Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

whiteman

Member
Xyhu napisał:
Mam takie pytanko:

Mam podłączony Cyfrowy Polsat HD do TV 37' B651, który posiada 100Hz HD. Po wciśnięciu na pilocie INFO wyskakuje na ekranie rozdziałka 1920x1080i @50Hz. Czemu 50Hz a nie 100Hz? Dekoder mam wpięty do wejscia HDMI2. Jak ewentualnie mam to skonfigurować?

I druga sprawa:

Chciałbym wreszcie podpiąć TiVika do neta. Ale jak już wcześniej wspominałem mam zbyt dużą odległość do routera. A orginalne Wifi od Samsunga troche za drogie by kupować w ciemno. Mam u siebie w pokoju laptopa do którego podłączony jestem z netem przez WiFi routerem Linksys. Czy z tego laptopa mogę podłączyć kablem do sieci LAN owy TV? Czy muszę ciągnąć kabel z routera?

Proszę o pomoc.
Dzięki.

Ad.1 Bylo tysiac razy, nawet ja kilka postow wyzej pisalem, ze 100 Hz to nie czestotliwosc odswiezania a taki trik. U ciebie jest wszystko wporzadku. W ustawieniach jest 100 Hz motion plus. Tam mozesz wlaczyc albo wylaczyc owe 100 Hz.

Ad.2
a) Najtaniej i najgorzej/najtrudniej jest pociagnac kabel od laptopa do TV.
b) Mozna rowniez kupic inna karte WIFI ktora jest odblokowana przez zlamany FW.
c) kupic 2 ruter wifi , podpiac go pod siec wifi i kablem do TV
 

tresor

New member
whiteman napisał:
b) Mozna rowniez kupic inna karte WIFI ktora jest odblokowana przez zlamany FW.
c) kupic 2 ruter wifi , podpiac go pod siec wifi i kablem do TV

a jaki to FW gdzie go znależc i z jakimi adapterami współpracuje ?
 

Xyhu

New member
whiteman napisał:
Ad.1 Bylo tysiac razy, nawet ja kilka postow wyzej pisalem, ze 100 Hz to nie czestotliwosc odswiezania a taki trik. U ciebie jest wszystko wporzadku. W ustawieniach jest 100 Hz motion plus. Tam mozesz wlaczyc albo wylaczyc owe 100 Hz.

Ad.2
a) Najtaniej i najgorzej/najtrudniej jest pociagnac kabel od laptopa do TV.
b) Mozna rowniez kupic inna karte WIFI ktora jest odblokowana przez zlamany FW.
c) kupic 2 ruter wifi , podpiac go pod siec wifi i kablem do TV

Ok dzięki. Już wiem o co kaman z tymi Hz.

A co do netu to jak mam zrobić to sposobem a) pociągnąć kabel od laptopa (w którym mam net przez router Wifi) do TV? Posiadam M$ Vista SP2. Co gdzie i jak muszę ustawić/skonfigurować? ;)

jak możesz to podaj również jakiś link (allegro itp) do tego alternatywnego Wifi ze złamanym FW.
 
Ostatnia edycja:

whiteman

Member
Xyhu napisał:
Ok dzięki. Już wiem o co kaman z tymi Hz.

A co do netu to jak mam zrobić to sposobem a) pociągnąć kabel od laptopa (w którym mam net przez router Wifi) do TV? Posiadam M$ Vista SP2. Co gdzie i jak muszę ustawić/skonfigurować? ;)

jak możesz to podaj również jakiś link (allegro itp) do tego alternatywnego Wifi ze złamanym FW.
Chodzilo mi o FW do TV przekartkuj kilka stron wstecz to znajdziesz. Robi go grupa SamyGo. Pamietajcie tylko ze uszkodzenie TV poprzez ingerencje FW nie jest objete gwarancja.

