Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dragon79

Member
Pobór mocy przez LE40B650

dragon79 napisał:
To jeszcze podaj model i dane techniczne miernika, którym przeprowadzałeś pomiary. Wszystkie tanie mierniki dostępne dla zwykłego użytkownika mają w tym zakresie pomiarowym fatalną dokładność pomiarową.
Też mam podobny miernik w domu i dziś zmierzę w moim LE40B650 pobór mocy, a wyniki umieszczę dla porównania.
Zmierzyłem...
W trybie Standby licznik wskazuje 3W a czasem spada na 2W. Dodam, że jak do miernika nie jest wpięty żaden odbiornik, to pokazuje stale 2W. Wniosek: Zużycie prądu w trybie czuwania poniżej 1W wg mojego miernika Velleman NETBPEM2 http://www.velleman.eu/distributor/products/view/?id=374508.
W trybie pracy TV miernik wskazuje około 104W: telewizja kablowa, podświetlenie 3, głośność ustawiona na 3, reszta ustawień jak na stronie http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm.
Ogólnie mówiąc nie jest źle, a jak za parę ładnych lat wyjdą OLED to będzie można pomyśleć o przesiadce :)
 

jinikao

New member
Witam, mam pewne pytanie, jestem laikiem jesli chodzi o audio. Chce kupic do Tv LE46b561 jakis zestaw glosnikow. I tu moje pytanie, jesli ogladam filmy z USB to jak zrobic zeby lecialy one z tego zestawu Bo zeby podlaczyc zestaw 5,1 trzeba poslac dzwiek 3 kanalami chyba no a w tv nie ma tyle wyjsc na dzwiek

ps. mysle o takim zestawie Genius SW-HF5.1 5100
 

Pik$el

New member
YouTube

Podaję za "xtreamer.pl"

"Po dość długim okresie swobodnego udostępniania serwisu YouTube dla różnych odtwarzaczy multimedialnych i innch podobnych urządzeń, firma Google, właściciel serwisu, postanowiła zmienić zasady udostępniania materiałów wideo.
Nowe zasady nie dopuszczają dalszej możliwości korzystania z własnych interfejsów (API) opracowanych przez producentów odtwarzaczy. W związku z tym w pierwszych dnia grudnia 2009 serwis YouTube przestanie być dostępny dla odtwarzaczy Xtreamer. Podobny los spotka wiele innych marek urządzeń, w tym wszystkie odtwarzacze NMT. ... "

Ciekawe co z widgetem do YouTube w naszych Samach !?
 

luchuma

New member
jinikao napisał:
Witam, mam pewne pytanie, jestem laikiem jesli chodzi o audio. Chce kupic do Tv LE46b561 jakis zestaw glosnikow. I tu moje pytanie, jesli ogladam filmy z USB to jak zrobic zeby lecialy one z tego zestawu Bo zeby podlaczyc zestaw 5,1 trzeba poslac dzwiek 3 kanalami chyba no a w tv nie ma tyle wyjsc na dzwiek

ps. mysle o takim zestawie Genius SW-HF5.1 5100

telewizor posiada optical out czyli sygnal 5.1 jest przesylany jednym kablem optycznym(cyfrowym)

ten Twoj zestaw nie posiada optical IN a same chinche (analogi)

podlaczanie mija sie z celem, gdyz musialbys uzyc kabla stereo minijack -> 2xchinch
21.jpg
 
Ostatnia edycja:

whembley

New member
Witam wszystkich.
Posiadam Wifi USB eimax EW-7711UAN na chipie RT73 i VendorID 148f i niestety nie działa :(
 
Ostatnia edycja:

tomek_fcb

New member
Witam,
Wprawdzie jestem posiadaczem modelu B750 ale myślę, że odpowiedź na mój problem znajdę właśnie tutaj. Mianowicie chodzi o to iż przy odtwarzaniu materiału video z zewnętrznego dysku strasznie rozjeżdża mi się dźwięk i obraz. Są straszne opóźnienia i nie wiem czym to jest spowodowane. Na początku było bardzo dobrze wszystko śmigało jak należy. Nie jestem pewien ale być może taki problem nastąpił po zmianie softu na najnowszy, wcześniej nie zauważyłem tego typu sytuacji.
 

whiteman

Member
Pik$el napisał:
Podaję za "xtreamer.pl"

"Po dość długim okresie swobodnego udostępniania serwisu YouTube dla różnych odtwarzaczy multimedialnych i innch podobnych urządzeń, firma Google, właściciel serwisu, postanowiła zmienić zasady udostępniania materiałów wideo.
Nowe zasady nie dopuszczają dalszej możliwości korzystania z własnych interfejsów (API) opracowanych przez producentów odtwarzaczy. W związku z tym w pierwszych dnia grudnia 2009 serwis YouTube przestanie być dostępny dla odtwarzaczy Xtreamer. Podobny los spotka wiele innych marek urządzeń, w tym wszystkie odtwarzacze NMT. ... "

Ciekawe co z widgetem do YouTube w naszych Samach !?
1. Oprczo czolowych graczy na rynku elektroniki z ktorymi sie dogadali. (Nie wiem czy samsung do nich nalezy)
2.Oznacza to tylko tyle ze producent nie bedzie oferowal tej funkcjonalnosci. Natomiast soft zmodyfikowany to juz inna sprawa, a taki na pewno sie pojawi.
 

dzentelmen

New member
Napisał: Horhe Ortega

[...w sprawie nierównomiernego podświetlenia LE40B651 - szczególnie promyki od dołu na środku ekranu...]

