Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mcold

New member
MiNos napisał:
inna sprawa to cena straszne rozbieżności są bo ceny zaczynają się od około 4200 a kończą na 5800 skąd taki skok?

Te tańsze prawdopodobnie pochodzą z "indywidualnego" importu. Patrz na oznaczenie, "polskie" mają oznaczenie z końcówką XH, te na rynek niemiecki (najczęściej spotykane) mają XC (zerknij na moją stopkę, mój jest właśnie taki). Minusem tych tańszych jest fakt, że Samsung Polska nie chce ich serwisować, więc musisz się upewnić u sprzedawcy że w razie "w" on weźmie na siebie transport do serwisu. Łatwo to rozpoznać po rodzaju karty gwarancyjnej - do tych "indywidualnych" dostaniesz świstek jak do czajnika i "dużą" gwarancję po niemiecku, angielsku itp. "Polskie" mają normalną gwarancję w formacie B5 po polsku. Kolejna rzecz to to, że masz np. inne zestawy widgetów bo nie wybierzesz w ustawieniach Europy Wschodniej. Plusy: ludzie piszą o piszczących świetlówkach, nierównomiernie doświetlonych matrycach - w moim, robionym na rynek zachodni wszystko jest OK (chociaż nie twierdzę że to norma). Niemniej jednak te na rynek zachodni są chyba jednak staranniej wykonywane.
 

jinikao

New member
mcold napisał:
Te tańsze prawdopodobnie pochodzą z "indywidualnego" importu. Patrz na oznaczenie, "polskie" mają oznaczenie z końcówką XH, te na rynek niemiecki (najczęściej spotykane) mają XC (zerknij na moją stopkę, mój jest właśnie taki). Minusem tych tańszych jest fakt, że Samsung Polska nie chce ich serwisować, więc musisz się upewnić u sprzedawcy że w razie "w" on weźmie na siebie transport do serwisu. Łatwo to rozpoznać po rodzaju karty gwarancyjnej - do tych "indywidualnych" dostaniesz świstek jak do czajnika i "dużą" gwarancję po niemiecku, angielsku itp. "Polskie" mają normalną gwarancję w formacie B5 po polsku. Kolejna rzecz to to, że masz np. inne zestawy widgetów bo nie wybierzesz w ustawieniach Europy Wschodniej. Plusy: ludzie piszą o piszczących świetlówkach, nierównomiernie doświetlonych matrycach - w moim, robionym na rynek zachodni wszystko jest OK (chociaż nie twierdzę że to norma). Niemniej jednak te na rynek zachodni są chyba jednak staranniej wykonywane.

W mix electronics a raczej w ich firmie dziecku czyi zadowoeniepl kupiem za 4500 wiec nie drogo. igwarancja na poske koncowka WXXH
 

uznamer

New member
Konwersja m2ts do mp4

Pryk99 napisał:
Zmien ten plik na Mp4 i będzie OK
w Google znajdziesz program Aiseesoft HD
Dzięki za cenną informację. Program wręcz wymiatający, a jaki piękny graficznie, przy okazji. Po przeróbce wszystko hula jak trzeba. Nie ma jednak róży bez kolców;). Jak się nie chce mieć połowy lub mniejszej części pliku w stosunku do źródłowego, używając wersji trial, to trzeba zabulić 35 dolców. Za coś takiego to może nie jest przesadnie dużo ale jak się nie ma odpowiedniej karty płatniczej, to nawet nie ma jak uiścić należności. Przypomniałem sobie o równie ciekawym lecz darmowym programie, którego używałem do konwertowania avi na mp4 do iPhona. Nazywa się Xvid4PSP i aktualnie konwertuję nim plik o wadze 120 MB, więc to trochę potrwa zanim wypróbuję gotowy produkt i pochwalę się co z tego wyszło. Jest jeszcze w odwodzie @Super, też darmowy, który konwertuje ze wszystkiego na wszystko (ponoć) więc przede mną jeszcze dużo pracy.

