Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

arkadiuszdworza

New member
pablosKRK napisał:
Zoltar, nie chcę być niegrzeczny ale przypadkiem w Samsung Polska nie pracujesz ?

bo na tym forum jest 300 stron rozmów o tych telewizorach, 90% to sa pytania czemu film nie ma dźwięku, czemu są problemy z napisami odtwarzanymi nie tak jak trzeba, czemu dźwięk sie rozchodzi z filmem

a ty na to super optymistycznie stwierdzasz że wszystkie mkv Ci super chodzą :)

no gratuluje, ale ile tych mkv sprawdzałeś ? bo albo masz olbrzymie szczęście albo poprostu bujasz - w plikach MKV dźwięk kodowany w DTS jest niekwestionowanym standardem, tak jest kodowana większość filmów jakie można znaleźć w necie,
tymczasem samsung tego podstawowego kodeka audio nie obsługuje - w każdym razie u wszystkich oprócz Twojego egzemplarza

nie wierzę również w takie niesamowite szczęscie z plikami DIVX, XVID - tam może nie ma takich problemów z kodekami, ale już np ustawienie napisów żeby je dobrze odtwarzało to jest zabawa , nie działa to tak po prostu automatycznie jak przy odtwarzaczach na PC, tu sie trzeba bawić , konwertować do srt, ustalać jakie film ma frame rate itd

Stwierdzam, że mi też zdecydowana większość filmów "chodzi", a mam ich już pewne ponad 500. Przy ściąganiu filmów w mkv wystarczy potrzeć na opisy i wybierać ripy z AC3, a taki wybór najczęściej jest. Z napisami też raczej nie ma problemów, a jeśli już to konwersja do subripa zajmuje jakieś 15 sek. Nie wiem jak teraz, ale parę miesięcy temu, żaden inny telewizor nie oferował takich możliwości multimedialnych (np. porównywalny Sony W5500), a i dzisiaj obsługa mkv to nie jest standard. Z odtwarzaniem filmów na komputerze też przez lata były problemy (ciągłe instalowanie nowych kodeków), dopiero jakiś czas temu sytuacja się unormowała. Pewne niedociągnięcia rekompensuje świetny obraz i rewelacyjny skaler filmów z mniejszych rozdzielczości. Dla mnie ten TV to nowa jakość w domowej rozrywce.
 

zoltar23

Member
pablosKRK napisał:
Zoltar, nie chcę być niegrzeczny ale przypadkiem w Samsung Polska nie pracujesz ?

bo na tym forum jest 300 stron rozmów o tych telewizorach, 90% to sa pytania czemu film nie ma dźwięku, czemu są problemy z napisami odtwarzanymi nie tak jak trzeba, czemu dźwięk sie rozchodzi z filmem

a ty na to super optymistycznie stwierdzasz że wszystkie mkv Ci super chodzą :)

no gratuluje, ale ile tych mkv sprawdzałeś ? bo albo masz olbrzymie szczęście albo poprostu bujasz - w plikach MKV dźwięk kodowany w DTS jest niekwestionowanym standardem, tak jest kodowana większość filmów jakie można znaleźć w necie,
tymczasem samsung tego podstawowego kodeka audio nie obsługuje - w każdym razie u wszystkich oprócz Twojego egzemplarza

nie wierzę również w takie niesamowite szczęscie z plikami DIVX, XVID - tam może nie ma takich problemów z kodekami, ale już np ustawienie napisów żeby je dobrze odtwarzało to jest zabawa , nie działa to tak po prostu automatycznie jak przy odtwarzaczach na PC, tu sie trzeba bawić , konwertować do srt, ustalać jakie film ma frame rate itd
Mkv podaje z pc na tv. Dzwięk DTS z pc prosto do Technicsa SA-DA10.
Zanim kupiłem B650 Divxy ogladałem z manty po usb. Teraz divx leci z usb tv (obraz o niebo lepszy niż z manty, dodatkowo odtwarza te filmy które nie chodziły na mancie). Plik tekstowy przerabiam do SRT programem BESTPLAYER (cała operacja to góra 2sekundy) czy to aż taki problem????
Szkoda że tv nie powiększa automatycznie obrazu gdy jest nadawany w 16:9 (mój wcześniejszy crt panasonic miał funkcje auto i sam likwidował czarne pasy w 16:9)
Ja jestem zadowolony że mam tv z takimi możliwościami! Jedno jest pewne.. Polakowi nigdy nie dogodzisz.
 

danek7

New member
Postulaty do petycji

arkadiuszdworza napisał:
Postulaty do petycji

1. Możliwość wyłączenia ekranu podczas słuchania muzyki z USB. Teraz podczas działania Media play nie ma dostepu do manu oszczędzania energii.(może być też opcja w wygaszaczu ekranu - np. 5 min. Teraz najkrótszy czas to 2 godz.)

