację FW do LCD serii B650. Jak zwykle nie wiadomo co zmienia/poprawia, jednak mam FW v.3000.2 to będę zmuszony zaryzykować z aktualizacją.

Daj znać co nowego w nowym firmware, czy nadal blokują SamyGo?
Gdybyś mógł zwrócić uwagę na:

  1. Czy coś się zmieniło w internet@tv - może jest nowe?
  2. Czy w MediaPlay coś się zmieniło? (proporcje obrazu, ustawienia napisów, może odtwarza filmy których wcześniej nie dotwarzał - chodzi głównie o DTS?)
  3. Czy 100Hz czka czy nie?
  4. Czy coś się zmieniło w ustawieniach - może zmienili skalę suwaków tak jak to ma miejsce w serii C - np. podświetlenie w skali 0-20 a nie jak dotychczas w B 0-10
Czekamy na wieści :)
 

Adixsan

New member
Daj znać co nowego w nowym firmware, czy nadal blokują SamyGo?
Gdybyś mógł zwrócić uwagę na:

  1. Czy coś się zmieniło w internet@tv - może jest nowe?
  2. Czy w MediaPlay coś się zmieniło? (proporcje obrazu, ustawienia napisów, może odtwarza filmy których wcześniej nie dotwarzał - chodzi głównie o DTS?)
  3. Czy 100Hz czka czy nie?
  4. Czy coś się zmieniło w ustawieniach - może zmienili skalę suwaków tak jak to ma miejsce w serii C - np. podświetlenie w skali 0-20 a nie jak dotychczas w B 0-10
Czekamy na wieści :)

Wszystko ładnie pięknie, lecz coś z tą aktualizacją nie tak. Po instalacji na penie, telewizor informuje o braku aktualizacji :sad:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
dzieki panowie:))

sierżancie, jakaś podpowiedź- która strona wątku??:) nieco dużo txtu i nie mogę namierzyć

z góry dzięki!;)


http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...h-na-stronach-samsunga-nie-47.html#post521053

Moja rada - dopóki twój tv nie ma większych wad (banding,mega clouding, 35 bad/stuck pixeli,tragiczne kąty itp) a obraz Ci się podoba to NIE ZAWRACAJ SOBIE GŁOWY JAKI MASZ PANEL BO....widziałem już tak totalnie zjeb$%#% podświetlenie w spva sqxx,ssxx oraz w amva3 acxx,aaxx że będąc właścicielem tych egzemplarzy wolałbym mieć słabszą jakość obrazu by tylko panel był "uniform" - poczytaj sobie na avsforum w wątku o c650 jakie mają ludzie zjeb%%^$ matryce to się przerazisz;). I dotyczy to również KAŻDEJ innej firmy (sony,toshiba, sharp itp itd).

Pedro78 - zbyt ostro się wysłowiłem - chciałem napisać "Pedro78 się pomylił":smile: sorry.
 

interaktiv

New member
Wszystko ładnie pięknie, lecz coś z tą aktualizacją nie tak. Po instalacji na penie, telewizor informuje o braku aktualizacji :sad:

A na pewno dobrze wypakowałeś?
Przy założeniu że pendrive to E:\
Powinno się wypakować do E:\T-CHL7DEUC
inaczej nie wykryje aktualizacji.

Ale faktycznie ta aktualizacja ma jakąś dziwną strukturę i nie ma 2 plików które były w poprzednich wersjach - coś się chyba programiści z Samsunga nie popisali, albo zmiany w nowym sofcie są gruntowne.
 
Ostatnia edycja:

dzidek59

New member
Daj znać co nowego w nowym firmware, czy nadal blokują SamyGo?
Gdybyś mógł zwrócić uwagę na:

  1. Czy coś się zmieniło w internet@tv - może jest nowe?
  2. Czy w MediaPlay coś się zmieniło? (proporcje obrazu, ustawienia napisów, może odtwarza filmy których wcześniej nie dotwarzał - chodzi głównie o DTS?)
  3. Czy 100Hz czka czy nie?
  4. Czy coś się zmieniło w ustawieniach - może zmienili skalę suwaków tak jak to ma miejsce w serii C - np. podświetlenie w skali 0-20 a nie jak dotychczas w B 0-10
Czekamy na wieści
--------------------------------------------------------------
Zmian na pierwszy rzut oka niema zarówno w menu ekranowym jak i w parametrach poszczególnych ustawień. Przykro ale o Internet@tv nie piszę bo nie mam. Chyba lepiej obsługuje zawartość MMedialną z HDD. Wizualnie chyba nieco lepsze odwzorowanie barw w programach TV SD (Ustawienia wg. hdtvtest.com). 100Hz na poprzednik FW miałem O.K. - różnicy nie widzę. Inna sprawa, że FW v.3001.1 nie daje możliwości powrotu do "starszej" wersji - czyli UWAGA NA MINĘ z obsługą SamyGo itp. aplikacji.
 

Adixsan

New member
A na pewno dobrze wypakowałeś?
Przy założeniu że pendrive to E:\
Powinno się wypakować do E:\T-CHL7DEUC
inaczej nie wykryje aktualizacji.

Ale faktycznie ta aktualizacja ma jakąś dziwną strukturę i nie ma 2 plików które były w poprzednich wersjach - coś się chyba programiści z Samsunga nie popisali, albo zmiany w nowym sofcie są gruntowne.

Wszystko zrobiłem jak należy. To nie jest moja pierwsza aktualizacja. W pierwszym momencie myślałem że to może wina softu na polskiej stronie samsunga, więc ściągnąłem z angielskojęzycznej ... lecz jest to samo. No chyba że wina leży po stronie mojego systemu, mam win7 64 bit.
Jeszcze pytanie do dzidka59 ... z jakiej strony ściągałeś aktualizację ?
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
Ja też pobrałem z angielskiej strony Sasmsunga i soft wygląda tak samo.
Też jestem ciekaw jak udało się zaktualizować użytkownikowi dzidek59 skoro w paczce z firmware brakuje kluczowych plików.
 

tauro

New member
Moja rada - dopóki twój tv nie ma większych wad (banding,mega clouding, 35 bad/stuck pixeli,tragiczne kąty itp) a obraz Ci się podoba to NIE ZAWRACAJ SOBIE GŁOWY JAKI MASZ PANEL BO....widziałem już tak totalnie zjeb$%#% podświetlenie w spva sqxx,ssxx oraz w amva3 acxx,aaxx że będąc właścicielem tych egzemplarzy wolałbym mieć słabszą jakość obrazu by tylko panel był "uniform" - poczytaj sobie na avsforum w wątku o c650 jakie mają ludzie zjeb%%^$ matryce to się przerazisz;). I dotyczy to również KAŻDEJ innej firmy (sony,toshiba, sharp itp itd).

Pedro78 - zbyt ostro się wysłowiłem - chciałem napisać "Pedro78 się pomylił":smile: sorry.


dzięki,
właśnie o radę kogoś, kto w temat się wgryzł mi chodziło.
jak wspomniałem w sklepie nie wiedzieli czego dotyczy opis "version: xxxx", nie wspominając o wątku innych niż samsung'owskie matryc w sprzęcie- "nieeee, nie możliwe, samsung ma matryce tylko swojej produkcji".
Nie chciałem przyliczyć totalnej wtopy, tym bardziej, że był wybór, a nie miałem możliwości sprawdzić sprzętu na lepszym sygnale. ale na zwykłym dvd obraz bez zastrzeżen

jeszcze raz dzięki,

pzdr!
 