Przekonwertowałem trailer m2ts na mp4 przy pomocy darmowego Xivid4PSP 5.0 i efekt jest taki sam jak przy zastosowaniu płatnego Aiseesoft HD Video Converter. Dla mnie bomba! No, ale gdybym chciał w ten sposób przekonwertować film pełnometrażowy, o wadze np 5-7 Gb, to mój komp musiałby ciężko pracować chyba ponad dobę. Trochę to bez sensu. Natomiast z trailerami można tak się bawić.
 
Ostatnia edycja:

tomkierz

New member
Cześć,
nie wiem czy problem był już poruszany czy nie ale szukałem czegoś o tym w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. Problem jest taki, że nie mogę podłączyć mojego maca z 37" tv z tej serii przez kabel d-sub. Mój mac posiada przejściówkę z mini display port -> d-sub i w windowsie tv wyswietla rozdzielczość 640x480 i więcej nie chce ruszyc. Co dziwniejsze, gdy podłącze do kabla d-sub przejściówkę na dvi i później z dvi znowu na d-sub ( otrzymuje teoretycznie to samo co na początku) to tv już wyświetla obraz w 1920x1080 ale jest on przesunięty w prawo. Pytanie brzmi - czy ktoś miał podobny problem, a jeżeli nie to może ktoś mi powie czy jeżeli kupię przejściówke z mini display port do DVI i później użyję przejściówki do HDMI to wszystko powinno działać? Mam nadzieję, że ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie ponieważ przejściówka ta kosztuje 150zł i nie chciałbym wydać pieniedzy w błoto.

Z góry dzięki,
pozdr.
 

luchuma

New member
Ironkos napisał:
Czy posiada ktos podobny do mojego problem z funkcja "automatyczna szerokosc obrazu"?

Korzystam z telewizji analogowej. Wlaczajać tę opcje telewizor sam automatycznie dopasowuje obraz do rozmiarow ekranu (likwiduje letterbox!) Jednak opcja ta nie dziala na kazdych kanalach. Problemy wystepuja m in w programach grupy tvn. Na polsatach i niemieckojezycznych wszystko ladnie sie koryguje.

Ktos spotkal sie z tym jeszcze? Jest na to jakas rada ?

to zalezy od formatu nadawania obrazu zwykly polsat nadawany jest w 4:3 przy czym reszta polsatowych 16:9 to samo z TVN 4:3
generalnie jesli kanal ma odpowiednik HD to jest nadawany zawsze w 4:3 :) zeby wykupic hd i miec 16:9

niestety pozostaje na niektorych kanalach zmieniac format obrazu bo bedzie bad aspect ratio ;] no chyba ze bedziesz miec jakis dekoder z rozbudowanymi funkcjami (czy to do analoga czy czegos innego) u siebie zanim rozkminilem o co biega tydzien walczylem z pilotem od TV
sprawdz ustawienie szer. pow. (utnie gore i dol w 4:3)


rozwiazanie u mnie wygladalo tak

dekoder echostar HD - cyfrowy polsat

wejscie w opcje obrazu, ustawic 16:9 na wyjsciu, wlaczyc Pan Scan (obciecie pasow z gory i dolu) czyli rozszerza 4:3 do szerokosci ale niestety ucina gore i dół :p bo inaczej kanaly 16:9 wklejone w 4:3 wygladalyby poprostu smiesznie :/
jakby ktos obraz pomniejszyl (gupota :/ )

niestety w polsce jak widac, kanaly sa jeszcze nadawane w roznych formatach i dlatego takie placki wychodza :/
 

MiNos

New member
dzięki za info co do gwarancji :)


Patrzylem na strone 'zadowolenie.pl' ale nie maja tego modelu. Moze wie ktos gdzie we wroclawiu mozna kupic model le46b650 w dobrej cenie?
 