Co do 1 to poszukaj na forach o sieciach komputerowych a nie tutaj. Nie rozni sie to niczym innym od podlaczenia zwyklego 2 komputera. Wydaje mi sie natomiast ze bez mostkownia sieci sie tu nie obejdzie, a to potrafi sprawiac duzo problemow.
 

dragon79

Member
Pryk99 napisał:
Witam,czy jest jakieś ograniczenie w pojemnośći GB pendrive jakie obsłuzy telewizor?
Jeśli chodzi o pendrive, to ja mam 32GB Kingston i działa bez problemu.
Jeśli chodzi o dyski twarde, to z relacji użytkowników wynika, że nawet największe dyski o pojemnościach 2TB działają prawidłowo.


vijay napisał:
Witam, gdzieś ktoś podawał na angielską stroną samsunga linka do dodatków. (typu gry itp) czy pamiętacie gdziie to jest?
Ja podawałem tu.
Na stronie polskiej Samsung Medi@ 2.0 też są te dodatki dla Content Library:
http://www.samsung.com/pl/consumer/learningresources/medi2.0/library_download.html
 
Ostatnia edycja:

Matii

New member
Witam,

mam następujący problem z połączeniem TV (LE37B650) z kartą graficzna (Ge 8800GS), karta posiada wyjście HDMI na sledziu.
Po podłączeniu komputera ani TV nie wykrywa sygnału (HDMI podłączony do HDMI3/DVI, nazwa zmieniona na PC), ani komputer nie pokazuje dodatkowego monitora.
Proszę o pomoc.
 

Matii

New member
Witam,

mam następujący problem z połączeniem TV (LE37B650) z kartą graficzna (Ge 8800GS), karta posiada wyjście HDMI na sledziu.
Po podłączeniu komputera ani TV nie wykrywa sygnału (HDMI podłączony do HDMI3/DVI, nazwa zmieniona na PC), ani komputer nie pokazuje dodatkowego monitora.
Proszę o pomoc.
 

arkadiuszdworza

New member
Pryk99 napisał:
Skoro stronka do petycji już jest petycje.pl a nikt jeszcze petycji nie zrobił, to ja to chętnie uczynię, ale podajcie mi o co mam tam prosić, oprócz passthrough DTS'a i możliwości rozciągania obrazu przy odtwarzaniu filmów z pendrive'a i możliwości wyboru napisów z tłem lub bez :)

Witam,
1.w nowym FW 2005. znikneła obcja / kanał / brak możliwości zmiany kanałow.
2. możliwość ingerencji w pamięć TV i wgranie własnych np. zdjęcia. mp3.

z góry dziękuję

Postulaty do petycji

1. Możliwość wyłączenia ekranu podczas słuchania muzyki z USB. Teraz podczas działania Media play nie ma dostepu do manu oszczędzania energii.(może być też opcja w wygaszaczu ekranu - np. 5 min. Teraz najkrótszy czas to 2 godz.)

2. Możliwość wyboru ścieżki dzwiękowej w plikach mkv i avi.

Co do zniknięcia "kanału" w menu, to przełącz źródło na TV, wtedy zakładka "kanał" będzie aktywna.
 

Kris123456a

New member
Film w FullHD oraz w 720p(LE32B650)

Mój problem polega na tym że mam film i sampla SW Nowa Nadzieja w 720p i sampla odtwarza normalnie z pena a filmu nie widzi z dysku hdd nie wiem jaka moze byc przyczyna.
Daje info o filmie z MediaInfo

Sample
Ogólne
Pełna ścieżka : C:\Documents and Settings\admin\Pulpit\Sample-076.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 50,6 MB
Czas trwania : 1 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.299 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-12-28 00:04:46
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.0 ('Fumbling Towards Ecstasy') built on Oct 11 2008 20:13:15
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1 min.
Przepływność bitów : 5.853 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.336
Rozmiar strumienia : 47,0 MB (93%)
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 320 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo : 16ms
Rozmiar strumienia : 2,57 MB (5%)
Język : Polski

Film 720p
Ogólne
Pełna ścieżka : J:\Star.Wars.Episode.IV.A.New.Hope.1977.720p.Lektor.PL.x264-WKSs.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,31 GB
Czas trwania : 1h 58 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.220 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-12-28 00:00:29
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.0 ('Fumbling Towards Ecstasy') built on Oct 11 2008 20:13:15
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 58 min.
Przepływność bitów : 4.796 Kb/s
Nominalna przepływaność : 4.848 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.276
Rozmiar strumienia : 3,96 GB (92%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 56 svn-667C
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=4,6 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=4848 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / zones=173169,179370,b=0.15 / aq=1:0.3:15.0
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 58 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 320 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 271 MB (6%)
Język : Polski

