Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Refix

Member
W nocy sie bawilem dosyc dlugo tv bo spac mi to nie dawalo - recznie ustawilem wartosci AV calibration i juz obraz jest w miare jesli chodzi o kontrast i jasnosc ale wciaz czekam az ktos przysle mi swoje warttosci gdy ma AV CALIBRATION SUCCES. A odnosnie drgan to zauwazylem jedna rzecz na koncu jakiegos filmu jak napisy koncowe lecialy. Wszedlem wtedy w ustawienia uzytkownika 100Hz i zauwazylem ze jak sie na maksa lub w poblizu ustawi redukcje skokow jest ok - ale tylko wtedy gdy jestesmy w menu redukcji skokow bo jak ustawimy nawet na 10 i wyjdziemy tylko poziom wstecz to sa skoki mimo iz w redukcji jest juz max. Moze mam uklad za to zwalony ?
Nie sądze aby po wpisaniu wartości o których piszesz wrócił wpis SUCCES, wynik ten osiągalny jest
po podaniu odpowiedniego sygnału na złącze serwisowe i wybraniu opcji test, jeśli wszystko będzie ok,
pojawi się status SUCCES. Ja u siebie zrobiłem taki myk całkiem nieświadomie ze złączem HDMI,
teraz tam widnieje status FAILTURE ale nie wystąpiły z tego powodu żadne problemy.
 

slavo1205

New member
Niestety wsparcie techniczne w kwestii oprogramowania dla serii B już się właściwie skończyło ze strony producenta.

to znaczy że juz nie będzie kolejnej wersji oprogramowania ?? ta felerna wersja 3000 mnie wkurza żałuje że ją zaktualizowałm

nie działa mi internet TV w sklepie gdzie kupiłem aby poszukać w www alternatywnego oprogramowania ,czyli mam stracić gwarancje a gość na to nic nie powiedział tylko sie uśmiechną i wzruszył ramionami ...
 

muhozol

New member
Nie sądze aby po wpisaniu wartości o których piszesz wrócił wpis SUCCES, wynik ten osiągalny jest
po podaniu odpowiedniego sygnału na złącze serwisowe i wybraniu opcji test, jeśli wszystko będzie ok,
pojawi się status SUCCES. Ja u siebie zrobiłem taki myk całkiem nieświadomie ze złączem HDMI,
teraz tam widnieje status FAILTURE ale nie wystąpiły z tego powodu żadne problemy.


Tak succes nie wystapi oczywiscie ale bede mial wartosci wpisane takie jakie powinny byc gdybym mial succes zrobiony. U mnie niestet przy failure wartosci sie na tyle zmienily ze obraz mi sciemnial i chce dobrac reccznie odpowiednie - takie jak ktos ma gdy ma succes.
 

muhozol

New member
Udalo mi sie skalibrowac i jest duza roznica miedzy moimi manualnymi nastawami a tym co automat zrobil. caly czas mnie meczy jednak efekt drgan na ekranie. Nie wystepuje on tylko przy scenach dynamicznych lecz caly czas. Dodatkowo przy dynamicznych jest takie zacinanie sie obrazu. Ogladam tv za pomoca analogowej kablowki i moze problem tkwi u nadawcy a nie u mnie. Na sczecie kolezanka wczoraj okazalo sie ze kolezanka ma identyczny tv i bede probowac porownac obrazy przy wykorzystaniu filmu na dvd podlaczonego za pomoca tradycyjnych chinch-y na takich samych ustawieniach.
 

rafal777

New member
Cześć!

Jestem posiadaczem Samsunga LE40B651. Mam pewien problem. Po włączeniu gry na konsoli play station 3 rozdzielczość automatycznie spada do 750x560 (czy jakoś tak). Nie wiem dlaczego nie odtwarza w pełnej możliwej czyli 1900x1080. Czym może to być spowodowane? Czy istnieje możliwośc zmiany rozdzielczości manulanie? Wiem że można to zrobić na konsoli (i tak własnie robię, ustawiam by zawsze wyświetlało w 1080). Jednak telewizor zawsze sam reaguje i koryguje ją na znacznie mniejszą.



Dodatkowo jestem posiadaczem cyfry + pakietu HD. Początkowo obraz był piękny, wiadomo HD. Jednak odkąd mam multiroom (mniej więcej wtedy to zauważyłem, ale może to być zbieg okoliczności) obraz znacznie się pogorszył. Żaden kanał w HD nie wygląda jak wcześniej. Jakość jest lepsza niż na zwykłych kanałach jednak daleko jej do HD. Bylem u dystrybutora cyfry spytać czy to może wina kabla, ale zaprzeczył. Dzwoniłem do cyfry czy to może przez multiroom ale też zaprzeczyli. Czy mozliwe że TV po prostu się zepsuł? Jak to możliwe że nie mogę oglądac w jakości HD skoro wcześniej obraz był piękny...Spotkał się ktoś może z czymś podobnym?
 

ubity

New member
Udalo mi sie skalibrowac i jest duza roznica miedzy moimi manualnymi nastawami a tym co automat zrobil. caly czas mnie meczy jednak efekt drgan na ekranie. Nie wystepuje on tylko przy scenach dynamicznych lecz caly czas. Dodatkowo przy dynamicznych jest takie zacinanie sie obrazu. Ogladam tv za pomoca analogowej kablowki i moze problem tkwi u nadawcy a nie u mnie. Na sczecie kolezanka wczoraj okazalo sie ze kolezanka ma identyczny tv i bede probowac porownac obrazy przy wykorzystaniu filmu na dvd podlaczonego za pomoca tradycyjnych chinch-y na takich samych ustawieniach.

