Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

dzentelmen

New member
Witam ponownie

Dziwnego dolnego podświetlenia matrycy w LE40B651 ciąg dalszy...

Więc tak jak zasugerował Horhe Ortega - po lekkim odgięciu panelu do tyłu, problem z pomykami u dołu matrycy na środku praktycznie znika - po kilku próbach z różną siłą dokręcenia śrub problem prawie całkiem zniwelowałem - jednak przy okazji zauważyłem iż na środku u dołu ekranu jest lekka szpara pomiędzy ekranem a listwą obudowy - jak się patrzy z góry to widać białe światło lampy - czy to norma w tych sprzętach?

Pozdrawiam,
Marcin
 

yogi3

New member
rmx3 napisał:
Co do Twojego pytania myślę, że brak dźwięku w tv spowodowany jest tym, że Onkyo posiada hub hdmi jednak na zewnątrz wypuszcza tylko obraz a dźwięk jest dekodowany w ampli i nie jest przekazywany dalej. Jeśli tak jest a mogę sie mylić najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby podłączenie tunera tv przewodem hdmi bezpośrednio do tv a z niego optykiem do ampli. Taka konfiguracja będzie działała na pewno sam mam tak podłączone. Druga opcja jest też taka że w ustawieniach dźwięku w tv masz zaznaczoną opcje głośniki zewnętrzne a nie głośniki tv w tym przypadku też nie byłoby dźwięku w głośnikach tv.

Hej

Onkyo przepuszcza dźwięk na 100% ponieważ na monitorze, który był podłączony do niego działało to bez problemu, oczywiście w TV mam wybrane głośniki TV.

Pozdrawiam
 

vibor

New member
Od kilku dni mam problem z YouTube - ciągle wywala ,że zakłócenia łącza i albo od razu rozłącza albo tnie filmy ( pobierając i buforując) , mam stałe łącze 64MB/8MB i jak do tej pory było wszystko ok ( w weekend miałem info, że serwisy Samsung mają przerwę techniczną ). Czy u kogoś też to występuje ? Oczywiście w routerze nic nie zmieniałem od kilku miesięcy a TV to LE32B650.
 

marklask

New member
Witam,
a ja mam taki problem. Dzisiaj był u mnie koleś z multimedii. Na kliku programach mam dziwne pasy zakłóceniowe. Koleś z multimedii wszystko sprawdzał:
1. kable: jakość sygnału książkowa (sprawdzał używając swoich urządzeń pomiarowych)
2. końcówki do kabli, wszystko w idealnym dobry stanie.
3. stan podłączenia w rozdzielni (skrzynce przyłączeniowej) - wszystko dobrze podłączone żadnych zwarć.
W drugim pokoju mam 2-3 letni telewizor Sharp (32 cale). Gdzie na tym samych kablach, zakłócenia te nie występują. No więc technik z multimedii powiedział, że może być coś z telewizorem, bo tutaj jak widać jest wszystko ok.
Czy rzeczywiście może być problem z TV? Myślicie czy mam dzwonić do serwisu Samsunga?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc zanim narobię dymu no i może coś się od Was dowiem co bym mógł wykorzystać :)
 

luchuma

New member
marklask napisał:
Witam,
a ja mam taki problem. Dzisiaj był u mnie koleś z multimedii. Na kliku programach mam dziwne pasy zakłóceniowe. Koleś z multimedii wszystko sprawdzał:
1. kable: jakość sygnału książkowa (sprawdzał używając swoich urządzeń pomiarowych)
2. końcówki do kabli, wszystko w idealnym dobry stanie.
3. stan podłączenia w rozdzielni (skrzynce przyłączeniowej) - wszystko dobrze podłączone żadnych zwarć.
W drugim pokoju mam 2-3 letni telewizor Sharp (32 cale). Gdzie na tym samych kablach, zakłócenia te nie występują. No więc technik z multimedii powiedział, że może być coś z telewizorem, bo tutaj jak widać jest wszystko ok.
Czy rzeczywiście może być problem z TV? Myślicie czy mam dzwonić do serwisu Samsunga?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc zanim narobię dymu no i może coś się od Was dowiem co bym mógł wykorzystać :)
przydaloby sie zdjecie takiego obrazu...
jesli masz sygnal kablowki cyfrowy (DVB-t/c) to cos nie tak, podlacz antene pokojowa do TV i sprawdz czy tez sa takie zaklocenia
 