Film w Full HD
Ogólne
Pełna ścieżka : J:\Star.Wars.Episode.IV.A.New.Hope.1977.1080p.HDTV.x264-hV.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 7,95 GB
Czas trwania : 1h 59 min.
Całkowita przepływność bitów : 9.513 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2007-09-01 15:40:45
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 2
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 59 min.
Przepływność bitów : 8.939 Kb/s
Nominalna przepływaność : 9.126 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 816 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.228
Rozmiar strumienia : 7,47 GB (94%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 56 svn-667C
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=4,6 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=9126 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / zones=173169,179370,b=0.15 / aq=1:0.3:15.0
Język : Angielski

Audio
ID : 3
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 59 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 328 MB (4%)
Język : Angielski

Tekst
ID : 1
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Język : Angielski

CZy ten TV ma jakąś ograniczoną wielkość pliku (pliki w mkv)
Proszę o odpowiedż
 

Pryk99

New member
Co do zniknięcia "kanału" w menu, to przełącz źródło na TV, wtedy zakładka "kanał" będzie aktywna.

Bardzo dziękuję faktycznie działa, byłem cały czas na Hdmi
 

Delaney

New member
arkadiuszdworza napisał:
Postulaty do petycji

Dodam swój tylko jeden, choć wątpie w skuteczność akcji )ćwiczyłem to na zagranicznym forum, na którym udziela się pracownik Samsunga):

1. możliwość przypisania dowolnej funkcji do kolorowych przycisków na pilocie; zaraz dałbym na jednym szybkie przełączenia na hdmi3, na drugim game mode on/off, a na 3 pip

Nie wiem co za skończony [ocenzurowano] wymyślił, żeby do tych opcji trzeba było przebijać się w menu, podczas gdy stado guzioli leży odłogiem. Mam nadzieję, że ludziom od SammyGo uda się stworzyć edytor pilota.
 

mcold

New member
firmware 2005.0 i patch SamyGo 0.10

Potwierdzam że zestaw jak w temacie działa poprawnie (można "paczować"). TV wstał, telnet działa, AR Fix v1 jest obecny.
 

deusexe

Member
Pryk99 napisał:
Skoro stronka do petycji już jest petycje.pl a nikt jeszcze petycji nie zrobił, to ja to chętnie uczynię, ale podajcie mi o co mam tam prosić, (...)

Zlikwidowanie, opóźnienia obrazu przy wyłączonym game mode. (Dźwięk na zewnętrznym źródle pojawia się pół sekundy szybciej, niż obraz - podejrzewam, że jest to spowodowane wszystkimi "ulepszaczami" obrazu, który poddawany obróbce ma "laga" do dźwięku. Efekt podobny jak przy telewizji cyfrowej i analogowej, programy cyfrowe docierają z sekundowym opóźnieniem w stosunku do tych samych kanałów analogowych)
 

krzysiekm

New member
Xyhu napisał:
Mam takie pytanko:


I druga sprawa:

Chciałbym wreszcie podpiąć TiVika do neta. Ale jak już wcześniej wspominałem mam zbyt dużą odległość do routera. A orginalne Wifi od Samsunga troche za drogie by kupować w ciemno. Mam u siebie w pokoju laptopa do którego podłączony jestem z netem przez WiFi routerem Linksys. Czy z tego laptopa mogę podłączyć kablem do sieci LAN owy TV? Czy muszę ciągnąć kabel z routera?

Proszę o pomoc.
Dzięki.

Możesz jeszcze jeszcze podłączyć przez Instalacje prądową.
Potrzebny jest liveplug,w zestawie są 2 adaptery które wtykasz
do gniazdka prądowego przy routerze a drugi do gniazdka prądowego przy TV ,oba gniazdka muszą być na jednej fazie.
Sprawdzałem działa bez problemów.
 

mcold

New member
jak patchować FW - skrócona instrukcja

asd1 napisał:
Prosimy o bezpośredni, link do FW. ;)
Nene, bo to było nie było podpada pod prawa autorskie. Zrobienie własnej paczki to większa frajda :] Zresztą wolę dać wędkę niż rybę.