Gdybyś poczytał wcześniej forum to byś się doczytał że nie należy grzebać w menu serwisowym bez powodu( między innymi utrata gwarancji)teraz to możesz liczyć że pomoże Ci ktoś z grzebiących w menu ,jeśli wejdzie tam gdzie ty.Nie popełnij jeszcze raz tego samego błędu i nie grzeb w telewizorku koleżanki.(najwyżej w jej ......:-D)
 

interaktiv

New member
to znaczy że juz nie będzie kolejnej wersji oprogramowania ?? ta felerna wersja 3000 mnie wkurza żałuje że ją zaktualizowałm

Niestety tak, taka polityka tej firmy, to samo czeka posiadaczy serii C jak wejdzie w przyszłym roku seria D i tak dalej.
Przykładem popierającym moje słowa jest los telewizorów z serii A czyli z roku 2008. Oczywiście jeśli okaże się potrzebna aktualizacja krytyczna to taka się pojawi ale innych nie będzie raczej (możesz liczyć jeszcze na SamyGo).
Generalnie to tak, nie liczyłbym na gadżety do internet@tv bo Samsung już nie współpracuje z Yahoo, nowe gadżety są niekompatybilne z serią B, a co do gwarancji to przykłady z tego forum pokazują, że serwis ogranicza się do wymiany: zasilacza lub płyty głównej i to na miejscu bez zabierania do serwisu, zabierają sprzęt na warsztat jeżeli nie da się stwierdzić rodzaju awarii albo awaria dotyczy matrycy.
 

muhozol

New member
Gdybyś poczytał wcześniej forum to byś się doczytał że nie należy grzebać w menu serwisowym bez powodu( między innymi utrata gwarancji)teraz to możesz liczyć że pomoże Ci ktoś z grzebiących w menu ,jeśli wejdzie tam gdzie ty.Nie popełnij jeszcze raz tego samego błędu i nie grzeb w telewizorku koleżanki.(najwyżej w jej ......:-D)


Wczesniej mialem szarpanie obrazu dlatego wszedlem do menu serwisowego. Usunalem wpisy w menu serwisowym o logowaniu sie wiec nikt nie wie ze tam wchodzilem :) To co sam popsulem juz naprawione i to wazne. Ale odnosnie szarpania to chyba padl uklad odpowiedzialny za 100 hz i dlatego jest jak jest - bede reklamowac.
 

interaktiv

New member
Wczesniej mialem szarpanie obrazu dlatego wszedlem do menu serwisowego. Usunalem wpisy w menu serwisowym o logowaniu sie wiec nikt nie wie ze tam wchodzilem :) To co sam popsulem juz naprawione i to wazne. Ale odnosnie szarpania to chyba padl uklad odpowiedzialny za 100 hz i dlatego jest jak jest - bede reklamowac.

Chyba nie wiesz co to jest 100Hz MotionPlus to technologia (software) który analizuje klatki obrazku pomiędzy dwoma klatkami normalnego materiału filmowego generuje jedną dodatkową klatkę przez co ich jest więcej a obraz jest bardziej płynny.
Nie ma czegoś takiego jak układ 100Hz, jest to programowo generowane.
Jeśli Ci skacze obraz to masz tak jak inni - doświadczasz niedoskonałości tej technologii.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
A jak uzyskać 100 Hz z dekodera UPC po kablu Hdmi?? w Tv włączona jest opcja 100 Hz a obraz wyświetlany jest 50Hz
I znowu to samo pytanie :spam:, a dwa posty wcześniej jest napisane o 100Hz. Ludzie po raz ostatni! TV pokazuje jaki sygnał idzie do telewizora. 100Hz Motion Plus to tylko układ do kompensacji ruchu. Na prawdę używanie szukajki, lub googla nie boli http://**********.com/index.php?showtopic=19818&pid=194766&mode=threaded&start=#entry194766
 

Miczq

New member
Jednego tylko nie ma gdy traktujemy tv jako monitor, filmy hd (23,976) ogladac z ustawionym odswiezaniem 60Hz, 50Hz czy 24Hz? (wydaj mi sie ze logicznie z takim samym co fps) i to samo pytanie do gier, gdzies mi mignelo zeby puszczac w 50Hz.
 
Ostatnia edycja:

tauro

New member
witam panowie,
przeklejam pytanie tutaj, widzę, że dział z B550 odszedł w niełaskę, a być może zagadnienie uniwersalne i dla serii 550 i 650..

wiec pokrótce-
kupilem 3 dni temu 46B550.
Pomógłby mi ktoś rozszyfrować info z naklejki z boku TV?