To akurat nie jest typowe nierównomierne podśw. matr. Rozumiem że TV stoi na nodze.Zwróć uwagę że dotykając delikatnie "za górę" TV i delikatnie leciutko odchylając go tył-przód zaobserwujesz zmiany tych "promyków" i/lub ew. zanik ich.Spróbuj raczej wypoziomować lub zawieś na ścianie bo w innym może być dokładnie to samo.Newralgiczny punk to tam gdzie opiera się cały ciężar TV.Najprawdopodobniej z jakiejś przyczyny góra TV jest zbyt wychylona do przodu i wystarczy to zmienić.
Dzięki za sugestie - wieczorkiem zobaczę jak się zachowuje matryca traktując ekran wg Twoich zaleceń.

Z drugiej strony qurcze jak jest podstawka to po to aby jej używać i oczywiście teoretycznie nie powinno to mieć wpływu na obraz ale w praktyce różnie bywa.

BTW co do powieszenia na ścianie to mam trochę obawy - 20 letnia ścianka GK... - rozważam stolik z panelem do montażu TV na podobnej zasadzie jak do ściany.

Pozdr.
Marcin
 

sam650

New member
whembley napisał:
Witam wszystkich.
Posiadam Wifi USB eimax EW-7711UAN na chipie RT73 i VendorID 148f i niestety nie działa :(

Ważne mogą być 2 identyfikatory czyli zarówno vendor ID jak product ID. Dla chipa RT73 znalazłem w źródłach następujące "jedynie słuszne" wartości:

Kod:
 {USB_DEVICE(0x04E8,0x2008)}, /* Samsung */      \
 {USB_DEVICE(0x07b8,0xb21d)}, /* AboCom */      \

więc jakbyś miał VID=0x04E8, a PID=0x2008, to pewno by zadziałał.
 
Ostatnia edycja:

yogi3

New member
Witam

Właśnie zakupiłem LE40B650 i podłączyłem go do mojego wzmacniacza Onkyo przez kabel HDMI, do Onkyo też przez HDMI podłączony jest tuner TV z Multimedia Polska. W tej konfiguracji mam problem bo nie mam dźwięku na TV, jak podepnę tuner przez HDMI bezpośrednio do TV to dźwięk jest, ja jednak chce mieć wszystko podpięte pod Onkyo i zależy mi bardzo na tym, aby głośniki w TV też grały. Czy ktokolwiek z was już spotkał się z takim problemem.

PS. Dodam, że do tej pory za TV robił monitor iiyama, który miał wbudowane głośniki i dźwięk normalnie szedł przez kabel HDMI z Onkyo.
 

rmx3

New member
yogi3 napisał:
Witam

Właśnie zakupiłem LE40B650 i podłączyłem go do mojego wzmacniacza Onkyo przez kabel HDMI, do Onkyo też przez HDMI podłączony jest tuner TV z Multimedia Polska. W tej konfiguracji mam problem bo nie mam dźwięku na TV, jak podepnę tuner przez HDMI bezpośrednio do TV to dźwięk jest, ja jednak chce mieć wszystko podpięte pod Onkyo i zależy mi bardzo na tym, aby głośniki w TV też grały. Czy ktokolwiek z was już spotkał się z takim problemem.

PS. Dodam, że do tej pory za TV robił monitor iiyama, który miał wbudowane głośniki i dźwięk normalnie szedł przez kabel HDMI z Onkyo.
Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich!

Co do Twojego pytania myślę, że brak dźwięku w tv spowodowany jest tym, że Onkyo posiada hub hdmi jednak na zewnątrz wypuszcza tylko obraz a dźwięk jest dekodowany w ampli i nie jest przekazywany dalej. Jeśli tak jest a mogę sie mylić najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby podłączenie tunera tv przewodem hdmi bezpośrednio do tv a z niego optykiem do ampli. Taka konfiguracja będzie działała na pewno sam mam tak podłączone. Druga opcja jest też taka że w ustawieniach dźwięku w tv masz zaznaczoną opcje głośniki zewnętrzne a nie głośniki tv w tym przypadku też nie byłoby dźwięku w głośnikach tv.
 

jufers

New member
Prawdopodobnie telewizor automatycznie przestawia dźwięk na głośniki zewnętrzne.

Sprawdź w TV - Menu -> Dźwięk -> 3-cia od dołu.
 

yogi3

New member
jufers napisał:
Prawdopodobnie telewizor automatycznie przestawia dźwięk na głośniki zewnętrzne.

Sprawdź w TV - Menu -> Dźwięk -> 3-cia od dołu.

Mam ustawione Głośniki tel.

PS. Jak wybieram source HDMI to pokazuje 50Hz, jak zrobić, aby było 100Hz?

Pozdrawiam
 

mcold

New member
yogi3 napisał:
Mam ustawione Głośniki tel.

PS. Jak wybieram source HDMI to pokazuje 50Hz, jak zrobić, aby było 100Hz?

Pozdrawiam

100HzMotion to algorytm podbijający sygnał do 100 Hz. Ostatni raz to piszę, po to jest opcja "Szukaj". Sygnał zawsze (no, prawie) będzie podawany jako 50Hz. To jest dobra wartość, przykładowo przy 60Hz obraz "szarpie".
 

Dromik

New member
Piszę tutaj bo temat bezpośrednio związany. Jak przekonwertować .mkv z dźwiękiem DTS do mkv. z AC3? Bo tyle udało mi się doczytać ,że tak należy zrobić. Mam nadzieje ,że petycja to zmieni. :(
 
Do góry