2. Możliwość wyboru ścieżki dzwiękowej w plikach mkv i avi.

1. Możliwość wyłączenia wyświetlania na liście źródeł sygnału "przycisk SOURCE" złączy pod które nie jest nic podłączone.

2. wyłączenie telegazety przyciskiem TXT a nie TV.

3. Możliwość zmiany wielkości i położenia napisów przy odtwarzaniu z USB.
 

Pioro

New member
a powiedzcie mi jak z podswietleniem matrycy? zwlaszcza wieczorem przy zgaszonym swiatle? u mnie matryce strasznie nierownomiernie jest podswietlona, najwiecej podswietlona jest w gornej i dolnej krawedzi obudowy po srodku, u was tez? Pozdrawiam
 

pldeczek1

New member
adamboro napisał:
Odnośnie petycji zrobiłem nowy wątek:

Zatem do dzieła rodacy!!! zobaczymy ilu tak na prawdę nas jest :)
Uwazam ze trzeba ten watek przykleic do kazdej nastepnej strony aby nikt go nie przegapil lub powtarzac co kilka stron bo przeciez ciągle dochodza nowi ktorym nie chce sie wertowac ponad trzystu stron a przeciez kazdy podpis sie liczy mozna by tez na jakims zagranicznym forum pozbierac podpisy
A po drugie wyslanie petycji do samsung polska nic pewnie nie da pracuja tam studenciki co guzik wiedzą i guzik ich to obchodzi a spytacie z kad taki wniosek ano z korespondencji z tymi ludzikami ktorzy zapewniali mnie iz dzwiek w dts napewno bedzie przesylany na optyka dzis pan z samsunga odpisal mi po poltora miesiaca po ponagleniach telefonicznych ze (Format ten nie jest na chwilę obecną obsługiwany przez DLNA" chodzi o pliki mkv co za durnie
Tak wiec proponuje wyslanie petycji rowniez do samsunga w innych krajach :cool:
 

grajen

New member
Kris123456a napisał:
Mój problem polega na tym że mam film i sampla SW Nowa Nadzieja w 720p i sampla odtwarza normalnie z pena a filmu nie widzi z dysku hdd nie wiem jaka moze byc przyczyna.
Daje info o filmie z MediaInfo
jesli masz rozmiar pliku duzy (zepewne wiekszy niz 4gb) ti jak tryb widoku musisz wybrac widok prosty (albo cos podobnego) w okienku wybierania filmow na gorze sie to wybiera
 

Xyhu

New member
krzysiekm napisał:
Możesz jeszcze jeszcze podłączyć przez Instalacje prądową.
Potrzebny jest liveplug,w zestawie są 2 adaptery które wtykasz
do gniazdka prądowego przy routerze a drugi do gniazdka prądowego przy TV ,oba gniazdka muszą być na jednej fazie.
Sprawdzałem działa bez problemów.

Oooo...bardzo ciekawa alternatywa. Nie wiedziałem o czymś takim. Musze jutro sprawdzić czy komputer i TV są pod tą samą fazą.

Rozumiem, że do każdego adaptera trzeba również podłączyć kabel LAN. Do jednego kabel od routera do adaptera - do drugiego kabel od TV do adaptera - tak? Zero wgrywania, ustawiania, modyfikowania itp? Działa bez zarzutu? Sprawdzałeś z TV?
Aha... ja nie mam internetu od TP tylko od TV kablowej UPC. Czy to jakiś problem?
 

ridee

New member
whiteman napisał:
Co do tzw. "efektu teatru" to odnosi sie to do marketingowych 100 Hz ktore polega na dodaniu dodatkowej zazwyczaj czarnej klatki pomiedzy kazde 2 w filmie. Przez to obraz wydaje sie bardzo plynny.
Jednym sie to podoba, inni tego nie nawidza. Kwestia gustu.
Poeksperymentuj z ustawieniami 100 Hz albo wylacz to dziadostwo i sprawdz czy to rozwiaze problem.

Ale przecież gdy odpalam film przez USB to nie mam możliwości wejścia w opcje orazu więc.... to chyba raczej nic nie da, ze wylacze 100 Hz podczas ogladania normalnej cyfrowej TV .