Ostatnia edycja:

nocai

New member
MiNos napisał:
dzięki za info co do gwarancji :)


Patrzylem na strone 'zadowolenie.pl' ale nie maja tego modelu. Moze wie ktos gdzie we wroclawiu mozna kupic model le46b650 w dobrej cenie?

Ja kupiłem w neo24.pl za 4199, ale nie wiem z jaką końcówką :)
 

dragon79

Member
MiNos napisał:
Patrzylem na strone 'zadowolenie.pl' ale nie maja tego modelu. Moze wie ktos gdzie we wroclawiu mozna kupic model le46b650 w dobrej cenie?

Ja kupiłem swojego LE40B650 w neo24 w dobrej cenie i mam wersję z numerkiem LE40B650T2WXXH SQ04.
 

Pryk99

New member
Patrzylem na strone 'zadowolenie.pl' ale nie maja tego modelu. Moze wie ktos gdzie we wroclawiu mozna kupic model le46b650 w dobrej cenie?[/quote]

Polecam www.neo24.pl w Wrocławiu masz odbiór osobisty z 4295 zł ja u nich kupowałem i jestem zadowolony:)
 

komar12

New member
firmware

Witam.Zainstalowałem nowy firmware ,ustawienia kanałów się skasowały,nie mam polskich widgetów ,jest tylko Yahoo. Nie pomaga jak ktoś tu napisał ,zaby zmienić ustawienia w tv analogowej na Europa wschodnia.Da się przywrócić żeby było Youtube ?
 

MAdam

New member
Samsung LE40B651 w cenie poniżej LE37B651 :)

Sprzedaje swojego Samsunga LE 40B651. Jeśli chcesz mieć 40 - stke w cenie niższej niż 37 to zerknij do działu Giełda :) 100% pewności, Zapraszam
 

slavii

New member
komar12 napisał:
Witam.Zainstalowałem nowy firmware ,ustawienia kanałów się skasowały,nie mam polskich widgetów ,jest tylko Yahoo. Nie pomaga jak ktoś tu napisał ,zaby zmienić ustawienia w tv analogowej na Europa wschodnia.Da się przywrócić żeby było Youtube ?

Też tak miałem, zadzwoniłem na infolinię Samsunga i mi poradzili: wciśnij EXIT na pilocie przez 10-15 sekund. Wyświetli Ci się pytanie, czy telewizor ma się zresetować (czy wrócić do ustawień początkowych - nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym stylu). Wciśnij ok, telewizor się wyłączy, poczekaj dłuższą chwilę (na infolinii człowiek zalecał ok. 30 minut, ja czekałem tylko ok. 5), po czym włącz telewizor. Zamiast angielskich widgetów internetowych u mnie wskoczyły ponownie polskie, został też najnowszy firmware (nr 2005), wykasowały się tylko ustawienia kanałów i tv - tak jak byś telewizor odpalał pierwszy raz po zakupie, tylko już z najnowszym firmware. A więc wszystko ok.
 

komar12

New member
slavii napisał:
Też tak miałem, zadzwoniłem na infolinię Samsunga i mi poradzili: wciśnij EXIT na pilocie przez 10-15 sekund. Wyświetli Ci się pytanie, czy telewizor ma się zresetować (czy wrócić do ustawień początkowych - nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym stylu). Wciśnij ok, telewizor się wyłączy, poczekaj dłuższą chwilę (na infolinii człowiek zalecał ok. 30 minut, ja czekałem tylko ok. 5), po czym włącz telewizor. Zamiast angielskich widgetów internetowych u mnie wskoczyły ponownie polskie, został też najnowszy firmware (nr 2005), wykasowały się tylko ustawienia kanałów i tv - tak jak byś telewizor odpalał pierwszy raz po zakupie, tylko już z najnowszym firmware. A więc wszystko ok.



Ok.Sprawdzę jak córki nie będzie w domu bo bajki ,bajki,bajki....
 
Do góry