Oto składniki:
http://www.python.org/ftp/python/2.6.4/python-2.6.4.msi - kompilator Pythona potrzebny do wykonania skryptu SamyGo

http://sourceforge.net/projects/sam...pts/SamyGO Firmware Patcher v0.10.gz/download - patch SamyGo włączający telnet i aplikujący fix do skalowania filmów z USB.

http://org.downloadcenter.samsung.c...th=FM/200910/20091030222802906/T-CHL7DEUC.exe - firmware 2005.0 ze strony Samsunga.

Skrócona instrukcja patchowania (uwaga, to nie jest typowy krok po kroku):
0. ściągnąć wszystkie elementy
1. założyć na ścieżce głównej jednej z partycji katalog Samsung (np. C:\Samsung)
2. zainstalować na tej samej partycji Pythona (zainstaluje się w katalogu \Python26)
3. wypakować (zainstalować) ściągnięte oryginalne Firmware 2005 do katalogu \Samsung\ (ma powstać katalog, tak jak podczas normalnej procedury upgrade, czyli np. C:\Samsung\T-CHL7DEUC )
4. Wypakować do katalogu \Samsung\ plik SamyGO.py z archiwum patcha SamyGo (mamy mieć go zapisanego jako np. C:\Samsung\SamyGO.py)
5. Uruchomić wiersz poleceń (Start-->Uruchom-->cmd)
6. Przejść do katalogu głównego partycji na której mamy zgromadzone wszystkie zabawki z punktów 2-4 (np. poleceniem "c:" następnie "cd \" )
7. Wpisać z linii poleceń jak poniżej:

Python26\python.exe Samsung\SamyGO.py Samsung\T-CHL7DEUC

8. Poczekać aż skrypt skończy. Jeśli wszystko poszło OK, to będą się pojawiać po kolei komunikaty o deszyfracji (XOR), o aplikowaniu patcha AR v1, o aplikowaniu patcha telnetu, następnie o szyfrowaniu (XOR) i na końcu że wszystko jest poprawnie i można przekopiować katalog T-CHL7DEUC z katalogu Samsung na pendrive.
Ważne! Kopiujemy sam katalog T-CHL7DEUC, dokładnie tak samo jak przy standardowym upgrade.
Dalsze kroki są standardowe. Pamiętajcie, że jak to na każdym kroku jest przypominane:

ROBCIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. W TEN SPOSÓB MOŻNA USZKODZIĆ TV. GWARANCJA TEGO NIE OBEJMUJE. WGRANIE ZMODYFIKOWANEGO FIRMWARE NARUSZA GWARANCJĘ!

Nastraszeni ? Świadomi swoich czynów? No to udanej zabawy :)
 
Ostatnia edycja:

pablosKRK

New member
Zoltar, nie chcę być niegrzeczny ale przypadkiem w Samsung Polska nie pracujesz ?

bo na tym forum jest 300 stron rozmów o tych telewizorach, 90% to sa pytania czemu film nie ma dźwięku, czemu są problemy z napisami odtwarzanymi nie tak jak trzeba, czemu dźwięk sie rozchodzi z filmem

a ty na to super optymistycznie stwierdzasz że wszystkie mkv Ci super chodzą :)

no gratuluje, ale ile tych mkv sprawdzałeś ? bo albo masz olbrzymie szczęście albo poprostu bujasz - w plikach MKV dźwięk kodowany w DTS jest niekwestionowanym standardem, tak jest kodowana większość filmów jakie można znaleźć w necie,
tymczasem samsung tego podstawowego kodeka audio nie obsługuje - w każdym razie u wszystkich oprócz Twojego egzemplarza

nie wierzę również w takie niesamowite szczęscie z plikami DIVX, XVID - tam może nie ma takich problemów z kodekami, ale już np ustawienie napisów żeby je dobrze odtwarzało to jest zabawa , nie działa to tak po prostu automatycznie jak przy odtwarzaczach na PC, tu sie trzeba bawić , konwertować do srt, ustalać jakie film ma frame rate itd
 
Do góry