dzidek59

New member
Ja też pobrałem z angielskiej strony Sasmsunga i soft wygląda tak samo.
Też jestem ciekaw jak udało się zaktualizować użytkownikowi dzidek59 skoro w paczce z firmware brakuje kluczowych plików.
-------------------------------------------------------------------
Update poszedł bez problemu. Tzn.2xklik w plik FW XXXXXX.exe, dalej instaluj -> wskazanie napędu G:\ (Pamięć USB samsunga, System plików FAT). Potem podłączenie USB do gniazda TV (górnego) i wybranie z pilota SOURCE, następnie USB i Aktualizacja oprogramowania. Po ok. 15-20sek. potwierdzenie aktualizacji i finito. Pamięć nie zawierała innych plików oprócz z wypakowanym FW.
Może USR ~interaktiv masz problem w ogóle z odczytem Pamięci USB przez TV no ale to na inne forum. To byłoby tyle w temacie aktualizacji, o czym dużo pisano.
-----------------------------------------------------------
FW v.3001.1 z polskiej strony Samsunga. TV to LE32B650T2W (nr kołnierzyka to 40, nr butów 26 ..... ale tak poważniej to naprawdę update był bez problemu)
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
nie mam problemu z czytaniem USB, ten firmware nie zawiera takich plików jak:
crc
ddcmp
MicomCtrl
rc.local
run.sh.enc
które w poprzednik wersjach były, jeden z tych plików a dokładnie rc.local odpowiada za wykonanie procedur po restarcie telewizora.
Jak Ci działa to dobrze :) ja korzystam z 2005 bo używam dodatków SamyGo, między innymi PVR startujący z telewizorem.
 

dzidek59

New member
Szanowny ~interaktiv miło, że używasz apps z SamyGo. Myślę, że nie powinieneś dokonywać up-u FW bo może być przykra niespodzianka jak z FW v.3000.2. Poza tym ktoś na forum może wkurzyć, bo temat: How to update FW był maglowany w tym wątku wiele razy. Pozdrawiam i życzę sukcesów z PVR i nie tylko.
 
Ostatnia edycja:

mgreta36

New member
nie powinieneś dokonywać up-u FW bo może być przykra niespodzianka jak

Przerabialiśmy upgrady i downgrady w tym wątku wiele razy.

Ja mialem v.2004 potem upgradowałem "niechcący" do 3000.
Teraz mam 2005 i własnie jestem po próbie podniesienia do najnowszego 3001.

I nie da sie. Brak plików do aktualizacji.

Ale po chamskim numerze ze strony Samsunga wobec SamyGo - to chyba dobrze - ja spodziewam sie tylko jednego - nastepnej, lepszej blokady SamyGo ;)
 
Ostatnia edycja:

muhozol

New member
No a mi sie udalo. Nie wiem co mialem seryjnie ale pozniej upgrade zrobilem do 3000.2 i wszystko chodzilo ladnie az do kilku dni wstecz gdy zobaczylem straszne przycinanie sie obrazu. Dzis niewiele sie zastanawialem i od razu proba upgrade do 3001 i bez problemu sie aktualizowal moj tv. Dziwne tylko ze zadne opcje sie nie zresetowaly. Tv pokzuje teraz ze mam oprogramowanie z ktoregos tam kwietnia 2010 wersja 3001. A co najwazniejsze to to ze obraz chodzi mi plynnie tak jak wczeniej :)
 

Adixsan

New member
Moze teraz Samsung poszedl w inną strone... Bedą do naszych B650 nowe aktualizacje a ci co po v.3000.2 downgradowali mają blokade w górę :)

"Cffaniaczki" pomysleli - chcieliscie SamyGo to macie - a reszta dostanie cos fajnego od Samsunga ;)

Chyba coś w tym jest, gdyż mam soft 2005 i nie mogę zaktualizować ? Nie zależy mi na SamyGo i chciałem mieć nowsze oprogramowanie, a tu lipa :sad:...
 

sam650

New member
Chyba coś w tym jest, gdyż mam soft 2005 i nie mogę zaktualizować ? Nie zależy mi na SamyGo i chciałem mieć nowsze oprogramowanie, a tu lipa :sad:...
Rozpakowałem pliki z nowego firmware i widzi mi się, że nowy firmware został zaszyfrowany mocniej niż dotychczasowe firmware. Domyślam się, że aby zainstalować nowe firmware, należy wpierw zainstalować poprzednie. Nie będę próbować. I nie zachęcam nikogo. Mi zależy na SamyGO, bo oprócz oczywistych profitów w postaci dodatkowej funkcjonalności możliwe jest naprawienie najważniejszych błędów oprogramowania Samsunga.
 

fanatyk1982

New member
wgrałem ver.T-CHL7DEUC-3001.1 bez problemu. Po sprawdzeniu w TV date oprogramowania wyskakuje mi że to wersja 3000 ze 25 stycznia 2010. Ktos mi powie o co tu chodzi ???
 
Do góry