LE46B550A5WXXH
AZU93SVZ500215E
VERSION: CN03

Interesuje mnie zwłaszcza ta wersja matrycy- przyzwoita czy nie, cieszyć się, martwić, zignorować temat? W markcie widziałem też wersję AC09 na tych samych TV, więc EWENTUALNIE mógłym jeszcze wymienić egzemplarz (od zakupu 7 dni). więc sprawa jest pilna.

Niestety nie mam JESZCZE telewizji HD, właśnie po remoncie podpiąłem zwykłą kablówkę (obraz fatalny, zaraz będę rozkręcał gniazda, czy wszystko ok z kablem) - więc jedyne na czym mogę póki co polegać to nie własne oczy, a nominalne parametry- dlatego proszę o radę- opinię,

pozdrawiam
 

pedro_78

New member
Bez reklam
witam panowie,
przeklejam pytanie tutaj, widzę, że dział z B550 odszedł w niełaskę, a być może zagadnienie uniwersalne i dla serii 550 i 650..

wiec pokrótce-
kupilem 3 dni temu 46B550.
Pomógłby mi ktoś rozszyfrować info z naklejki z boku TV?

LE46B550A5WXXH
AZU93SVZ500215E
VERSION: CN03

Interesuje mnie zwłaszcza ta wersja matrycy- przyzwoita czy nie, cieszyć się, martwić, zignorować temat? W markcie widziałem też wersję AC09 na tych samych TV, więc EWENTUALNIE mógłym jeszcze wymienić egzemplarz (od zakupu 7 dni). więc sprawa jest pilna.

Niestety nie mam JESZCZE telewizji HD, właśnie po remoncie podpiąłem zwykłą kablówkę (obraz fatalny, zaraz będę rozkręcał gniazda, czy wszystko ok z kablem) - więc jedyne na czym mogę póki co polegać to nie własne oczy, a nominalne parametry- dlatego proszę o radę- opinię,

pozdrawiam

Według tego http://www.hdtv.com.pl/forum/381131-post1496.html wygląda na to masz matrycę samsunga, podobno maja lepsze kąty widzenia i czerń.
Najlepiej jak podłączysz choćby na chwilę jakieś porządne źródło obrazu i sam zobaczysz. A tak z drugiej strony obojętnie jaka matryca by to nie była, to i tak musi sprostać podstawowym warunkom producenta TV, ja mam matrycę AUO i jestem zadowolony. Sprawdź tylko w nocy, czy nie jest jakoś krzywo podświetlony na czarnym tle i czy nie ma uszkodzonych pixeli. Jeżeli z obrazu z powiedzmy dvd będziesz zadowolony, to tylko się cieszyć i oglądać.
 

muhozol

New member
Chyba nie wiesz co to jest 100Hz MotionPlus to technologia (software) który analizuje klatki obrazku pomiędzy dwoma klatkami normalnego materiału filmowego generuje jedną dodatkową klatkę przez co ich jest więcej a obraz jest bardziej płynny.
Nie ma czegoś takiego jak układ 100Hz, jest to programowo generowane.
Jeśli Ci skacze obraz to masz tak jak inni - doświadczasz niedoskonałości tej technologii.


Dzikei za wyjasnienie - myslalem ze za to jest odpowiedzialny jakis hardware typu procesor lub jakis inny uklad scalony. Skoro jednak to software to sprobuje zrobic downgrade z wersji 3000.2. do 2500 moze wtedy bedzie lepiej.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jednego tylko nie ma gdy traktujemy tv jako monitor, filmy hd (23,976) ogladac z ustawionym odswiezaniem 60Hz, 50Hz czy 24Hz? (wydaj mi sie ze logicznie z takim samym co fps) i to samo pytanie do gier, gdzies mi mignelo zeby puszczac w 50Hz.


Ustaw w tv 50 lub 25hz, zainstaluj i skonfiguruj program reclock - wtedy on pogoni film 23.976 o 4% do 25fps i będziesz mieć filmy najpłynniej jak to tylko możliwe. Jeśli bez reclocka to do filmu 23.976 ustaw 24,48 lub 50hz (gorzej).

Tauro - Pedro pisze bzdury - panele CnXX lub Ckxx to smva od Chimei. Obczaj mój post na temat matryc w wątku o b550 i będziesz wiedział o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Tauro - Pedro pisze bzdury - panele CnXX lub Ckxx to smva od Chimei. Obczaj mój post na temat matryc w wątku o b550 i będziesz wiedział o co chodzi.
Dokładnie, ale ze mnie c....pa:roll: podałem linka do odczytywania menu serwisowego i sam się nabrałem, a przecież Tauro wyraźnie napisał CN03.A w ogóle to w temacie matryc, to słuchajcie się tylko jednego gościa:blagam: SierzantHarris.
 

tauro

New member
dzieki panowie:))

sierżancie, jakaś podpowiedź- która strona wątku??:) nieco dużo txtu i nie mogę namierzyć

z góry dzięki!;)
 
Do góry