marcino_80

New member
32b650

witam mam pytanko w moim super telewizorku występują jakieś dziwne pęknięcia : najczęściej je słychać gdy przełączam tv na opcje media Player aby odtworzyć coś z dysku lub sieci lokalnej.czy ktoś ma podobnie jeśli tak może wiecie co jest przyczyna tego.pozdrawiam
 

yogi3

New member
Witam

W moim TV mam firmware 2009/08/16_002004 i zastanawiam się czy jest nowszy, sprawdzałem na stronie producenta, ale tam nomenklatura jest jakaś inna nawet pobrałem firmware i rozpakowałem na pulpicie moje komputera, ale nie wiem jak sprawdzić czy jest to ta sama wersja czy może nowsza.

Pozdrawiam
 

szymon247

New member
Witam!

Widząc na żywo ten telewizor (wersje 37 oraz 40 calowe) stwierdziłem, że jest dla mnie idealny (kolory i czerń).
Boję się jednak, że padnę ofiarą skandalu matrycowego ;)
Na zachodnich forach czytałem, że różnica między panelem Samsunga a AUO i CMO jest znaczna, większość użytkowników avsforum.com odsyłało panele z matrycami innymi niż Samsunga. Na youtubie obejrzeć można filmiki porównujące jakość matryc przy jednakowo wyregulowanych telewizorach i skandaliczna różnica zauważalna jest gołym okiem.
Czy w którejś z przekątnych lub podmodeli telewizor ten występuje tylko z matrycami S-PVA Samsunga czy zawsze ryzykuje natrafienie na MVA?
I jak to jest z tym smużeniem w grach? Czy jest zauważalne?

Pozdrawiam,
Szymon
 

OSP110233

New member
szymon247 napisał:
Witam!

Widząc na żywo ten telewizor (wersje 37 oraz 40 calowe) stwierdziłem, że jest dla mnie idealny (kolory i czerń).
Boję się jednak, że padnę ofiarą skandalu matrycowego ;)
Na zachodnich forach czytałem, że różnica między panelem Samsunga a AUO i CMO jest znaczna, większość użytkowników avsforum.com odsyłało panele z matrycami innymi niż Samsunga. Na youtubie obejrzeć można filmiki porównujące jakość matryc przy jednakowo wyregulowanych telewizorach i skandaliczna różnica zauważalna jest gołym okiem.
Czy w którejś z przekątnych lub podmodeli telewizor ten występuje tylko z matrycami S-PVA Samsunga czy zawsze ryzykuje natrafienie na MVA?
I jak to jest z tym smużeniem w grach? Czy jest zauważalne?

Pozdrawiam,
Szymon

37 cali było zawsze na matrycy AUO więc pozostaje liczyć na 40 cali z matrycą Samsunga. Z moich skromnych obserwacji wynika że najwięcej matryc AUO itp. było w modelu B650. Jakoś dziwnym trafem zazwyczaj modele B651 miały matryce Samsunga. Niby żadna reguła ale pewna powtarzalność jest.
 

neo2006a

New member
Z danych podanych na avsforum wynika ze praktycznie kazdy B650 posiada matryce AMVA. Jedynie w modelach 46, 55" jest szansa na trafienie czegos innego. Swoja droga nie sa te zle matryce w porownaniu z SPVA, obie maja wady i zalety.
 

wachu153

New member
pasy i zakłocenia

luchuma napisał:
przydaloby sie zdjecie takiego obrazu...
jesli masz sygnal kablowki cyfrowy (DVB-t/c) to cos nie tak, podlacz antene pokojowa do TV i sprawdz czy tez sa takie zaklocenia

witam,
mam od kilku dni takie pasy i zakłócenia na zwyklej antenie analogowej (na kazdym kanale), na wyjscu HDMI (c+) jest OK.

