Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

makaron11

New member
Witam, może ja mam jakis zły dekoder albo poprostu nie widze złącza HDMI na tym dekoderze, wiec nie wiem jak chcecie go podłaczyc przez HDMI.
Sory nie wiedzialem ze vectra oferuje dekodery HD. Ot taki mały edit:)
 
Ostatnia edycja:

landr

Member
Po wgraniu nowego softu, niekiedy użytkownicy mają problemy z YouTube, czsami jest Yahoo, po konsultacji z info Samsunga poradzono, aby przy wyborze kraju wybrać ..inne lub Europa wschodnia, przy każdy wyborze inne gadżety, podobno przy wyborze usa jest aż 18 różnych możliwości np. YouTube, Yahoo, i inne.
 

Nolan

New member
Gdzies doczytalem ze przy odtwarzaniu filmow przez USB jest problem z synchronizacja napisow czy to prawda? Nawet po przekonwertowaniu do .srt napisy sie rozjezdzaja? Jesli tak to mozna powiedziec, ze nie da sie ogladac DivXow
 

Eleonor

Member
Nolan napisał:
Gdzies doczytalem ze przy odtwarzaniu filmow przez USB jest problem z synchronizacja napisow czy to prawda? Nawet po przekonwertowaniu do .srt napisy sie rozjezdzaja? Jesli tak to mozna powiedziec, ze nie da sie ogladac DivXow


Dobre...:) Jesli ktos umie na komputerze bawic sie z napisami typu : synchronizacja , dopasowanie , zmiana klatek , zmiana formaru napisów itd to wszystkie napisy w Samsungu jak i na innych sprzetach bedą pieknie odtwarzane z polskimi znakami , idealnie spasowane i wyswietlane wszystkie linie .... tu polecam jeden program którym to wszystko mozna zrobic : SubEdit
 

grajen

New member
Nolan napisał:
Gdzies doczytalem ze przy odtwarzaniu filmow przez USB jest problem z synchronizacja napisow czy to prawda? Nawet po przekonwertowaniu do .srt napisy sie rozjezdzaja? Jesli tak to mozna powiedziec, ze nie da sie ogladac DivXow
nie spotkalem sie jeszcze zeby mi srt sie rozjezdzaly ... jedyne co to jesli napisy byly w formacie klatkowym to napisy mogly sie rozjezdzac (nie dopasowane FPSy czy cos)

edit: znaczy mialem 1 przypadek ale to byla wina napisow - na kompie bylo tak samo, wiec tv nie mial z tym nic wspolnego :)
 

lucycha

New member
tak już gwoli ścisłości: mam wymienić dekoder SC na HD, a obraz będzie lepszy? I jeszcze zapytam jak typowa blondynka. czy można dokupić kabel HDMI z jednej strony z wejściem Euro (od strony dekodera) a z drugiej HDMI (od strony telewizora). Jeżeli taki kabel istnieje czy wystarczy go podłączyć bez konieczności zmiany dekodera, aby obraz był czysty?
 

slawek1946

New member
lucycha napisał:
tak już gwoli ścisłości: mam wymienić dekoder SC na HD, a obraz będzie lepszy? I jeszcze zapytam jak typowa blondynka. czy można dokupić kabel HDMI z jednej strony z wejściem Euro (od strony dekodera) a z drugiej HDMI (od strony telewizora). Jeżeli taki kabel istnieje czy wystarczy go podłączyć bez konieczności zmiany dekodera, aby obraz był czysty?

Ja bym zmienił dekoder na HD. (to jest przyszłość, reszta półśrodki)
Takiego kabla (SCART -> HDMI) nie ma, ale "pełen" SCART po RGB, również może trochę poprawić obraz.
 

OSP110233

New member
Matryce w B650

Chciałbym poruszyć temat który już został opisany na tym forum a mianowicie różnice w matrycach stosowanych w modelach 40B65x (tylko i wyłącznie rozmiar 40''). Sam osobiście posiadam B650 z matrycą AUO i po przeczytaniu wielu postów m.in. na avforums udałem się do Saturna w Złotych Tarasach by samemu "oragnoleptycznie" sprawdzić opisane tam rewelacje. Obydwa telewizory miały te same ustawienia (dynamiczny), leciał na nich ten sam materiał reklamowy Samsunga po HDMI oraz pracowały w praktycznie takich samych warunkach oświetleniowych (niestety nie stały obok siebie ale na tej samej wysokości i w tym samym miejscu na wystawie).
Moje subiektywne spostrzeżenia na niekorzyść matryc AUO vs. Samsung:
1. ciut gorsze kolory (mniej nasycone) i niż na matrycy Samsunga,
2. obraz pod kątem szybciej wpadał w odcień mleczny a czerń stawała się bardziej jasnofioletowa;
3. obraz na matrycy AUO wydawał się mniej ostry i szczegółowy.

Pomijając pkt 1 i 3 ze względu na to, że nie wiem jak dokładnie było z sygnałem jaki puszczano na co najmniej 7 telewizorach jednocześnie, to niestety kwestia mlecznej poświaty na telewizorze z matrycą AUO była bardzo widoczna. Ten sam efekt na matrycy Samsunga był zauważalny ale poprzez samo blaknięcie kolorów i czerni bez mlecznej poświaty i przechodzeniu czerni od razu w jasnofioletowy. Oczywiście patrząc na wprost efekt ten nie występuje.

Jest jeszcze jedna ciekawostka: generalnie matryce AUO są montowane w modelu B650 (na kilkanaście lcd które oglądałem w różnych sklepach tylko jeden B651 miał matrycę AUO). Reszta modeli B65 1, 2, 3, miała matrycę Samsunga.

Moje spostrzeżenia nie ucieszyły mnie i zamierzam wymienić mój TV na inny model z matrycą SQ a powyższe dedykuję przyszłym użytkownikom
modelu 40B65...

Nie chciałbym także wzbudzać swoimi wypocinami swoistej burzy za i przeciw, prawda - nieprawda, zauważam albo mi pasuje lub nie. Opisuje swoje subiektywne wrażenia. Samsung na swojej infolinii oraz poprzez email informuje, że to są matryce Samsunga (wszystkie) i nie ma między nimi różnic (inżynierowie Samsunga nad tym czuwają - cytat hehehe) ale osobiście uważam, że nie jest to prawda. A jak ktoś gdzieś napisał, za te same pieniądze powinniśmy dostawać taki sam produkt a nie "prawie" taki sam. Prawie robi różnicę ;)

Pozdrawiam wszystkich czytelników forum.
 

grajen

New member
lucycha napisał:
tak już gwoli ścisłości: mam wymienić dekoder SC na HD, a obraz będzie lepszy? I jeszcze zapytam jak typowa blondynka. czy można dokupić kabel HDMI z jednej strony z wejściem Euro (od strony dekodera) a z drugiej HDMI (od strony telewizora). Jeżeli taki kabel istnieje czy wystarczy go podłączyć bez konieczności zmiany dekodera, aby obraz był czysty?
Niestety nie moge wkleic bezposredniego linka, ale przeczytaj pierwszy post w temacie "Połączenia AV - typy i klasyfikacja. (czytać 1wszy wpis!)" (HDforum > Audio + video > Jak podłączyć X + Y + z +... -> Istotne tematy) z tego forum. Na dole pierwszej wiadomości są linki do zdjęc tego samego materiału podanego przez różne złącza - obejrzyj i sama zdecyduj.
 

Oconnel

New member
Pomocy :)

Dzisiaj otrzymałem LE55B650, wrażenia fenomenalne. Pobawiłem się trochę i postanowiłem zaktualizować firmware. Wersję miałem 000104. Więc jakaś stara. Ale co się okazuje. Po upgradzie do 002001 po wciśnięciu przycisku Internet pokazują się nowe widżety. Ok, fajnie, ale wszystko jest po angielsku. A wcześniej miałem wszystko po polsku. Jest jakiś sposób aby widżety były w języku polskim? Oprócz tego, w wersji 104 mogłem dodawać konkretne filmy na Youtube do listy ulubionych. Nie działa też przycisk Tools, którym mogłem dokonywać zmian w ustawieniach obrazu. Nie wspomnę też o debilnej klawiaturze gdzie wpisuje się wyszukiane frazy w YouTube. W wersji poprzedniej była klawiatura ala "komórkowa". I można było w miarę szybko wpisać frazę i to z funkcją auto-complete. Co robić? Tak już jest? To przecież krok wstecz!
 

landr

Member
Spróbuj zmienić lokalizacje np. Europa wschodnia , albo inne i zmień język, zawsze możesz zadzwonić na info Samsunga napewno pomogą.
 
Oconnel napisał:
Pomocy :)

Dzisiaj otrzymałem LE55B650, wrażenia fenomenalne. Pobawiłem się trochę i postanowiłem zaktualizować firmware. Wersję miałem 000104. Więc jakaś stara. Ale co się okazuje. Po upgradzie do 002001 po wciśnięciu przycisku Internet pokazują się nowe widżety. Ok, fajnie, ale wszystko jest po angielsku. A wcześniej miałem wszystko po polsku. Jest jakiś sposób aby widżety były w języku polskim? Oprócz tego, w wersji 104 mogłem dodawać konkretne filmy na Youtube do listy ulubionych. Nie działa też przycisk Tools, którym mogłem dokonywać zmian w ustawieniach obrazu. Nie wspomnę też o debilnej klawiaturze gdzie wpisuje się wyszukiane frazy w YouTube. W wersji poprzedniej była klawiatura ala "komórkowa". I można było w miarę szybko wpisać frazę i to z funkcją auto-complete. Co robić? Tak już jest? To przecież krok wstecz!
było już chyba miliony razy na forum
przytrzymaj exit dłużej
 

Oconnel

New member
Dzięki Lolek! To załatwiło sprawę. Kto pyta nie błądzi, niestety przekopywanie się przez 200 stron tego wątku to jednak jest problem. I trudno wyłuskać takie konkretne info :) Dzięki. TV jest niesamowity, polecam każdemu!

EDIT:
To mam jeszcze jedno pytanie. Wszystkie filmy na Youtube odgrywają się z normalną jakością. Jednak większość filmów na YT posiada tryb HD. Czy idzie go jakoś aktywować?
 
Ostatnia edycja:

OSP110233

New member
Dynius napisał:
Siema, czy da się w tym tv ustawić Full HD przez kabel componnent?
z góry dzięki za odp.

Sygnał po componencie to oprócz hdmi chyba jedyna możliwość uzyskania obrazu HD po kablu analogowym. Dodatkowo trzeba mieć przewód do fonii. Bez tego nie ma dźwięku. Pzdr. Jest to w instrukcji TV.
 
Do góry