Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

zojer

New member
Witam
Zamierzam kupić twardy dysk zewnętrzny do LE40B650 i nie wiem jaka może być maksymalna moc tego dysku aby podpięty pod port USB mógł swobodnie pobierać z niego prąd. interesują mnie dyski o małych pojemnościach 160-320GB.
Witam.
Samsung HX-MU032DA E22 320 GB
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam
Zamierzam kupić twardy dysk zewnętrzny do LE40B650 i nie wiem jaka może być maksymalna moc tego dysku aby podpięty pod port USB mógł swobodnie pobierać z niego prąd. interesują mnie dyski o małych pojemnościach 160-320GB.

Czy to 160GB, 320GB czy 500GB to wszystko śmiga z Samsung B650. Tylko po co pytać jak tyle razy już to było w tym wątku. A potem nie dziwne że ten temat taki wielki.
 

K_o_n_r_a_d

New member
Pojemność nie ma znacczenia na pobierany prąd (no może nie do końca, ale to nie tym trzeba się sugerować).
Każdy nowoczesny dysk (aktualnie dostępny) będzie poprawnie współpracował. Ja używam np. Samsunga S2 640GB.
 

Wiccan

New member
Mam pytanie czy może ktoś spotkał się z podobną sytuacją. Otóż od pewnego czasu, po tym jak podpiąłem dysk zewnętrzny z komputera do TV, telewizor nie zapamiętuje mi podglądu plików. Podgląd mam tylko w tych plikach, które miałem otwierane już wczesniej i one są zapamiętane, natomiast nowo otwarte pliki po wyjscu nadal mają ikonkę domyślną. Niby to nie jest wielki problem, ale są sytuacje gdy sie to przydaje... np łątwiej znalesc szukanego teledysku, a jak sie wchodzi do folderu z serialem to wiadomo jakie odcinki juz sie widzialo a jakie nie.

Czy ktoś może spotkał się z czymś takim i ma pomysł jak temu zaradzić?

pozdr.
 

hashdee

New member
wyleczony z 3000.2, co dalej

panowie, udalo sie w prosty sposob zdowngradeowac z 3000.2 nizej. metoda z:

sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Forced_revert_back_to_older_firmware

Dodam ze przed przystapieniem nalezy wejsc w menu serwisowe:
----------
Wyłączyć TV a następnie wciskamy INFO MENU MUTE POWER
----------
i wlaczyc WiseLink Write = ON.

Ok, mam 0.2005 i teraz moje 2 pytania (doskiweralo mi to w 3000.2)

1. chcialbym moc ustawiac wieksza ramke na napis, zmieniac kolor, czcionke? jak to zrobic bo niz w tej materii sie nie zmienilo
2. co z przewijaniem MKV po LAN lub Wifi / jak nie dzialalo tak i nie dziala

Co teraz musze zrobic zeby wrzucic alternatywny firmware?

pozdr
 

mgreta36

New member
panowie, udalo sie w prosty sposob zdowngradeowac z 3000.2 nizej. metoda z:
sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Forced_revert_back_to_older_firmware

Teraz sciagnij 2004 i 2005. Wgraj 2004 a 2005 spatchuj sobie wedle jakich ustawien chcesz, patchem od SamyGP np. v.23. Dograj potem ten poprawiony i bedziesz mial w sofcie wszystkie dodatki.
 

interaktiv

New member
Quake 1
SamyQuake.png
sq.png

Pojawił się port starej gry Quake, którą można odpalić na naszych telewizorach.
Wersja 1.0 do pobrania z: http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/download/file.php?id=182
Działa w trybie gry, najlepiej odpalić z pendrive, ponieważ trzeba dodać obrazy gry (pak0.pak pak1.pak)

Znane błędy w związku że to jest pierwsza wersja:
- opóźnienia dźwięku
- zawiesza exeDSP przy wyjściu
- działa stosunkowo wolno
- nie współpracuje z pilotem (mysz i klawiatura działają prawidłowo)

Miłej gry! :)
 
Ostatnia edycja:

szymuR

New member
Jaki uchwyt potrzebuję, aby zamontować na ścianie Samsunga LE37B650? Cena do 200zł i solidne wykonanie, aby nic się nie stało z TV i wszystko było stabilne. Najlepiej jak była by możliwość regulacji kąta nachylenia.
 

nobange

New member
Jaki uchwyt potrzebuję, aby zamontować na ścianie Samsunga LE37B650? Cena do 200zł i solidne wykonanie, aby nic się nie stało z TV i wszystko było stabilne. Najlepiej jak była by możliwość regulacji kąta nachylenia.

Ja kupiłem na Allegro uchwyt za jakieś 70 zł, regulacja góra-dół. Mam wersję tv 40 cali i wisi tak już pół roku. Odstaje od ściany na jakieś 10 cm, w sam raz aby w razie potrzeby wetknąć jakąś wtyczkę. Musisz tylko zwrócić uwagę na rozstaw otworów mocujących w TV, standard Vesa 200. W MediaMarkt uchwyty o podobnej funkcjonalności były 2x droższe...
 

nobange

New member
... Otóż od pewnego czasu, po tym jak podpiąłem dysk zewnętrzny z komputera do TV, telewizor nie zapamiętuje mi podglądu plików. Podgląd mam tylko w tych plikach, które miałem otwierane już wczesniej i one są zapamiętane, natomiast nowo otwarte pliki po wyjscu nadal mają ikonkę domyślną. Niby to nie jest wielki problem, ale są sytuacje gdy sie to przydaje... np łątwiej znalesc szukanego teledysku, a jak sie wchodzi do folderu z serialem to wiadomo jakie odcinki juz sie widzialo a jakie nie.

Czy ktoś może spotkał się z czymś takim i ma pomysł jak temu zaradzić?

Ja mam taki pomysł, że być może skończyło się miejsce na miniaturki w pamięci TV. Trzeba by wyczyścić cache, niestety nie wiem jak to zrobić, może łącząc się z TV po ssh/telnet znajdziesz gdzieś te pliki i będziesz mógł je skasować, bo opcji w menu do tego nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

ophiel

New member
A ja mam takie pytanie czy w modelu B650 da sie wybrac scieżke dzwiękową w mkv?? Plik mkv ma 3 sciezki DTS EN ,AC3 EN i AC3 PL.

I jak ustawic żeby tv po załączeniu i włączeniu dekodera n-ki odpalał obraz z n-ki po HDMI??Teraz za kazdym razem musze wcisnąc Source i wybrac HDMI1..
 

luchuma

New member
A ja mam takie pytanie czy w modelu B650 da sie wybrac scieżke dzwiękową w mkv?? Plik mkv ma 3 sciezki DTS EN ,AC3 EN i AC3 PL.

I jak ustawic żeby tv po załączeniu i włączeniu dekodera n-ki odpalał obraz z n-ki po HDMI??Teraz za kazdym razem musze wcisnąc Source i wybrac HDMI1..

nie da sie wybrac, TV sam wybiera pierwsza sciezke
HDMI raczej sie nie da, najpierw wlacz dekoder a potem TV ;]
 

ik26

New member
Witam. Posiadam tuner Ariva 200 podłączony po hdmi do tv samsung 650.
1.Dlaczego nie można korzystać z telegazety z pilota tv?(przy obrazie z tunera sat)
2. Przy obrazie tv cyfrowej naziemnej sygnał z Rzeszowa brak EPG
Pozdrawiam
 

ophiel

New member
Prosze o podanie instrukcji wgrywania widgetów..
Chcialem pobawic sie PVR-em..
A w tych 100 milionach postów trudno..
 

K_o_n_r_a_d

New member
A po co czytać 100 milionów? Przeczytaj tylko te właściwe.
Właśnie przez takie pytania jest póżniej 100 milionów. Jest od tego szukajka na forum, żeby szukać i nie czytać 100 milionów.
 
Do góry