Ja mam ustawione 100Hz "wyraźny" i cyfrowa kablowka chodzi ok, ale przy odpalaniu plikow z USB jest dramat - obraz tak nienaturalny ze nie da sie ogladac
 

arkadiuszdworza

New member
ridee napisał:
Ale przecież gdy odpalam film przez USB to nie mam możliwości wejścia w opcje orazu więc.... to chyba raczej nic nie da, ze wylacze 100 Hz podczas ogladania normalnej cyfrowej TV .

Ja mam ustawione 100Hz "wyraźny" i cyfrowa kablowka chodzi ok, ale przy odpalaniu plikow z USB jest dramat - obraz tak nienaturalny ze nie da sie ogladac

Da, ustaw dolny suwak na 0, a się przekonasz.
 

boss131

New member
ridee napisał:
Ale przecież gdy odpalam film przez USB to nie mam możliwości wejścia w opcje orazu więc.... to chyba raczej nic nie da, ze wylacze 100 Hz podczas ogladania normalnej cyfrowej TV .

Z tego co pamiętam to 100Hz i inne ustawienia obrazu można zmieniać również w źródle USB wystarczy podczas oglądania filmu wcisnąć Tools -> Opcje obrazu chyba i tam powinna być możliwość dokonywania zmian (być może się mylę bo ja ostatnio większość oglądam przez DLNA po WiFi i tam można zmieniać ustawienia).
 

FPPfan

New member
To że się pojawił to już wiemy od kilku dni ale jakie zmiany wprowadza to juz nie zabardzo... przydał by się change log dla tych FW...
 

krzysiekm

New member
Xyhu napisał:
Oooo...bardzo ciekawa alternatywa. Nie wiedziałem o czymś takim. Musze jutro sprawdzić czy komputer i TV są pod tą samą fazą.

Rozumiem, że do każdego adaptera trzeba również podłączyć kabel LAN. Do jednego kabel od routera do adaptera - do drugiego kabel od TV do adaptera - tak? Zero wgrywania, ustawiania, modyfikowania itp? Działa bez zarzutu? Sprawdzałeś z TV?
Aha... ja nie mam internetu od TP tylko od TV kablowej UPC. Czy to jakiś problem?

Tak trzeba podpiąć kabel lan do tv i routera.
Przy 2 adapterach zero wgrywania,nic nie robisz.
Działa jakbyś połączył Jednym długim kablem.
Co do Dostawcy internetu to jeśli możesz przesłać kablem LAN to będzie działać.
U mnie działało bez zarzutu.
W promocji w TP jak masz jakąś usługę u nich to koszt 99 zł.
Na alegro dużo drożej.
 

ryc3rz

New member
Granie na B650

Panowie, mam pytanie:
Przymierzam się do kupienia tego telewizora(LE40B650 lub ..B651) i poważnie zastanawiam się nad dokupieniem do niego konsoli PS3 Slim zamiast zwykłego Blu-ray playera.

Nigdy jeszcze nie miałem żadnej konsoli i nigdy jeszcze nie miałem żadnego płaskiego TV...(od wyprowadzki z domu 7 lat temu w ogóle nie miałem tv)

Otóż sa dwie rzeczy co do których mam wątpliwości:
1.)
Głośność PS3 slim- w różnych miejscach prezczytałem,że jest dość głośna(mimo,że cichsza niż stara PS3), a zwłaszcza,że dźwięk który emituje jest dość wysokiej czestotliwości i przy cichszych scenach filmowych po prostu przeszkadza...
A siłą rzeczy będę siedział dość blisko konsoli, bo mam mały pokój i odległość od ekranu będzie 2,5metra, a PS3 pod tv będzie leżeć.

2.)
Nie jestem graczem namiętnym,ale jak już będe miał PS3 to bym czasem pograł- i jak to wyglada użytkowo na tym TV z lagami? Gry które mnie interesują to coś w stylu Wiedźmina(wiem,że tylko na PC wydali), Assasins Creed czy Call of Duty... czy przy tego typu grach będzie mi ten lag przeszkadzał bardzo,troche czy będzie niezauważalny?

Pytam,bo jeśli się okaże,że nie ma sensu grać na tym TV to zamiast PS3 kupię tańszego Blu-Playera....


Prosiłbym o wypowiedź ludzi którzy maj doświadczenia z takim zestawem (LE40B650+ PS3)
 
Do góry