Wachu
40b651
 

marklask

New member
luchuma napisał:
przydaloby sie zdjecie takiego obrazu...
jesli masz sygnal kablowki cyfrowy (DVB-t/c) to cos nie tak, podlacz antene pokojowa do TV i sprawdz czy tez sa takie zaklocenia

Ok. postaram się zrobić i udostępnić do wglądu.
ale ogólnie mogę opisać tak: paski jaśniejsze i ciemniejsze przechodzą z lewego górnego rogu tv do prawego dolnego (przechodzą pod kątem 45 stopni).
Sygnał mam analogowy. Przymierzam się do zakupu cyfrowej z multimedii.
 

AS33

New member
marklask napisał:
Ok. postaram się zrobić i udostępnić do wglądu.
ale ogólnie mogę opisać tak: paski jaśniejsze i ciemniejsze przechodzą z lewego górnego rogu tv do prawego dolnego (przechodzą pod kątem 45 stopni).
Sygnał mam analogowy. Przymierzam się do zakupu cyfrowej z multimedii.

Ja mam takie, ale tylko na TVP1 (analog), na innych TVP2, TVN, Polsat, TPV Info obraz OK. Oczywiście na C+ po HDMI - obraz żyleta. Nie wiem, bo u mnie pojawiły się po naprawie mulitswitcha w budynku - i walczę z tym na poziomie dostarczanego sygnału.

Zauważyłem też, że siła tych zakłóceń jest różna o różnych porach (może jakiś sąsiad coś włącza i to sieje)?
 

Attachments

  • TVP1 Paski.jpg
    TVP1 Paski.jpg
    442,5 KB · Wyś: 208

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Panowie pomóżcie bo ja sam nie jestem w stanie tego uczynic:(
Kolega chce zakupic dysk Samsung HM250HI Sata 2.5''250GB do Sama B650 i prosi o odpowiedz czy sprawdzi się w działaniu z tym TV.
 

mel7

New member
Koledzy prośba o pomoc. Szukałem we wcześniejszych postach ale nie znalazłem. Mam dekoder n i Samsunga 40b651. Problem polega na tym, że pilot z n-ki nie działa (lub działa po czasie). Jak wcześniej miałem Sharpa Ra1e wszystko chodziło bez problemu. Kwestia ustawień? Z góry dzięki. Pozdrawiam
 

marklask

New member
AS33 napisał:
Ja mam takie, ale tylko na TVP1 (analog), na innych TVP2, TVN, Polsat, TPV Info obraz OK. Oczywiście na C+ po HDMI - obraz żyleta. Nie wiem, bo u mnie pojawiły się po naprawie mulitswitcha w budynku - i walczę z tym na poziomie dostarczanego sygnału.

Zauważyłem też, że siła tych zakłóceń jest różna o różnych porach (może jakiś sąsiad coś włącza i to sieje)?

u mnie są bardzo podobne paski tylko są szersze i występują na: Polsat, TVP2, Polsat 2, MTV polska, TV4 (trochę). A wogóle Polsat to ma jeszcze dodatkowo takie drobniutkie opiłki, które zapalają się i gasną. Takie na cały obrazie migotanie.
 

dzidek59

New member
mel7 napisał:
Koledzy prośba o pomoc. Szukałem we wcześniejszych postach ale nie znalazłem. Mam dekoder n i Samsunga 40b651. Problem polega na tym, że pilot z n-ki nie działa (lub działa po czasie). Jak wcześniej miałem Sharpa Ra1e wszystko chodziło bez problemu. Kwestia ustawień? Z góry dzięki. Pozdrawiam

Czy sprawdziłeś baterię (akumulator) w pilocie? Wymień na naładowane i sprawdź. TV nie ma nic do działania pilota dekodera.
 

dzidek59

New member
diana napisał:
Panowie pomóżcie bo ja sam nie jestem w stanie tego uczynic:(
Kolega chce zakupic dysk Samsung HM250HI Sata 2.5''250GB do Sama B650 i prosi o odpowiedz czy sprawdzi się w działaniu z tym TV.
Mam taki dysk w obudowie USB. TV LE38B650 i działa super. Format systemu plików NTFS. Filmy, zdjęcia, mp3 hulają jak się patrzy. Polecam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry